Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #46105344


#46105344
törölt tag

A kihajtható kijelző azért már alap kéne hogy legyen...
Ezzel a fel-le dönthetővel kb pont annyit szenvednék mint anno az 550D-vel. Le-felhajolni tudok a kijelzőhöz, mögé nem minden esetben.
Ráadásul pont pl a vlogolásra alkalmasabb MILC-nél nem kihajtható...

[ Szerkesztve ]

(#2) Max500 válasza #46105344 (#1) üzenetére


Max500
tag

Hajthatod előre is csak fölfele.[Img]

[ Szerkesztve ]

Alá van írva!

(#3) #46105344 válasza Max500 (#2) üzenetére


#46105344
törölt tag

Ja hogy ennyire hajlik. Így már azért más.

(#4) .mf válasza #46105344 (#3) üzenetére


.mf
veterán

Akkor viszont a vakupapucsba tehető mikrofon lesz útban...

Az ördög a részletekben van - ennél is 1.7x crop lesz a 4k-nál? Nagy kérdés az is, hogy a szenzor mit tud - még a Sony A7R4 42-ről 61-re ugrása se lett túl fényes, pedig a Sony szenzorokban előrébb járt. Nem lepődnék meg, ha az ismétlődne meg, mint az 5Ds esetén, a nagyobb felbontásnak látható ára volt dinamikában és zajban.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) PuMbA válasza .mf (#4) üzenetére


PuMbA
titán

[link], de majd a részletes teszteket meglátjuk. Úgy látszik, hogy ez egy új szenzor tervezés és szenzor, mint az eddigiek. Ja és nincs 4K crop.

[ Szerkesztve ]

(#6) PuMbA válasza PuMbA (#5) üzenetére


PuMbA
titán

Úgy látszik, hogy ez egy új szenzor tervezés és jobb, mint az eddigiek

(#7) Joczek válasza PuMbA (#5) üzenetére


Joczek
tag

Nincs 4K crop, de a részletgazdagság kb. olyan, mintha egy felskálázott 1080p lenne. Ez megint csak hatalmas átverés! Ezen a YouTube csatornán látható a cropos verzió is, még az is élesebb (szigorúan 4K monitoron nézve).

[ Szerkesztve ]

(#8) PuMbA válasza Joczek (#7) üzenetére


PuMbA
titán

Ah :) Hát a Canon-tól egyébként várható, hogy videóra nem fogja erőltetni magát, ott a Cinema sorozata. Én csak fotózok, szóval a videó nem érdekel egy gépnél sem, de ha valaki videózik, akkor nem annyira Canon-t kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#9) Örni válasza PuMbA (#8) üzenetére


Örni
senior tag

Ilyen áron van rolling shutteres Sony, béna fullHD-val, drága obikkal, esetleg gyengébb Fuji, szintén röhejes árú obikkal... Megvárom a teszteket, Canonhoz vannak M-es lencséim, nekem ez lenne a jó gép, de ha a 4K nagyon gyenge, akkor nem tudom mit érdemes már venni... 300-at nem adok egy gépért se.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#10) Mr.Csizmás válasza Örni (#9) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezeket kifejthetnéd a szaktopicban, miért jobb az említett márkáknál egy múltból élő gyártó :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11) Örni válasza Joczek (#7) üzenetére


Örni
senior tag

A croppos verziót épp azért rakták bele a 90D-be, mert élesebb. A kérdés az, hogy az M6-ba miért nem rakták bele és ott miért jobb a sorozatkép lövés? :) Nem fordítva kéne ezt csinálni?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#12) niof


niof
addikt

Hát, én már régóta szeretnék egy a kompaktoknál jobb gépet, de árban óriási szakadék van a két kategória közt, továbbra is. Miért nem csinálnak kisebb tudású MILC-eket a gyártók? Francnak sem kell beléjük vezeték nélküli technológia, EVF, GPS, kihajtható kijelző, meg ilyen sz@rok... Nagy szenzor, jó akksi (3-400 kép/töltés), egy elfogadható objektív, alapfunkciók és RAW formátum mentése. Ilyen van egyáltalán? Vagy csak olyan szeméttel teletömött gépek vannak, amikre egy átlagos júzernek egyáltalán nincs szüksége? :U

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#13) PuMbA válasza niof (#12) üzenetére


PuMbA
titán

Canon M100?

