Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Érdekes cucc.

Hűtés szempontjából viszont azok a tapasztalataim hogy ezek a műanyag kis ventillátorral felszerelt példányok szinte semmit nem érnek.

8-9 fajta noti hűtőt próbáltam az évek során, és ezek közül nekem azok jöttek be a legjobban, amelyek fémből vannak és vagy több venti van bennük, vagy egy nagy. (álltalában 14 centis)

Live-Die-Respawn

(#2) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Nekem az nem tetszik benne leginkább, hogy baromi magas még az eleje is, ezáltal eléggé megemeli a notebookot. Így gépelés iszonyatosan fárasztó lehet miatta. Egy jó notipadnak az "orrán" szinte nincs is mérhető vastagsága, nem emeli el a gépet az asztaltól.

(#3) #13260800


#13260800
törölt tag

Jó kis cucc és jó kis írás. Köszönet érte! :R

(#4) thomeef


thomeef
őstag

Nekem a CM U3 előtt pont ilyen volt, azóta a szekrény alján van :DDD Kiszolgálta magát, de amire nekem kellett (hűtés) elég haszontalan szegén.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#5) MornKapitány


MornKapitány
tag

Szia! Nem rossz írás! :)

Érdekelne, hogy ez mennyiben javított a notid hűtésében? Jelentett 1-2 megnyugtató fokbéli különbséget?

A hangszórók tényleg jobban szólnak, mint egy 2.1-es hangfalpár?

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#6) ABal


ABal
őstag

Ha ezt rádugod, akkor a laptop saját hangszórói lekapcsolnak vagy együtt is lehet őket használni?

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#7) Pistiboy88


Pistiboy88
aktív tag

Tényleg nem rossz írás. De engem is érdekel, hogy mennyit javított a hőmérsékleteken, abból is a maximum terhelés az érdekesebb.

Nekem egy LogitechN100 van már évek óta a Dell Inspiron 1525 alatt, de tökéletesen ellátja a feladatát. Maximum terhelésnél 5-6 fokkal hűvösebb a CPU, ha meg csak olvasok be sem kapcsol a ventije a gépnek, mert 34-40 fok között ingadozik a CPU hőmérséklete. Pad nélkül elég sűrűn bekapcsolgat. Proci C2D T5600->34W.

(#8) oriic válasza Pistiboy88 (#7) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez attól is függ ám egyébként hogy milyen helyen vannak a laptop hűtőnyílásai...

Live-Die-Respawn

(#9) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Tetszik a beépített hangszóró, mint extra, de szerintem rakhattak volna bele nagyobb ventilátort is.
Mindenesetre jó masszívnak tűnik, a logi nem spórolt az anyaggal.

(#10) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok!

Köszi, hogy olvastátok. :R

Igen, ezt elrontottam, a hőfokokat kihagytam :)

A cikket hamarosan kibővítem pár hőfok adattal.

Engem a pad műszaki konstrukciója ragadott meg, erről igyekeztem írni. Az ASUS notim fémházas, így annak szinte mindegy, hogy hol éri a légáram, bárhol éri, segít rajta valamennyit. A Toshibámnak pedig a RAM nyílásai pontosan ott vannak, ahol a pad ventilátora.

Mindkét gép saját CPU ventilátorai jóval kevesebbszer kapcsolnak be, és ekkor jóval kisebb fordulaton üzemelnek, mint pad nélkül. Én jónak találom a megoldást, elégséges a plusz hűtés.

A kezemnek sokkal kényelmesebb így gépelni, mint pad nélkül.

Nem írtam olyat, hogy a hangszóró jobban szól, mint a Creative 2.1-es, de halk zenehallgatáskor, filmnézéskor számomra tökéletesen helyettesíti.

[ Szerkesztve ]

(#11) Atos23 válasza ABal (#6) üzenetére


Atos23
senior tag

Lekapcsolnak, de be tudom Őket kapcsolni a vezérlőpultban pluszban. Csak nincs értelme, mert a lapi saját hangszórók siralmas háttérzajként társulnak a pad hangszóróihoz.

(#12) opeter87


opeter87
senior tag

Jó cikk, de én mindennek nem nevezném ezt a laptop hűtőt csak ajánlottnak nem. Ennyi pénzért rengetek olyan hűtő van, ami sokkal jobb hűtési teljesítménnyel rendelkezik. Ennek a hűtőnek annyi az előnye, hogy ölben viszonylag kényelmes.

Elébe megyek a kérdéseknek. Én ennyi pénzért Cooler Master Infinite Evo-t vennék ölben/ágyon/stb. használathoz. Ha pedig asztalon használnám, akkor CM E1 vagy U2/U3 ez már erősen gépfüggő lenne persze.

