Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"...2001-es kivezetéséig (és egyes helyeken utána is) leginkább hálózati rendszergazdák rendszereként szolgált..."

Ez nem egészen fedi a valóságot, bankokban még a hivatalos forgalmazás leállása után is használták, nem csak ügyfélszolgálatokon, hanem ATM-ekben is.

A világ legutolsó OS/2-es ATM-je Ausztráliából

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#2) Rival


Rival
aktív tag

A ”poszthumuszt” javítsd légyszi, nem kertészet a téma... :)

(#3) -=RelakS=- válasza sh4d0w (#1) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szerintem az IBM általi kivezetés és hogy még egyes helyeken használják nem ugyanaz.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#4) sh4d0w válasza -=RelakS=- (#3) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem is állítottam ilyet.

https://www.coreinfinity.tech

(#5) Sir Ny válasza sh4d0w (#4) üzenetére


Sir Ny
senior tag

Posztumusz a szó.

itt is van elírás:

,,Az Amiga gépek vagy tíz éven át nagyságrendekkel előbbre jártak multimédia (hang és grafika) terén, mint a jó öreg IM (kompatibilis) PC-k"

-

(#6) litvitcsak.a


litvitcsak.a
tag

NEXT-et esetében már a ház kialakítása is megérne egy kis bemutatót. Papámnak volt otthon egy ilyen még amikor Bostonban laktunk. Az asztal alatt volt egy nagy sötét kocka és egy ködökzsinoron keresztül csatlakozott az asztalon lévő monitorhoz és billentyűzethez. Amikor apu engedte tesómmal ezen doomoztunk :)

iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

(#7) osztraksajt


osztraksajt
őstag

A NeXT kivételével mindhez volt szerencsém mégha egyik másikhoz csak rövid ideig is. NeXT gépet sajnos csak láttam, nem engedték hogy használjam, pedig a fél karomat odaadtam volna annak idején. :O

(#8) zone


zone
őstag

A Novell Netware még nem halt ki?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#9) leonejoci2


leonejoci2
tag

AMIGA forever! :R

Ne verj át, mert én sem teszem!Előreutalás ill. előre postázás csak annak akivel már bizniszeltem!

(#10) Drachoo válasza leonejoci2 (#9) üzenetére


Drachoo
senior tag

Igen! Amiga! :K

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#11) Ygg


Ygg
senior tag

Jó cikk, egypárhoz OS-hez ezek közül még volt szerencsém.
OS/2-höz még munkában is.

(#12) Calibra72


Calibra72
aktív tag

A régi jó Workbench :(

(#13) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Jó kis cikk! Kis történelemóra számteches szemmel. :R

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#14) sanci777 válasza Rival (#2) üzenetére


sanci777
tag

:DD :C :))

(#15) Perdedor


Perdedor
tag

Hiánypótló írás volt, köszi :R
Nekem már sajnos csak a win95 jutott elsőre... :o
but wait... volt ott 3.1 is :))

[ Szerkesztve ]

I am not a conspiracy theorist. I am a bullshit analizer.

(#16) akaido válasza sh4d0w (#1) üzenetére


akaido
addikt

Az OS2 Warpról írtam egy szakdoli szerűséget 2004-ben. Az oktatónk annyira dicsérte az előadásokon, és valóban +szerettük a használat során. :R

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#17) sutyesz96 válasza osztraksajt (#7) üzenetére


sutyesz96
őstag

Mi az a fejedben? :Y :D

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#18) vhunor válasza akaido (#16) üzenetére


vhunor
őstag

'98-2000 között használtam aktívabban, szimpatikus volt számos területen, de otthoni felhasználásra nem volt nyerő választás.A BeOS-t viszont kifejezetten sokáig futtattam második rendszerként, az akkori Windowsok a lába nyomát se csókolhatták.

(#19) sh4d0w válasza akaido (#16) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Én is kedveltem, igencsak kezes bárány volt a munkában. Stabilitásban még a Win2K sem tudta azt hozni, amit a 3-as Warp.

https://www.coreinfinity.tech

(#20) CharlieDrop válasza vhunor (#18) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Egy rendesen update-elt BeOS/Haikut kipróbálnék :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#21) Mura


Mura
csendes tag

Hajj, a régi szép idők. A GeOS tuti volt, az első szövegszerkesztéseimet azzal csináltam. Aztán jött a PC (egy XT, ha pontosak akarunk lenni, majd egy 286 AT kemény 12 Mhz-el), ott pedig a PE2.

Az OS/2 tényleg tuti volt annak idején, csak az égnek nem akart felmenni rá a modem, illetve nem akart rendesen működni 56k-val, csak 9,6k-val, ráadásul hibajavítás nélkül (aki anno élt már, az tudja, hogy ez főbenjáró bűn volt). Kerestem BBS-eken meg külföldi újságokban is megoldást, de sehol semmi hatékony nem volt - így aztán kénytelen-kelletlen ment fel a Win 3.1 majd a Win95.

Hozzá kell tenni, hogy ezek a rendszerek annyi erőforrással mentek, ami ma a PLL IC pontatlansága miatti ingadozás a gépemben, vagy még kevesebbel. Mai napig csodálkozva gondolok vissza, hogy milyen ügyesen összerakott szoftverek voltak ezek akkor (és hogy ma mennyire pazarlóan bánnak sokan az erőforrásokkal - bármilyen minimális programocska rögtön Ghz-ek és GB-ok tömkelege után kiált, és amint nincs alatta csillió MB RAM és legalább két mag, azonnal beadja a kulcsot).

Overclocking és vízhűtés csak volt - most már csak a család és stock cooler :)))

(#22) Varlaisaran


Varlaisaran
senior tag

A filmes CGI-t akkor is gyűlöltem, ma mégjobban, de akkoriban az újdonság erejével hatva érdekes volt, mint pl a Babylon5. De lehetne folytatni a sort sok Amigán készült hatalmas klasszikussal: Terminator 2, Jurassic Park, Robotzsaru 1/2, Abyss, Emlékmás, Star Trek valamely részei, meg még ki tudja mi minden. Anno járta egy mindmáig bizonyítatlan szóbeszéd, hogy a Win95 első prezentációját is egy ScalaMM nyomatta valami nagyobb Amigáról. Na persze, ennyi év után már ezeket homály fedi, kevesen tudják már. Valahol örülök is hogy kvázi kihalt (ami viszont nem igaz), mert így megmaradt a hozzáértők számára mint a valaha készült egyik legjobb OS, nem tudták a multik elcseszni és használhatatlanná a szemét programjaikkal, mint amilyen sorsra jutott a vindoz. Egész 2001ig(!) AmigaOS 3.1 ment nálam fő gépként netre, máig emlékszem egy spec PCi híd, rajta a Voodoo3, később valami más VGA, megtámogatva egy PPC 603e-vel. Ha valamire valóban igaz a "Just Works" szlogen, na az az AmigaOS volt.

[ Szerkesztve ]

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#23) MongolZ válasza vhunor (#18) üzenetére


MongolZ
addikt

BeOS nekem is fent volt, én nagyon szerettem, bár tény, hogy iszonyat kevés program volt rá. De akkoriban gyönyörűen nézett ki és megfelelően gyors volt. Néhány hónapja láttam meg, hogy már nincs többé (kerestem nagyon jó ingyenes OS-t HTPC-re). A Haiku-n gondolkodtam, hogy kipróbálom, de ahogy olvastam, nagyon lassan halad a fejlesztése (ami maximálisan érthető).

Ha lesz SteamOS, én ki fogom próbálni :)

(#24) stick007


stick007
tag

Tanúságos cikk, valakinek töri óra, nekem nosztalgia. :)
Köszi a cikket! :R

(#25) Mbazsika


Mbazsika
tag

A GEM-et is meg lehetett volna említeni, volt X86-os portja.

