Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

A Hitachi-t már rég megvette a WD. Miről is beszélünk? :DDD

(#2) easy...rider válasza Peter Kiss (#1) üzenetére


easy...rider
őstag

Attól még nem zúzták be a gyárakat és adták le a méhtelepen :) csak a profit innen is a WD-hez megy.

(#3) tomio


tomio
tag

Ez a teszt kellet nekem!
Főleg a (nem is olyan szubjektív*) zaj-teszt és hát a hőmérséklet érték...

*természetesen engem is a _valós_ zaj érdekel, nem egy dB-érték.

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#4) Raucher válasza easy...rider (#2) üzenetére


Raucher
tag

"csak a profit innen is a WD-hez megy."

Nem.
A Hitachi felvásárlását, csak úgy hagyta jóvá az EU, ha egy harmadik gyártó (Toshiba) is képes asztali merevlemezek gyártásra.
Tehát a Toshiba ajándékba kapott egy árvíz sújtotta üzemet és a gyártás fenntartásához szükséges licenceket.
(Micsoda elképedés lehetett amikor megtudták, hogy mehetnek a kulcsokért. :D )

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#5) easy...rider válasza Raucher (#4) üzenetére


easy...rider
őstag

HEHE :D így nekem, is kellett volna!! :DDD

tomio
Örülök hogy hasznos volt.

[ Szerkesztve ]

(#6) Memora válasza easy...rider (#5) üzenetére


Memora
senior tag

Nekem szimpla adattárnak kéne egy új 2 (vagy 3) terrás vinyó a megszokott Samsung ecogreen helyett. Vegyek ilyet? :F

Fancy quote placeholder

(#7) easy...rider válasza Memora (#6) üzenetére


easy...rider
őstag

Nekem eddig szimpatikus. Majd idővel lehet csak biztosat mondani.

(#8) Memora válasza easy...rider (#7) üzenetére


Memora
senior tag

A WD-ről és a Seagate-ről már nagyon sok rosszat hallottam, úgyhogy inkább ezt fogom venni. A Hitachi Deskstar sorozatát viszont dícsérni szokták.

Fancy quote placeholder

(#9) Raucher válasza Memora (#8) üzenetére


Raucher
tag

A WD-ről és a Seagate-ről már nagyon sok rosszat hallottam

Természetesen így van. De helyes dimenzióban kellene kezelni a problémát, mivel ezen két gyártó a piacvezető. (és évek ezelőtt is ők voltak, csak helyet cseréltek egymással az első helyen)

Egy példával tudom érthetővé tenni a problémát.
Az "A" gyártó 10.000 darab izét forgalmaz évente, amiből 100 hibás.
A "B" gyártó 10 darab izét forgalmaz évente, amiből 10 hibás.

A rosszat hallottam logikát követve, a "B" gyártó termékei a jók. Mivel alig lehet rosszat hallani róla, sőt csak 10 esetben volt probléma a termékeikkel. Míg az "A" gyártó nagyjából 100 esetben szállított le hibás terméket, ami azért jóval több a tíznél. :D

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#10) easy...rider válasza Raucher (#9) üzenetére


easy...rider
őstag

Meg gyakran a rossz tapasztalatok vannak túlsúlyban, mert akinek jó, meg rendben van, az nem foglalkozik vele, csak használja. Akinek meg hibás az gyakrabban jelzi hogy problémája van vele

[ Szerkesztve ]

(#11) Memora válasza easy...rider (#10) üzenetére


Memora
senior tag

Én mindig, mindenhol mondom, hogy milyen jók a Samsung vinyók, akkor is ha nem kérdeznek :DDD

A viccet félretéve, lehet, hogy veszek majd még egy ilyen HDD-t, így gondoltam benézek, és megkérdem, hogy rendben működik e a tiéd, esetleg nem jött e elő valami hiba, stb

Fancy quote placeholder

(#12) easy...rider válasza Memora (#11) üzenetére


easy...rider
őstag

Szia!

