Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) copin


copin
őstag

Így is meg lehet magyarázni a grafikai hiányosságokat.

(#2) nrgia


nrgia
őstag

A jövőben valószínűleg az Xbox-ot is fejleszteni fogják.... :U

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#3) Gomez86


Gomez86
őstag

SZVSZ! Ami azt illeti ha ez tényleg így van akkor hamarosan a PS-re készülő játékok (láthatóan) szebbek lesznek a Box-osaknál. És akkor jön majd az hogy elkezdenek szállingózni a hírek a következő generációs Boxról...

Mert hiába beszélnek 2012, meg hasonló dátumokat, annyit nem fog kibírni ha már most elérték a végét...

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#4) copin válasza Gomez86 (#3) üzenetére


copin
őstag

Miért ne maradna a 360? A Wii képességei határát már a bejelentéskor elérte, mégis ők diktálják az irányt.

(#5) mephi666


mephi666
nagyúr

ea-nél ezt mondják... aztán majd jön a multiplatform idtech5 és megmutatják, mit lehet kihozni MÉG belőle ;] azt is megmutatták már az undorkovernél, mit lehet kihozni a pc-ből :W (igaz ott nagyívben tettek a pc-sekre, de én akkor is sérelmezem)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) bwoay


bwoay
nagyúr

Tetszik, hogy ezt az az Electronic Arts mondja,
akik végülis vezetnek a PS3-al elért gyenge eredményeikkel.
Megkockáztatom, hogy nekik van a legtöbb játékuk, ami PS3-on szarabbul fut
(meg mondjuk x360-on sem az igazi, de ez nem tartozik ide).
Szóval itt talán nem is úgy fogalmaznék, hogy a PS3-ban van tartalék
(bár ez minden bizonnyal igaz), hanem hogy nekik még van mit behozniuk a gépen ;]

copin:
hát azért a Wii-n a SMG igencsak meglepte a jónépet a grafikai színvonalával.
Kár, hogy utána sem az lett a mérce :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7) Gomez86 válasza copin (#4) üzenetére


Gomez86
őstag

Nagy igazság :R

Bár úgy érzem kicsit másról szól a két konzol. A Wii a család összetartó konzol. A Box meg a befordulsz és játszol egy iszonyatosanjót konzol :DDD Ezért talán a boxnál fontosabb a graf, meg a számolási teljesítmény.
(Ez persze nem ilyen sarkosan egyszerű de a lényeg ez)

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#8) mephi666 válasza Gomez86 (#7) üzenetére


mephi666
nagyúr

a box is okozhatott kellemes meglepetéseket még régen, a kiadás után... asszem a tápjukkal voltak gondok és itt-ott ki is gyulladtak... ha tényleg így volt, akkor ez is az egész család számára nyújthatott közös kikapcsolódást: extra feature-ként beépített: "vajon el tudja oltani a család az xbox-ot vagy leég a ház és mehetnek a híd alá?" meglepetésprogrammal... ha jól rémlik valami milliós nagyságrendben rendelte vissza őket a m$ anno... aztán lett belőle javítás után egy "kommersz fekete doboz" ;]

visszatérve komolyabb témára: szerintem a 3 konzol között nincs akkora különbség, mint anno volt mondjuk a generációk között... pl pc-s vonalon maradva: egy 486dx2 kaliberű gépet ha összehasonlítasz egy 3d-gyorsítóval megdobott pentium rendszerrel, akkor ég és föld a különbség játékokat tekintve... szerintem elértük már egy ideje grafikában (amihez a legnagyobb számolási teljesítmény kell) azt a határt, amikor azt mondhatjuk, hogy: "innentől kezdve nem kell több, de legyen ez a minimum... aztán a játékélmény legyen az elsődleges"

