Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zazahoho


zazahoho
őstag

Kingmax mindig is jó áron adta a memóriákat,csak így tovább :K

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#2) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Jóárasított Kingston. :C

⭐ Stella

(#3) TTomax


TTomax
nagyúr

Nano Thermal Dissipation hűtést alkalmazzák, ami lényegében egy felkent, láthatatlan felület a memórialapkák tetején.

Ezen azért megakadt a szemem, a "láthatatlan hűtés"... na ugyan ne komolytalankodjunk... :))

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4) atti_2010 válasza TTomax (#3) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Pedig én használom és valóban nagyon hűvösek a modulok, előtte Adata-m volt azok sokkal jobban melegedtek, amúgy meg nem láthatatlan mert kézzel tapintható.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#5) Tonyius777 válasza TTomax (#3) üzenetére


Tonyius777
tag

csak vigyázzunk ne érintsük meg a vékony nano réteget mert lejön vagy ráraksz egy DNS réteget mely kitudja hány fokkal emeli majd meg :DD

Üdv:Tony

(#6) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Én nagyon régota Kingmax párti vagyok,sosem voltt vele bajom .

(#7) mghltm válasza TTomax (#3) üzenetére


mghltm
addikt

pedig tobb mint masfel eve forgalmazzak oket ;)

nem tudjatok, hogy ddr3-bol letezik valodi low profile? ilyenre gondolok csak ddr3-bol

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#8) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Az árra kíváncsi vagyok, de biztos nyomottabb lesz, mint a konkurenseké.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#9) misx


misx
senior tag

Hát inkább a RAM-on spóroljunk mint a tápon. :)

(#10) TTomax válasza atti_2010 (#4) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én elhiszem neked,no de nem a láthatatlan nano réteg hűti le... :DDD Jól fogalmaztál,nem melegszik annyira... :)

(#7) tiborandras
Aham... ettől még ez egy szép marketing mese... a modul van rendben,nem melegszik...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#11) vinibali válasza kiskaktusz (#8) üzenetére


vinibali
őstag

én Kingstonból vettem már :)

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#12) atti_2010 válasza TTomax (#10) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Én sem hiszek nagyon abban a nano hűtésben de a lényeg hogy nem melegszik, jó árban vettem és bár 1600 Mhz-esek gyönyörűen mennek 1800Mhz-en 1,5V -on, majd kipróbálom az 1,7V 1900Mhz is.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#13) adorjant válasza mghltm (#7) üzenetére


adorjant
senior tag

Van,pl Kingston 8gb 1333 kit,nekem is ilyenem van :K

(#14) Jim Tonic válasza TTomax (#10) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Biztosan okosabb vagy, mint ők, de tény, hogy nincs rajtuk borda:
[link]

Amúgy nekem is van egy 4x4-es, 1600MHz-es szettem.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15) audi100td


audi100td
nagyúr

Az árát is figyelembe véve az egyik legjobb RAM a piacon. :)

(#16) inferno88


inferno88
őstag

Nano Thermal Dissipation

És mikor benyomod a Crysis 2-t,a házból kiordít a memória: Maximum Speed

Semper fi!

(#17) TTomax válasza Jim Tonic (#14) üzenetére


TTomax
nagyúr

Köszönöm a linket,igaz te is csak "write only" mert már linkelték...az hogy van aki kajálja az ilyeneket az ö dolga,mint pl "military class",meg "nano technologia"...
A modul jó, rászitálnak egy érdes felületet,nesze neked -2Cfok,megfogni csak óvatosan éléről,nehogy elkend rajta a "nano thermal technologiát"... :DDD

(#16) inferno88
:DDD

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#18) djculture


djculture
félisten

Az a vicc hogy a kingston pl olcsóbb volt egy hete mint a kingmax a nagykerben. Azóta meg minden memória ára meredeken megy felfele.

(#19) atti_2010 válasza inferno88 (#16) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A VGA meg :Maximum Force

TTomax A military class-ban Tantalium kondik vannak amik tényleg megfelelnek annak a minőségnek, én inkább a Giga 8+2 tápáramkörén keresném a fogást amibe 4+1 vezérlőt tettek hogy kiszúrják a parasztok szemet.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#20) Jim Tonic válasza TTomax (#17) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha elfogytak a magyarázatok, jönnek a vigyorgós szmájlik és a további hülyeség?
A military class pedig egy szabvány, aminek a felhasznált alkatrészek megfelelnek. Bár, gondolom, erre is lesz pár szmájlid, és még nagyobb hülyeségek...