Ha lett volna valami akkor jeleztem volna :) azóta 24/7ben megy és tökéletes. Vettem mellé még 2db ACA300-at, mert nem kapható nálunk az ABA300, és minden szuper.

Kicsit frissítettem a cikken a napokban, de fogyasztás adatokat nem tudtam még kimérni mert folyamatosan kelet hogy menjen most a gép.

(#13) Memora válasza easy...rider (#12) üzenetére


Memora
senior tag

Köszi az infókat! Tényleg, egy csomó helyről eltűnt az ABA, ill. ahol kapható, ott meg csak 1-2 év garanciával :(
Az ACA a 7200-as, ugye? Érdemes azt adattárolásra megvenni? :F

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#14) easy...rider válasza Memora (#13) üzenetére


easy...rider
őstag

Igen az sajnos 7200-as. Én végül vettem ACA300-at, de adattárolásra nem a legideálisabb.

Kicsit melegszik, meg zajos. Ha úgy adattár hogy csak időnként használod, amúgy meg idle módban pihen (nem megy róla torrent vagy egyéb adatforgalom), szóval nem pörög, akkor nem biztos hogy rossz vétel. A 3 év gar miatt vettem őket. Ha nincs 3 év gar akkor WD érdemes inkább.

(#15) fabal_


fabal_
csendes tag

Az ipon-on van most fenn aba200-as, eléggé olcsón adják a többi 2 terrásokhoz képest.

[ Szerkesztve ]

uff a hegyeken túl s innen ahol nap szeli át a zöldet csendben s szépen.

(#16) core2trio válasza fabal_ (#15) üzenetére


core2trio
tag

megGás, gigGás, terRás... ezt hol oktatják? :((

50%-ban rosszul írják a "terát" cikkben, fórumban, bárhol, ez valami vírus amit el lehet kapni és nincs gyógyszer? :C

(#17) pakriksz válasza fabal_ (#15) üzenetére


pakriksz
őstag

és úgy néz ki híg is a leve... én vettem egyet és most elkezdett légkalapácsozni. Kb olyan ütemben recseg (valszeg fejmozgás), rövid kihagyásokkal, ahogy légkalapácsozni szoktak, és ez csak akkor áll meg, ha éppen ír vagy olvas. Ha idle, akkor adja ezt a borzasztó hangot, megállás nélkül. Nem is kell rá adatkábelt dugni, már ha simán tápot kap csinálja. Fej amortizáló tervezett elavulást megvalósító funkció? Mert ezt tuti nem fogja sokáig bírni.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#18) pakriksz válasza pakriksz (#17) üzenetére


pakriksz
őstag

Az a toshiba eus üfsz viszont gyors, tegnap este írtam nekik, ma már vissza is írták, hogy valószínűleg döglődik a cucc, azt ajánlják, hogy helyettesítsem másikkal, és vigyem gariztatni... szóval nem ajánlom ezt a vinyót.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#19) easy...rider válasza pakriksz (#18) üzenetére


easy...rider
őstag

nálam van azóta 3 toshiba is és mind hibátlan. Az ACA sorozat sajna nagyon zajos, pontosabban sajnos zajosak de ABA nagyon szépen megy.

(#20) pakriksz válasza easy...rider (#19) üzenetére


pakriksz
őstag

ABA van, pontosan az ami a címben is, sőt még a gyártási idő is egyezik.

Viszont furcsa szerzet ez. Ezt az ész nélküli fejmozgást, bekapcsolás után úgy 4 órán keresztül csinálja. Aztán abbahagyja.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#21) easy...rider válasza pakriksz (#20) üzenetére


easy...rider
őstag

Ha még friss a vinyó akkor ez lehet önteszt, meg lehet windows caching.
Kell neki valamennyi idő és abbahagyja.