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9) bwoay válasza Gomez86 (#7) üzenetére


bwoay
nagyúr

ja, csak pl én nem gondolom, hogy ebbe a családot is be kell vonni.
pl anyámnak van jobb dolga is, le tudja magát kötni számtalan értelmesebb
elfoglaltsággal (meg mondjuk közel 200 km-re lakunk egymástól :D ),
értem viszont már nem kár

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#10) .mf


.mf
veterán

Ez egy vicc.
1.) Hardver szinten nem hinném, hogy olyan sok játék használná ki az ATi Xenos tesszelátorában rejlő lehetőségeket.
2.) Grafikai szinten is abszurd, hiszen az xbox gpu-ja (Xenos, az R600 aka 2900XT elődje) éppenhogy nagyobb teljesítményre képes, mint a PS3 gpu-ja (G70-71 körüli, tehát 7800GTX fölött valamivel, ami egy bő generációval le van maradva az előbbitől).
3.) Egy játék messze nem csak grafikából áll -- történet - előadásmód, fordulatok; hangulat - környezet, zene; a világ kidolgozottsága; párbeszédek, szövegek; kihívás; kreativitás; humor; stb. Sajnos ezekről egyre inkább elfeledkeznek napjainkban...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) Gomez86 válasza bwoay (#9) üzenetére


Gomez86
őstag

Mivel a menyasszonyommal élek 1ütt így nekünk is elég a családösszetartáshoz két kontroller a Box-hoz :DDD De ha majd lesznek gyerekek akkor biztos szeretnének inkább kalinpálni, és kis bugyuta játékokkal játszani a dead or alive helyett :DDD

mephi666: Szerintem meg nyugodtan fejlődhetnek tovább graf-ban is a játékok. Hiszen attól, hogy ezen a szinten maradna a külső, nem hiszem, hogy az eddigi rajzolókat és modellezőket átküldenék a szomszéd szobába történetet írni (szvsz)...

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#12) Marky1013


Marky1013
csendes tag

Hát az Xbox360 már megkereste a "kennyérrevalot" a microsoftnak.Ráadásul most múlt 4 éves a gép.Mikor megjelent a 3 magos cpu az nagynak számitott a vga meg pláne xtra volt a gpu-hoz forrasztott eDrammal.Aztán jött a sony és egy akkoriba még elég ismeretlen cell architektúrás procival nagyot dobott a teljestményen viszont azt énse értem miért kellett bele régi pixel/vertex pipeline architektúrás gpu-t rakni.Sztem csak azért hogy kitudják teljesen hajtani a cell procikat.Na mind1 majd elválik hogy mennyi idő után mondják hogy kihoztak mindent a PS3-bol. Addig én meg elnyúzom a teljesen kihajtott Xbox-om és nem fogok orditani egy PS3 után térden állval :DD

A jó nő olyan mint a shareware progi.Időkorlátos és a legjobb funkciói levannak tiltva.

(#13) mongi


mongi
senior tag

"Patrick Soderlund úgy véli, hogy az Xbox360 már elérte képességei határát és ők bizony már amit lehet kipréseltek a hardverből."

Ez lehet igaz rájuk nézve, csakhogy ha a maxot préselik ki akkor is van lehetőség még az újabb programozási technikák/programkódok révén gyorsítani a grafikus teljesítményén (megjelenés, texturázási sebesség javítása...stb), így persze a "max" még mindig nem a csúcs :D
vajon miért szebbek mindig az újabb, nagy nevű programok? :U :C

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14) BudTerence válasza .mf (#10) üzenetére


BudTerence
tag

Nem csak a GPU-t kell mindentől elhatárolva nézni, hanem az egész rendszert egyben, processzorostól, mindenestül. Így már árnyaltabb a kép.

(#15) dezz válasza .mf (#10) üzenetére


dezz
nagyúr

"1.) Hardver szinten nem hinném, hogy olyan sok játék használná ki az ATi Xenos tesszelátorában rejlő lehetőségeket."

