Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rep3at


rep3at
őstag

Jo jo de igy meg mekkora lesz mar..

Forward thinking. كرر

(#2) blueMerle


blueMerle
veterán

Multimédiás gépállat: Extra funkciók: Über kijelző:

Üzemidő: Telefonként használni:

[ Módosította: RoyalFlush ]

(#3) Pete55555


Pete55555
addikt

Ez valami borzasztó csúnya. Kb úgy néz ki, mintha SGS-re vennék 3000mAh-s akkut hátlappal. És így is vicc, hogy "aggodalomra semmi ok, ott a nagyobb akksi, amivel kibír egy napot" öröm e bódottá mert kibír egy napot :W

...Szeretem leracsniztatni...

(#4) Ocarina


Ocarina
aktív tag

Gyönyörű. :'D

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#5) Xaels


Xaels
félisten

Istenem... Eddig mindenhol sírás-rívás ment az akku miatt. Most itt van erre jön a fika, hogy vastag + csúnya stb... Valamit valamiért. Szerintem meg a Moto megoldása nem is vészesen ronda. Nekem beleférne.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#6) deadlift válasza Xaels (#5) üzenetére


deadlift
csendes tag

jó igazad van és senkinek se lenne rossz szava,ha ilyen csúnyán menne 3 napot,de a brutál akksival 1 nap kéremszépen.

(#7) idkfaiddqd válasza Xaels (#5) üzenetére


idkfaiddqd
tag

ahogy mondod! mindenki itt ríílt ,hogy hol a nagy akku,mert azért nem veszek smartphone-t,stb...

Hibás-törött PS3,PS2,PS1,PSP,WII,DS,XBOXc,EEEpc-ket veszek reális áron!

(#8) rep3at válasza Xaels (#5) üzenetére


rep3at
őstag

Ezért kellene egy kicsit akkuk terén is fejlesztgetni, talán van arany középút a ronda de erős és a vékony de harmatgyenge között. Most ugyanis kábé ez a két lehetőség akad.

Forward thinking. كرر

(#9) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

hát nem szép, de akinek kell az úgy is megveszi...
bár én inkább egy pót második akksit vennék ha ilyen gondjaim lennének..

(#10) blueMerle válasza Dr.Anonymus (#9) üzenetére


blueMerle
veterán

Hát, ez nekem is eszembe jutott a Blademhez, de ott a hátsó részét szó szerint hardcore meg kell erőszakolni ;] hogy a hátlap lejöjjön ami amúgysem egy tartós jószág. Feltételezem ennél azért minőségibb anyagokat használtak a Motorola tervezői.

(#11) anubys1984


anubys1984
aktív tag

Bár nem egy szépség, végre normális üzemidőt biztosíthat. Ilyet pakolhatnának kisebb gépekbe is. Azzal napokig ellennének. :D

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#12) raulicio


raulicio
senior tag

Az atrixom BH6X 1930mAh-s akksija gond nélkül elviszi a telót két napig, pedig ugyan ekkora a képernyő felbontása, igaz "csak" 4.0' méretű. A proci ugyan az. Akkor érdekes, hogy 2760-as akksival a Bionoc nem megy 2 napig... Bár max fényerőn, 24 órában bekapcsolt kijelzővel biztos nem, márpedig sokan így használják a telefonjukat, mert az jó.

Ja végig 3gn és wifin is fent lóg a telefonom, bár álmomban nem szoktam nyomkodni, szóval nem vagyok hard-core user.

(#13) FET-MEN


FET-MEN
veterán

akármit is mondok, másodakkunak jólehet... ha nem szépségversenyre viszed a telefont akkor meg? :N engem nem nagyon érdekelne, ha kell akkor áttdobom a nagy akksit és go :K szerintem egész jó megoldás lenne.

Iphone 7

(#14) osztraksajt válasza rep3at (#8) üzenetére


osztraksajt
őstag

Azért azt senki se felejtse el, hogy zsebben hordani 4-5ah akksikat mondjuk elég balesetveszélyes, ott egy zárlat már a lábadat leviheti akkorát robban, de a hőtermelése egy zárlatnál szintén igen csúnya dolgokat tud művelni. Szerintem a 2ah az amit már nem kellene átlépni, inkább az egyéb komponensek fogyasztását kell tovább csökkenteni.

[ Szerkesztve ]

(#15) FET-MEN válasza osztraksajt (#14) üzenetére


FET-MEN
veterán

szted mennyi az esélye hogy ilyen dolog történik?? nehúzzá má fel :DDD ennyire senki nem gondolhat a legroszabbra :N kész átverés ;] de hagyjuk az OFF-ot mert idetévednek a modik. :U

Iphone 7

(#16) Schmidi


Schmidi
tag

Hát szerintem sem a legjobb megoldás. Ráadásul 1 napot bír ezzel a góliát aksival? Ezt nem gondolhatják komolyan.

