Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sinesol


Sinesol
veterán

Na végre érkezett egy valóban minőségi gamer monitor.

"144 hertzes képfrissítés mellett nem nélkülözi az AMD FreeSync technológiát "

Szerintem egy Eizo monitornál természetes, hogy minden tökéletesen működik. :K

[ Szerkesztve ]

(#2) -Solt-


-Solt-
veterán

Óóóóóóó... Ő az, kell nekem! :) Mondjuk lesz vagy 250K! :)

www.smart-bus.hu

(#3) xEon1337


xEon1337
őstag

Az majdnem álom monitor!
G-Synccel lenne az. :B

"Less but better" - Dieter Rams

(#4) Scholes9 válasza -Solt- (#2) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Az valszeg kevés, 300 felett is lesz, de annyit meg közel sem ér meg. Szerintem, illetve nekem.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#5) he7edik.


he7edik.
addikt

Jó lesz nekem az ASUS 100K-val olcsóbban.

Égő szöveg a flém vázon

(#6) Sn00k válasza he7edik. (#5) üzenetére


Sn00k
veterán

Melyik az az asus , amelyik ezt a szintet hozza , ha nem vagyok tul indiszkret? :DDD

3njoy the Lif3

(#7) Raysen623 válasza xEon1337 (#3) üzenetére


Raysen623
addikt

Álmodjál még szépeket ;]

Más: engem az ára azért még érdekelne, de biztosan nem lesz olcsó. De a jó dolgoknak meg kell fizetni az árát ugyebár...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#8) Televan74 válasza Scholes9 (#4) üzenetére


Televan74
nagyúr

Két év múlva már úgy is 100.000 -s kategória lesz ez is. Ez is olyan lesz mint az IPS panellal szerelt első monitorok.Még csak álmodozni sem mertünk róla,ma meg már 35.000-40.000 -ért is lehet kapni.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) Scholes9 válasza Televan74 (#8) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Jogos, meg persze minden újdonság túlárazott, ezt már megszokhattuk, ez van.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#10) snecy20 válasza Televan74 (#8) üzenetére


snecy20
veterán

Az igaz, csak mire a nagy átlag oda jut x év múlva hogy egy ilyet megengedhet magának, már hárommal előrébb fog járni a technológia...szélmalomharc kicsit, ha nincs az embernek rá dellája most rögtön.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#11) Indy69 válasza Televan74 (#8) üzenetére


Indy69
aktív tag

Ezt sosem fogod meg kapni 100k ért max talán 5 év múlva használtan.

(#12) -Solt- válasza Sn00k (#6) üzenetére


-Solt-
veterán

EZ! Tökéletes darab... lenne, ha 60Hz-n nem lenne ilyen nagy nagy a Total Display Lag.

www.smart-bus.hu

(#13) #65675776 válasza xEon1337 (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen, mennyivel jobb lenne a nyílt szabványból kilopott, és licencdíjköteles, de legalább korlátozottabb működési tartományú megoldást támogatni... Inkább lenne szíves az nV a szabványos megoldást támogatni. Ha már egyszer abból lopta a sajátját.

(#14) Televan74 válasza snecy20 (#10) üzenetére


Televan74
nagyúr

Akkor mindenki játsszon CRT -n mert nincs pénze azonnali fejlesztésre 200-300e forintért. Majd lesz az olcsóbb is akkor kell venni.

(#11) Indy69 Ezt mondták az IPS monitorokra is. :U

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#15) snecy20 válasza Televan74 (#14) üzenetére


snecy20
veterán

Ezt nem mondtam. :)
tavaly még ácsingóztam egy FullHD IPS-re, vettem is egy belépő szintűt idén januárban 35k-ért, most meg már azon agyalnék hogy mire cseréljem le...szóval ilyen a világ és a számítástechnika.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#16) Raysen623 válasza snecy20 (#15) üzenetére


Raysen623
addikt

Jó neked, én 2007-ben vettem a mostani 20"os moncsómat (TFT) és kb 1 éve agyalok mire cseréljem le, mert már nagyon időszerű... :O

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#17) snecy20 válasza Raysen623 (#16) üzenetére


snecy20
veterán

Nem azért mintha nem lenne elég az 1920x1080, csak a 60Hz már eléggé limitál, bizonyos játékokban a vas bírna kétszer annyit is. Csak ennyi az oka részemről.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#18) icp1970


icp1970
senior tag

Ááá.Nagyon tetszik.

(#19) h1mpi


h1mpi
nagyúr

G-SYNC nélkül ez kuka

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#20) snecy20 válasza h1mpi (#19) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem lennénk páran akik kikukáznánk! ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#21) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

G-Sync meg FreeSync, aki ezek miatt vesz 60+ Hz monitort, már rég rossz.

