Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

:(

...a gariidő csökkentésben már érezhetjük is, miért nem jó ez a vevőknek.

(#2) Hokoyumi


Hokoyumi
tag

toshiba?
az nem hitachi lenne?

a linkben is a hitáról van szó...

[ Szerkesztve ]

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#3) Móci


Móci
addikt

Kár a Samsungért... :(

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#4) patex1983


patex1983
őstag

:((

X

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Ezért is játszhatnak majd a HDD-k garanciájával és áraival, mert lassan csak két gyártó lesz.

(#6) Munyos


Munyos
csendes tag

A Samsung megint jó üzletet kötött !!!
Ők már tudják hogy az SSD a jövő és még a legjobb időben meg is tudtak veszteség nélkül szabadulni a gondtól . Bravóóó !!! Le a kalappal a Samsungos üzletemberek előtt.
A megszerzett pénzt bele is ölik az SSD -piacba. :C
Szerény véleményem szerint 2év múlva nem lesz ember aki winchestert fog venni.
Mostanság egy 120 GB-os ssd 45 000Ft -ba kerül, ha ez egy éven belül duplázódik vagy az összeg feleződik akkor már a Winchester árában lesznek majdnem :D
Erre meg is van minden esély !! 2-3 év múlva meg már nem is lehet tudni hogy mi lesz :K

(#7) Ribi válasza Munyos (#6) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha nincs ez az árvíz, akkor 45k-ért 3/4T-s winyót kapsz. Ehhez képest a 120G vicc kategória. Majd ha 10x annyi tár lesz SSDben ugyanennyiért akkor lehet hasonlítgatni és mondani, hogy senki sem vesz winchestert. Addig viszont adattárolásra igencsak luxus SSDt használni. Ha minden jól megy 1 év múlva rendeződnek a winyó árak és akkor megint nem fogsz azon gondolkozni, hogy alternatíva-e az SSD.

Másik dolog, hogy az úgymond "átlagfelhasználónak" aki nem tölt le dolgokat, és nem tárol szinte semmit megfelel az SSD de a 45k neki is sok.

(#8) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Éljen a monopol hdd piac.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9) Amacs válasza Ł-IceRocK-Ł (#8) üzenetére


Amacs
aktív tag

csak monopolisztikus.
viszont jófej ez az eu, hogy aggódik a szabad verseny miatt. vagyis egyik gyártónál aggódik, a másiknál nem.

(#10) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Kár, hogy kilépnek. :(

(#11) canniball


canniball
nagyúr

A hír elején WD-Toshiba fúzióról van szó de mint már említették a linken WD-Hitachiról, mint ahogy a hír végén is. Akkor most ki kivel van?
Látom közben javítva lett. Arról lemaradtam: kié a Toshiba?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12) Amacs válasza canniball (#11) üzenetére


Amacs
aktív tag

Hitachit akarja megvenni a WD.

(#13) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A SAMU HDD-k gariztatásával mi lesz? Kapok helyette Seagate-t?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14) Taragas válasza Ł-IceRocK-Ł (#8) üzenetére


Taragas
aktív tag

Én már elhatároztam, hogy akkor veszek SSD-t, ha 20k-ért kapok 128GB-ot. Az elég lenne rendszernek, meg játékoknak, a 250-es winyomon meg az egyéb adat lenne. Jó lenne végre ha lejjebb nyomnák az ssd árait. Nyugodtan ráférne a kartelezés helyett egy felezés az árra.

[ Szerkesztve ]

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#15) Angel1981


Angel1981
veterán

A Samsung eltűnik, marad a csökkentett garis WD és Seagate... :U
Lehet, egy 2 terás Samsungot még veszek, mint utolsó mohikánt...

(#16) föccer válasza macilaci78 (#13) üzenetére


föccer
nagyúr

Elvileg az utolsónak eladott hdd-re is érvényesíthetőnek kell lennie a cseregarira, amíg arra a garancia érvényessége szól. Gondolom azért raktáron marad párezer mehjató, amit 5 év múlva vagy kihajítanak, vagy átcimkéznek.

Szóval nem kell féltni a garanciákat, azokra muszáj, hogy figyeljenek.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#17) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Na így térek át véglegesen a WD-re! Kár a Samuért :( :(

(#18) vanhalen


vanhalen
senior tag

Samsung gyára(i) hol van(nak)?

(#19) Móci válasza Munyos (#6) üzenetére


Móci
addikt

"120 GB-os ssd 45 000Ft -ba kerül, ha ez egy éven belül duplázódik vagy az összeg feleződik akkor már a Winchester árában lesznek majdnem"

Hát, azért ez szerintem így egy kicsit erős... Ha lemegy az SSD-k éra, amit kétlek, akkor valószínűleg több ember megengedheti magának rendszernek/programoknak/játékoknak. De adatot tárolni... hát...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#20) Sub-ZeRo válasza Móci (#3) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

+1 Bizony kár. :( Pedig milyen jók. 2 van és nagyon elégedett vagyok velük.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21) aram01


aram01
nagyúr

szegény samu kár érte

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#22) Oliverda


Oliverda
félisten

Mivel az elmúlt években össze-vissza Samsung HDD-ből láttam a legtöbb döglött példányt, így én nem bánom, hogy feladják ezt a piacon. Ami nem megy azt nem kell erőltetni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

A hírek szerint a Western Digitalnak legalább egy európai üzemet el kell adni, ahhoz, hogy a felvásárlás megtörténhessen.

És azzal hogy lesz kiegyenlített a verseny ? A termelt pénzből csinálnak egy új gyárat. :DDD

PS4

(#24) vanhalen válasza Móci (#19) üzenetére


vanhalen
senior tag

"Ha lemegy az SSD-k éra, amit kétlek, akkor valószínűleg több ember megengedheti magának rendszernek/programoknak/játékoknak. De adatot tárolni... hát..."

Majd tárolunk a felbőőbe'! Csak el ne újja a szél :DDD

Most komolyan. Én nem értek hozzá, elképzelésem sincs, de szeirntetek ha maradt 2 nagy winyógyártó, amelyik közül 2Db. összes gyárát elmosta a víz és még most merik belőlük a hínárt. Akkor mennyi idő lesz újra begépesíteni ÉÉS olyan minőségű winyókat gyártani (meg a kiesett időszakban felhalmozódott hiányt pótolni) hogy újra normális árba kerüljenek a winyók? Eleve nem 2 fillér alapról gépesíteni/beállítgatni egy rakat gyárat, azt is ki kell majd valakinek fizetnie.

Ha az SSD olyan "fejlett" és korhű lenne, mint amilyennek anno beállították, most aztán itt lenne az alkalom, hogy a "kereslet-kínálat-gazdaságos gyártás" stb. elv alapján olcsó(bb) félvezetőkből kihozzanak egy olyan szériát, amit nagy tételben vennének az emberek a HDD-k helyett (ha nem is olyan méretűeket) ennek ellenére sehol semmi. Mindezt úgy, hogy csökkent a csíkszél, olcsóbb az előállításuk, az áruk meg még mindig az egekben a méretükhöz képest.. Még talán a hybrid érné meg, de ugye ahhoz is kell HDD szóval..

Kicsit örülök is ennek a piaci kényszernek, nem a szívások miatt, de azért, mert ilyen helyzetekben szoktak előhúzni néha nyuszit a kalapból egyes cégek, mert ha más nem, a profithajhászás és a kiesett bevétel rákényszeríti őket. A játékfejlesztők is kisebb méretre lőhetnék be a termékeiket. Anno mikor kijött az UT2004 a maga 6 CD-s kivitelével, holott addig a legnagyobb játékok voltak 3 CD-sek, egy német brigád csinált egy 96KB-os tech demót prezentálandó, hogy milyen sok mindent és milyen grafikát lehet kihozni 96KB-ból..[link]

[ Szerkesztve ]

(#25) liksoft válasza canniball (#11) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Toshibáé. :Y De csak 2,5"-t és 1,8"- gyártanak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#26) M3Ny3'T


M3Ny3'T
senior tag

Az egyetlen vinyógyártó, aminek a termékeivel SOHA nem volt gondom. :W

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#27) siti válasza vanhalen (#24) üzenetére


siti
senior tag

64kb intro verseny még mindig van.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#28) sdfasdc


sdfasdc
csendes tag

A Toshiba merevlemezekről mi az általános vélemény?
Lehet hogy kipróbálok majd egyet.