Amúgy nem kenődik. Mivel nekem is van ilyenem, én legalább tudom, mi ez.

Szerk.: a nanotechnológia jelentése mióta a láthatatlan? Ne válaszolj, csak költői kérdés volt.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#21) audi100td válasza TTomax (#17) üzenetére


audi100td
nagyúr

Minden gyártónál megvan a marketing rizsa, nem értem miért kell ezen ennyit rugózni. Az óriási, csicsás bordának még ennyi értelme sincs, de arra azért jó, hogy ne férjen el fölötte a cpu hűtő. Egyszerű, letisztult modulok, megfelelő teljesítménnyel, nekem ennyi elég, ami a dobozra van írva meg hidegen hagy. :)

(#22) TTomax válasza Jim Tonic (#20) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem tudom mit kell azon magyarázni hogy ez egy marketingfogás?Nem az?Hol a teszt?
Ui:Örülnék neki ha nem személyeskednél.. linkelj egy tesztet ahol leszedik ezt a "thermal" marhaságot és két C fokkal melegebb,ha nincs ilyen teszted akkor inkább maradj csendben kötözködés helyett,mert a legkomolyabb érved az volt eddig,hogy "szmájlit" használok...
Nem én állítok valamit hanem a gyártó,egyenlőre fenntartanám magamnak a jogot hogy röhögjek egy jót rajta,még ha ez csipi a szemed is...

(#21) audi100td
Tudom,igazad van! :)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23) Jim Tonic válasza TTomax (#22) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Marketingfogással nem tudsz stabilan tartani egy túlhajtott DDR3-as modult... Hogy minek nevezed, az más kérdés, de a lényege, hogy működik.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#24) audi100td válasza Jim Tonic (#23) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem nem azon a 2 °C-on múlik a túlhajthatóság, sokkal inkább a felhasznált IC minőségén.

(#25) Valdez


Valdez
őstag

Tudja valaki hol lehet egyáltalán ilyen kingmaxokat venni? Na nem kell nekem 4 csatornás, elég lenne 2 csatornás kit is, mondjuk 2x4gb, de 1600 felettieket sehol se látok :F

(#26) atti_2010 válasza TTomax (#22) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Marketingfogas az mikor valamit odamagyaráznak ami nem is létezik, ez fizikailag a csipeken van és nem melegszenek, hogy hogyan csinálják az már az ő titkuk. Az marketingfogas mikor az egyik régebbi alaplapomnál felraktam az EEnergy saver szoftvert és kemény 3W spóroltam vele úgy hogy szétfagyott a gép percenkén.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#27) inferno88 válasza Jim Tonic (#23) üzenetére


inferno88
őstag

Ha a felhasznált elemek amúgy is nagyobb teljesítményre vannak specifikálva,akkor a "gyári" értékről a chipek normál tempójára "túlhajtva" ugyanolyan stabil lesz.

Pl nekem volt mezei,mindenféle borda és nanocucc mentes 3x1gb 1333-as Kingmax ddr3 RAM-om.

Hogy mi volt benne az extra?

- Elpida chip-esek, tuningra nem rossz.1700Mhz @ CL8, ~2000Mhz @ CL9!!!! 24/7
- Előzőleg i7-es gépben volt, így max 1.65V-on mentek.
- Nálam Phenom X2 555BE@X3 procival ment,1333MHz@CL6 6-6-6-18-1t

Az AMD-s eredményben a limit a proc és a deszka volt természetesen,de i7-tel 2Ghz CL9 mellett,hűtés nélkül...tessék

Semper fi!

(#28) Ducati916


Ducati916
csendes tag

Szeretlek Kingston ^^.De 2 celsius fok Lmfao .

(#29) Jim Tonic válasza TTomax (#22) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Arról azért csak hallottál, hogy különböző anyagok különbözően disszipálják a hőt.

#28: Kingmax

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#30) TTomax válasza atti_2010 (#26) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát most nem is tudom hogyan definiáljam pontosan a mi a marketing fogás.Ezen lehetne vitatkozni elég sokat.
Én azt hiszem ezek a memóriák pont ugyanúgy mennének ha nem lenne rajtuk bevonat,sőt igazából elég sok memória elmenne "mezítláb" is amiken kilométeres heatpipeok vannak,de hát valahol a kinézet is a marketing része...

