Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#252) simontomi


simontomi
csendes tag

Ó a fenébe. a sok kVAa megtévesztett és nem wattot írtam :(

(#253) TOM!K@


TOM!K@
tag

grat a nyerteseknek:D
legalább jókat válaszoltam:D

(#255) Zozzant


Zozzant
addikt

Már megint nem nyertem, pedig nem sokan voltunk a kalapban...:( A nyerteseknek nagy gratula, megérdemelték. :K

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#256) Retekegér válasza draco31 (#232) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ez és ez pl. olyan volt.

Grat a nyerteseknek! :R

<< Heimdal >>

(#257) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Áúúúú, mind jó, kivéve az utolsót, amit először jól jelöltem be, majd olvastam egy olyat, hogy az Eaton a 2. legnagyobb gyártó 5kVA alatt és ezért az APC-re váltottam. :W
Gratulálok viszont a kalapba kerülteknek és a nyerteseknek is. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#258) harry


harry
veterán

Háhá, bekerültem a kalapba - aztán ennyi :D No sebaj.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#259) simonek


simonek
csendes tag

Grat a nyerteseknek :C és köszönöm az újabb játékot :R

(#260) draco31 válasza Retekegér (#256) üzenetére


draco31
veterán

Akkor jól emlékeztem.
Még egyszer gratula mindenkinek! :R

A kérdések meg szerintem tök egyértelműek voltak. Csak jól kell használni a keresőket. (Mondom én a rossz hatos kérdésem után :B )

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#261) SteeWe


SteeWe
aktív tag

Én csak a 3. klikkeltem félre :W , de sebaj, grat a nyerteseknek!

(#262) tocsa válasza DeFranco (#223) üzenetére


tocsa
senior tag

Elfogadom, hogy az Eaton szerint ok a legnagyobbak.
Az idezett HWSW-s linkkel azert van problema. Egyreszt ez egy hirdetes: lasd. a cim alatt, illetve a vegen "[Az Eaton megbízásából készített anyag]". Masreszt nem talalok mas hivatkozott linket.

Rendesen atturtam a netet, voltak ugye ezek a $6000 megvasarolhato piackutatasok, az nyilvan nem jatszott. Ellenben azert lehet talalni prezentaciokat, adatokat, es hat tetszik vagy sem, azert meglepo modon meg 5KVA felett is az APC az elso, nemcsak alatta. Elhiszem, hogy az Eaton ezt allitja magarol, de szeretnek latni egy fuggetlen (nem Eaton megbizasabol keszitett) piaci hirt is, amiben ez latszik.

Vacillaltunk tesommal... Pl. ha tenyleg ok lennenek az elsok, akkor azt miert nem hirdetik a honlapjukon? Indiaban nem vezetnek, mas regioban sem, egyes prezentaciok meglepo APC folenyt mutatnak... Azert sejtettem en, hogy az Eaton-t kene megjelolni, de belem bujt a kisordog, es azt mondtam, hogy nezzuk meg van-e eleg ver a pucajukban es jeloljuk meg az APC-t, legfeljebb jo sokan kiesnek. Igy utolag latszik, hogy a logikam forditott volt (azon kivul hogy nem az APC a helyes valasz), valszeg masok csuklobol jeloltek az APC-t, es kevesen az Eaton-t (vagy a 6-os kerdes rostalt ennyire?).

Na mind1. Meg mindig varnek egy fuggetlen piaci helyzetet mutato linket. Koszonom. Ez tenyleg nem rinyalas, csak kivancsi vagyok!

Uff beszeltem!

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#263) Thome


Thome
addikt

2-t buktam, van ilyen... Sok sikert a kalaposoknak! :R

A Wattosat, és a mely csoportok tartoztak az Eatonba, vagy valami hasonló... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#264) tocsa


tocsa
senior tag

A nyerteseknek es kalaposoknak pedig gratula!

Ugyan nem sikerult a kalapba kerulnom, de orommel tolti el szivemet, hogy keves 0 hozzaszolasos ujszulott zsuzsikat es hasonlokat latni a kalaposok kozott, akik valoszinuleg geek-ek baratnoi / csaladtagjai es halvany fingjuk nincs hardverrol / szoftverrol.