(#29) liksoft válasza vanhalen (#24) üzenetére


liksoft
nagyúr

Jó a gondolatmenet. '92-ben! azt jósolták (Intel is akarta), hogy 5-6 év és kihal a winyó. Ehhez képest van készülőben (tehát szériagyártás előkészítő fázisában - ha jól tudom) a TDK feje, mely 2-3 szoros kapacitásnövekedést hozhat, és a mágneses felület finomításában is elértek eredményeket, ott maximum 10-es szorzó a felső határ - ha jól tudom. Vagyis hol van a winyó vége?

A flash meg még mindig az EPROM problémájával küszködik, a kopással. Minél tisztább, jobb az anyag és a technológia, annál vékonyabb rétegűt használnak, így a méret és a biztonság mindig egyenesbe hozza magát. :DDD Sőt, az olcsóbb árért nemrég ki merték jelenteni, gyengébb terméket is hajlandóak gyártani. Ha ehhez hozzátesszük, hogy a biztonság (biztonság?) miatt kódolják röptiben az adatokat a memória és a busz között, az adatmentés a sérült flash-ről már elméleti szinten megbukott. Hajrá az adattárolással ebbe az irányba.

Mindkét technológiának megvan a maga helye! Nem egymást váltják ki, hanem a palettát bővítik. Az, hogy a két halmaznak jelentős a közös metszete, az nem azt jelenti (ahogy sok marketinges szeretné), hogy azonosak, csak az egyik ósdi, a másik meg ultramodern. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#30) liksoft válasza sdfasdc (#28) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tisztességesen megtervezett japán darabok. Adatmentésre beérkezettek esetén is kézben tartható a technológia. (Remélem a WD a Hitachi szabadalmaiból azért a jókat felhasználja és beépíti.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#31) Joci10 válasza Oliverda (#22) üzenetére


Joci10
őstag

Én csak a 200-250GB-os szériákból láttam sok elhalálozottat, a többi szériából nem (még mindig megvan például az IDE-s 120GB-os példányom sok-sok évvel, és sok géppel ezelőttről - és még mindig azon van a rendszerem (mivel SSD-re nincs pénz)).

(#32) dízelracer


dízelracer
senior tag

Téma: [Re:] Egy éven belül eltűnnek a polcokról a Samsung merevlemezek

Ilyen HDD árak mellett? Kétlem. :D

(#33) Csaber válasza Oliverda (#22) üzenetére


Csaber
senior tag

Én ismerőseim között meg csak a WD haltak le sorba , viszont samu egy sem

(#34) Kriza


Kriza
őstag

Anno a Quantumot megvette a Maxtor, a Maxtort meg a Seagate. Most a Samsungot is megveszi a Seagate.
Szintén anno az IBM-ből lett Hitachi, amit most meg akar venni a WD. :Y

A 10-12 éve még 6 szereplőből marad 2.

Gondolom nem kell nagy fantázia, hogy ez hogyan fog hatni az árakra. Igazából felmenni nem hiszem hogy fel fognak, hiszen az elmúlt hetekben-hónapokban 2-3 szorosára mentek fel. Szóval fel már nem mennek, de le se nagyon. És ezért az árért esetenként ötöde (->Seagate) garanciaidő jár jövőre. Háát... nem jó felé mennek a dolgok úgy érzem. :O

Nem értettem, amikor a Google kitalálta, hogy olyan szolgáltatást hoz létre, ahol a "felhőben" fogják majd a felhasználók az adataikat tárolni, és az otthoni gépben csak minimális háttértár kell a rendszernek. Lehet, hogy ezt a folyamatot látták ők előre. :F

