Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KrAt


KrAt
veterán

Lehet, én látom rosszul, de az AMD grafikai részlegének most ment a szekér, nem? :U

(#2) dokar válasza KrAt (#1) üzenetére


dokar
addikt

én is így látom :U

extra - SEXRay

(#3) emre33 válasza KrAt (#1) üzenetére


emre33
addikt

Jól látod. Majdnem az ATI huzza felfelé az AMD-ét.

Végül is mindegy. AMD tovább csúszik lefelé a lejtön.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#4) Integra válasza KrAt (#1) üzenetére


Integra
titán

vagy nem úgy ment a szekér, nem?:)
fene tudja, ez a hír kevés hozzá, hogy megtudjuk.
szerintem vagy komoly vérfrissítést akarnak, vagy páran mennek a süllyedő hajóról amíg lehet. bár szerintem ez nem áll fent

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5) yakuza.tora válasza KrAt (#1) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Hát ez tényleg érdekes! Az a lovat ütik, amelyik a legjobban húz?
Kezd szánalmas lenni ez a cég!

Alléz Olympique de Marseille!

(#6) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Akkor a jelek szerint kinyírják az ATI-s vezetők maradékát is - mint ahogy a cégek egyesülése óta állandóan. Remélem utána már dolgozni is fognak ;]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#7) Renwick válasza Integra (#4) üzenetére


Renwick
őstag

Szerintem mindkét esetben arról van szó, hogy az illetékes egyszerűen megunta a banánt -- az egyik elzarándokol másik területre, a másik meg valószínűleg kapott egy jobb ajánlatot (Peng jó eséllyel az Intel Visual Computing részlegéhez igazol át, bár erről nincs hivatalos információ)...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#8) Komplikato válasza yakuza.tora (#5) üzenetére


Komplikato
veterán

A marketinges fejesért nem kár, de nem értem miért gondolod, hogy kirúgták őket? Amerikában egy picit több fizuért úgy otthagynak céget az emberek, hogy csak na.
Másrészt az Intel Larabee project nem embert beszippantott úgy az ATI-tól, mint más "egyszer még számított" cégtől.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#9) bteebi


bteebi
veterán

Nem túl jó hírek :(....

"Egy hét alatt két vezető beosztású munkatárs távozik is távozik" Ezt majd légyszi javítsátok ;).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#10) bteebi válasza Renwick (#7) üzenetére


bteebi
veterán

"(Peng jó eséllyel az Intel Visual Computing részlegéhez igazol át, bár erről nincs hivatalos információ)..."

Végülis nem hülye elképzelés :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#11) as_Rock válasza yakuza.tora (#5) üzenetére


as_Rock
őstag

Ki üt mit?
Tessék má néha gondolkodni ;)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#12) Integra válasza Renwick (#7) üzenetére


Integra
titán

ha nem ő a döntéshozó és neki is megkötik a kezét, mert mások pénzügyi vagy bármi indokokkal mást akarnak és ez neki nem jó és nem tud úgy dolgozni, akkor absz megrétem, hogy veszi a sátorfáját

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13) Thrawn válasza yakuza.tora (#5) üzenetére


Thrawn
félisten

Én azt olvastam lemondtak, ütésről szó sem volt.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#14) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Emil Persson távozása sokkal rosszabbul eset nekem.
Szvsz Victor Peng nélkül bőven meglesznek.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) Hold válasza Abu85 (#14) üzenetére


Hold
őstag

Mindenki pótolható.. AMD-nek van még jövője ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#16) bteebi válasza Hold (#15) üzenetére


bteebi
veterán

Van. És múltja és jelene is ;). Én várom/remélem a szép jövőt :). Azért nem kellene elfelejteni, hogy nem rosszak se a procijai, se a videokártyái, "csak van jobb is" - de az áraikkal (tuningot nem számítva) versenyképesek. A HD3850, 3870 és 3870 X2 pedig végre hoz is valamit a konyhára :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#17) rocket válasza yakuza.tora (#5) üzenetére


rocket
nagyúr

Legjobban huz az egy dolog, ha az a legjobb fenyevekre van a normal szinttol a valo vilagban.
En inkabb ugylatom az R600 meghozta az elso aldozatait, remelhetoleg nincs meg vege, es tovabb fognak hullani a fejek ilyen mellefogasok utan amit az elmult 18 honapban eloadtak diszkret grafikus es marketing fronton.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#18) Hold válasza bteebi (#16) üzenetére


Hold
őstag

Csak processzorban álltak le úgy érzem

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#19) Dyno válasza Hold (#18) üzenetére