Ez csak olyan esetben jelent előnyt, ha CPU limit van, azaz a CPU-nak nincs több ideje több poligonadatot számolgatni és átadni a GPU-nak, miközben a GPU várakozik. De szerintem az Xbox360-nál nem igazán ez a helyzet... (Attól, hogy a GPU-ban többszöröződik meg a poligonszám, és nem így kapja eleve a CPU-tól, még kezelni kell és lerenderelni azt a sok poligont.)

"2.) Grafikai szinten is abszurd, hiszen az xbox gpu-ja (Xenos, az R600 aka 2900XT elődje) éppenhogy nagyobb teljesítményre képes, mint a PS3 gpu-ja (G70-71 körüli, tehát 7800GTX fölött valamivel, ami egy bő generációval le van maradva az előbbitől)."

Egyátalán nem abszurd.
- A Xenos, mint te is írod, az R620 elődje, még nem volt kiforrott új generáció, azaz max. egy fél generációval áll a G71 előtt.
- Ez önmagában nem jelent nagyobb teljesítményt!
Itt össze lehet hasonlítani a két chip paramétereit: RSX, Xenos
Mint látható, shader teljesítményben némileg a Xenos van előrébb, fill-rate-ekben meg az RSX.
Érdekesség, hogy dot-productban jóval gyengébb a Xenos, ezért kellett a Xenonban (Xbox360 CPU) külön megerősíteni a dot-product számítási képességet.

A 3. pontodra: a Cell proci nagyobbrészt kihasználatlan SPE egységeit többek között komolyabb fizikára lehet használni (és még ez sem "telíti"), ami hozzá tud járulni a játékélményhez, főleg ha beleszól az interaktivitásba is. Aztán vannak még ilyenek, mint pl. a mai megszokottnál némileg fejlettebb mesterséges intelligencia, stb.

Marky1013: "az Xbox360 már megkereste a "kennyérrevalot" a microsoftnak."

Nem kereste meg, még évekbe fog telleni, mire visszahozza az összes befektetést, továbbá a tápegység-visszahívási és RRoD miatti pluszkiadásokat.

[ Szerkesztve ]

(#16) Nunder


Nunder
őstag

Ezeknek a híreszteléseknek nem lehet hinni szvsz. Megint csak a marketing-politika, és ha magukat nem sikerül sztárolni akkor lehúzzák a másikat. Nem flame, a Microsoft is csinálja. De hát ez egy ilyen világ.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#17) .mf válasza BudTerence (#14) üzenetére


.mf
veterán

Gratulálok, most jól odamondtad a nagy semmit :))
A 3-magos, magonként SMT-vel rendelkező Xenon lenne kevés?
Itt konkrétan az xbox (grafikai) képességeire állítja az EA, hogy kevés, azért pedig a Xenos felelős. Szerintem viszont csak lusták kifejezetten arra a platformra átszabni, optimalizálni az egyszerű portolás helyett.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18) .mf válasza dezz (#15) üzenetére


.mf
veterán

A Xenos nem az R620, hanem az R600 közvetlen elődje. A PS3 RSX marketing-adataiban pedig nem bízok (ld. mindenütt [citation needed] feliratok, ahol számok vannak). Szerintem az Xbox Xenosa egyáltalán nincs lemaradva a PS3 RSX-éhez képest képességei terén, tehát ez az EA részéről csak egy mondvacsinált kifogás -- ebben talán egyetértünk?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) BudTerence válasza .mf (#17) üzenetére


BudTerence
tag

Én meg arra mondtam, amit mondtam, hogy köztudottan a PS3 grafikai teljesítménye nem csupán a GPU-jától függ, mert más a felépítése, így nem jó grafikai szinten csak a GPU-kat összehasonlítani.

Egyébként a GPU nem jobb a PS3-ban, ez tény.

[ Szerkesztve ]

(#20) BudTerence válasza .mf (#17) üzenetére


BudTerence
tag

Szerintem félreértettél. Nem arra gondoltam, hogy akkor már gyenge lenne az Xbox, ha az egész rendszert egyben nézzük...hanem lásd előző hsz-em.