(#26) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Jó volt picit nosztalgiázni.Jó írás lett.Köszi. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#27) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Amit még megemlítettem volna, az a Geos Ensemble, amit a Berkeley a 16 bites gépekre írt, és megelőzte a Windows 3.1-et. Volt hozzá szerencsém annak idején, tetszett, de hát a támogatás hiánya ugye.
Szintén sokat dolgoztam még Sun Solarissal, ami nagyon logikus és kézreálló rendszer volt.
Meg ott volt még a VMS is, jobban tetszett, mint a Unix, bár ez kakukktojás, mert nem grafikus oprendszer :)

(#28) NGA válasza Mbazsika (#25) üzenetére


NGA
addikt

Olyannyira, hogy rengetegen használták is, a Ventura 1 és 2 azon futott. Volt Gem Artline is, ezeket intenziven használtam is.

(#29) Crucio


Crucio
aktív tag

Jó cikk volt, köszönöm :R

Egyébként az IBM mit csinál? A PC piacról kiszállt? Valaki fel tudna homályosítani, hogy mi lett velük, milyen szegmensben vannak jelen?

(#30) doc


doc
nagyúr

inkább az operációs rendszerre kezdett koncentrált, <-- ez igy nem igazan jo :)

amugy nagyon jo a cikk, orom volt olvasni :R

azert az IRIXot hianyoltam :(

a Haikut evente egyszer-ketszer kiprobalom, jo latni hogy egesz szepen fejlodik, csak sajnos eleg kicsi mogotte a fejlesztobazis (mikor par hete neztem, a legfrisebb image jopar eves volt, igaz hogy inditas utan mar lehet azert ujabb cuccokat is lehuzni ra)

(#31) BiP


BiP
nagyúr

Érdekes téma, jó kis összesítés. Már csak a nosztalgia miatt is.
BeOS-t, OS/2-t próbáltam tetszett is, tiszteltem is őket, mert jobbak voltak, mint az aktuális windows, de hosszútávon valahogy mégis a kényelmesebb, elterjedtebb megoldás mellett kötöttem ki mindig.
De a legjobban mégis az Amigát/AmigaOS-t sajnáltam.

[ Szerkesztve ]

(#32) franc0 válasza Crucio (#29) üzenetére


franc0
őstag

ibm.com

De hogy bele ne halj, itt van linkelve is.

ibm.com

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#33) Mbazsika válasza NGA (#28) üzenetére


Mbazsika
tag

Volt runtime verziója is a GEM-nek (egyébként a 2-es windowsnak is volt) és volt standalone verziója. Elég szűk volt az elérhető szoftverbázis rá.

(#34) osztraksajt válasza sutyesz96 (#17) üzenetére


osztraksajt
őstag

Kell hozzá retró műveltség. ;)

(#35) Alchemist válasza NGA (#28) üzenetére


Alchemist
addikt

Bizony és ez a GEM a korabeli WinDOS-okhoz képest hasított... :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#36) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Nos maga az Ötlet s a cikk is hasznos jó! nem csak nosztalgia,ill tán történelem.Kellenének ilyen irányu kissé jobban esetleg ha lehet kép,fénykép ilusztrácio! A Warp nem volt rossz,kár érte4Sok-sok ilyen haso nlo régi OS-Op-rendszer van.Megérné,S tán sokan az Idösebb korosztlybollementené.Jobban,hosszabban is lehetne fenti thema folytatása.Minden hasznos,tudást régit is meg kell örizni,minden lehetséges formában.Istenuccse ezt még könyv alakban illusztráciokkal,plda még fellelhetö progikkal füszerezve,Tán nem lenne olcso,viszont kerslet,kinálat törvénye. :K :((

föolvaso

(#37) zone válasza fojuzer (#36) üzenetére


zone
őstag

Légyszíves ezt próbáld meg újra, de érthetően. Ha nem megy, semmi értelme annak, hogy hozzászólást írj.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#38) Reaper


Reaper
őstag

Nagyon jó cikk, igazán jó volt nosztalgiázni, pláne a c64 mellett üldögélés jutott eszembe, miközben töltődött be a rendszer, meg amikor egyik ismerősöm megmutatta az ő gépét (Amiga )amihez egér is volt :)
köszönet érte

[ Szerkesztve ]

(#39) NGA válasza fojuzer (#36) üzenetére


NGA
addikt

Ez milyen nyelven van? guglitranszlátorul?

