Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  [Re:] Drágul a Revolut

Hozzászólások

(#1) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Elolvastam vagy háromszor a megkapott levelet, de az nem világos, hogy ha mondjuk olyan SEPA országba utalok, ahol nem euró a fizetőeszköz, akkor mi van?

Mi van, ha Csehországba koronát, vagy Ft-ot utalok? Mennyi lesz autalás díja?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#2) sztanozs válasza Donki Hóte (#1) üzenetére


sztanozs
veterán

Akkor fizetned kell, ha nem euroban utalsz. Gondolom kiszámolja és megmutatja, hogy ez most x vagy y forintba vagy koronába fog fájni.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3) shiftac


shiftac
aktív tag

Amíg marad a belföldi ingyenes forint utalás az ingyenes csomagban, addig biztosan használni fogom a Revolutot.
Az viszont kimaradt, hogy ezentúl az ingyenes csomagban az eddigi havi 3 helyett csak 1 részvénytranzakció lesz díjmentes, ez így eléggé erősen korlátoz egy értelmes portfólió kialakításában, főleg hogy ETF-et nem lehet venni. Ezen kívül az éves díja a befektetett összegnek a korábbi 0,01%-ról 0,12%-ra emelkedik. Mindez benne volt az e-mailben (és olvasható az ÁSZF-ben is természetesen), szerintem ebből a hírből sem kellett volna kihagyni, nem hiszem hogy csak engem érint.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#4) joey04


joey04
titán

Szorul a hurok, de amire én használom, arra továbbra is megéri.

Ne baszogassák állami szinten az Apple, Google, Meta, MS cégeket!

(#5) azbest


azbest
félisten

arra, amire használom továbbra is jó lesz...
hogy napi (vagy mostanság az állandó otthonlétben heti) kisebb vásárlásoknál ezt szedegessem elő, s mutogassam mindenkinek / teminálnak. Ezt ha elvesztem vagy lemásolják az adatait akkor két kattintással mehet a kukába és jöhet helyette másik.

[ Szerkesztve ]

(#6) Donki Hóte válasza azbest (#5) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ezt két kattintásos lemondást és új kártya rendelést hogy csinálod?

Nekem azt írták, hogy minimum 5 font egy új kártya rendelése :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7) azbest válasza Donki Hóte (#6) üzenetére


azbest
félisten

Nem azt írtam, hogy ingyen lenne. Mondjuk eddig még nem volt szükségem cserére szerencsére.

Hanem, hogy egy ilyen kártyát bátrabban használok ilyesmire, mint egy banki számlához kötőset, aminél probléma esetén az ügyintézés bonyolultabb, nagyobb az átfutási ideje és akár személyesen is be kell menni elintézni.

Meg kb ez a legolcsóbb módja annak, hogy különböző kártyám is legyen, ha netán az egyik rendszerében éppen karbantartás / üzemzavar van.

[ Szerkesztve ]

(#8) Donki Hóte válasza azbest (#7) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ja, értem :(

A magyar revolut használók jó része a fillérszekszualizálók közül kerül ki (igen, én is :K ), hiszen akár itt, akár a szaktopikban mindig azt hangsúlyozzák, hogy mi ingyenes vele és nem azt, hogy milyen szuper szolgáltatásai vannak a kártyának.

Ennek a körnek pedig nem opció, hogy minden vélt, vagy valós kártya lemásolás után 5 fontért új fizikai kártyát rendeljen, ezért inkább használnak virtuális kártyát.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  [Re:] Drágul a Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.