Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Szuper cikk :C , de nincs az az Isten, hogy én 700000 Ft-ot kiadjak egy 27" monitorért. :Y

⭐ Stella

(#2) Fr3eWar válasza radi8tor (#1) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ezt szerintem csak a mostani anyagi helyzetedben mondod, ha lenne annyi pénzed, hogy megszámolni is alig tudnád, lehet hogy vennél ilyet. Most én is úgy gondolom, hogy ááá ennyi pénzért, a kocsim ennyit ér kb.. :D

(#3) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Jóféle moncsi. Bármikor elfogadnák egy ilyet, de az ára nem hozzám van szabva. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4) Gabor970 válasza Cyberpunk (#3) üzenetére


Gabor970
addikt

elfogadnÉk.
amúgy meg az vesz ilyent, akinek ez munkaeszköz. Ott nincs választási lehetőség, másnak pénzért szolgáltatni csak úgy érdemes, ha törekszünk a tökéletesre.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#5) Cyberpunk válasza Gabor970 (#4) üzenetére


Cyberpunk
félisten

És ki mondja azt hogy csak grafikusoknak szabad ilyet venni?
Ha megnézed nekem sem csúcs monitorom van, de nem is alja.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6) Gabor970 válasza Cyberpunk (#5) üzenetére


Gabor970
addikt

nem mondta senki, hogy csak azoknak szabad. Azt mondtam, hogy ennyi pénzt jellemzően az ad érte, akinek munkaeszköz. Egy gyárban dolgozom, van két 3D mérőgép amin munkálkodom, csak az éves kalibrációjuk kb 1mill, a gép meg 100e EUR.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#7) aram01


aram01
nagyúr

nagyon jó ez a monitor,de az ára szíven vert

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8) Isual


Isual
veterán

Nagyon részletes és profi teszt! Gratulálok hozzá! :R

Felmerült kérdések:

1. Tényleg ennyire észreveheztő a bevilágítás a bal alsó sarokban van csak a képeken tűnt kicsit durvának (illetve egy részét maga az IPS glow okozza, mivel a fénykép a monitortól jobbra készült és nem pont előtte)

2. Kéne? :)

3. Ha van megfelelő ismereted az NEC SpectraView Ref. 271 modellről (mármint, hogy az ehhez képest mit tud, mik a különlegességei, extrái..stb), akkor a kettő közül melyiket választanád /nyilván ezt jobban ismered, de mégis feltenném a kérdést/ ?

4. Milyen érzés volt megválni tőle? ;]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#9) Rayyy válasza Gabor970 (#6) üzenetére


Rayyy
senior tag

Ez nem mérőgép, csak egy monitor és ember nézi. Jó, ha egy monitor színhelyes, de akármilyen drága, soha nem fogja kitalálni neked, hogy a megrendelő által lazac-színnek nevezett árnyalat milyen lehet... és főleg milyen lehet a megrendelő monitorán. Ráadásul egy készülő nyomat színhelyességéért az adott nyomdának kell garanciát vállalnia próbanyomat alapján, tehát egy ilyen monitor gyakorlatilag nem több, mint egy drága játékszer, ami előtt qrvajó dolgozni, de igazából nem indokolt. 100-150 ezer környékén tökéletes munkamonitorokat lehet kapni.

Minden a legnagyobb render!

(#10) bencee1996


bencee1996
csendes tag

Elõször Eziot olvastam
kocsit sokat játszottam assassins creeddel :D
gratulálok a cikkedhez

[ Szerkesztve ]

(#11) janos666 válasza Isual (#8) üzenetére


janos666
nagyúr

0. Köszönöm (mindenkinek, aki gratulált). :R

1. Igen, vegyesen van jelen némi inhomogenitás a fekete képen (főleg a káva mentén, de kiváltképp abban a sarokban), de az itt szereplő fényképek többsége nem egészen szemből készült, tehát valóban az "IPS glow" is megjelenik rajtuk bizonyos mértékben, valamint a legtöbb kép amin ezt láthatod, az erősen túlexponált, mely eltúlozza ezt a jelenséget, szabad szemmel nem volt ilyen látványos. Azok a képek nem ezt szerették volna szemléltetni, akkor említést tettem volna róla, ha zavaró mértékű a dolog...