Dyno
veterán

Egyet értek VGA-ba most jöttek felfelé....az a baj hogy kevés ez a hír :R Részletesebben meg szerintem nem fogjuk megtudni :U

(#20) orbano válasza Komplikato (#8) üzenetére


orbano
félisten

Szerintem is maguktól mentek, a hír is így szól. Egyébként volt olyan ismerősöm, aki a NASA-nak dolgozott, a freedom űrállomás automata összeszerelő szerkezetén dolgozott, és simán átigazolt a GM-hez autó utastereket tervezni, mert az többet fizet... :W

A vér nem válik VAZZE!™

(#21) orbano válasza rocket (#17) üzenetére


orbano
félisten

hagyjuk már ezt a fejhullás dolgot. nem hullottak itt fejek. elment két ember egy cégtől. ennyi.

A vér nem válik VAZZE!™

(#22) Abu85 válasza rocket (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Eric Demers az R600 főtervezője. Szerintem az AMD-nél nagyon örülnek az R600 jövőbiztosságának. A DX11 támogatás beépítésénél is alig kell majd hozzányúlni a chiphez, a komplett fejlesztési pénz nagy részét a gyártsátechnológiára fordíthatják.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Elég érdekesen áll így is az AMD, főleg hogy 2 nagyobb beosztású emberke felmondott... nem tudom mi lesz így a céggel, de az biztos hogy a videokártyájuk egyre jobb. A prociról még nem mondanék semmit, várnék még egy kicsit, amíg elterjedtebb lesz a Phenom.

Sic Parvis Magna

(#24) simonzé válasza orbano (#21) üzenetére


simonzé
addikt

Így van, ez szerintem is túllihegés. Viszont az emberek szeretnek rossz híreket hallani másokról.
Két nagy cég összeolvadásánál a kisebbik vezetéséből idővel kiesnek azok, akik pozícióját jobb szakember tölti be a nagyobb cégnél. Az emberek nem szeretnek veszíteni a fontosságukból - főleg a felsővezetők nem, akik hozzászoktak ahhoz ők kulcsfigurák. Abszolut érthető emberi reakció, ha inkább új kihívás után néznek máshol.
Pláne most, amikor az Intel be akar ugrani az AMD és az NVidia közé komoly teljesítményű grafikus processzorokkal.

I don't fit in. I fit out.

(#25) rocket válasza Abu85 (#22) üzenetére


rocket
nagyúr

Ot nem lehet kirugni, valaki jovahagyta az elkepzeleseket anno es mostanra belebukott, a marketing osztaly meg azert szerepelt le mert nem sikerult eladni az ATi sajat FX szeriajat olyan mertekben mint anno az NV-nek.
Ketelkedni lehet benne, de az ilyen hirek 99%-ban mindig az "elment egy jobb helyre" dolog ala vannak burkolva, kozben jo lehet latni mi miert tortenik.
Dave Orton is elment allitolag de nem latom nagyon kapkodnanak azota se utana a cegek, Hector Ruiz a Motorola semiconductor es az AMD tonkretetele utan max. kapalni mehet majd, megvannak szamolva Ruiz napjai, az Abu Dhabibol erkezett befeketetok tartjak a helyen egyelore.

Henri Richard se joszantabol tavozott tavaly, hanem azert mert ossze-vissza hazudozott az R600-rol nyilvanosan.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#26) rocket válasza 30z.Samu (#23) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem latom miert lennenek egyre jobbak a kartyaik, jelenleg konkurenciahoz kepest gyenge teljesitmenyu, tularazott termekeik vannak minden szegmensben (mar ahova jut egyatalan) amik raadasul kisebb 55nm-es csikszelesseg ide vagy oda terheles mellett hasonloan/tobbet fogyasztanak mint a konkurencia 65nm-es GPU-i, szurokkel katasztrofalis teljesitmenyt nyujtanak, driverekkel egyre tobb gond van olvasgatva a forumokat, ez nem ATi szint volt az R600-zat megelozo evekben, R600 sokba kerult nekik es nem csak anyagilag, elbuktak mindent az elmult ~18 honapban amit elotte hosszu eveken keresztul felepitettek.
ATi (az AMD is ilyen) mindig is balfek ceg volt uzletileg, ha jobb termekeik voltak azzal se tudtak jelentos folenyt kialakitani, mikozben lathatjuk forditott helyzetben mi tortenik.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#27) 30z.Samu válasza rocket (#26) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hát de javultak valamennyire... de tény és való hogy az AMD-nek hülyeség volt felvásárolni az ATi-t.