(#14) niof válasza PuMbA (#13) üzenetére


niof
addikt

Ebben is vannak felesleges fícsörök... Persze, lehet azt mondani, hogy fillérb@szó vagyok :DDD , de ha kihagynák a WiFi-t, meg a kékfog-at, akkor olcsóbb is lehetne! Lehet akkor beleférne a 100k-ba is. De azért köszi, majd megnézem a Dpreview-on, hogy mit írnak róla.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15) Örni válasza niof (#14) üzenetére


Örni
senior tag

Jófogáson van használt, garis 80-ért. Én az első Eos M-et használom még mindig, az 30-50 ezer használtan :) huh, 2012 végén vettem... Repül az idő.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#16) niof válasza Örni (#15) üzenetére


niof
addikt

És nem ódzkodtok a használttól? Van olyan dolog, amiben nekem sem gond, de itt azért vannak elég finom mechanikai alkatrészek, amiknek nem mindegy, mennyit mocorgott. Pláne, ha azt nézem, hogy anno használtunk melóban egy régebbi PowerShot-ot, aminek egyszer csak beállt a mechanikája, se előre se hátra nem ment az optika (félig nyílt ki és úgy maradt...). Gariztattuk, de egy hónapig nem volt gépünk, szóval...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#17) Örni válasza niof (#16) üzenetére


Örni
senior tag

Ha van rá gari, nem ódzkodok. Az új is elromolhat. Persze az eladót azért megnézem magamnak :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#18) Gicz válasza #46105344 (#1) üzenetére


Gicz
addikt

Azért ez felhasználásfüggő....

Engem nagyon idegesítene, ha ahhoz, hogy fel vagy le hajtsam a kijelzőt előbb ki kéne hajtanom oldalra. Nekem a Sony A7 féle kijelzőkihajtás tökéletes, remélem sose tesznek oda oldalra kihajthatót.

(#19) Matska válasza niof (#16) üzenetére


Matska
senior tag

Nem kell annyira félteni azért ezeket a gépeket. Ha nem munkára használták évekig, meg nincsenek rajta feltűnő sérülések, akkor nyugodtan meg lehet venni pár dolog ellenőrzése után.
E-shutter használatával meg kb az expó gomb az egyetlen mozgó alkatrész.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#20) Akula


Akula
őstag

Még soha nem volt Canon cuccom. Az a módválasztó tárcsa mindegyik vázon ilyen szép recézést kap?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#21) #46105344


#46105344
törölt tag

Félrement.

[ Szerkesztve ]

(#22) Donki Hóte válasza Akula (#20) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Igen, bár a recézés részleteiben van különbség a modellek között.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#23) Donki Hóte válasza #46105344 (#1) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mivel az 550D-n teljesen fix volt a kijelző, ezért annál a megoldásnál egy bármennyire kicsit is kihajtható kijelző jobb használhatóságot eredményez :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#24) kovsol válasza niof (#14) üzenetére


kovsol
titán

Nyár elején 100k volt az M100+kit objektív.
Egyébként én meglepődtem a kit objektíven, szerintem elég korrekt képe van. Bár fényerőben igen szar.
Pér kép vele: [link]

May the Force be with you!

(#25) p_adam válasza Örni (#11) üzenetére


p_adam
addikt

Lehet, hogy több hőt termel, de időlimittel így is használható volna a kis vázban is. Tehát biztosan szegmentálás is a dolog, mint a 4k 24p hiánya (inkább az USA-ban zavaróbb, ahol cserébe olcsóbb hivatalos forrásból), innen nehéz eldönteni, majd az M5 Mark II bemutatója után majd talán kicsit tisztább lesz (lehet megnövelik árban a helyett a kettő között, és egyúttal megnövelik az utóbbi méretét, raknak rá egy forgatható kijelzőt, fejhallgató csatlakozót, stb...)
A sorozatlövés nyilván azért más, mert egy DSLR-en nem lehet már annyit fejleszteni, mint egy tükör nélküli gépen, a mechanikus zár nem lesz olyan gyors, az elektronikus záras sorozat üzemmód meg csak LiveView módban működhet.