Mint a LightBoost meg 240hz Turbo maszlag ami ugyancsak szépen-csengő marketing.

Aki akkora gamer, az már vett régen 120 Hz-es BenQ-t vagy később 144 Hz-est ugyanettől a gyártótól vagy Asus-tól. Igen, TN+film, de a hardcore réteget pont nem érdekli, kalibrál egyet és kész.

Casual játékra meg ennyit költeni agyatlanság.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#22) snecy20 válasza HyP3b0y (#21) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem bőven léteznek olyan megfontoltabb játékosok, akik egyszerűen nem ruháznak már be TN+Film-re 2015-ben, és igazuk is van.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#23) HyP3b0y válasza snecy20 (#22) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Egy megfontolt játékos türelmes is. Hiszen ha eddig nem ruházott be, akkor arra vár hogy a jelenlegi TN+film 80k-s árára csökkenjen az IPS. A probléma, hogy ebben a kategóriába a TN+film évek óta tartja ezt a szintet és nem csökkent (sőt, számszerűen nőtt az ára). Tehát továbbra is van ezekre kereslet.
Viszont amik mostanában megjelennek ebben a kategóriában IPS-ek árat tekintve nevetségesek.

[ Szerkesztve ]

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#24) -Solt- válasza HyP3b0y (#21) üzenetére


-Solt-
veterán

G-Sync meg FreeSync

Ha ez a két fejlesztés neked szépen csengő marketing, akkor javaslom nézz utána, hogy miről is van szó. Ennél értelmesebb fejlesztések jó ideje nem voltak monitor fronton. TN paneles monitorért pénzt adni évek óta nagyon rossz döntés.

www.smart-bus.hu

(#25) snecy20 válasza HyP3b0y (#23) üzenetére


snecy20
veterán

Akik 24/24-ben mániákusan rábuzulnak a multis játékokban az eredményességre minden graf opciót ultra low-ra levéve, azok csak tolják az 1ms TN panelos cuccon, én abból az irányzatból nagyon nem kérek. :)

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#26) -Solt- válasza snecy20 (#25) üzenetére


-Solt-
veterán

:C

www.smart-bus.hu

(#27) Sinesol válasza #65675776 (#13) üzenetére


Sinesol
veterán

Miért lenne jó, ha beállnának a hibás freesyncet támogatni?
Lemaradtam valamiről és menő lett az AMD féle bénázás?

Mint kiderült, a Freesync szellemképesedik, és laggos, ami a vezérlő hibájából fakad. Elvileg azt mondták az illetékesek, hogy dolgoznak az ügyön, de ehhez képest változatlanul jönnek a hasonlóan hibásan működő Freesynces monitorok.

Viszont ez a monitor ennek ellenére is kéne, mivel mégiscsak egy 27"es gamer EIZO. Max kilőném a Freesync /ghosting, lag/ feature-t.

[ Szerkesztve ]

(#28) HyP3b0y válasza -Solt- (#24) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Tudom jól mik ezek és volt is szerencsém kipróbálni a zöld verziót. Jelenleg úgy játszom, hogy a 144 Hz mellé fps-ben ennek a kétszerese van meg minimum. Ehhez képest a G-Sync semmi javulást nem mutatott az én szememnek.

Az én monitoromhoz jelenleg még egyszer ki kéne fizessem az árát, hogy G-Sync legyen benne. A semmiért inkább maradjon az a pénz a pénztárcámban.

Ezzel persze nem mondom, hogy a technológia más/mások esetében nem lehet favorizálandó, de enyhe kifejezés, hogy túlárazott technológia a valós minőségbeli javuláshoz képest.

snecy20: A 24/24-t nem igazán értem, de a hardcore réteg ilyen. Ha te ebből nem kérsz, nem tartozol közéjük. Viszont akkor indokolatlannak tartom, hogy bárki is ilyen horribilis összegeket egy monitorba öljön.

[ Szerkesztve ]

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#29) tecsu válasza snecy20 (#20) üzenetére


tecsu
addikt

:DD Na, igen.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#30) -Solt- válasza HyP3b0y (#28) üzenetére


-Solt-
veterán

És nem zavar a képtörés annyi FPS mellett? Én például viszketek tőle, ráadásul a kedvenc játékaim esetében sok esetben még a fix 60 FPS-ért is meg kell küzdeni. Nekem ez a két technológia megváltásként jött! Mondjuk a G-Sync csak akkor érdekelne, ha nem lenne Free Sync...

