Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) plömplöm


plömplöm
őstag

"PCI Express tápcsatlakozók 8+6 tűs"

a sapphire szerint elég lesz neki "1 x 8-pin Power Connector."

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#2) Zotya84 válasza plömplöm (#1) üzenetére


Zotya84
őstag

Esélyes, de akkor nem igazán marad benne semennyi teljesítménynövelési célra használható tuningpotenciál, hisz kicentizik a felvehető max teljesítményt. Oszt' majd kiderül.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#3) Geller72


Geller72
veterán

"jellemzű hűtővel dolgozú" :U

(#4) Kansas válasza Zotya84 (#2) üzenetére


Kansas
addikt

Az csak akkor lenne gond, ha a tuningosoknak készülne.
De egyre kevésbé készül bármi nekik, VGA és CPU fronton is igyekeznek gyárilag a csúcsig hajtani a modelleket a gyártók.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#5) fanti


fanti
addikt

Majd a tényleges ára határozza meg a létjogosultságát.

Úgy tudom, hogy ez a GPU 1440p - re jött ki, akkor meg a 12GB - 10GB VRAM csökkentést nem nagyon értem, de remélem a gyártója igen.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#6) fatpingvin válasza plömplöm (#1) üzenetére


fatpingvin
őstag

gondolom a 6pin az akkor kell ha húzni akarod. szval jó lesz egy 1x8 pinről is :D

(tetszik az aláírásod btw :D )

mindazonáltal egy ígéretes kártya így leírás alapján.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#7) Gaga válasza fanti (#5) üzenetére


Gaga
tag

160 biten oldd meg a 12 giga címzését a piacon lévő memóriachipekkel! Hamar eljutsz a 10 GB magyarázatához.

(#8) WhrlpoolMind válasza Gaga (#7) üzenetére


WhrlpoolMind
kezdő

Szerintem úgy gondolta, hogy 1440p-hez jobb lenne 12GB, mint 10GB.

Daniel WhirlpoolMind

(#9) Kansas válasza WhrlpoolMind (#8) üzenetére


Kansas
addikt

Szerintem meg még jobb lenne 16GB, de ha selejtből visszamaradt vágott chippel dolgozol, annyit kötsz rá, amennyit tudsz.
Ha kénytelen vagy 160 bit szélesre vágni a memóriavezérlőt, akkor arra ha fejre állsz se tudsz normálisan 12GB-t kötni, csak max úgy, ahogy a GTX970-re a 4GB-t... annak is hogy örült mindenki...
20GB-ot lehetne még, de annyit középkategóriás GPU-ra tuti nem fognak, mert egyrészt felviszi az árát, másrészt a GPU úgysem tud meghajtani olyan appot(bányán kívül), ami annyi VRAM-ot kihasznál.
1440p-re még jó ideig elég lesz a 10GB is.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#10) fatpingvin válasza Kansas (#9) üzenetére


fatpingvin
őstag

"max úgy, ahogy a GTX970-re a 4GB-t..."

ezzel mi volt a mese? le vagyok maradva, pls educate

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#11) Kansas válasza fatpingvin (#10) üzenetére


Kansas
addikt

4GB VRAM van a kártyán, de ebből csak 3,5GB-t ér el teljes sávszélen(az utolsó 0,5GB 1/7 sebességen), ha ennél több VRAM-ra van szükség, esetenként nagyon durván beeshet a teljesítmény. Az volt a mák, hogy abban az időben nem sok játék lépte túl a 3,5GB-t, és 1080p-ben ma se sok olyan ami a kártyán jó sebességgel futna, szóval a gyakorlatban kisebb a dráma.
Csoportos pert bukott miatta az NVidia.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#12) Kansas válasza Kansas (#11) üzenetére


Kansas
addikt

Drámai illusztráció.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#13) Abu85 válasza Kansas (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mondjuk szerintem itt maga a memória volt a hibás fizikailag. Ez a szivárványozás nem rendeltetésszerű működés. Az akadások azok.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) Kansas válasza Abu85 (#13) üzenetére


Kansas
addikt

Igen, nekem is van egy ilyen gyanúm.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#15) fatpingvin válasza Kansas (#11) üzenetére


fatpingvin
őstag

érdekes, köszi. eleinte azt hittem hogy valami extra memóriavezérlőre raktak lassabb ramot de így világos.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#16) fanti válasza WhrlpoolMind (#8) üzenetére


fanti
addikt

Pontosan!
Egy 1440p-re kreált GPU esetében szükség lehet akár mind a 12GB VRAM-ra, ezért furcsállottam egy ilyen vágott verziós, csökkentett VRAM-os megoldást...

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#17) Kansas válasza fanti (#16) üzenetére


Kansas
addikt

Egyelőre ott tartunk hogy 4K-nál sincs túl gyakran szükség rá...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#18) fanti válasza Kansas (#17) üzenetére


fanti
addikt

Nincs?

Akkor bocs. Abból indultam ki, hogy a legzabálósabb játék, a CP2077 1080p-ben, mindent Magas-ra állítva, és sugárkövetve (Ultra) és DLSS-ezve olykor helyszíntől függően belenyal a 7GB VRAM használatba...de az igaz, hogy a jellemző inkább a 4-6GB közti tartomány.

4K esetében sugárkövetve nem eszi meg a 12GB-ot?

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#19) Kansas válasza fanti (#18) üzenetére


Kansas
addikt

A CP lehet. És?
Egyrészt nem minden játék CP, másrészt nézz meg pár tesztet az originál 10GB-s RTX 3080-ról, ott pont ilyen indíttatásból több teszter is megnézte. Az se véletlen, hogy a refresh 3080 se ment 12GB fölé, pedig garantálom, hogy 4K-ban több játék van, amit azzal ki lehet maxolni, mint egy ilyen Sapphire 6700-zal, illetve gyakrabban lát 4K játékot vagy bekapcsolt RT -t úgy egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#20) fanti válasza Kansas (#19) üzenetére


fanti
addikt

Akkor mostmár csak az RTX 3090-esek 24GB VRAM - ját nem értem...
Arra mitől nem volt elég 16GB?

Jó, persze tudom, hogy a 384 bites memória busz... de az is lemehetett volna akár 256 bitesre is, hiszen úgy is az a retekgyors, közel 20GHz-es GDDR6X van rajtuk...
Vagy, na jó, legyen 320 bites sín és 20GB VRAM maximum... és még olcsóbb is lenne legalább 15-20%-al a kártya. Azt a 20GB-ot is milyen játék használná? Semmi...

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#21) Kansas válasza fanti (#20) üzenetére


Kansas
addikt

Azt szerintem senki se érti... talán kivagyiságból, talán hogy a régi Titan kártyák utódja lehessen munkakártyaként... passz, az én tippem se jobb bárki másénál ebben a kérdésben.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#22) fanti válasza Kansas (#21) üzenetére


fanti
addikt

Én is a kivagyiságra tippelek, mert észérvem nincs más.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#23) musicproo válasza Zotya84 (#2) üzenetére


musicproo
tag

Ha annyira ki van centizve, akkor magasabb gpu hőmérsékletnél már az órajeleket is dobálni fogja lefele, nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.