Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) cozmo


cozmo
őstag

Ha már témánál vagyunk. Engem az usb-s hangfalam tesz gallyra lassan. Alaplapi kártyából kapja a hangot, a feszültséget usb-ről. Ilyenkor az egér húzogatásra recseg a hangfal. Vettem konnektorba dugható usb adaptert, így meg folyamatosan sípol egy alig hallható bár rendkívül bosszantó frekvencián.

Érdekelne a megoldás..

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#102) hcl válasza cozmo (#101) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Normális USB táp kérdése. Ezek a kapcsolóüzemű cuccok rengeteg zajt csinálnak, és ha nincs rendesen szűrve, akkor ez az eredmény. (A 220 felől is átengedhet zavarokat.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#103) tserrof77


tserrof77
senior tag

Valaki írta, hogy ilyennel tenné tönkre a még garanciális alaplapját. Az eszünkbe se jut, hogy egy áramlökés csinálhat olyan, látható sérüléssel járó nyomot, hogy a szerviz simán visszadobja, hogy "User error" ?? Aztán akkor két szék közül a pad alá...

Ismerősöm járt úgy, hogy az USB aljzat kis műanyag füléből lepattant egy kb 1-2mm-es darab, a port simán és még csak mozgatni sem kellett a pendrive-ot rajta, hogy működjön, és amikor besz@rt a VGA-ja a lapnak, a még garanciális gépet simán visszadobta a szamszung szerviz, hogy fizikai sérült a lap. BAMM....

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#104) cozmo válasza hcl (#102) üzenetére


cozmo
őstag

És hol lehet normális usb tápot venni, hogy ne sípoljon a hangfal?

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#105) hcl válasza cozmo (#104) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na az jó kérdés. De az tuti, hogy van, ami nem ad át ennyi zavart.
(Nincs ilyesmi hangfalam, így nem nagyon foglalkoztam még ezzel... )

Mutogatni való hater díszpinty

(#106) #16939776 válasza cozmo (#101) üzenetére


#16939776
törölt tag

Első esetben biztosan földhurok alakul ki, Jelföld-USB földje között, ami a két vezetéken(usb-hangfal-jel) keresztül össze van kötve... ide egy galvanikus leválasztó trafó ajánlott a jelútba.
A külső táp szép próbálkozás volt, de itt meg összeantennázza a jelkábel, az árnyékolásán keresztül a tápegységből a földelés(jelföld-gépház-védőföld) felé igyekvő zavart.
Lehet próbálkozni vezetékre applikálható ferrit gyűrűvel:[link]. Min egy menetet rá kell tudni tekerni, szóval 2x kell a szóban forgó vezetéknek áthaladnia rajta, így kell kiválasztani a min. belső átmérőt.
Olyan USB tápot lenne érdemes keresni, aminek a védőföldje is be van kötve, ezeknek nem az USB árnyékolása felé igyekszik a "sz@r", sokkal tisztábban, sípolás nélkül fog szólni a hangfalad.

[ Szerkesztve ]

(#107) cozmo válasza #16939776 (#106) üzenetére


cozmo
őstag

A galvanikus leválasztó sajnos nem jöhet szóba mert a hangfal felőli kábel vég fix. Viszont a ferrit gyűrűket már napok óta nézegetem hol lehet venni felpattintható típust budapesten? Lomex?

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#108) Reggie0 válasza Dorien (#65) üzenetére


Reggie0
félisten

Hardveres virus nem lehet, mert a virus egyik alapveto tulajdonsaga, hogy a gazdaszervezet eroforrasait felhasznalja a sajat reprodukciojara. Tehat csak akkor lenne hardveres virus, ha a gep tonkremenetele kozben letrejonne meg egy ilyen eszkoz valamelyik masik usb portban.

(#109) lanszelot válasza Reggie0 (#108) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Honnan tudom meg hogy egy usb pendrive hacker eszköz vagy sem? Pl usb rubber duck
Parkban találtam, tehát nem tudok semmit róla.
Pl ha azért rakták oda..... Ilyenre gondolok.

Bocsi, telefonról vagyok, az új ra nyomtam, de válasz lett belőle.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.