2. Attól függ, hogy épp mire szeretném használni. Most nincs szükségem ilyen monitorra.

3. Ahogy mondod, erről most friss és testközeli az élményem. A NEC hasonló monitorjait én is csak mások tesztjeiből vagy futtában látva ismerem. De amennyire ebből szabad véleményt mondani, szerintem az ár/érték arány sokkal jobb a NEC-nél.
Ha esetleg írok majd teszt arról is, akkor magabiztosabban tudom ezt állítani, addig inkább vedd magadnak szemügyre mindkettőt vásárlás előtt. :DDD

4. Nyilván jó dolog, ha van kéznél egy referencia monitor. De ahogy a 2-es pontban írtam, nekem most pillanatnyilag nincs rá kiváltképp szükségem, így annyira nem hiányzik.
Arra, amiket én csinálok mostanában itthon, arra jobb szeretem azt a kijelzőt, amit a kontraszt demó képeken látsz a háttérben.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12) Isual válasza janos666 (#11) üzenetére


Isual
veterán

"szerintem az ár/érték arány sokkal jobb a(z) NEC-nél."
Szerintem is, erről éppen ez nekem is a véleményem :K
"inkább vedd magadnak szemügyre mindkettőt vásárlás előtt" - erről már lekéstem, de az adott kategóriában nem is volt épkézláb EiZO-s alternatíva :B

Arra viszont még kíváncsi lennék szintén kicsit az NEC SpectraView szériát erőltetve, hogy szerinted melyik kombinációval érhető el precízebb kalibráció:
az EiZO beépített kütyüje + ColorNavigator vagy NEC SV szériához adott basICColor 5 + egy i1 display pro (vagy ColorMunki Photo)?

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#13) syl5 válasza Gabor970 (#4) üzenetére


syl5
őstag

ilyEt, hamár annyira nyelvészkedünk...

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#14) janos666 válasza Isual (#12) üzenetére


janos666
nagyúr

Erre sem könnyebb válaszolni behatóbb tesztelgetés nélkül.

Az i1d3 még mindig viszonylag újnak számít, én is csak nemrég kezdtem vele játszani, és láthatod, hogy a ColorNavigator sem bánt vele túl jól.

Ezek az "olcsó" colorimeter-ek akkor használhatóak igazán jól, ha készítesz egy egyedi korrekciós mátrixot az adott sorozatszámú szenzorhoz és az adott paneltípushoz (megjelenítőből elég az azonos modell, a szenzorból viszont egyedileg kell a sajátod) egy megbízhatóbb műszer (jellemzően legalább egy "olcsó" spektrophotometer - mint például a ColorMunki Photo/Design -, vagy egy valódi XYZ filteres colorimeter - 1000$ alatt ne keress ilyet, de pl. egy Klein K-10 -, vagy ha lehetőség van rá, akkor egy 1nm-es felbontású spektró, ami szintén 1000$+).

És míg a ColorNavigator felkínálta a lehetőséget, hogy a ColorMunki-hoz igazítja a beépített szenzort, az i1d3-hoz nem használhattam ilyen egyedi korrekciókat. És ha jól tudom, akkor a NEC software sem engedi ezt meg.

Ebből jön amit a cikkben írtam: a CG-hez kár is elővenni egy i1d3-at (és hacsak a NEC software-ben nincs elrejtve egy funkció, mellyel egyedi korrekciós mátrixokat tölthetek be az i1d3-hoz, akkor arra is épp úgy igaz ez).

A ColorMunki spektróval viszont az a gond, hogy önmagában pontosabb ugyan a világos színeken, a sötét árnyalatokon könnyen eltéved. Főleg az eredeti X-Rite driver-el, amit ezek a software-ek használnak. Szóval csak egy CM-el is veszélyesebb lehet a kalibrálás, mint a CG beépített szenzorával.

Másrészről pedig ezek a beépített kis kütyüt egy referencia műszerhez kalibrálják a gyárban (melynek várható abszolút pontossága és megbízhatósága jobb, mint egy ColorMunki-nak), direkt ezekhez a panelekhez, tehát elég megbízhatónak tűnik.