[ Szerkesztve ]

(#21) asadasad22 válasza copin (#4) üzenetére


asadasad22
őstag

a wii képességeinek a határát a ps2 elérte, 10 évvel ezelőtt.

(#22) twollah


twollah
nagyúr

Fogalmazzak ugy, hogy amit az EA allit azt nyugodtan lehet osztani gyok kettovel.

(#23) dezz válasza .mf (#17) üzenetére


dezz
nagyúr

Először abszurdnak titulálod a kijelentést, most meg jobban tudod, mint ő, hogy miről is beszélt? Egy szóval sem mondta, hogy csak a grafikáról.

Egyébként hiába 3 magos, ha 1-1 mag viszonylag gyenge... Egyébként nem sokban különböznek ezek a magok a Cell PPE-jétőt, amit szintén kritizálnak a gyengesége miatt (csak ott van még mellette pár SPE is -- bár szerinted azokat nyilván csak odaképzelik egyesek).

(#18): Ja igen, az R5xx sorozat kezdődött az R520-szal.
Uhh, azt sok [citation needed]-et valami elvetemült tehette bele. Ha nem hiszed, hasonlítsd össze magad az G70/71 adataival... De látom, te már mindenkinél mindent jobban tudsz... Ne zavarjon, hogy korábban tesztek is kimutatták már, hogy egyes dolgokban az egyik a jobb, más dolgokban meg a másik. Az a dot-productos dolog közismert.

(#24) .mf válasza dezz (#23) üzenetére


.mf
veterán

Kiakadt a szarkazmus-mutatóm :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#25) profilum válasza asadasad22 (#21) üzenetére


profilum
tag

bár igaz, de játék élménye és megbizhatósága azért lenyomja lazán véleményem szerint

(#26) bwoay válasza profilum (#25) üzenetére


bwoay
nagyúr

Ez így ökörség, felejtsétek is el! Az, hogy milyen a Wii játékfelhozatala,
illetve mik a gép képességei, két különböző dolog.
Rengeteg PS2 szintű cím van rá, ez tény, pláne sok PS2 átirat,
de ez korántsem azt jelenti, hogy a masina ennyire képes. A PS2-nél jóval
erősebb gépről van szó, csak kevés olyan játék van, amin ez lemérhető.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#27) mad1 válasza bwoay (#26) üzenetére


mad1
veterán

Viszont a dead risinget inkabb kihagyhattak volna,mert ez a 10% zombi kiba idegesito,es itt ki is merult a wii. :B

[ Szerkesztve ]

Ne szemetelj ! = Steam

(#28) bwoay válasza mad1 (#27) üzenetére


bwoay
nagyúr

a kínálat 80%-át kihagyhatták volna, és akkor a maradék 20-ba még mindig
beleférne a wii play, a wii sports, meg a wii fit, magyarán azok, amikkel leginkább
el lehetett adni a gépet.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#29) mad1 válasza bwoay (#28) üzenetére


mad1
veterán

Igen ezt en is igy latom ahogy mondtad "lehetett"...Mar arra gondolok mi lesz a wii vel ha elterjed pl.project natal.Bar a feketeket meg nem vette be.. :N

Ne szemetelj ! = Steam

(#30) bwoay válasza mad1 (#29) üzenetére


bwoay
nagyúr

Nem lesz semmi, kiadják a Wii play 3-at, a Wii sports 3-at,
meg a Wii fit 3-at, az emberek felsikoltanak, mintha még sosem
láttak volna ilyet, a Nintendo meg bérelhet újabb hangárt a pénznek.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#31) Slade92


Slade92
aktív tag

Nem azt mondom hogy gyenge a 360 de nem olyan hardver van benne hogy hűűű még mit lehet belőle kihozni az tény.
De az EA se a jó játékairól híres meg a "jó fejlesztésről"!