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#35) Kriza válasza Csaber (#33) üzenetére


Kriza
őstag

Előző munkahelyemen nagyon sok merevlemezt adtunk el digitális videorögzítőkbe (DVR), amiben a vinyó megállás nélkül megy 24/7-ben. Leállás/felpörgés max. áramszünetkor van. Igaz, hogy ez nem tipikus asztali 8/5-ös igénybevétel, hiszen állandó üzemet jelent, de kevés ki/bekapcsolást. Eleinte, amíg PATA csatolós vinyók kellettek a rögzítőkbe nem volt mindegy, hogy milyen típust rakunk (pl. Samsung vinyókat némely rögzítő nem szerette), SATA esetén már nem válogattak a DVR-ek. Adtunk el rengeteg Hitachi, Samsung, WD és Seagate vinyót is (elég nagy a minta a statisztikához), és az volt a tapasztalat, hogy a Hitachi és a Samsung hajszálnyival többször ment tönkre, mint a WD, a Seagate viszont messze a legmegbízhatóbb. Mindezt úgy, hogy SATA vinyók esetében sokkal több Seagate ment el, mint a másik három gyártóból össz. Amikor visszanéztük a számlázóprogramból (év közben) az aktuális éves eladást, az jött ki, hogy 150 darab után egy (!) hibás volt abban az évben. Az is igaz, hogy a másik két gyártótól is csak pár darab jött vissza (azokat nem néztük akkor, most meg már nem ott dolgozok :B ), és a Seagate esetében 90-95%-ben az SV35.3 és SV35.5-ös sorozat volt, amit kimondottan DVR-be gyártanak.
Egyébként az SV35-ös vinyók a cimkét leszámítva külsőleg (PCB is!) semmiben nem különböznek a sima Barracuda vinyóktól.

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#36) Amacs válasza Csaber (#33) üzenetére


Amacs
aktív tag

Én ismerőseim között sehol nem halt le semmilyen vinyó, csak és kizárólag user error miatt, vagy éppen táp hiba okán telegyengeszektorosodott.

(#37) liksoft válasza Kriza (#34) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem. Nekik is kell valahol tárolni. Most nekik is nehéz beszerezni.

Ezt a helyzetet MI hoztuk létre azzal, hogy CSAK a legolcsóbbat vesszük. Így ez maradt nekünk.

Más: [link] Ez viszont azt sugallja számomra, ideje lenne az egészséges decentralizált gazdaságot visszaállítani a világba. Biztos drágább lenne egy-egy termék, de lenne munkahely is több, egy természeti (vagy akár nemzetiségi) katasztrófa is kisebb hatással lenne az egész rendszerre, stb....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#38) Oliverda válasza Joci10 (#31) üzenetére


Oliverda
félisten

Az újabbaknál általában az elektronika durran el aminek se kép se hang a vége. Ráadásul csak úgy lehet megmenteni az adatokat, ha a flash chipet átrakják egy másik hasonló elektronikára.

Csaber: WD nekem is halt már be szépen lassan.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#39) liksoft válasza Kriza (#35) üzenetére


liksoft
nagyúr

Firmware-ben viszont igen. Itt optimalizálták más típusú adatforgalomra.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#40) Kriza válasza liksoft (#37) üzenetére


Kriza
őstag

OK, az árvizet nem tudhatták, és a hiánygazdaságot megérzik. Azt viszont már láthatták a gazdasági nagyokosok, hogy milyen folyamatok mennek a HDD piacon. Egy Google pedig megteheti, hogy vesz egy vagon Seagate/WD részvényt, és akkor máris más az alkupozíció, mint nekem a számtechboltban. :DDD

A második felével teljesen egyetértek. Nem vagyok egy gazdasági zseni, de úgy látom, hogy ezek a folyamatok nem jó irányba mennek jelenleg.

(#39) liksoft: igen, gondolom, azért is írtam, hogy külsőleg nincs különbség. Bár gondolom, hogy a megbízhatóságot inkább a mechanika határozza meg első sorban, és nem a fw.