Mivel most ez nem is aktualis, ezert megragadnam az alkalmat, hogy beterjesszek egy javaslatot. Gondolom a nyerteseknek igazolniuk kell magukat a nyeremeny atvetelekor. Namost ha adott esetben a nyertes egy karonülő csecsemő/kisgyerek akkor alapban ujra huzni a helyezeset, es paros labbal kivagni az illetot mint macskat szarni. Ellenkezo esetben 3 kerdesre kene valszolniuk, amik rettenetesen egyszeruek lennenek, de megis kiszurnek, hogy az adott illetonek halvany lila figja van-e vagy sem a temarol (azaz csak klikkelo robotkent vett reszt, hogy a geek nyeresi eselyeit novelje, vagy sem).
Emlekszem egyszer volt egy jatek itt, ahol a kalapban levo nick-ekrol jol lathato volt, hogy egy geek apuka benevezte az egesz csaladot dednagymamastul kezdve a karonulo csecsemokig. Persze ez csak a nick-ek miatt volt igazan feltuno. (En is benevezhetnem a szuleimet, nagymamamat, de nem teszem, mert fair modon jatsszok.)
Tudom, hogy ez ellen nem lehet jol vedekezni, mert egy csalad eseten lehet tobb hozzaerto is, es ok legalisan vesznek reszt, raadasul technikailag ugyanarrol az IP cimrol. Viszont egy-ket rettenetesen egyszeru kerdessel is meg lehet nezni...

... abba is fejezem. Tudom, hogy a dolog nem kivitelezheto.

(Megj: en a tesomtol tobb, mint 10000 km tavolsagra vagyok, es mindketten ertunk a szamitastechnikaval kapcsolatos temakhoz)

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#265) Воланд válasza tocsa (#262) üzenetére


Воланд
titán

Nem sokat lehet hozzáfűzni a véleményedhez, szerintem az általad leírtak tükrözik a játékban részt vett és a 10-es kérdést rosszul megválaszoló felhasználok kb. 80%-nak a véleményét erről a kérdésről. Egyetlen egy dolog van talán amit mindenképpen érdemes megemlíteni (minden rosszhiszeműséget és az Eaton cég becsmérlését kizárva, ezek távol állnak tőlem), mégpedig azt, hogy a magyarországi marketingesek egyeztethetnének egy ilyen nyereményjáték előtt az anyacég marketingeseivel, mert csúnya félreértések vannak közöttük. A cég, angol nyelvű hivatalos oldalán és az angol nyelvű oldalról letölthető pdf-ekben, amik a céget mutatják be az szerepel, hogy az 5kVA alatti termékek kategóriájában a cég második a világpiacon (2009-es dátummal ellátott pdf-ben is szerepel ez, fentebb már linkeltem), ezzel szemben a magyarországi részleg által kiadott pps-ben (szintén linkelte már valaki fentebb) és az általuk "finanszírozott" cikkben az szerepel, hogy az elsők ebben a piaci szegmensben. Én értem, hogy ők ajánlották fel a nyereményeket (amit ezúton köszönök is nekik) ők állították össze a kérdéseket, de ezzel az egy kérdéssel igen nehéz helyzetbe hozták a nyereményjátékban résztvevőket, mivel cégen belül is eltérő adatokat talált az, aki bővebben utánanézett és nem csak "logikusan" bejelölt egy válaszlehetőséget.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#266) Benhill


Benhill
senior tag

9esrol csak ez a velemenyem: ( tudom le****jatok:) )

ami a helyes valasz lett: kettos konverzio online:
Mivel itt sok elem található , nagyobb a meghibásodás lehetősége. Például ha az inverter röviden kihagy vagy hirtelen változás a terhelés oldalán is okozhat átkapcsolást.

ami pedig a line-interactive-t illeti:
leggyakoribb felhasználási terület a kisebb szerverek és hálózatok....Jellemzői a nagy hatásfok, alacsony költség, magas megbizhatóság, 0,5-5kVA-es teljesítmény tartományban használható.