(#26) PuMbA válasza p_adam (#25) üzenetére


PuMbA
titán

Nem mintha a 10 fps ilyen kategóriában nem lenne elég, hiszen az 1DX-ek tudnak 13fps-t és az hányszor drágább gép :)

[ Szerkesztve ]

(#27) Örni válasza p_adam (#25) üzenetére


Örni
senior tag

Az is elképzelhető, hogy egy firmware frissítéssel az M6II-be is belerakják idővel. Nem tudom lesz-e M5II. Egy M50II kéne igazából, ezeknek az ára már túl magas és ennyiért már van Fuji X-T30 is, ami igen jól sikerült.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#28) p_adam válasza Örni (#27) üzenetére


p_adam
addikt

Nem, ez biztosan kizárható, a Canon ilyen extra dolgokat biztosan nem fog hozzáadni frissítéssel, egyedül az R széria volt, ahol előre ígérték, hogy folyamatosan frissítik és ehhez tartják magukat, de új képességeket normál esetben biztosan nem adnak, egyetlen apró kivétel a követő Eye-AF, amit még az elején nem tudott, egyébként csakis a meglévőket csiszolják.

M50 utód sokáig nem lesz még, a jelenlegi helyzet mindent jobban elkülönít és egy jó belépő modell továbbra is a célközönségnek nem valószínű, hogy kell több megapixel, meg továbbra is jól fogy.

Persze van X-T30, de egy merőben más kamera más platformon, ezért nehéz összevetni, az indulóár meg mindig magas és viszonylag hamar le is csökken.

M5 Mark II be van jegyezve, tehát biztosan lesz de ahogy írtam valószínűleg jobban elkülönül, ha a kijelzőt is teljesen forgathatóra cserélik, akkor az lesz a maximum, amit jelenleg egy crop-os Canon mirrorless tudhat (közel 90D árban), talán egyszer jöhet majd vele egy frissített kit optika még valami más is, de EF-M platformon ez a maximum.
Beépített stabilizálást meg majd egy későbbi R szériás croppos vázban kaphat valószínűleg ugyanez a 32MP szenzor, tehát megint lesz majd miért upgrade-elni.

(#29) Örni válasza p_adam (#28) üzenetére


Örni
senior tag

Csak hogy ezek már megfizethetetlen kategóriák lesznek... Vicces árak vannak, csak nézek.

Annó az Eos M-hez egy új firmware frissítés gyorsabbá tette az auto focust. Nem igazán értem miért maradt ki a 90D-ben meglévő croppos 4K, az a gép inkább fényképezésre való. Ezeken a cégeken kiigazodni...

Ha az M50 tudná 4K közben a dual pixel af-et, még érdekelne is, főleg ennyiért.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#30) 80hun válasza Örni (#29) üzenetére


80hun
addikt

Azért mardt ki a cropolt 4k video mert egy nagyon rossz dolog és ezzel eddig mindig tönkretette a 4k videót a canon.
Még alig van valami a 90d-ről majd kiderül milyen a 4k.
Yt videók alapján nehéz megitélni mert a yt tönkrevágja a videókat.
Majd a tesztekben lesz mintavideó.

(#31) p_adam válasza 80hun (#30) üzenetére


p_adam
addikt

Ahogy írtam az előbb, az árkülönbség és a kis méretből adódó plusz melegedés, amik miatt nincs benne.
A 90D-ben is van egy figyelmeztető szöveg a mód bekapcsolásakor, bár a tesztelők szerint ennek ellenére nem melegedett túl Ami a minőséget illeti, itt egy C300-al van keverve, és eléggé rendben van..

Talán majd a drágább, nagyobb M5 II-ben lehet visszatér (esetleg idő limittel), szóval egyelőre ez lehet a legolcsóbb opció.
Majd ha már ehhez képest tovább fejlődik az általános szint, akkor lecsoroghat lejjebb.
Le van kutatva, hogy mit mennyiért tudnak értékesíteni milyen képességekkel, ennél a cégnél különöset a videót tekintve sose volt másképp, a cél meg az összes gyártónál ugyanaz :)

Persze, az első M-en annyira használhatatlan volt az AF, hogy muszáj volt feljavítani egy épp elfogadható szinte, hogy fogyjon valamennyire, de ez nem új feature. És még ezután is megéltünk 2 plusz generációt (igaz az M2 nem volt kapható mindenhol) mielőtt a DPAF megjelent negyedjére, meg kicsit még többet (összesen 6 évet) az M50-ig is.