Sic Parvis Magna

(#28) ez_meg_emaz válasza rocket (#26) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Ati-s voltam mindigis, de egyetértek. Ez a szomoru valoság. Azé remélem lesz még olyan Ati kari amit megéri megvenni. Addig meg marad az nv. :( R600 nekem nem jött be. Hiába okos ha elbaszott a teljesitménye a konkurenciához képest(2900xt nem is volt rossz de 88gt-hez képest az ára :( ). Remélem a jövöben jobb helyzetbe tudják hozni magukat vhogy. :K

(#29) ez_meg_emaz válasza 30z.Samu (#27) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Én az elején örültem is neki hogy a két kedvenc márkám(2 cég) egybeolvad. De azota határozottan rosszabb lett a helyzetük.

(#30) Raymond válasza simonzé (#24) üzenetére


Raymond
félisten

"Két nagy cég összeolvadásánál a kisebbik vezetéséből idővel kiesnek azok, akik pozícióját jobb szakember tölti be a nagyobb cégnél. Az emberek nem szeretnek veszíteni a fontosságukból - főleg a felsővezetők nem, akik hozzászoktak ahhoz ők kulcsfigurák. Abszolut érthető emberi reakció, ha inkább új kihívás után néznek máshol.
"

Errol van szo, csak itt ezt a forumozok 99% nem erti meg mert nincs mi alapjan. Amit meg hozzatennek hogy nem kell egy jobb szakember a masik cegnel. Egyszeruen a poziciovesztesrol es igy a tovabbi motivacio hianyarol van szo ilyenkor. Az amcsik ezt ugy hivjak "we`ve been actionized". Tehat mar nem o iranyitja es formalja a dolgokat ahogy eddig hanem mashonnan jon az egesz es igy a vezetoszerepbol atvedlett sima clerk pozicioba ami emberileg nincs ra jo hatassal.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31) #95904256


#95904256
törölt tag

Egy héten belül két vezetőt veszített el az AMD

Elsőre azt hittem baleset során vagy hasonló okból. De olvasva a cikket, nem vagyok benne biztos hogy ez valódi veszteség az AMD számára. Egyáltalán szükség van még ezekre a pozíciókra az AMD-nél?

(#32) rauschie


rauschie
senior tag

És akkor a kérdés: jó ez a cégnek, vagy nem? :F

(#33) dokar válasza 30z.Samu (#27) üzenetére


dokar
addikt

akkor most nem lenne 780G köré épülő platform

extra - SEXRay

(#34) bteebi válasza 30z.Samu (#27) üzenetére


bteebi
veterán

Nem biztos. Egyelőre tűnhet úgy, hogy igen, de 1-2(-3) év múlva lehet, hogy előrukkolnak valami baromi jó hibrid CPU-GPU párossal vagy valami egyéb okossággal, már ha addig nem mennek csődbe (de nem fognak úgyse). Nagy anyagi teher volt az ATI felvásárlása, de most már nem állnak annyira szarul :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#35) Abu85 válasza rocket (#25) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A csapatmunkában nyilván az a jó, hogy mindig van kit hibáztatni. Ez általános igazság... :D
Az AMD-nél jelenleg a vezetőséget és a marketingeseket lehet hibáztatni. A mérnökök nem tehetnek igazából semmiről. Az R600 mögött álló csapat alapvetően túlteljesítette a követelményeket. Az ő feladatuk annyi volt, hogy készítsenek egy DX10 elveinek megfelelő hardvert, ami versenyképes lehet GPGPU fronton is. Ennek maximálisan eleget is tettek. Az R600 jelenleg az egyetlen olyan architektúra ami a DX10 húzófícsörjeit használható sebességgel futtatja, ennél többet hiba lett volna várni. Az nem a mérnökök hibája, hogy az nV a háttérben szorgoskodik.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) Abu85 válasza rocket (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az ár a kereslet függvénye, ha viszik a termékeket nincs értelme árat csökkenteni.
DX10-ben a Radeonok nagyon erősek, de az új API addig nem lesz kihasználva amíg az nV nem fejleszti a kártyáit hozzá. Az FX gyilkos játékok is akkor jöttek amikor már kész volt a GF6.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37) TomBoy1986 válasza Abu85 (#36) üzenetére


TomBoy1986
veterán

"Az ár a kereslet függvénye, ha viszik a termékeket nincs értelme árat csökkenteni."