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#41) XbandX


XbandX
tag

vanhalen kollégának nagyon is igaza van, a felhőé a jövő...gyorsinternet, felhő és teljesen mobil online/offline életmód...amúgy, nem egy IT/biztonsági cég tartja az adatait a googledocs-on és nem véletlenül...a felhőben pedig egyelőre a vinyó az úr.

Az IBM memristor fejlesztőrészlege által felmutatott eredmények is érdekes dolgokkal kecsegtetnek...ha valami, akkor az bedöntheti az egészet (architekturális szinten is...).

Aminek végképp semmi értelme azok a bluray, a dvd meg a cd lemezek...ezeket csak azért találták ki, hogy lehessen vmit az ember kezébe nyomni...amint az embereknek sikerül absztrahálnia a tartalmat a megfoghatótól...nem lesz többet szükség ezekre...

"Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a Földön: emberek és magyarok."- Isaac Asimov

(#42) XtremLor


XtremLor
őstag

Sajnálom a samsung hdd-ket, eddig egyikkel se volt gondom eddig. Kettő most is ketyeg a gépben. Az árversenynek valóban nem fog jót tenni, ha hitachi és a samu is felvásárlásra kerül...

"Legen...Wait for it...Dary"

(#43) misx


misx
senior tag

Kár, mert jó HDD-k, mostani is 4 éve tolja az ipart. :) És holnap megjön az 500 gigás testvére. :D

(#44) liksoft válasza XbandX (#41) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mark is gondolom örült, hogy "gyermekén" tárolt magánképei kikerültek. :D A felhőről ennyit. Vagyis általános adatok tehetőek bele (ebből van a több), de a szigorúan bizalmasért ne egy harmadik megfoghatatlan emberke, hanem az én rendszergazdám legyen a felelős!

Úgy látom a marketing nagyon jól dolgozik.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#45) Male válasza liksoft (#44) üzenetére


Male
nagyúr

Kinek, milyen képei kerültek ki? /Jöhet priviben is, mert itt nagyon off./

(#46) fatallerror


fatallerror
addikt

picsába... utálom a samsungot de mindig samsung vinyót vettem mert a legjobbak voltak :/ kár h mást kell venni ezentúl

don't tell me what i can't do!

(#47) Pikari


Pikari
őstag

az imperializmus egy undorító dolog

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#48) molnarpeter válasza Male (#45) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mark Zuckerberg fb-jéről kerültek ki képek egy bug miatt.

mp

(#49) föccer válasza molnarpeter (#48) üzenetére


föccer
nagyúr

Én inkább egy banális hibának nevezném és nem bugnak :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#50) Alchemist válasza XbandX (#41) üzenetére


Alchemist
addikt

vanhalen kollégának nagyon is igaza van, a felhőé a jövő...gyorsinternet, felhő és teljesen mobil online/offline életmód

Csak aztán nehogy "befelhősödjön" a juzer hangulata, ha megkapja a számlát...
;]

[ Szerkesztve ]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#51) Male válasza molnarpeter (#48) üzenetére


Male
nagyúr

:DDD
(erről a hírről lemaradtam sajnos... köszi!)

(#52) Boxi88


Boxi88
őstag

Kár a samsungért, nagyon megvoltam elégedve a merevlemezeikkel! :K

(#53) banhammer


banhammer
veterán

R.I.P. Samsung HDD.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#54) vanhalen


vanhalen
senior tag

Én a hitákat szerettem, némelyik nagyon kellemes volt.. A felhőt nem komolyan, hanem viccből mondtam amúgy, franc akarja hogy az adatai másodkézben legyenek, még így sincsenek biztonságban..

(#27) siti: Az nem intro, hanem egy játék pályákkal, zenével, bumpmap-el, AA/Aniso-val DX9-el stb. 96 KB-ból 2004-ben sz'al..