Ezen kivul meg 1et nyomtam felre, csak mert reggel volt. :(((

ha mar mas irta volna, akkor elnezest, nincs kedvem olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#267) Thome válasza Воланд (#265) üzenetére


Thome
addikt

Én választ se találtam az utolsó kérdésre, így mivel Eaton nyereményjáték, gondoltam bejelölöm az Eatont. Viszont én másutt buktam el, 2 helyen is, ez van! :)

(#268) joghurt válasza Orsee81 (#248) üzenetére


joghurt
addikt

Amit írsz, az nem mentség, az mosakodás. Ha az Eaton komolyan gondolja ezt, akkor eggyel több ok, hogy ne tőlük vegyünk, mert hozzáértésük nem 100%-os. Hogy árnyaljam a válaszom, az Eatonnál valószínűleg a PR- vagy kereskedőrészleg foglalkozott veled, és nem egy fejlesztőmérnök. A kérdéseket összeállítók személyénél fontosabb, hogy ők is emberek, ők is hibázhatnak. Ti pedig már nem mertetek semmihez sem nyúlni, amibe nem tudom, mennyire játszott bele a hétvégi időpont, és hogy esetleg már nem lett volna ildomos zavarni őket. Esetleg most még visszajelezhettek feléjük, hogy ha már tényleg piacvezetők, akkor ezt ne titkolják el a weblapjukon, ne a HWSW-n (ööö... az nem a PH! konkurense?) legyen a kb. egyetlen hivatkozás rá.

De semmi gond. Játéknak fogtuk fel, tanultunk több-kevesebb új dolgot a szünetmentes tápokról (kivéve azt a néhány tucat embert, aki Google helyett a józan paraszti eszére hallgatva válaszolt, és így bekerült a kalapba), illetve égett a fejünk, hogy szakmabeliként túlkombináltunk egy egyszerű kérdést. Ha jól láttam, senki sem követelte itt az általatok elfogadott válaszok módosítását.

Világbéke.

Benhill: Tudom, honnan idézed ezt, de a kettős konverzió akkor is megbízhatóbb, mint a line-interactive. És ennek csak az egyik oka az, hogy line-interactive-on átjuthatnak zavarok a kimenetre. A másik pedig az átkapcsolási idő, ami a kettős konverziósnál nincsen. Harmadrészt a konkrét MTBF statisztikák is azt mutatják, hogy a kettős konverziós tápokkal ritkábbak a kimaradások.

A tej élet, erő, egészség.

(#269) Joci10 válasza Benhill (#266) üzenetére


Joci10
őstag

Egy másik megközelítés: [link]

Idézem:
"[...]Ezzel szemben fejlettebb csoportja a készenléti rendszerű UPS-eknek a Line-interaktív szünetmentes áramforrások. A működési elv azonos az előzővel, de egy fejlettebb műszaki megoldásnak köszönhetően az átkapcsolási időt sikerült a gyártóknak 2-4 milliszekundumra csökkenteni, így az érzékenyebb fogyasztók is megbízhatóbb védelmet kapnak.

Azonban napjainkban már a „megbízhatóbb” védelem sok esetben nem elég. Adataink tárolása stratégiai fontossággal bír és értékük a hardware eszközöknél jóval nagyobb, sok esetben pótolhatatlan. A jelenlegi technikai megoldások közül a legmegbízhatóbb topológia az On-line. Ezek a berendezések folyamatosan az akkumulátorból nyerik az energiát, míg a betáphálózaton érkező szolgáltatást csak az akkumulátorok töltésére használják. Ez teszi lehetővé, hogy a fogyasztók nem érzékelhetik az UPS előtti, táphálózati problémákat, kimaradásokat, így a megfelelően karbantartott tápegységünk nagy megbízhatóságú rendelkezésre állást biztosít.[...]"