(#40) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Azért ez az érdekes, 20 éve a megaflops-nyi számítási kapacitás még soknak számított, most meg kommersz videókártyán teraflopsok állna rendelkezésre. Szerencsére.

(#41) hemaka


hemaka
nagyúr

Nagyon jo cikk, elvezet volt olvasni ilyenekrol. :)

(#42) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Nagyon jó cikk, köszi! :C

(#43) Komplikato


Komplikato
veterán

Én is csak a Next-et nem próbáltam, de azt is szerettem volna anno. :D
Irix-ot próbáltam még a régi C3/Freemail központban, sikerült szénné fagyasztani azzal a nagy trükkel, hogy megpróbáltam egy filmes oldalon AVI(!)-ban kitett trailereket lejátszani vele. Már akkor is a QT/MOV volt a támogatottabb.

A BeOS nekem nagyon sokáig volt fent, szerettem. Emlékeim szerint a natív OGL támogatás (no meg jobb OS miatt) kb. 2.5x gyorsabban ment rajta a Quake 2, mint ugyan azon a vason W95/98 alatt. No meg persze alapból lejátszott egy halom médiát, ami akkoriban még Windows alatt kínszenvedés volt ... nem voltak kódek csomagok, lehetett pár hetente friss kódekeket telepíteni több kevesebb sikerrel.
Amiga OS-nél meg az volt dúrva, amikor elterjedtek a HDD-k és már nagyban tolták rajta a filmeket és trailereket jó minőségben, amikor Windows platformon ilyen bélyeg méretű borzalmas AVI-k vagy azok sem voltak még.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#44) sasa134


sasa134
addikt

Köszi, szuper cikk, nosztalgiáztam én is sokakkal együtt azt hiszem... :)

Avanti Roma

(#45) ceia


ceia
őstag

Mondjuk én a többfelhasználósságot sosem hiányoltam, sőt, örülnék, ha ma olyan rendszerem lenne, ami nem az. Ha csak én egyedül használom a gépemet, akkor minek legyen többfelhasználós? Jó lenne valami barátságos itthoni rendszer, és nem vállalati hálózatos rendszert adni itthonra. Esetleg Amiga OS? Bevallom, nem tudom, hogy az már többfelhasználós-e.. de én a nemre tippelnék, és remélem is, hogy nem.
A NeXTSTEP egész jól nézett ki, nem csoda, hogy abból lett az OSX. A BeOS is egész pofás volt akkori szinten, sőt, még néhány mai Linux disztrónak is bemutathat. Olyan is, mintha Linux lenne. De a legszebb az Amiga OS 4.1! Ha tehetném, lenne egy modern Amigám, és egy PC csak játékra. :P
Az kéne, hogy az is menjen x86-on - akkor szerintem szépen elterjedne..

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#46) zh1972 válasza Rival (#2) üzenetére


zh1972
tag

:DD :D :)) Ezen besírtam!!!!!!

[ Módosította: #65675776 ]

(#47) zh1972


zh1972
tag

Micsoda emlékek mozdultak meg bennem! Köszi az írónak! :R

(#48) Nowhereman


Nowhereman
őstag

érdekes, hogy míg a BeOS-nál mit leszármazott meg van említve a Haiku, a NextGennél az OSX(bár annak inkább a FreeBSD a felmenője), az Amiga OS esetén lemaradt az AROS

Utánam a kondenzcsik!

(#49) patrik2991


patrik2991
csendes tag

Jó kis cikk, érdekes. :)

Magyarításaim lelőhelye: http://elitemagyaritasok.info

(#50) #21346560


#21346560
törölt tag

Amiga OS-nek ezt a hibáját tudtad csak felhozni?! :R
"Nem szerettük benne: egyfelhasználós rendszer."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.