Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Norb79

    őstag

    válasz Apollyon #66 üzenetére

    Nem azonos a két technológia, és mindkettőnek vannak/voltak hátrányai. Ezzel kapcsolatban csak két dolgot akartam átadni neked, az egyik, hogy amikor ugyanígy gyerekcipőben járt a belső égésű motor akkor ugyanilyen vagy nagyon hasonló korlátai voltak, szóval helyén kellene ezt kezelni. A belső égésű motornak is sok év kellett mire odaért ahol most tart akár maga a szerkezet akár az infrastruktúrája. Szóval a jelen helyzetből szerintem nem helyes azt levezetni, hogy ez az elektromos autó tech az ötven év múlva is pont ugyanitt fog tartani.
    A másik, hogy minden technek van előnye és hátránya. Amiket te sorolsz az a belső égésű előnyei és az elektromos hátrányai. Csinálhatnánk listát fordítva is, hogy csak az elektromos előnyeit és a belső égésű hátrányait soroljuk fel, és máris sunshine-happiness az elektromos autózás és a belső égésűt használók az ördög földi követei. Mindkettő abszurd megközelítés. Látni kell, hogy mit nyerünk és veszítünk, és én látom azt az életkörülményt ahol a hátrányokat eltakarja az előnyök köre. Ezekből egy pár nem is azonnal jelentkezik, mert a légszennyezés se érdekel senkit, amíg azt nem mondja a doki, hogy na akkor önnek is tüdőrákja lett, vagy kruppos lesz a gyerek, esetleg asztmás, vagy csak simán 10 évvel korábban dobja el vki a kanalat a zaj és koszos levegő miatt. Szóval elektromos autó vs benzines autó kérdést úgy is megfogalmazhatod, hogy szeretnél 10 évvel kevesebb ideig élni, vagy szeretnél 10 évvel tovább élni, és azt a 10 évet elektromos töltőállomásokon eltölteni a családod körében társasozva, kártyázva, beszélgetve? :DDD
    Na mindegy, én megértem, hogy a mai rohanó világban sokaknak elfogadhatatlan ez az egész meg nem életszerű, mert nekem is volt olyan szakasz az életembe ahova tökre nem passzolt volna egy elektromos autó, én csak annyit mondok, hogy létezik az ellenkezője is, különben nem terjedne. Pl most én is egy ilyen életszakaszban vagyok, aztán lehet amikor váltok akkor egy másikban leszek és a pokolra fogom kívánni az egészet. :)

    /szerk: Ma reggel suliba menet a lányom is azt kérdezte (9éves), hogy amikor felnőtt lesz akkor már mindenki elektromos autóval fog járni? Egyszer vagy kétszer beszéltünk erről, de vmiért őt is foglalkoztatja a dolog. Gondolom őt is megüti minden reggel, amikor jövünk le a hegyről, az erdő közepéről először az öccsét kirakva még Budán a sulijában, át Pestre, állni egy kicsit a dugóban, hogy más a levegőminőség meg a zaj.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák