Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #72042496


#72042496
törölt tag

DSC-vel a 2160p@144 és 10 bit egyszerre támogatott ezen a kijelzőn?

[ Szerkesztve ]

(#2) MrTwister


MrTwister
őstag

Megtippelném az árát 1M+ Ft... :Y

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#3) Segal válasza MrTwister (#2) üzenetére


Segal
veterán

Több lesz az. A kis 27-es kerül ebből 700k+ forintba. A 35-ös (21:9-es) még nem is kapható... Ez majd 2020-ba jön szerintem horror áron.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#4) lemusz válasza Segal (#3) üzenetére


lemusz
addikt

Vajon hány PH olvasó van, aki potenciális vevő ? (tehát pénze és elkötelezettsége is megvan hozzá)

(#5) #72042496 válasza Segal (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az a G-Sync + FALD miatt kerül annyiba. Ennél egyikről sincs szó, ebbe egy 144 Hz-es, amúgy elég "mezei" AUO AMVA panel kerül.

[ Szerkesztve ]

(#6) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

100-nál kevesebb, de 20-nál több szerintem.

Akinek meg kell néznie az árát mielőtt megveszi, az inkább ne is nézze meg, úgyse veszi :)

(#7) Sefter válasza lemusz (#4) üzenetére


Sefter
veterán

AZ a “legkevesebb”...szaros telefonokat is részletre vesz a ~80%...

Psn ID: sefter_hun

(#8) hajbel


hajbel
addikt

Ezzel már eleve az a baj, hogy 4K-ban az 5700XT jó ha optimalizálva tud 60 fpt tartani, nemhogy 144-et. Ok, esport akár mehet rajta 100+ fps-en, de azt a grafikát, textúrákat nem élmény 4K-ban bámulni.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#9) Yany


Yany
addikt

Khm... én még mindig erre szavazok, ha már szórni kell a pénzt. :DDD
[link]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#10) Dragon3000 válasza hajbel (#8) üzenetére


Dragon3000
veterán

Aztán egy monitor csak addig van meg, míg egy vga nem? Amúgy ha valakinek kell a nagy kép méret nagy felbontással és játéknál a magas frissítés, akkor jók lehetnének az ilyen monitorok, mert játéknál eggyel kisebb felbontáson is tudsz játszani és ott a 144Hz, ahol meg kell a nagy felbontás ott azt használja az ember. De ezeknek olyan ára szokott lenni, hogy aki megveszi, annak telik akár két vga-ra is, gondolom a későbbi nv kártyák is fogják majd támogatni ezt az eljárást.

[ Szerkesztve ]

(#11) t72killer válasza lemusz (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köbgyök pi...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12) Yany válasza Yany (#9) üzenetére


Yany
addikt

Közben a hwsw-re kikerült egy hír is róla. :)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#13) sb válasza Dragon3000 (#10) üzenetére


sb
veterán

És miután kiszámoltad a rohadtnagyfelbontású 144 képet másodpercenként, a tömörítő szétkeni az egészet. :D

Nyilván használható lesz, de elvi síkon ez így kicsit erőltetett szerintem.
Az viszont biztos, hogy nagyon le vannak maradva az interfészek. Még 4k60p-t is kínlódás kiküldeni az újabb dvga-k kivételével (igp-k, notik, stb...)

(#14) hajbel válasza Dragon3000 (#10) üzenetére


hajbel
addikt

De minek fizess ki horribilis összeget ezért, ha nem tudod kihasználn pont azt a tulajdonságát, amiért olyan drága?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#15) Yany válasza sb (#13) üzenetére


Yany
addikt

Nem keni szét. Úgy emlékszem, hogy csak a chroma adatokhoz nyúl a tömörítő. Tűéles marad és elvileg észrevenni sem nagyon lehet majd a színfelbontás-csökkenést, mert csak mozgó játékok alatt megy így, a desktopot nem fogod 144 Hz-en frissíteni, vagy legalábbis nem szorulsz rá.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#16) Dragon3000 válasza hajbel (#14) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha kell a 144Hz játék közben, a programjaid használatánál meg a 4K és ezt mind egy monitorral szeretnéd megoldani, mert 2 nagy méretű nem fér el az asztalodon, akkor lehet ilyen lehetőség is, amikor meg már kijöttek komolyabb vga-k, akkor játéknál is mehet a 4k 144Hz. Általában az emberek a monitort nem 1-2 évre veszik.