A 70D vonal most is népszerű videós célokra, benne van a forgatható kijelző normális akksival, ergonomikus kialakítás, stb.
Szóval ezt a fotó/videó DSLR vonalat folytatni teljesen logikus, lényegesen többet adni ugyanazon az árszinten (meg közben el is venni a 24p-t)

Nem olyan nehéz a logikát átlátni, sose volt másképp, persze bosszantó, hogy ennyi modell kevesebb időtállóbb helyett, a legjobb ár-értékarányban.
Eddig csak az EOS R volt a legolcsóbb 4k videó + DPAF képes cserélhető objektíves Canon.
Mostantól viszont ez kb. a feléért elérhetőbbé vált (persze C-Log, ALL-I tömörítés nincs, de ezek mellett külső 10-bit 4:2:2 van, hm)
Sőt, a legújabb kompaktokat leszámítva 1080p 120fps sem volt az 1DX II-n kívül.
Igaz itt DPAF-et nem tud és kicsit croppol (hangot korábban se vett fel), de ez így is előrelépés (a Canon gépeknél finomabb a mozgás, mint pl. a Sony esetében, vannak ilyen dolgok, amik a specifikációs listán nincsenek rajta).
Szóval van fejlődés, csak sok türelem kell hozzá, és/vagy sok pénz.
De végtelen árkerettel sincs olyan Canon fényképező, amiben minden videós feature benne volna, sőt, talán nem is lesz :))

(#32) PuMbA válasza p_adam (#28) üzenetére


PuMbA
titán

A DPReview megkérdezte a Canon-t és azt mondták, hogy az M6 Mark II az M6 és az M5 összegyúrása :) Valami hasonló, mint a 90D, ami a 80D és a 7D Mark II egyvelege.

[ Szerkesztve ]

(#33) p_adam válasza PuMbA (#32) üzenetére


p_adam
addikt

Akkor ezek szerint az opcionális külső keresővel jobban tudnak keresni, és nincs tovább az M rendszerben.
Egy M100 Mark II fog még érkezni hamarosan, meg majd sokkal később egy M50 Mark II kavarhatja fel az állóvizet, de ennél komolyabb videót annak se fognak adni (de legalább az M6 Mark II is csak tud 4k DPAF-et meg így a rolling shutter biztos kevesebb)

És az új csúcs fotós/videós APS-C gép meg az R széria része lehet, ha tényleg nem lesz több 7D sem.

(#34) PuMbA válasza p_adam (#33) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, úgy néz ki, hogy az M széria marad belépő-közép MILC rendszer. Az R széria pedig a felső-profi. Ami a legnagyobb kérdés, hogy lesz-e APS-C RF bajonettel, de nem hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#35) Örni válasza p_adam (#31) üzenetére


Örni
senior tag

Nem hinném, hogy egy tükrös gép ideális videózáshoz. Forgatható kijelző ott van az M50-ben is, de hát ugye a 4K af...
Erről a 24p hiànyról volt egy béna magyarázat, hogy szabadalmi dijat kell érte fizetni (h.264/avc) és az olcsóbb szegmensben nem éri meg ezért berakni, ehhez képest az M50-ben van 24p :D

Ja, M100 mark II-t most olvastam, állítólag még idén kijön.

80hun: a croppolt video nem minden esetben rossz dolog, 90D-nél az az élesebb és nem óriási a nagyítás, 1,2-1,3x?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#36) Örni


Örni
senior tag

Na, ez érdekes. Itt azt mondják, hogy a 4K lehet cropped és uncropped is az M6II-ben.

[link]

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#37) p_adam válasza Örni (#36) üzenetére


p_adam
addikt

Lehet, hogy téves, már ők maguk se tudják, melyik modell mit tud :) Mivel a korábban linkelt hivatalos Canon csatornán csak a 90D-nél van kétféle 4k minta, és a dpreview is leírta, hogy az M6 II-ben nincs ilyen üzemmód.

Igen, a 90D teljes crop kb. 1.78x, majdnem teljesen ugyanaz, mint az EOS R 1.75x crop, csak valószínű élesebb, kíváncsi vagyok, a rolling shutter és az ISO javult-e.

