Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) lezso6 válasza dudika10 (#7) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nehéz erről frissen írni. Én anno pl retro 2.0-ról váltottam 2.1-re majd vissza, aztán megint, stb, végül egy aktív "studio monitor" 2.0-ra. Azért volt a sok 2.0 vs 2.1 összevissza váltogatás, mert akkor régen még nem volt olyan jó a hallásom, hozzászoktam a nagybetűs SZARhoz. Konkrétan így volt:

Tesla NZC420 alap hangsugárzókkal
Tesla NZC420 + Orion HS-200
Tesla NZC420 + Orion HS-200 mélynyomónak (:O) + Genius SP-G16 szatelitnek (elég vicces volt)
Logitech Z-3
Videoton 6383 + Videoton DC3010
Logitech Z-2300
Logitech Z-2300 + Orion HS200 szatellitnek (+ tesla alap sugárzói "ellenállásnak")
Tesla NZC420 + Orion HS-200
Behringer B3031

Anno a 2.1 vs retro 2.0 nálam úgy nézett ki, hogy furának tűnt a 2.0, mert nem csak a hangszórókból jöttek a hangok, hanem volt színpad meg dinamika. Csak ez akkor még inkább zavaró volt, nem tudtam mi a jó, inkább csak a teljesítmény, méret és retro érzés miatt használtam 2.0-t. :)

Később persze rájöttem, hogy mégse olyan jó, ezért is mókoltam a logi + orion kombinációt, bár ott meg a méllyel voltak gondok (BRUMM!), később így visszaálltam az eredeti orionra, mert a vidi sugárzók magasa enyhén szólva hulladék volt ("zsírpapírra szórt homok"), illetve az eleve hulladék vidi erősítő is döglődött.

Végül beleinvesztáltam, kipróbálni, hogy mit tud a mai technika a retró felett. Nem nagyon bíztam az újban, nagyon féltem, hogy csak kidobott pénz lesz. De aztán kiderült, hogy igazi hülye vagyok, hatalmas különbség van. Nagyságrendekkel nagyobb, mint egy 2.1 vs retro 2.0 között. Ráadásul ezeknek nemcsak a hangminőségük, hanem a teljesítményük is brutális a méretükhöz képest. Mivel a csillapításuk normálisan megoldott, sokkal kevésbé kényesek az elhelyezésre, nincsenek fejfájdító tüskék a mély-tartományban. S ez csak egy szaros belépő kat.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.