Itt arra gondoltál - csak a precizitás végett - hogy "Az ár a kereslet és a kínálat függvénye, ..." :)

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#38) yankee


yankee
tag

egyszerű bulvárhír az egész. osztom azok véleményét akik megértik, hogy ámerika az más világ. ott gyorsan elmegy az ember egy másik céghez, más városba mert ott többet fizetnek esetleg előrébb is kerül a ranglétrán. itthon ez még nem megy nekünk.. nagy itt a röghözkötöttség. tisztelet a kivételnek... mert az mindenhol van..

"A tapasztalat olyan dolog, amit nem lehet megvásárolni" -Oscar Wilde-

(#39) rocket válasza Abu85 (#35) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem ertek egyet veled, mindig ezzel a DX10 szoveggel josz aminek van igazsag alapja, de ez nem mentseg a 16TMU/16ROP-ra, valaki melle nyult csunyan mi varhato az akkor meg tavoli jovoben.
Tobbi amit leirsz leragott csont, tegyenek ellene valamit, ha nem tudnak akkor meg valtsanak szakteruletet es kezdjenek tejtermekeket kesziteni :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#40) rocket válasza Abu85 (#36) üzenetére


rocket
nagyúr

Hat persze, pontosan ez latszik 2007Q4 piaci reszesedesbol :D
Meg ugyse tudtak semmit elorelepni, hogy a HD3850 ellen nem volt az NV-nek semmije 3 honapig es az egyetlen kartya volt a 3870/8800GT triobol amit elso naptol fogva lehetett kapni megfelelo mennyisegben, mostmeg lassan oda jutunk a 9600GT 512mb verzioja egyarban lesz a 3850 512mb verziojaval, ami egy vicc az AMD oldalarol nezve a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#41) 30z.Samu válasza bteebi (#34) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hát ebben bizakodnak amióta egyesültek. :F

Sic Parvis Magna

(#42) Abu85 válasza rocket (#40) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Miért lenne vicc? ... a 9600GT Shader ereje töredéke a HD3850-ének. Márpedig a DX10-nél nem kérdés melyik a fontosabb

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43) rocket válasza Abu85 (#42) üzenetére


rocket
nagyúr

Amit nem a kamtoztat a gyakorlatban, mire meg kijohetne a kulonbseg mar az NV uj kartyakat arul ebben a kategoriaban amire a mostani felhasznalok 95%-a cserelni fog es nem amiatt fognak sirankozni "jaj miert nem 3850 kartyat vettem anno".

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#44) rocket válasza 30z.Samu (#41) üzenetére


rocket
nagyúr

Fejlesztes alatt all a Fusion, csak nehogy a nagy remenyekbol R600/K10 fele dolgok suljenek ki a gyakorlatban.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#45) 30z.Samu válasza rocket (#44) üzenetére


30z.Samu
félisten

A remény hal meg utoljára :)

Sic Parvis Magna

(#46) Abu85 válasza rocket (#43) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Miből gondolod, hogy a 3850 az új eljárásokhoz kevés lesz? A Ping Pong Demo egy HD3850-nel elég gyorsan fut, és még Custom Edge-Detect Filter is van benne ami eléggé teljesítményzabáló. :K

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#47) TomBoy1986 válasza Abu85 (#42) üzenetére


TomBoy1986
veterán

(#48) rocket válasza Abu85 (#46) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem azt irtam keves lesz, lesz helyette gyorsabb, raadasul lehet 2 generacio is eltellik addigra mire az lesz amit te varsz.
A gyakorlat azt mutatja a felhasznalok jelentos reszet nem erdeklik ezek a jovobe mutato dolgok, addigra lesz jobb 200$-os kartya es nem sok embert fog erdekelni mennyire jo majd az akkori jelenben 3850 a 9600GT-hez kepest, raadasul ha ez nem eleg az ATi is teremt hazon beluli konkurenciat addigra, es ugyanazt a teljesitmenyt megkapod majd 100$ alatt.

Jelentkezzel Vijah Sharma meguresedett helyere, jo esellyel indulhatnal a munkaert,
egy jo marketinges olyan mint te, akarki akarmit mit mond megtud mindent magyarazni megha tudja is jol csak a munkajat vegzi ;)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#49) rocket válasza TomBoy1986 (#47) üzenetére


rocket
nagyúr

Kar volt ezt ABU-nak irnod, most megint elkell olvasni majd a kis eloadasat a MSAA mai allasarol es a DX10.1 AA hatasarol :DDD

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#50) Noi88


Noi88
tag

Lehet Ők már tudnak valamit... :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.