Egyébként emlékeim szerint minden tesztben leírták, hogy a 144Hz esetében nem sokat venni észre belőle. Értelem szerűen ezek a technológiák azoknak jók, akiket idegesít a képtörés, és a kedvence játékaikban nem tudnak fix 60/120/144 fps-t kipréselni a gépükből.

Az pedig, hogy ki mekkora összeget szán a hobbijára, szerintem teljes mértékben pénztárca, és igény függő. Én nem játszom 24/24-ben, de 200K-ig bezárólag simán perkálnék egy ilyen monitorért, mert sokat dobna az élményen, hogy megszabadulhatnék képtörés nélkül a vsync-től.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#31) bozont válasza Sinesol (#27) üzenetére


bozont
veterán

Az derült ki, hogy a gyártó (Benq vagy Acer most nem emlékszem már) cseszett el valamit, amúgy semmi baj a technológiával. Az meg hogy nem olyan nagy a tartomány amiben működik, lehet nem csak a vezérlő hibája. De pl az MG279Q esetében nem nagyon hallottam laggolásról, meg szellemképről.
Mondjuk így hogy az nV elzárkózik az Adaptive-synctől, nálam sem ez a legfontosabb tulajdonság. De várom a teszteket erről a monitorról, hogy mit is tud valójában.
Na meg az árra is kíváncsi leszek, jó lenne ha az előbb említett Asusé körül mozogna max.

(#32) -Solt- válasza -Solt- (#30) üzenetére


-Solt-
veterán

Íme egy példa arra, hogy némely játékban milyen gyatrán van leprogramozva a vsync: [link]

A felső képen bekapcsolt állapotban a vsync, az alsón bekapcsolva, és rögzítve az FPS 60-ra.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#33) -Solt- válasza -Solt- (#32) üzenetére


-Solt-
veterán

Itt pedig az alsón vsync off, és rögzítve 60-ra. [link] Ilyennek kéne lennie mindig, és gondolom free sync, g-sync mellett ilyen is...

www.smart-bus.hu

(#34) HyP3b0y válasza -Solt- (#30) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Képtörés akkor jelentkezik nálam, ha erős fps ingadozás van és azt azonnal észre is veszem. Szerencsére ahol én használom, ott ez azért ritka, de G-Sync-kel is észrevetted, ha valamiért nem adja ki a megfelelő mennyiségű fps-t vagy szimplán megszűnik egy hangyányi időre a szinkron (azért gondolom nem hibamentes a szinkronizáció sem).

De például anno kísérletezgettem a lightboosttal is. Az például annyira előtérbe hozta, hogy ki is kapcsoltam, mert én is viszketni kezdtem tőle. :)

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#35) KAMELOT


KAMELOT
titán

Jó kis monitor ára 8-900 euro lesz, ha nem több! Japán minőség! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36) Sinesol válasza bozont (#31) üzenetére


Sinesol
veterán

Az MG279Q panelja kicsit laggos alacsonyabb/60-90hz/ frissités mellett.
Az a probléma, hogy épp ebben a tartományban működik a Freesync is azon a monitoron. Mondjuk ez lehet a panel jellemzője is, de akkor sem túl szerencsés.

Amire te gondolsz, az szerintem más, de én nem tudok róla hogy megoldott lenne a hiba. Mint kiderül az AMD is csak lapít. :)

Itt egy kis info:

" Nos, lehet, hogy ez is benne van képletben, de ami sokkal inkább beleszólhat, az az, amire a TFT Centralos srácok jöttek rá: ha egy olyan kártyára van dugva DisplayPorton keresztül egy FreeSynces monitor, ami támogatja azt, akkor lekapcsol a kijelző túlvezérlése, így a pixelváltások jóval lassabbak lesznek. Az AMD ha nem muszáj akkor nem híreszteli ezt, de megkeresésre elismerték, hogy igen, tényleg ez a helyzet, de ez bug és nem ficsőr, szóval dolgoznak a probléma elhárításán. Driver és sok esetben firmware frissítéssel orvosolható lesz majd a helyzet. Előbbi triviális, egy új drivert mindenki fel tud húzni, de ha monitor firmware-t is kell frissíteni, hát… akkor baj van"

Itt szépen látszik a hiba

[ Szerkesztve ]

(#37) Brekk válasza Sinesol (#36) üzenetére


Brekk
addikt

Lehet en csinalok valamit rosszul, de az MG279 tokeletesen mukodik nalunk. Egy 290x VGA val bekapcsolt freesync mellett a szelkerekes teszt hibatlanul fut. Aztan megneztunk egy forumtárssal egy fel ora D3-at, ami szinten makulataln volt. Semmi lag semmi akadas. Tokeletes... Azota mar boldog tulaja egy ilyen ASUSnak. :K