[ Szerkesztve ]

(#38) Plexicushio


Plexicushio
senior tag

Már kaphatóak is itthon a masinák.
Szvsz. az M6 MKII jobban megéri. 15-45mm + EVF-es KIT-ben is annyival olcsóbb mint a 90D váz, hogy még egy 128-as Sandisk Extreme Pro SDXC UHS-I is (itthoni áron!) melléférne... :C

[ Szerkesztve ]

(#39) Örni válasza p_adam (#37) üzenetére


Örni
senior tag

Lehet :(( , a végén azt is mondja, hogy van fejhallgató bemenet, de az sincs. 1,78 a crop? Azt hittem kisebb. Rolling shutter sokkal jobb mint pl. A6600-nál, meg más gépnél.

plexicushio: nem csak előrendelés?

[ Szerkesztve ]

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#40) p_adam válasza Örni (#39) üzenetére


p_adam
addikt

A crop nélküli (1.6x) rolling shutter-re 17ms-ot ír a Dpreview, de a 90D crop módot még nem mérték.
Lehet rosszul számolták elsőre? inkább tűnik 1.25x körülinek a 4k crop, ami pont 2x FF-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#41) Örni


Örni
senior tag

[Első review]

A 4k persze csak átlagos, amúgy jókat mondanak róla.

[ Szerkesztve ]

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#42) p_adam válasza Örni (#41) üzenetére


p_adam
addikt

Már csak egy Speed Booster kell rá (az olcsóbb Viltrox, vagy most már a Metabones is elkészült) és kész is az első EF bajonettes Canon, aminél már csak 1,14x a crop 4k 25p/30p IPB videóra :)
Mondjuk ha élesebb lenne, akkor meg a rolling shutter lenne rosszabb.
A Canon APS-C szenzorokat egyébként itt összevetik, alacsony ISO-n van inkább különbség, magas ISO-n már nem annyira egyértelmű, meg valószínű kicsivel többet lehet rajta tologatni.

(#43) Örni


Örni
senior tag

Itt egy kimerítő 30 perces [bemutató]

Rolling shutterrel nincs baj, de hogy a 4K minőséget miért kell mindig elrontani, azt nem értem...

[ Szerkesztve ]

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#44) p_adam válasza Örni (#43) üzenetére


p_adam
addikt

Itt egy gyakorlati teszt (pont a croppolt 4k módot nem tesztelte, a többi meg ugyanaz az M6 Mark II-ben is, a kijelző és fejhallgató kimenet hiánya, amiért nem azt választotta)
Szerintem teljesen rendben van a képe.

(#45) Örni válasza p_adam (#44) üzenetére


Örni
senior tag

Az utóbbi pár napban jópár videót megnéztem, összehasonlítottam és vicces (vagy siralmas) de az M50 részletesebb 4K videót csinál mint az új gépek :( (a croppolt 90d-s van pariban az M50-el). Persze rolling shutter sokkal jobb az újakon, de ez így csalodás...

Ma meg még 2 napig 312 ezer a Fuji x-t30 kittel az MM-ben!

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#46) p_adam válasza Örni (#45) üzenetére


p_adam
addikt

[link] Ahogy az lenni szokott, a gyakorlatban teljesen rendben van az M6 Mark II videó minősége. A kereső elhagyása kissé furcsa, de legalább gimbalon könnyebb, egyedül a kezdő ár az, ami elég sok, de előbb-utóbb elkezd majd lemenni ez is.

(#47) Örni válasza p_adam (#46) üzenetére


Örni
senior tag

Dehogy van, az apró részletek teljesen elvesznek sajnos. Nem értem mit bénáznak már ennyit ezek. FullHD rendben van.
Én megvárom az M50 mark II-t, gondolom tavasszal kijön.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#48) p_adam válasza Örni (#47) üzenetére


p_adam
addikt

Szerintem először az R és a DSLR vonalakon jönnek majd ki új modellek, az M50 utódról semmilyen hír nincs, ezért valószínű későbbre várható.
Vagy valószínű inkább fölé pozicionálnak valami hasonlót, mert kérdés, hogy az a még kisebb akksi mennyire jó párosítás ezzel az új szenzorral, az üzemidő még a korábbinál is kevesebb lenne (főleg 4k + DPAF, vagy 1080p 120fps módban).

(#49) Örni válasza p_adam (#48) üzenetére


Örni
senior tag

Az M50 tavaszra már 2 éves lesz, én várok ott egy frissítést. Lehet megkapja a nagyobb akksit is, marad a kihajtható kijelző, új szenzor. Kíváncsi leszek.

There's too many men, too many people, making too many problems!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.