[ Szerkesztve ]

(#32) tiv83us válasza Slade92 (#31) üzenetére


tiv83us
veterán

Az a baj, hogy magad /mint gondolom PC-tulaj/, ahhoz vagy hozzaszokva, hogy minden uj cucchoz ami kijon a piacra uj hardver kell, hogy normalisan fusson.
Megneznek pl egy GoW2-ot, vagy esetleg egy Bioshock-ot 1280x720-ban stabilan 40-45 fp/s-sel futni egy 2005-os akkori csucsgepen.
Ebbol is latszik, hogy van meg ott kraft, csak fejleszteni kell ra tudni.
Ha 2011-ig csak olyan grafikaval adnak ki jatekokat, mint pl a fentebb emlitettek, akkor en tokeletesen elegedett leszek.
Viszont az idei E3 jatekkinalatat megtekintve...Mass Effect 2, Forza 3...stb. No, hat van itt meg tartalek kerem. Es itt egy "elavult" hardverrol beszelunk egy muanyag dobozban.
Ha az EA nem tud rendesen optimalizalt jatekot kiadni, akkor az az o fejleszto garadainak az alkalmatlansagat tukrozi.

ps: Bocs az egbe kialto helyesirasi hibak miatt, alig latok, masnapos vagyok mint a sz@r :U

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#33) Slade92 válasza tiv83us (#32) üzenetére


Slade92
aktív tag

PS3 tulaj vagyok.
PC-nem játszok

Arra gondoltam hogy olyan hű de nagy "forradalmi változást" már nem fogunk látni Xbox 360-on, gondolok itt a előző hozzászólásokra pl:"megmutatják, mit lehet kihozni MÉG belőle"(ezt most nem azért mondom mert PS-párti vagyok, ha lenne 360 és nagy xbox fan lennék akkor is ez lenne a véleményem és már próbáltam az xbox360-at mielőtt még valaki ezzel jönne)

(#34) Def26 válasza Slade92 (#33) üzenetére


Def26
félisten

Azért szvsz egy Crysis 2 -nél meglepődünk mire lesz képes, ha igazak a híresztelések. :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#35) tiv83us válasza Slade92 (#33) üzenetére


tiv83us
veterán

Hudenagy forradalmi valtozast velemenyem szerint PS3-on sem fogunk latni, lesznek szebb jatekok, jobban animalt jatekok, ilyen olyan shaderek, lesz meg egy-ket allkereses a foldon /Killzone, MGS/ grafikailag, de forradalmi valtozast a PS3-tol se varj, kulonben csalodni fogsz. Cell ide vagy oda, 3 eves konfigrol beszelunk ami a boxban /a PS boxaban :D/ duborog.
Viszont amirol beszeltem, az az, hogy sok mulik azon is, hogy akarjanak is ra jol fejleszteni, ezert hoztam fel a PC-s peldat. A fent emlitett jatekok elmennenek siman egy 2006-os PC konfigon jatszhatoan? Nem. Miert? Mert nekik biznic, hogy fejlesszen a paraszt.
Bezzeg PS-re meg Box-ra meg tudjak irni ugyanazt tisztessegesen. /Well, legtobbszor.../ Tokeletes pelda /remelhetoleg/ a Crysis 2.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#36) mad1 válasza tiv83us (#32) üzenetére


mad1
veterán

En meg eppen sorozgettem. :B
Mass effekt 2 mi? :C

Ne szemetelj ! = Steam

(#37) ithomas válasza tiv83us (#35) üzenetére


ithomas
őstag

De példának jó még a Resident Evil 5, vagy a jövőre megjelenő Lost Planet 2.
Szinte össze se lehet hasonlítani ezeket grafikailag,a 06/07-es játékok szinvonalához...pedig ugyanarról a hardverról beszélünk ügye..

Real eyes realize real lies!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.