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#38) bozont válasza Sinesol (#36) üzenetére


bozont
veterán

Igen, erről tudok, de már javítva van a dolog, mind driver és fw szinten is: BenQ have confirmed that the FreeSync/AMA issue has now been fixed. A driver update from AMD is already available and should be downloaded from their website. In addition BenQ will be releasing a firmware update for the monitor itself to fix this issue. Current stocks in distribution are being recalled and updated with retailers so future purchases should already carry this new firmware. This is expected to apply for stock purchased AFTER 1st July, as V002 firmware screens should be shipped by BenQ to distributors in late June. [link]

Az inputlag meg, jah, bár részemről nem olyan vészes a dolog. Akinek meg annyira fontos az úgy is TN-t vesz, vagy marad a CRT-nél.

(#39) bteebi válasza -Solt- (#2) üzenetére


bteebi
veterán

250k? :)) Mondjuk tény, hogy lesz annyi ;). "Jó" lesz ez 350k-nak is, de talán még attól is drágább lesz. Az EIZO alapból baromi drága, ez meg egy elég nagy és speciális monitor.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#40) Hiftu


Hiftu
senior tag

A felhőbe mentés hogyan lett megoldva? Számítógépen keresztül vagy a monitor közvetlenül a hálózatra (nem az áramra gondoltam) van dugva?
Első esetben nem tűnik értelmesnek a funkció. Második esetben pedig egyenesen veszélyes.
Van esetleg harmadik megoldás?

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#41) ncc1701


ncc1701
veterán

Na, még mindég a 160Hz-es 21"-os crt az igazi a pro gamingra, úgy tűnik. Pláne ár/teljesítményben.

(#42) HussarF válasza -Solt- (#32) üzenetére

A játékokban sosem tudhatja az ember, hogy jól van-e megcsinálva a V-Sync, ezért kell mindig driverből kapcsolni, ha szükség van rá.

(#36) Sinesol
"...de ez bug és nem ficsőr..."

Lol, fordított nap volt az AMD-nél? :DDD Furcsa ezt olvasni így, mnidig fordítva szoktak hivatkozni erre. :D

[ Szerkesztve ]

(#43) BeLucZ válasza ncc1701 (#41) üzenetére


BeLucZ
addikt

és a szemed világa? :o

(#44) -Solt- válasza HussarF (#42) üzenetére


-Solt-
veterán

Mindig szükség van rá, én anélkül képtelen vagyok játszani. Egyébként driverből csak akkor érdemes, ha a játékban nem állítható, vagy szarul működik.

www.smart-bus.hu

(#45) nubreed


nubreed
veterán

Mondjuk én a vezetéknélküli, bluetooth -os összeköttetést kihagytam volna belőle, ez csak tovább drágítja az amugy sem olcsó monitort. Aki ilyet vesz, szerintem abszolút nem elvárás, hogy össze tudja kötni a mobiljával. Szóval EIZO ide vagy oda, a képminőség biztos nagyon jó lesz, de azt nem értem, hogy miért kell elmenni a kínaiakra jellemző hülye "zsúfoljunk bele minél több felesleges vackot" irányba az EIZO -nak is...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#46) Lacok


Lacok
őstag

Egy Foris 2333-as monitorom volt amivel nagyon meg voltam elégedve csak már kicsinek találtam így eladtam. Ha nem lesz irreálisan magas az ára akkor megvan a következő monitorom. :C

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#47) Anfänger válasza Sn00k (#6) üzenetére


Anfänger
őstag

Van itt FreeSync-es 144 Hz-es 2560x1440 -es monitor olcsóbban is.
Ès egy Asus kicsit drágábban. Nem tudom,mennyire sok a külömbség,annyira nem olvastam bele,engem kifejezetten nem érdekel a FreeSync. :)

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#48) HussarF válasza -Solt- (#44) üzenetére

Az én olvasatomban "in-game vsync <= driveres vsync" mivel az előbbi vagy jó, vagy nem, míg az utóbbi tuti, hogy jó. Legalábbis nVidiánál. AMD-t nem ismerem. Persze lehet, hogy tévedek, de nincs ismeretem arról ,hogy mit lehet még tweak-elni egy in-game vsync-en, hogy jobb legyen, mint a driveres.

(#49) snecy20 válasza Anfänger (#47) üzenetére


snecy20
veterán

Ez is TN panel, felejtős.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#50) Anfänger válasza snecy20 (#49) üzenetére


Anfänger
őstag

Az asus IPS. ;)

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.