Abszolút pontosságra vélhetően legalább olyan jók, mint ha egy CM-el profilozol egy i1d3-at, vagy jobb (persze csak ha nem jelentkezik probléma a filterek öregedéséből, mert nem hiszem hogy ebben a kis kütyüben üveg filterek lennének, vagy legalább légmentesen elzárták volna a műanyag filtereket a levegőtől, mint pl. az i1d3-ban is).

Az hogy önmagában mennyire precíz a kis szenzor, az jó kérdés. Nem igazán tudtam megállapítani, de azért nem kell tőle félni, mert a CG-k már átestek egy alapos gyári kalibráláson, így a kis szenzor nem áll neki elejétől végéig fésülgetni a gammát, csak finomhangol.

Szóval véleményem szerint nagyon jól átgondolták ezt az EIZO-nál és a kivitelezés is sikeres. Én nyugodt szívvel használnám ezt a CG-t a beépített szenzorral, míg ha ez nincs, és nem tudom egyedileg profilozni az i1d3-at a CM-hez, addig kicsit zavarban vagyok, hogy mit válasszak.

Egész kíváncsivá tettél amúgy most a NEC-el kapcsolatban, hogy meg kéne néznem alaposabban hol jár most a software-ük. :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#15) Isual válasza janos666 (#14) üzenetére


Isual
veterán

Értelek. Az i1d3 az nem üvegfilteres ? - én úgy tudtam, de akkor ezek szerint műanyag filter levegőtől elzárva (ez mennyit javít az élettartamán, meddig bírják ezek - i1 display pro-m van)

A SpectraView software egy basICColor 5 (~ők SpectraView Profiler 5-nek becézik).

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#16) janos666 válasza Isual (#15) üzenetére


janos666
nagyúr

Én úgy tudom hogy ebben az árkategóriában csak a DTP-94-nek vannak üvegfilterei, de olyat már nem nagyon találsz, és nem is javaslom az i1d3 ellenében.

Amúgy olyan szempontból lényegtelen, hogy egy véletlenszerűen kiválasztott monitoron egy simán polcról levett i1d3 mindig pontatlanabb, mint egy CM. De ha frissen profilozod az i1d3-at a CM-hez, akkor annyira lesz pontos, mint maga a CM (ami sokkal kevésbé érzékeny az idő múlására), függetlenül attól hogy épp milyen állapotban vannak a filterei (na persze az apró elcsúszásokról beszélünk, ha kiszínezed filctollal az más :DDD).

Ja, tudom. Egy időben használtam is a BasICColor-t (még v4.x-nél jártak).
VGA LUT kalibrálásra ma már egyáltalán nem használnám, de a NEC hardware kalibrálás kicsit más és azt se láttam v4 óta...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#17) qnadam


qnadam
veterán

most egy olcsó ips monitort használok (u2311h), amit az oázisnál kalibráltak, szóval inkább elvi a kérdés: egy olcsó kalibrálóeszköznek azért van értelme, csak nem lesz annyira pontos, mintha pár hozzászólással feljebb emített eszközökkel és módszerekkel kalibrálna az ember, vagy inkább ront a helyzeten?

értem én, hogy mi mindenen múlik a pontosság, csak nem tudom mihez viszonyítani az ezzel járó pontatlanságokat :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18) Isual válasza qnadam (#17) üzenetére


Isual
veterán

Persze, hogy van értelme. Na meg ezek a kalibráló eszközök is saját magukhoz képest pontosak. janos666 meg az abszolút pontosságra törekszik, ami egy olcsó koloriméterrel aligha érhető el, és még a spectrókkal se egyszerűen - meg anyagilag sem olcsó egy jó spectró.
Rontani hogy rontana a helyzeten? Még az olcsóbb kolorimétereket is arra találták ki, hogy javítson. :K
Persze egy dilettáns, a gyári (legtöbbször) sz#r szoftvert Basic módban használva ronthat is a helyzeten, igen - de (ezt egyrészt ne hívjuk kalibrációnak, másrészt) egy Oázisban azért nem ilyen szinten zajlik a kalibráció.... :U