(#270) vz12


vz12
tag

Halló fiúk, helló lányok! :)

Azt hittem hogy káprázik a szemem amikor azt olvastam hogy én vagyok az egyik nyertes, pláne hogy nem is akármelyik, de aztán végül csak elhittem. :DD

Én már annak is nagyon örültem volna ha egyáltalán bekerülök a kalapba, de hogy ez lesz a vége annak nagyon kevés esélyt adtam. Ezek után elmondhatatlanul örülök annak hogy azt nyertem amit, mert pont az idén nyáron kezdtem azon agyalni hogy valami ilyesmi kellene nekem ..., ezek után bearanyozódott a napom, hetem, hónapom, évem ... :D

Köszi Prohardver, köszi EATON. :R

Valamint szeretném megköszönni a kedves fórumtársaknak is az eddigi gratuláló hozzászólásokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#271) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Köszönöm a lehetőséget még egyszer. Sajnálom, hogy nem nyertem semmit, pedig már egy legendás PH!-s egérpaddal is boldog lettem volna, de a nem a győzelem a résztvétel, hanem a fontos...

(#272) Olajbogyesz


Olajbogyesz
tag

Hát erről lemaradtam. :(((

(#273) eziskamu válasza DeFranco (#271) üzenetére


eziskamu
addikt

de a nem a győzelem a résztvétel, hanem a fontos...
Ez de szép, és én is így vagyok a győzelem sajnos nem a részvétel :N
Kár.

(#274) Cyone


Cyone
tag

Köszönjük a PH!-nak az újabb játékot!
Gratulálok minden nyertesnek! :)
Nekem most nem sikerült a kalapba kerülni (az a fránya 9. kérdés) :(

[ Szerkesztve ]

Cyone

(#275) ixtom


ixtom
tag

Első játék, ahol nem kerültem a kalapba. Csak a 10. kérdést buktam el...
Kár hogy nem volt több időm. (lezárás előtt fél órával próbálkoztam az utsó három kérdéssel, de csak 10 percem volt, mert órára kellett mennem :D )

Grat a nyerteseknek!

(#276) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Én is köszönöm a játékot, és gratulálok a nyerteseknek + a hibátlanul válaszolóknak.

Skynet is real. It's called Google.

(#277) atom87 válasza FehérHolló (#276) üzenetére


atom87
aktív tag

Köszönöm a játékot, line interctive-ot nyomtam én is... Többi jó volt, de hát ez már nem számít.

Gratula a nyerteseknek!

Kawasaki z1000

(#279) localhost válasza BMWFan (#278) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Minek, kinek, hol van vége ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#280) blueMerle


blueMerle
veterán

Szvsz el kellene fogadni hogy ez egy nem titkoltan finanszírozott nyereményjáték volt. Kvázi vegyétek úgy mint egy hirdetést. A tartalomért a PH nem vállal felelösséget, miért is tenné.

Majd ha lesz olyan játék ahol a PH vásárol be, ott jogosan lehe verni az asztalt ha egy kérdésnél hiba csúszik be. Itt és most ezt nem lehet. :R

(#281) rudymester


rudymester
senior tag

Ez most nem jött össze. 2 kérdést bebuktam. :((

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#282) pető bá'


pető bá'
őstag

büszke vagyok magamra, az egyetlen hibámmal. :D a wattot buktam be, ennél rosszabb eredményt vártam magamtól. a témához kb. NULLÁT értek, síkhülye vok hozzá, meg ilyenek, de a google keresésem úgytűnik jól megy. megpróbáltam, ennyi elég nekem!
:R köszönöm a játékot :R

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#283) Zolaash


Zolaash
aktív tag

De fasza, megint egy nyereményjáték amiről lemaradtam... :O

Rip and tear

(#284) Omega81


Omega81
senior tag

A 7-es kérdést buktam. Hol lehet megtalálni a neten a választ?

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#285) TomiLi


TomiLi
addikt

Gratulálok a helyes választ adóknak, és a nyerteseknek! :C

Ezt most elcse....tem.... :O

Bogyorisz

(#286) joghurt válasza Omega81 (#284) üzenetére


joghurt
addikt

Pl. itt.

A tej élet, erő, egészség.

(#287) Omega81 válasza joghurt (#286) üzenetére


Omega81
senior tag

Ahm, köszi, nem leletem...

értékelt üzletek: 42+ 0-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.