(#17) No-kia


No-kia
őstag

nekem tetszik amegoldás :B

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#18) FET-MEN válasza Schmidi (#16) üzenetére


FET-MEN
veterán

ezek még csak gyári teszteredmények, ez felhasználó függő is hogy mennyit fog kibírni :U nálam ugy elmenne 2 napot mint a szél.

Iphone 7

(#19) P-SZ-S


P-SZ-S
aktív tag

Inkább az a nevetséges, hogy mindez a nagy felhajtás azért megy hogy 1 napot kibírjon a telefon. Más ilyen kaliberű telók simán hozzák az 1-1,5-2 napot, gyári állapotukban.

(#20) Pete55555 válasza osztraksajt (#14) üzenetére


Pete55555
addikt

Úristen, mi lesz most... :W Mintha ezek a dolgok mindennaposak lennének.
Nem kell 1 marék csavar közé rakni önmagában az akksit, és nem fogja "levinni a lábad"

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#21) FET-MEN válasza Pete55555 (#20) üzenetére


FET-MEN
veterán

+1 :DDD de szerintem OFF-ot mellőzzük ;)

Iphone 7

(#22) osztraksajt válasza FET-MEN (#15) üzenetére


osztraksajt
őstag

Akkor nézzük a milliónyi kicserélt Sony laptop akkumulátort. (persze hivatalosan nem, de üsd be youtubra a battery+explode keresést és látsz csodákat)

Nekem egy Nokia 5110 égette össze anno a combomat, elbagatelizálni sem kell.

[ Szerkesztve ]

(#23) FET-MEN válasza osztraksajt (#22) üzenetére


FET-MEN
veterán

ha meg veled megtörtént megértem aggodalmadat, de nem mindennapos dolog ez :K

Iphone 7

(#24) Nordic válasza Xaels (#5) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nem azzal van szerintem sokak baja, hogy nagy az akksi, de ronda lesz a telefon. Az itt a gond, hogy ekkora akksi kell, hogy 1 napot kibírjon. Azért ez eléggé meleg-pite effektus nálam. :U Nem tudom meddig kell várni, egy normális akksifejlesztésre, vagy netán egy új technológiára. Az biztos, hogy aki először kihozza a biztosat, az kaszálni fog.

(#25) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Biztos azért van benne ekkora akku, hogy INTENZÍV használattal, egy nap 15óra nxomkodás után i legyen benne egy kis szufla. Biztosan nem nyugalmi állapotban fogyasztj el egy nap alatt.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#26) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Ezek szerint ezt a telefont nemhogy nem optimalizálták, hanem egyenesen hibásra írták a szoftvereket. Kizárt, hogy ne bírjon ki egy napot ekkora akkuval (persze, folyamatos netezéssel vagy játékkal bármelyik lemeríthető 2-4 óra alatt), és még csak nem is HD a kijelző.
Amúgy mit sírtok? 11 mm-ből lesz mekkora? 18-20? Húha! Összedőlt a világ! Inkább legyen 2 centi vastag és bírja ki 3-4 napig, mint kelljen naponta tölteni az ember kezét szinte már vágó telefont, aminél folyton attól kell félni, hogy egy erősebb széllökés kifújhatja az ember kezéből.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#27) Pete55555 válasza Rickazoid (#26) üzenetére


Pete55555
addikt

Azért kicsit sem mindegy, hogy 1 centi, vagy 2 centi vastag egy telefon. És igen, összedől a világ. 14-15 mm-ből meg lehetne oldani 3-4 napos működést, nem kell oda 20 mm-es vastagság.

...Szeretem leracsniztatni...

(#28) Probber


Probber
őstag

Én úgy látom, hogy maga az aksi nem is nyúlik olyan drasztikusan a kamera fölé, a burkolat viszont "erőteljesen ad a vastagságnak". Lehetett volna azt még alacsonyabbra is venni, bár lehet, hogy csak a videó csal, vagy az is lehet, hogy a jó fogás miatt emelték meg ennyire.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#29) Remus389


Remus389
veterán

szexik ezek a moto-k

:B

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#30) blueMerle válasza Remus389 (#29) üzenetére


blueMerle
veterán

bejön a duci forma? :D

Egyébként nem csúnya valóban, még a nagyobb akksival sem. Amin viszont kiakadtam hogy a nagyobb akksival húzza 1 napot, mikor ránéztem a képre a cikk elolvasása előtt azt hittem 2-3 napos üzemidőt biztosít a nagyobb akksi.