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#19) qnadam válasza Isual (#18) üzenetére


qnadam
veterán

a rontás nyilván költői túlzás volt :) csak az érdekel, hogy a kalibrálatlan monitor, az olcsó eszközzel kalibrált meg a teljesen-igazán-de-nagyon-pontosra kalibrált hogy viszonyul egymáshou.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20) Isual válasza qnadam (#19) üzenetére


Isual
veterán

Na látod az utóbbi részét nem tudom - mert elvileg dE 2 alatt már nem nagyon lát az ember különbséget, de azért csak van némi látható difi egy olcsó eszközzel jól kalibrált és egy profi eszközzel hibátlanra kalibrált monitor képe között. Viszont sztem jóval nagyobb és látványosabb a különbség a kalibrálatlan - olcsó eszközzel jól kalibrált kettős között. Szerintem... (mondjuk ez utóbbiban nagyjából azért biztos vagyok) :U

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#21) janos666 válasza qnadam (#17) üzenetére


janos666
nagyúr

Nem tudom, hogy mikor vetted és akkor épp mi volt a helyzet, de mostanában az Oázisnál is kb. úgy kalibrálnak, ahogy én szoktam (és amennyire tudom kicsivel előtte is hasonlóan): i1d3 és CM kombóval, ArgyllCMS software-el (kivéve az ilyesmiket, mint pl. az itt tárgyalt CG, melynél külön software kell a hardware-es kalibráláshoz).

Amúgy a frissen kibontott szóló i1d3 sem téved sokat, általában sokkal közelebb jár az igazsághoz, mint egy olyan monitor, amit nagyjából sem kalibrálnak a gyárban (az újabb Dell-eket pl. egész szépen belövik :K), inkább a régi i1d2-kkel és Spyder cuccokkal lehet gond, főleg ha már rég jártak a gyárban és öregedtek a színszűrőik (egy több éves i1d2-ben könnyen lehet több hiba, mint mondjuk a Dell U2410 gyárilag belőtt fehéregyensúlyában és korrekciók nélkül az ICM file is elég fura lesz úgy...).
Az i1d3-nak jobbak a filterei, az i1d2 még sokkal jobban támaszkodott a korrekciókra, de mikor azokat megálmodták még sehol sem volt WCG-CCFL, de főleg nem W-LED vagy RGB-LED, úgyhogy azokon aztán tud érdekes dolgokat produkálni (hacsak nincs benne külön korrekció utólag).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22) qnadam válasza janos666 (#21) üzenetére


qnadam
veterán

másfél éve kb, de nem emlékszem már, mivel :)

garis csere/javítás/akármi kinéz a dellnek, akkor lehet inkább hozzájuk viszem megint. ismerősnek van valami spydere, de fogalmam sincs, mikori jószág.
köszi!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#23) Isual válasza qnadam (#22) üzenetére


Isual
veterán

nagyjából bármikori spydernél jobb az, amit az Oázisban tesznek majd a monitoroddal, igen ;) :D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#24) Nyugdíjas válasza Isual (#23) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

nagyjából bármikori spydernél jobb
nagyjából? ejnyemárno ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#25) janos666 válasza Nyugdíjas (#24) üzenetére


janos666
nagyúr

Tesztelgetted már az új Spyder-eket?
Mert én még nem...

Elvileg a Spyder 3 jobb készülék, mint az i1d2, mert 6 színszűrője van, amivel elvileg nagyon jól elboldogulna spektrális korrekciók nélkül is.
De csak elvileg. ;]

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26) Nyugdíjas válasza janos666 (#25) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az imént főleg csak humorizáltam,de egyébként is az a gyanum, hogy nem most kezdett el jó dolog lenni a Spyder. De... majd jól kapsz egyet aztán megmondod te ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#27) Isual válasza Nyugdíjas (#24) üzenetére


Isual
veterán

:D /nézd már fentvagytok a fbookon/

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#28) janos666 válasza bencee1996 (#10) üzenetére


janos666
nagyúr

Én akkor néztem nagyot, mikor kijött az AC II, és EIZO-nak hívták a főhőst. :DD
Aztán másodjára sikerült kiolvasni hogy "Eció" lesz az. :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#29) paperboy


paperboy
senior tag

Valóban ennyivel többet ér benne az elektronika (ok beépített kalibráló,...), hogy ezzel a panellal szerelt Fujitsu-Siemens 90e forint körül van, Dell 180e forint körül, ez meg 700e forint... Most komolyan kérdem, látható lehet a különbség ami indokolhat 600e forint különbséget??? :F

[ Szerkesztve ]

(#30) paperboy válasza paperboy (#29) üzenetére


paperboy
senior tag

Bocsi, 200 körül van a Fuji is...

