Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19) Upo válasza Mr Dini (#17) üzenetére


Upo
addikt

lsmod kimenet ok:
root@Tatuin:/ffp/start# root@Tatuin:~# lsmod > ./lsmod.txt
Module Size Used by
uvcvideo 63444 0
videodev 32132 1 uvcvideo
v4l1_compat 14000 2 videodev,uvcvideo
xhci 38140 0
bsd_comp 6424 0
pppoe 12444 0
pppox 3104 1 pppoe
ppp_deflate 5604 0
ppp_async 9532 0
ppp_synctty 8156 0
ppp_mppe 7400 0
ppp_generic 25452 7 ppp_mppe,ppp_synctty,ppp_async,ppp_deflate,pppox,pppoe,bsd_comp
slhc 5992 1 ppp_generic
tntfs 394012 0
ntfs 99920 0

Az uvcvideo modul jó? Azért nekem gyanús az előbb berakott dmesg kimenet:
<3>uvcvideo: Failed to register video device (-22).

MAKEDEV futása után a /dev/video* ott van mind, de a cat parancsra természetesen no souch device, mert az uvcvideo modul nem csinálta meg az eszközt. Indíthatok kézzel amit akarok, ezeken már túl vagyok.
Hardver hibára nem gyanakodnék, 3 napnyi felvételen már túl vagyok, mielőtt lepucoltam és újratelepítettem az ffp-t, akkor még működött.
A dmesg szerint már a modprobe uvcvideo elhasal, igazából már nem sok értelme van a többinek, mert nincs video device, a makedev nem tudja mihez kötni, a motion se talál video eszközt.
Itt egy session paste, dmesg kimenettel együtt: [link]

Igazából arra lennék kíváncsi, hogy mi az a komponens ami most nem került fel és hiányzik az uvcvideo modulnak. A nas-centralon és a németeknél néztem leírásokat, nekiálltam én is hogy majd lefordítom magamnak. Akkor bukkantam rá a motion csomagodra, úgyhogy már nem volt rá szükség, de egy csomó dolog fel lett telepítve a fordításhoz ami az ottani leírásokban benne volt. A lapok már bezáródtak, újra elő kéne keresnem őket, de hátha lesz megoldás anélkül is...

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.