(#31) Remus389 válasza blueMerle (#30) üzenetére


Remus389
veterán

attól függ mennyit nyomkodod, nekem az sgs1 kihúzza az egy napot, nap végére 20-30%-on áll(egyéves gyári 1500mAh akksival), ha alig nyomkodom másfél napot is kibír

ez tuti többet bír, nyílván ez is lemeríthető ha egésznap tapicskoljuk

multkor volt a mopbilarénán egy interjú a google vezetőjével videó formájában és azt magyarázta hogy megvették a Moto-t, nemcsak a szabadalmak miatt hanem mert izgalmas prototípusaik/fejlesztéseik vannak

tehát jó helyre nyúlt a gugli

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#32) 15115


15115
tag

Éééééééés megkezdődött

Lassan 5000mAh-s aksik lesznek a telefonokban és nem fogja bírni 2 napig se? :(

Érdekes, hogy az új mindig jobb és mindig kevesebbet eszik és mindig nagyobb benne az aksi és egyre kevesebb ideig bírja. Valami nem passzol....

Nem baj, hajrá gyártók csak így tovább! Mobil aksit a népnek, hogy bírjak telefonálni 30 percet!

(#33) Xaels válasza 15115 (#32) üzenetére


Xaels
félisten

Ha csak telefonálásra használod akkor a jelenlegi okostelefonok is elmennek 3-5 napot. Az üzemidő nem csak azért csökken mert több mindent tesznek bele, hanem mert a felhasználási szokások is megváltoztak. Manapság sokkal, de sokkal többet lóg az ember a mobilján is neten, olvasgat, zenét hallgat stb... Lényegében belezsúfolnak fél tucat technikai kütyüt, de nem lesz fél tucat akku benne csak egy.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#34) 15115 válasza Xaels (#33) üzenetére


15115
tag

Galaxy S-t használok már egy ideje, és az a poén az egészben, hogy gyári akksival megy 1,5-2 napot (állandó 3g mellett,miui), ami kisebb mint a cikkben szereplő, és nem sokkal tud kevesebbet a telefonom.

(#35) Pete55555 válasza Xaels (#33) üzenetére


Pete55555
addikt

Hidrogéncellás akkut a népnek !

...Szeretem leracsniztatni...

(#36) Xaels válasza 15115 (#34) üzenetére


Xaels
félisten

De a te felhasználási szokásaiddal annyit bír és valószínűleg a te szokásaiddal ez a Motorola még többet is elmenne. Ez az üzemidő túl képlékeny ahhoz, hogy rá lehessen mondani, hogy ez ennyit és ennyit megy.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#37) tjb007


tjb007
nagyúr

Nincs a vastagságával semmi gond, azzal amit az üzemidőről írnak már annál inkább.

Amúgy a vastagság meg az üzemidő miatt senkinek sem kell aggódnia európai ember kezébe úgysem fog kerülni ;]

(#31) Remusz911

A Google még nem vette meg a Motorola Mobilty -t, csak készül rá. Ahhoz, hogy ténylegesen az övüké legyen a pénzen kívül sok szercsére és szükségük lesz.

(#38) Schmidi válasza FET-MEN (#18) üzenetére


Schmidi
tag

Nálam is jobban bírná valószínűleg. Mondjuk nálam az X8 4 napot simán bír. :D

(#39) zsirfecske válasza P-SZ-S (#19) üzenetére


zsirfecske
addikt

azért mert leírták a cikkben hogy erős használattal 1 nap, még simán eldöcög 2-3 napot ha csak elvétve nyomkodod szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#40) kerasz válasza Schmidi (#38) üzenetére


kerasz
csendes tag

Nekem a nexus s 2 napot, de vettem ebayen 3 db 1500as pótaksit és ha úgy van akkor azokat viszem magammal és cserélgetem :D
Jelenleg jobbat nem tudok, de nekem igy ismegfelel, főleg, hogy 2 hónap alatt 2szer volt a pótaksikra szükségem.
Egyébként ebayen meg mindenféle telefonhoz vannak nagy aksik póthátlappal is, szóval a moto nem találta fel a spanyolviaszt.
Az meg kicsit vicces, hogy felrobban a telefon:)