(#13) ABal válasza Atos23 (#11) üzenetére


ABal
őstag

Köszi!

Nekem 2.1-re van kötve a gép, mert ugyan rá van nyomtatva az "SRS premium Sound", de ezt rövid úton kiiktattam a hangzása miatt.

Viszont 17"-es a notim, azt hiszem, az már nem nagyon férne el rajta.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#14) Atos23 válasza opeter87 (#12) üzenetére


Atos23
senior tag

Amiket felsoroltál, mindhez volt szerencsém kipróbálni, kézbe venni. A Logitech N700-hoz képest kopogós műanyagok. A Cooler Master Infinite Evo különösképpen.

Talán nehéz elhinni, de az elmúlt félévben kb. 60-70 darab notipadot próbáltam ki, a leg prémiumabbakat is.

Más: A 14 centiméteres vackoktól főleg óvva intek mindenkit. Az 5V 500mA ezekkel sem tesz csodát. Ekkora teljesítmény egyszerűen nem elég nagyobb mennyiségű levegő megmozgatásához.
Nagyobb méretű lapátokkal sem változtathatóak meg az energia törvényei.

Ellenben a nagy ventilátorlapátoknak köszönhető erőkar miatt a csapágyazás bizonyosan hamarabb hal meg ezekben az olcsó ventikben. Kedvenceim a 20 cm-es változatok voltak, a parasztvakítás tökéletes eszközei.

Ebben az iparágban nem feltétlenül a venti átmérője számít, hanem a megfelelő irányítása a levegő útjának.

[ Szerkesztve ]

(#15) ABal válasza opeter87 (#12) üzenetére


ABal
őstag

Ránézésre a Logitech sokkal kényelmesebbnek tűnik ölben használathoz, mint az általad ajánlott CM Infinite Evo, és amikor azt írod "...ennyi pénzért...", arról se feledkezz el, hogy ebben a Logitechben hangszóró is van.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#16) opeter87 válasza Atos23 (#14) üzenetére


opeter87
senior tag

Ezért is írtam, hogy ennek a hűtőnek az az előnye, hogy kényelmes. A többi hűtő asztali használathoz van tervezve, ott pedig nem fogdossa az ember.

"Nagyobb méretű lapátokkal sem változtathatóak meg az energia törvényei."

Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy mennyi is ennek a Logitechnek a levegőszállítási kapacitása, mert ha kisebb a az általam említett hűtőknél, akkor mégiscsak számít valami a nagyobb ventilátor (vagy a több ventilátor).

"Ebben az iparágban nem feltétlenül a venti átmérője számít, hanem a megfelelő irányítása a levegő útjának."

Ez így van ezért nem mindegy, hogy milyen laptop alá keres az ember hűtőt és ezért is van rengeteg különböző kialakítású hűtő a piacon.

(#17) opeter87 válasza ABal (#15) üzenetére


opeter87
senior tag

Mondtam, hogy ennek a hűtőnek az az egy előnye van, hogy kényelmes. De mint hűtő szerintem nem ajánlott, mert vannak ennél ezen az áron sokkal jobb hűtők. Igaz azokban meg nincs hangszóró, de mivel ez egy hűtő, így én ezt nem érzem akkora tragédiának :D

(#18) CheeBee


CheeBee
csendes tag

Ezek a notebook-hűtő tartó akármik egy halva született piac utolsó lélegzetvételei. Ha ez a mérvadó egy notebook használatához, oda a mobilitás. Gagyi notebooknak gagyi hűtője van, amennyibe ez a cucc kerül, annyival többért pedig egy normális gépet is vehetünk, normális hűtővel. Vagy ugyanennyiért félprofi asztali monitor-hangfalak kaphatóak.

Én még mindig azt mondom:
- évente portalanítani a gépet,
- ne használd a combodon és az ágyon, valamint
- ha hiányzik a "lába", pótold.

Ez nem kritika volt, hanem vélemény.

[ Szerkesztve ]

"Watching the world through 525 lines."

(#19) Atos23 válasza CheeBee (#18) üzenetére


Atos23
senior tag

Én programozok, munkahelyen gép előtt ülök 7-8 órát, ha hazajövök még 4-6 óra klaviatúracsapkodás a privát munkákhoz. Ez egy átlag nap. Sajnos ennyit nem bírok ki ülve, muszáj az embernek törökülésben, hasalva, háton fekve kicsit változtatnia.