(#29) Jim Tonic
Igen,csak ahhoz anyag is kell itt maximum a felület kialakitásával tudnak játszani.Gondolom itt kb erről is lehet szó,gyanítom az "érdes" felület nagyobb hőleadó felületet jelenthet,magának a bevonat anyagának kb annyi a jelentsége hogy ne tud "letörölni" kézzel.Ha jelent is kétC fokot akkor sem hinném hogy e miatt marad stabil,sokkal inkább az IC-k minőségében keresendő a válasz,mint azt ahogy írták előttem is...
Én erre gondoltam amikor írtam,hogy ez a bevonat csupán marketing...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#31) Apika


Apika
Közösségépítő

Jó kis ramok lesznek ezek! :K

(#32) 04ahgy válasza Apika (#31) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én is elégedett vagyok, mind az árukkal, mind a kompatibilitásukkal, mind a teljesítményükkel.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33) Ribi válasza atti_2010 (#26) üzenetére


Ribi
nagyúr

Marketing fogás az is amikor azt mondják, hogy bekenik valami hiper anyaggal amitől jobban hűl, közben meg csak disznózsír van rajta, valamint az összes többi ram is pont ugyanúgy keveset fogyaszt, max ezek válogatott darabok. Te azt hiszed, hogy a hiper anyagtól lesz hűvös, közben csak valami más oka van. Ez is marketing. Majd ha lesz olyan teszt, hogy levakarja valaki a hiperanyagot róla és jobban melegszik, akkor frankó. De addig ez is marketing blabla. Azzal nincs gond, hogy nem melegszik, frankó, bódog mindenki aki ilyet vesz. Nem ezzel van a gond. A kérdés CSAK és kizárólag a hiperanyag tényleges hasznossága. Semmi más.
Az, hogy valaki kicsit furán fejezi ki kételkedését a mai világban nem kellene, hogy ennyire felkavarjon.

[ Szerkesztve ]

(#34) atti_2010 válasza Ribi (#33) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nekem a lényeg hogy jól működnek, hogy mivel csinálják az már másodlagos, viszont az bosszantó mikor megy a marketing és közben sehol semmi.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#35) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Kingmax, sose volt vele bajom. És még az ára is jó.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#36) banhammer


banhammer
veterán

"az úgynevezett Nano Thermal Dissipation hűtést alkalmazzák, ami lényegében egy felkent, láthatatlan felület a memórialapkák tetején. A vállalat szerint ez a hővezető réteg 2°C-kal alacsonyabb hőmérsékletet eredményez, aminek hála hűtőborda nélkül elérhetők a fentebb említett órajelek."

Hát ez elég bullshit kategória.

Fogalmazzak úgy, hogy szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#37) staccato


staccato
tag

"a vállalat inkább a pénztárcák kímélését tartja fontosnak, mintsem a méretes hűtőbordákkal, illetve az egyéb extrákkal való villogást" ez így helyes.ezért is szeretem a Kingmax ramokat,ez is szimpatikus. :K

üdv

(#38) beteg válasza banhammer (#36) üzenetére


beteg
őstag

Lehet, csak elírás és nem 2, hanem 200 Cfok mínuszt jelent a csoda kenet!?

Csak futni kell!

(#39) zazahoho válasza beteg (#38) üzenetére


zazahoho
őstag

Ez a pesszimizmus már beteg-es :DDD

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#40) Findzs


Findzs
addikt

furcsa, hogy 1866 -os modulok nem jönnek

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#41) nuke7


nuke7
veterán

jónak tűnik :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#42) #32577792


#32577792
törölt tag

vannak az örökös elégedetlenek, akiknek semmi nem jó, semmit nem hisznek, amit látnak, azt sem
ha teszt lenne és ott mutatná a -2 fokot, akkor meg ez jönne: haha, ez bőven mérési hibahatáron belül van..
mi a lényeg? tapintható a réteg? igen! kamu a réteg? nem!
nem "forró fejű" a ram? nem!
átvertek? nem!
drágább lett ettől a ram? nem!
akkor miről beszélünk?
na jöhetnek a kételkedők és az örökös negatív kisugárzású emberek
olyanok vagytok, mint Kelly hőseiben csodabogár embere :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.