Még mindig nem tudom, hol vannak a Samu (HDD) gyárai.. Ha NEM Thaiföldön, az elég nagy előny Seagate-nek (gondolom én)

[ Szerkesztve ]

(#55) siriq válasza Ribi (#7) üzenetére


siriq
őstag

2.5 hete vettem 48k-ert a 3T hita vinyomat, akkor jo vetel volt ezek szerint. Messze lesz az az ido amikor ssd-t hasznalok backup-ra.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#56) BiP válasza vanhalen (#54) üzenetére


BiP
nagyúr

Az konkrétan nem egy intro, de egy intro-kat készítő csapat csinálta, kb. ugyanazzal a háttérrel, csak más körítéssel, játszható formában.
Ettől függetlenül igaz a mondat, hogy 64K intro versenyek még mindig vannak :)

ON: Én szerettem a Samsung vinyókat, jópár éve csak olyanokat vettem. Gyors, halk, nálam megbízható, sok garancia. (most is ilyenjeim vannak, szerencsére még az árvíz előtt ruháztam be.)

Amúgy a Samsung nagyon jó időzítéssel lépett le, és lépett be az SSD piacra. Az árvíz miatti piacborulás gondolom őket már nem nagyon érintette, ill. már most a legnépszerűbbek között vannak az SSD-i.

(#6) Munyos + (#7) Ribi: felesleges is hasonlítgatni. Az SSD és a HDD-t nem ugyanarra célszerű használni, hanem inkább egymást kiegészítve működik igazán jól.
Az mondjuk igaz, hogy ha csökken az ssd ára (főleg ilyen hdd árak mellett), egyre több ember gondolja meg, hogy beruházzon egy ssd-be.

[ Szerkesztve ]

(#57) kjann.s


kjann.s
csendes tag

Már pedig más fajtára nem fogok váltani.................... :W

(#58) Remus389 válasza misx (#43) üzenetére


Remus389
veterán

az en samu winyom 5+ eves KB 390 nap osszuzemidovel

mondanom sem kell 100%-os egeszsegnek orvend

Jo kis oreg winyo ebbol meg nem sajnaltak az anyagot :)

szertintem a kisebb adatsurusegu, es persze lassabb regi winyok megbizhatobbak, mint az uj kihegyezett csodak

marad is amig jo, lesz melle rendszer ssd, tehat nyugdijas koraba kevesebbet kell majd dolgoznia :)

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#59) XtremLor válasza Remus389 (#58) üzenetére


XtremLor
őstag

rendszernek nekem is egy 400as samu van 660 nappal nem kattog, recseg nem is melegszik.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#60) Remus389 válasza XtremLor (#59) üzenetére


Remus389
veterán

az enyem sajna csak 160-as

elferek rajta, titkom ha vegignezek egy filmet utana letorlom(a legtobbet ugyse nezel meg 2x)

ha vegigvittem egy jatekot uninstallalom

igy meg sok is ;)

remelem meg tovabbi 5 evet szolgal minimum, egyelore semmi jelet nem mutatja az oregedesnek :)

minden program szerint kivalo , 100%/ 0 bad sector(perfectdisk, HD sentinel, aida64, asszem maga a win7 is velemenyezte kivalora)

ugyhogy a melle tarsitott SSD is lehet Samsung lesz, jok a tapasztalataim a markaval, bar tudom a HDD es SSD ket kulonbozo dolog, de ha ilyen tuti hdd-ket tudnak, akkor ssd-bol se fogok csalodni :)

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#61) Remus389 válasza Remus389 (#60) üzenetére


Remus389
veterán

mondjuk azt el tudom kepzelni hogy az ujabb szeriaknal voltak problemak(minden gyartonal vannak hullamvolggyek is), de anno 2006-ban akkor a Samsung volt #1 merevlemezben

kar erte, de mar ugyis ssd-t erdemes, aprokban 45-ert van Samsung 256gb SSD, de tudtommal 96gb ssd mar? 22 ezer

tehat ssd

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#62) BiP válasza Remus389 (#60) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem lőnél mellé, a samsung ssd-k jók.