Szóval ez az ágyban, combon ne használd sajnos ki van lőve. Bárcsak megfogadhatnám :)

(#20) MornKapitány válasza Atos23 (#19) üzenetére


MornKapitány
tag

Olyan notit kell választani, ami nem alulról szívja a levegőt, és nem okoz problémát. :)

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#21) CheeBee


CheeBee
csendes tag

Én alá szoktam tenni egy atlaszt. Ilyenkor megvan a kellő táv alul és kap levegőt :)

[ Szerkesztve ]

"Watching the world through 525 lines."

(#22) MornKapitány válasza CheeBee (#21) üzenetére


MornKapitány
tag

én azt mindig túl macerásnak éreztem. És egy idő után mindig nyomta már mindenemet... :D

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#23) cbr688


cbr688
senior tag

jók a logitech cuccok,egérből meg pc-s hangfalakból csak olyat használok,de hűtés terén maradok zalmannál!
én is próbáltam pár hűtőt, vmelyik melegen tartotta a gépet, az ilyen 3-5-7 ezer forintosok még alátámasztéknak sem valók.amióta meg van a ZM-NC2000, komolyan 10 fokkal hűvösebb a lapos, még ventillátor nélkül is jéghideg a felülete. haverom minden alkalommal elcsodálkozik h az ové egy óra játék után már meleg...:D

(#24) Atos23 válasza MornKapitány (#20) üzenetére


Atos23
senior tag

Szerencsére egyik gépem sem alulról szívja, tehetném követlenül ágyra, de akkor valahogy mégsem az igazi.

(#25) bubi92 válasza CheeBee (#18) üzenetére


bubi92
őstag

nekem egy y560-am van. egy coolermaster notepal w1-et használok alatta. pont annyit javít a dolgokon, hogy akármivel játszhatók nem fog kifagyni, akár órák után sem. most nagy unalomból barátnőméknél elindítottam far cry 3-at, asztalon, és kb. 10 perc után csikizodva kikapcsolt a masina. nem utolsó sorban kényelmessebb gépelni, ha rajta van a pad-on.

tehát szerintem annyira mégsem halott a dolog.

(#26) addamka válasza bubi92 (#25) üzenetére


addamka
őstag

Ha szobahőmérsékleten 10 perc alatt szétmelegszik egy új noti bármiféle tuning nélkül, az tuti nem egészséges.
Toshibámat 3x küldtem garanciába ilyen okból, a végére csak sikerült megcsinálniuk
Feltételezem télen nem 35 fokra fűtenek barátnődéknél :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#27) bubi92 válasza addamka (#26) üzenetére


bubi92
őstag

egyszerűen nem tud szellőzni rendesen ha az asztalon van. egy notihűtőnek szerintem nem is a notihütése(a kis venti miatt) a feladata, hanem inkább a jobb levegő mozgás. mikor még anyámnál laktam, tetőtérben volt szobám, fix 40 fok... és egész nap játszhattam semmi baja nem volta gépnek. mert tudott mozogni a levegő. de 100% ha asztalon toltam volna, akkor már nem ez a gépem lenne.

(#28) addamka válasza bubi92 (#27) üzenetére


addamka
őstag

Egy asztalnál optimálisabb helyen pedig nem nagyon lehet egy noti, nem? :)
Elvileg akkor egyik szellőzőrácsa sincs takarva.
A Toshibám mondjuk hűtőpaddal is szétmelegedett ha a turbo boost aktív volt, nehezen vette be a szerviz gyomra, hogy ennek nem így kellene működnie, de a végén mégis meglett a hiba (hűtés csere).

Mondjuk pont ennél a típusnál nem vettem észre különbséget a 2500 és a 15000Ft-os hűtőpadok között, kb. 4-5 fokot csökkent rajta üresjáratban, terhelés alatt ez kb. 1-2 fokot jelent, amit a 2500Ft-os CM Notepal is tud.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#29) 3XV


3XV
tag

Üdv!
Ma vettem át egy ilyen padot, elsőre nagyon meg vagyok vele elégedve!
Maximálisan kényelmes, a hangszórók ereje is kellemes meglepetést okozott, a hűtése pedig elegendőnek mondható.
Köszi az ajánlást!

(#30) Atos23 válasza 3XV (#29) üzenetére


Atos23
senior tag

Ennek örülök :) Nálam is megy a cikk írása óta továbbra is kiválóan.

Nem tudom, jeleztem-e korábban, de abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a RAM slotok alatti, és a VGA-chip közeli fedlap-kivágásra pontosan ráfúj a ventiből közvetlenül érkező szellő.

Egy másik gépem alja pedig teljesen fémes anyagból van, így az egész gépház jól disszipálja el a hőt a pad segítségével.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.