(#31) Cyberpunk válasza paperboy (#29) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát az Eizo az Eizo mást vártál? ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#32) Nowhereman válasza Cyberpunk (#31) üzenetére


Nowhereman
őstag

ha Eizo akkor mondjuk elvárnám azt, hogy a borsos árért képernyőarányban is használhatót kapjon az ember(3:4 esetleg 16:10), lévén nem DVD-ket fog sasolni az ilyenen a júzer...

Utánam a kondenzcsik!

(#33) Cyberpunk válasza Nowhereman (#32) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen ez enyhén szólva gáz, egy profi monitornál. De manapság már ez a divat a professzionális szegmensben is sajnos. Vagy nem gyártanak más képaránnyal panelt. Azt majd jön az ultra szélesvászon. S végűl csak egy csík lesz 1 pixel azt ne. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#34) raus


raus
aktív tag

Gratulalok nagyon jo es erdekes a cikk! :R
Összessegeben fantasztikus monitor mint minden EIZO. Ez a gyarto paratlan a vilagon.
Persze az arcedula elriaszt de ha leülnenk egy ilyen ele es megneznenk rajta a kedvenc kepeinket vagy betöltenenk a kedvenc jatekunkat akkor a szinvilag magaval ragadna az biztos. Hiaba ezert ennyi penzt kell fizetni.
Viszont az a franya nativ kontraszt...amit a TN monitoroknal fel sem tüntetnek az bizony az IPS paneloknal sem sokkal jobb talan 1000:1-hez legjobb esetben ami meg mindig gyatra. Ezert nem vennek soha IPS-t es ezert van C-PVA-as EIZO-m. Igaz nalam csak 10bites a LUT de azert a PVA-nak is fantasztikus szinei vannak am.
Nagy respekt a cikk irojanak es az EIZO-nak :R :R :R

(#35) paperboy válasza raus (#34) üzenetére


paperboy
senior tag

Mert a C-PVA-nak mennyivel nagyobb a kontrasztja? Szerintem az is max 1000 körül van...

Ja most nézem a jobb Samsung panelek 3000:1-et tudnak... Na az már azért jobb tényleg.

Akkor pl. ez (EIZO FLEXSCAN EV2333W) a monitor jobb képet produkál? Legalábbis kontraszt tekintetében? Igaz kisebb méret meg felbontás de 138 körül nem is rossz vétel ez akkor... 700e-hez képest mindenképp... :)

[ Szerkesztve ]

(#36) paperboy válasza paperboy (#35) üzenetére


paperboy
senior tag

Mondjuk a Lacie is ott van a szeren igencsak... Meg NEC-ek se rosszak...

(#37) Robez88


Robez88
tag

Részletes, jól összeszedett cikk. Igaz annyira nem vagyok otthon a témában, de tetszett. Gratula! :K

(#38) #13260800


#13260800
törölt tag

Elképesztő mennyire jó írások vannak itt a Logouton! Hatalmas köszönet az írásért! :R

(#39) raus válasza paperboy (#35) üzenetére


raus
aktív tag

Igen a C-PVA natívja 3000:1-hez amihez akár meglepően nagy fényerőt is tud (300 cd/m2), dinamikus kontrasztja pedig 10000:1-hez de azt sosem használom mert nem szép amikor képi tartalomtól függően változtatja. Samsung panel van benne de EIZO elektronika :) Szerintem semmi értelme ennek a technológiának de szépen mutat például a ledes TN-ek adatlapján a "több millió az egyhez" érték.
FORIS FS2331

(#40) raus válasza #13260800 (#38) üzenetére


raus
aktív tag

Igen a PH mindenestül a legjobb oldal a világon :R :))

(#41) cellpeti válasza radi8tor (#1) üzenetére


cellpeti
veterán

mondja ezt az, akinek kb a gépe van ennyibe :DD :DDD

Tigris, tigris, csóvafény...