(#41) Rickazoid válasza Pete55555 (#35) üzenetére


Rickazoid
addikt

Nem mondasz nagy hülyeséget, bár üzemanyagcellának hívják, illetve metanol alapú lenne. Rég kész vannak, én meg már rég mondom, hogy amíg a Li-Ion/Li-Poly akkukból ki tudják sajtolni amit csak a technológia enged, nem lesz váltás. De előtte még lehet betesznek egy thin film li-ion korszakot, amivel ugyanezt eljátszhatjuk pár évig. És van még pár lehetőség. Majd ha a készenléti állapot is egy-két napra csökken és az újabb akku típus gyártása már nem lenne kifizetődő, akkor talán lehet üzemanyagcellás.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#42) spawn21


spawn21
veterán

Na ezért elég az 1 mag, stb-stb.
Így van 2,5-3 nap, intezív használat mellett. (Desire S)Majd akkor jöjjön a kettö mag meg a szotyi, amikor a akksi használata átlépi a kettő napot.

iPhone 13p

(#43) Rickazoid válasza spawn21 (#42) üzenetére


Rickazoid
addikt

A két mag fogyasztása gyakorlatilag kisebb, mint egy magé. Nem ezzel van a gond, a kijelzők túl pazarlóak és az op.rendszert nem optimalizálják, cserébe telerakják mindenféle agyonanimált marhasággal, ami megizzasztja a GPU-t azzal is, hogy feloldod a billentyűzárat, a többi menüanimációról nem is beszélve.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#44) Weißturul


Weißturul
senior tag

az szép már, hogy egy 1760mAh-s aksi nem bírja meghajtani :Y

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#45) blueMerle válasza Rickazoid (#43) üzenetére


blueMerle
veterán

Részben igazad van, bár azt hiszem ma már nem lehetne eladni semmit sem eye-candy megoldások nélkül.

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#46) #56573440 válasza 15115 (#32) üzenetére


#56573440
törölt tag

naná hogy nem stimmel valami. szép lassan már négymagos proccal jönnek a telefonok, a teljesítmény gyorsabban nő mint az akkuk kapacitása. alig volt fejlődés ezen a téren, bezzeg a kijelzők mérete egyre nő, a felbontás is, a processzorok, a hálózati funkciók (wifi, 3g) se éppen szívószálon kajálja a naftát... innentől amíg radikálisan új technológia nem lesz az akkuknál addig ezt fogják játszani. szép lassan egy középkat noti teljesítményét tolják bele amivel nincs gond, de egy 4000+ -os telep se súlyban se méretben nem túl kompakt jelenleg...

(#47) Dany007


Dany007
veterán

Hát azért ez már valami röhej tényleg...
Ott a telefon ilyen fa**a olyan fa**a funkciókkal, azt nesze neked egy napig se tudod használni...
Oh de semmi gond, a gyártó olyan rendes, hogy vehetsz(!) bele plusz akkumlátort, amivel már keményebb használat mellett is kibír egy egész napot! Wáó! Talán meg is kéne köszönni?
Nem értem mért nem csinálnak már egy csúcsakksit ezekhez a "csúcs" telefonokhoz, hogy egy napnál tovább is lehessen használni...

Ez kb olyan, mintha megvenném a legtutibb Ferrarit 20 literes tankkal és 10km-enként meg kell állnom tankolni bele... Persze ha nem nyomom neki, nem bőgetem a motort, akkor akár 20km-t is elmegy egy tankkal!

Nemtom másként megfogalmazni, hogy mennyire nevetségesnek érzem ezt a szituációt ami ma az okostelefonok piacán az akkumulátorral kapcsolatban létezik.

(#48) 15115 válasza Xaels (#36) üzenetére


15115
tag

A felhasználói szokásokat figyelmen kívül hagyva szerintem a 4G eszi meg az akksit.
Csak itt arról megy a vita, hogy a Motorola ki is mondta, hogy eddig bírja. Az LG amikor kiadta a 3d-s optimust, akkor nem közölte, hogy ha bekapcsolástól számítva mindig aktív a 3d, akkor meddig viszi az akksi.

(#49) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Érdekes a koncepció.De ezen még lesz mit csiszolni.Ez egy kicsit felemásnak tűnik eddig.

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#50) 15115 válasza #56573440 (#46) üzenetére


15115
tag

Ha jól tudom akkor a Meizu egy hónapon belül kiadja a 4 magos készülékét. ;]
Itt az a baj, hogy hirtelen akarnak sok dolgot egy készülékbe belepréselni. Játék, film, net, email, talk, msn, facebook, google+, gps, 3g, 4g, nfc, kamera, full hd videó,....... mind egy helyen
Persze nem azért veszünk (sokan divatból) ilyen készüléket, hogy ne használjuk a képességeit, hanem pontosan ezért, mert használni akarjuk.
Lassan átesnek a ló túloldalára a fejlesztésekkel. Vagy akkora lesz a mobil, hogy nem vesszük elő, mert nagy és nehéz, vagy azért nem vesszük elő mert lemerült pár óra alatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.