[ Szerkesztve ]

(#17) hajbel válasza Dragon3000 (#16) üzenetére


hajbel
addikt

Tehát mire lesz VGA is alá, harmadát fogja érni és valószínűleg elavult lesz, VGA-ban lévő technológiákat nem fogja tudni kihasználni valószínűleg. Szerintem olyan nincs, hogy nem fér el 2 monitor valakinek az asztalán, számos állvány/kar, akár falra szerelhető megoldások is elérhetőek.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#18) Dragon3000 válasza hajbel (#17) üzenetére


Dragon3000
veterán

El is olvastad a hírt, hogy miről szól? 43 colos monitoról írnak benne, és direkt úgy írtam hogy két nagy méretű monitor. Ha 43 colt nézzük abból nem fér el egy általános asztalon 2db, de még a legtöbb ember szobája se úgy van elrendezve, hogy csak a gépnek legyen két ekkora kijelzője.

[ Szerkesztve ]

(#19) hajbel válasza Dragon3000 (#18) üzenetére


hajbel
addikt

Miért lenne muszáj mindkettőnek 43 colosnak lenni. Egybéként, mint már mondtam, berakod őket egymás fölé, mellé? A pénz töredékéből számtalan variációs lehetőséged van, mind monitor, mind állvány, kar stb. terén. A 27 inches 4K 144Hz IPS £1800 a legolcsóbb helyen, akkor ne sírjunk már az asztal, a szoba, állványok, karok elhelyezkedése miatt. Gondolhatod, hogy ennek a monitornak milyen ára lesz.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#20) Dragon3000 válasza hajbel (#19) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mert nagy méretről beszéltem és nem egy pici 27 colos megoldásról és egymás felett a felsőt kényelmetlen lenne nézni, ennyire nehéz elfogadnad egy olyan lehetőséget, amit felvázoltam? Nem a pénzről volt szó az asztal meg a többi hülyeségnél, hanem a helyről.

[ Szerkesztve ]

(#21) #72042496 válasza hajbel (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

"A 27 inches 4K 144Hz IPS £1800 a legolcsóbb helyen"

#5

G-Sync HDR és FALD nélkül: Acer Nitro XV273K £899.99, első találat. De ha 43" körüli méretben gondolkodom, akkor bottal nem piszkálom a 27"-osakat. Fordítva is igaz. Az mindenesetre klassz szerintem, hogy ezekkel a monitorokkal elérhető a 4K vagy 144 Hz, vagy a kettő egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#22) hajbel válasza #72042496 (#21) üzenetére


hajbel
addikt

Olvass vissza, nem arról volt szó. Arról volt szó, hogy szerintem ez a monitor nem éri meg az árát, mivel a jóval szerényebb képességű 27 inches ROG monitor is £1800, akkor ugyanebben a kategóriában ez valószínűleg jóval drágább lesz. Pont arról volt szó, hogy én is más alternatívát választanék ez helyett.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#23) #72042496 válasza hajbel (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én pedig harmadszor írom le, hogy ez a monitor nem ugyanaz a kategória, mint az 1800 fontba kerülő Asus PG27UQ (vagy Acer X27). :)

Ez szerintem 1500 font fölé nem megy. Sőt, valószínűnek tartom, hogy az 1000 fonthoz egy picit közelebb lesz, mint az 1500-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#24) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Ha minden RX5700-ashoz adnának egy ilyen monitort ajándékba, vagy minden ilyen monitorhoz egy RX5700-ast ajándékba, még lenne is helye a piacon :DDD :DDD

(#25) SEB111


SEB111
csendes tag

Elsőre nem tünik vonzónak :(

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#26) #72042496 válasza #72042496 (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egész jól eltaláltam, 1099 font lesz az ára. :)
[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.