(#22) pakriksz válasza easy...rider (#21) üzenetére


pakriksz
őstag

már nem olyan friss a winyó, windows caching nem lehet (mert az nem ilyen), főleg azért mert linuxos gépen van, és legfőképpen azért, mert a sata adatkábel nélkül, ha csak egyszerűen tápot kap is csinálja.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#23) easy...rider válasza pakriksz (#22) üzenetére


easy...rider
őstag

HEHE :))
Akkor lehet hogy pont egy hibásat kaptál. :( Sajnos ez minden cégnél előfordulhat. Meg ha zajos akkor tényleg lehet valami hiba, mert nekem nagyon csendesen működik még akkor is amikor terhelés alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#24) djculture


djculture
félisten

Rengeteg bedöglik ilyen maxtor szintű a cucc... Ha az első fél évet kibirja megmarad.. Egyik helyre beszereltünk 100-at megdöglött 34db 1 hónap alatt, másik 40-en meg 3 hónapos korában. Többi megy még állitólag..

[ Szerkesztve ]

(#25) pakriksz válasza easy...rider (#23) üzenetére


pakriksz
őstag

nekem is csöndes amikor terhelés alatt van... mert akkor abbahagyja a fej rángatást.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#26) easy...rider válasza djculture (#24) üzenetére


easy...rider
őstag

wow! elmeseled milyen helyre kell 100db winyo? :)
extrem vagy normal terhelesnek voltak kiteve?

(#27) djculture válasza easy...rider (#26) üzenetére


djculture
félisten

Egy önkormányzat gépparkjába került beszerelésre változó felhasználásra, legtöbb felhasználási helyen kb 10-12 órát megy naponta.

[ Szerkesztve ]

(#28) murrayd válasza djculture (#27) üzenetére


murrayd
csendes tag

Köszi szépen, EZ tényleg hasznos infó!

Majdnem vettem egyet, de inkább egy használt Samsung HD155UI mellett maradtam (tárolásra kell).

Az eladó is azt mondta, hogy nemrég vitt vissza ilyen Toshiba-Hitachit. (Nála is lehet pár hdd, mert amit vettem, az "27"-es ként van felcímkézve)

(#29) Saltwater


Saltwater
aktív tag

Ilyen winchestert keresek. Ha van valakinek, kérem küldjön egy üzenetet. Köszi

https://hdd-adatmentes.hu

(#30) ktamask


ktamask
tag

Bár már nem annyira aktív ez a fórum-cikk, de azért én is hozzászólnék.

Először is leszögezném: Samsung párti vagyok és voltam, sajnos már nincs HDD.

Régi szériákból van jó pár vinyóm még mindig:
HD501LJ
HD642JJ
HD753LJ

Illetve a kicsit újabbakból is:
HD502HJ
HD503HI

Ezután vettem:
2db Samsung "Ecogreen" HD154UI 1.5TB-os vinyót. Az egyik 1 hét után meghalt, a másik 2 hét alatt full bad sectoros lett. Jött a csere, hazavittem, az egyiket nem lehetett leformázni, a másik csak 500GB-ot jelzett ki, akármit is csináltak vele. Tehát annyira Eco volt, hogy 4 db szinte azonnal hulladék volt, ellentétben a régi szériásokhoz képest.

Most nemrég sikerült egy "200" napot megélt, HD154UI-t beszereznem, ami teljesen jónak tűnik. Tehát úgy tűnik, hogy akkor belenyúltam a ...nem kicsit.

Szintén most, nemrég vettem egy "használt" (szinte teljesen új), DT01ABA200 (2TB-os) vinyót. Nem kattog, szinte nincs is hangja, HDTune gyönyörű 150-170MB olvasással indít.

Olyan ez mint a Tesco-s porszívó, lehet, hogy kifogsz egy jót, 10 évig is használod, de lehet, hogy hazaviszed, és egyből rossz.

Ha rossz-> garancia, és ennyi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.