(#42) GEO001


GEO001
aktív tag

Gratula a szépen összefogott leíráshoz.
Ha egyszer lesz egy ilyen moncsim biztos nem fps-re fogom használni....

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#43) Isual válasza cellpeti (#41) üzenetére


Isual
veterán

nem is az a "baj", hanem hogy emellé ottfigyel a 24"-es TN csoda ;]

(#34) raus: hűha valaki nagyon elvakult egy EiZO-tól... :D :U
Megértem én, hogy nagyon fontos neked a kontraszt, viszont a "fantasztikus színezést" egy sRGB-s PVA-nál nem igazán tartok komolyanvehető kijelentésnek ... ugyanannyiért megnézhettél volna pl egy Dell U2410-et /12 bites LUT/, WCG-tal és meglátod mit tud egy IPS és mik a fantasztikus színek.
Ettől még a kontraszt egy jó H-IPS-nél 850-900 körül mozog (kalibrálva) ez tény, s ha erre vagy érzékeny akkor (e tekintetben) szomorú leszel... :)

(#36) paperboy: Meg az NEC-k se rosszak :U szerintem mind a LaCie, mind az NEC jobb ár/értékű monitorokat gyárt, mint az EiZO - de itt látszik az, hogy az emberek mennyit tudnak az EiZO ködön túl eső legalább olyan jó (sőt) monitorgyártókról... NEC-k se rosszak... apám... :D

bocs :B

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#44) janos666 válasza Nowhereman (#32) üzenetére


janos666
nagyúr

Szerintem ekkora felbontás mellett használható ez a képátló.
Ahogy növeled a képátlót és felbontást, úgy érdemes azért egyre szélesebbre szabni a vásznat, hogy jobban belásd.

Persze ki mire használja, de én CAD-ezni is jobban szeretek széles vásznon, kipakolgatva két oldalra az eszköztárakat...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#45) janos666 válasza paperboy (#35) üzenetére


janos666
nagyúr

Legutóbb ~3500:1 kalibrálatlan és ~3000:1 kalibrált kontrasztot mértem a legelső szériás Samsung c-PVA monitoron, ami nagyon közel van a Samsung 2011-es Plazma TV-ihez. Bár míg mozgásmegjelenítésben a PDP-jük szerintem verhetetlen volt 2011-ben, a c-PVA monitorjaikon rossz nézni ha mozog valami. :U
És kalibrálás után tényleg nincs gáz a színekkel sem (legalábbis míg szemből nézel állóképet, ha már mozog a fejed, de főleg ha a kép, akkor, nos...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#46) paperboy válasza Isual (#43) üzenetére


paperboy
senior tag

Miért, rosszak? :) Bocs :P

Amúgy nem érezted az iróniámat akkor, a felső szegmensre értettem, nem átlagosan nézve... De gondolom 500e forint difi nem a márka megfizetése miatt billen az Eizo mérlegére pl Dell-t tekintve. NEC valóban jó ár/érték arányú, kezdetek óta jó monitorokat toltak, Lacie meg talán el is ismertebb munkára, mint egy Eizo...

(#47) Isual válasza paperboy (#46) üzenetére


Isual
veterán

jóvan akkor jóba leszünk mi már így :D
egyébként még - ahogy hallottam - a Quanto monitorokat ismerik az emberek a kelleténél jóval kevesebben - úgy hírlik nagyon jó minőséget képviselnek, jó áron. sajnos nekem még nem volt szerencsém egy modelljükhöz se, csak külhonból lehet bemaszekolni ezeket... sajnos...

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#48) paperboy válasza Isual (#47) üzenetére


paperboy
senior tag

Az öblítő... :))

(#49) Nyugdíjas válasza Isual (#47) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Quato lesz az.:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#50) Isual válasza Nyugdíjas (#49) üzenetére


Isual
veterán

Azaz :K :D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.