(#63) XtremLor válasza Remus389 (#60) üzenetére


XtremLor
őstag

A filmeket én archiválom mivel én "gyűjtöm", de külön hdd-re töltök a rendszer max tárolásra. Ismerősöm is azt mondta minek amikor le tudom még egyszer, hát ez nem így van, jo persze privát ftp-n elérhető nagyon sokáig, de oda nekem nincs hozzáférésem.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#64) Cefet válasza Munyos (#6) üzenetére


Cefet
aktív tag

Nagyjából egyetértek Munyos véleményével: a Samsung nagyon jókor szállt ki a HDD piacról.
Abban viszont biztos vagyok, hogy a dellát nem a flash-be tolják. Az egy halott ügy. Tudom kicsit erős ezt így kijelenteni, de néhány évre előre tekintve mindenképpen az. A működési elve szab határt a méret csökkentésének. Már most erősen körvonalazódnak a korlátok.
A megoldás a memrisztor, és a belőle felépülő ReRam lesz. Egy korábbi hozzászólásomban már írtam róla néhány érdekességet, és bár akkor a HP-n kívül más céget nem említettem meg, a hírek szerint a Samsung is a fejlesztők között van. Tudják , hogy JÓL haladnak a fejlesztéssel, tudják, hogy a hagyományos HDD-nek hamarosan vége lesz, és olyankor adják el, amikor (az árvíz miatt) jó üzletnek látszik HDD-t gyártani. Lehet, hogy akár évtizedekig vehetünk még hagyományos vinyót, de én személy szerint nem hiszek ebben. Gondoljatok bele, hogy mi történt, amikor az Intel kijött a Core2 procikkal: az Athlon64 CPU egy pillanat alatt elértéktelenedett. És ott még csak kétszeres sem volt a teljesítmény különbség (mielőtt valaki belekötne: nem tudom mennyi volt, de nem is releváns), itt viszont 10000-szeres sebesség különbséget emlegetnek a flash-hez képest! Ki fog hagyományos vinyót venni? Senki. Akármilyen olcsón is adják majd. Merthogy a ReRam sem lesz drága, olcsóbban gyártható, mint a flash, és boldog-boldogtalan azt fogja nyomni ezerrel. Már nem kell sokat várni, Speed-es kistáskáknak már csak 3-4-et kell aludniuk... :)

(#65) Cefet


Cefet
aktív tag

A linkelést még gyakorolnom kell...
Most már jó lesz. Bocs. :)

[ Szerkesztve ]

(#66) BiP válasza Cefet (#64) üzenetére


BiP
nagyúr

"Merthogy a ReRam sem lesz drága, olcsóbban gyártható, mint a flash, és boldog-boldogtalan azt fogja nyomni ezerrel. "
Én félek tőle, hogy az lesz, mint az OLED-del a tévé-/monitorpiacon. Szinte tökéletes, olcsóbb gyártani, és évek óta csak jön. Addig meg nyomják az lcd-t. Először sima, most ledes, aztán 3d, valami slágerjelző mindig lesz, amíg van még rókabőr.
Itt is ez lesz szerintem. Most nyomatják az ssd-t, és ezt még ki akarják sajtolni, pár évig még ez lesz a sláger.

[ Szerkesztve ]

(#67) XtremLor válasza BiP (#66) üzenetére


XtremLor
őstag

Minél több bőrt leakarnak huzni, nem az első nem is az utolsó, félreteszik 5-6 évre a szekrény tetejére. Még ha olcsóbb is az előállítási költsége a reramnak, biztos nem lenne olcsóbb megjelenéskor mint a flashes meghajtók, piaci megjelenés után még 2-3 év mire megfizethető lesz.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#68) XbandX válasza liksoft (#44) üzenetére


XbandX
tag

Rendben kolléga...Maradjunk annyiban, hogy Mark vívmánya távolról sem mondható tárhelyszolgáltatásnak, így a felhőben levő adattároláshoz nem sok köze van...
Röviden: :N

[ Szerkesztve ]

"Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a Földön: emberek és magyarok."- Isaac Asimov

(#69) XbandX


XbandX
tag

Bocsánat a duplakommentért.
Biztonsági szempontból pedig ne beszéljünk már egy olyan cégről, amelyiknek röpke 3-4 év kellett ahhoz, hogy rájöjjön: alapból kell secure shell belépést biztosítani egy olyan közösségi site-on, ahol személyes adatokat adunk meg...pusztán csak azért, mert úgy nem lehet dekódolni a szomszédos asztalnál a kávézóban egy egyszerű wireshark-kal figyelt adatforgalmat...ennyit erről...

"Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a Földön: emberek és magyarok."- Isaac Asimov

(#70) liksoft válasza XbandX (#69) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igazad van. És azt tudod, hogy a felhő mögött milyen technikát és tudást vonultat fel a szolgáltató, vagy elég a marketinges papírja? Tuti, hogy nem adja ki. Ebben az esetben nem lehetek biztos, hogy mindent megtesz. Ja, persze. Az Ő érdeke. Mint hibátlan cipőt, autót, házat, egyebet gyártani. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#71) djculture


djculture
félisten

Lehet kínlódni a supportal mert már a honlap is a seagate honlapjára van átirányitva. Persze a régi honlapon lévő progik fele szőrén szálán eltünt, többek között a cd romos estool is.

[ Szerkesztve ]

(#72) liksoft válasza djculture (#71) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sajnos a Seagate nagyon gyorsan nullázza a régi információkat. Régen azt hittem, itt az idő, és minden információ biztonságban van a redundancia miatt a neten. Sajnos a jogvédők, és kisebb mértékben a tárhely miatt csak linkek kerülnek fel. Így elég a forrást egy helyen letörölni, a teljes netről eltűnt az a tudás. Ez nagy baj. A netnek nagyon nem a jogászokról, hanem az egyetemes tudásról kéne szólnia.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#73) cica5555


cica5555
csendes tag

SZIASZTOK! VETTEM KARIRA EGY MAXELL 500GB (tank-series) külsőt... de a két laptop, a tv és a nagy szg sem ismeri fel... azt írja ki, hogy: usb eszközt nem lehet ferlismerni... TUD VALAKI SEGÍTENI? NAGYON MEGKÖSZÖNNÉM! (az egyik laptop, ami nem ismeri fel, az nagyon új!)

(#74) Remus389 válasza liksoft (#72) üzenetére


Remus389
veterán

jah a felhőnek azért sincs szerintem jövője mert a legtöbb ember nem éppen a jogvédett tartalmak miatt vesz több terabyte-os lemezt

ha nem így lenne mindenkinek elég lenne 200gb

mi a fenének töltsem fel a netre? a másik az ha elmegy a net...

a harmadik az hogy kisebb dolgokat amik "tiszták" pl fényképek, dokumentumokat simán fel lehet tölteni pl a gmail-ra is

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#75) csusza`


csusza`
senior tag

F@sza. A múltkori Seagate-húzás után (2012-től a garidőket drasztikusan csökkentik), most itt van ez. Jó kis Samsungok, 3 év garival... Nem is tudom mit veszek helyette, világ életemben Samu HDD-im voltak...

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#76) fgordon


fgordon
senior tag

Részemről előnyös, hogy a desktop szinten nem igazán hosszútávon megbízható HDD márkák csoportosulnak (Samsung, Seagate).

Jobb így. :K

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#77) liksoft válasza fgordon (#76) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igazad van. Ahogy egyre több WD jön a kereskedelembe, úgy nő az adatmentéses számuk is. Egetverő különbség nincs a gyártók között. Viszont a környezetfüggő a toleranciájuk. Nem mindenhol megy mindegyik hibátlanul. A Te minőségi környezetedben a WD vált be jobban. Ennyi. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#78) fgordon válasza liksoft (#77) üzenetére


fgordon
senior tag

Igen, így van, nekem ez jött be... :R

Az 5 év garis RAID-es WD-k csak maximum 0/24-es szerver környezetű terhelésnél megy tönkre 2-4 éven belül, desktop használatnál nem... :B
De mindenkinek más a tapasztalata, lehet én szerencsés helyről veszem... :K

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.