Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Lenne egy kérdésem. Írtad, hogy ha púpos a kondi, akkor ki kell cserélni, de néha nem éri meg ez miatt szervizbe vinni.
Mit kockáztatok, ha továbbra is használom, púpos kondikkal? (jó minőségű táp esetén)

(#2) _Atesz válasza Ghoosty (#1) üzenetére


_Atesz
addikt

Időnként eldobhatja a feszültség értékeit a táp, tehát mérésnél látszólag jó, de pl. a vinyód meg elköszön tőled egyszer csak.. Tehát nem javaslom a táp használatát púpos kondikkal.

[ Szerkesztve ]

(#3) zsopu


zsopu
tag

Csak egy kósza kérdés... Miért kell lekapcsolni kapcsolóval is a tápot, ha már kihúztam a konnektorból?
tudom biztos ami biztos....
ami kimaradt a cikkből:
- a tápban vannak 400V-os kondik is, na azokat nem kéne tapizni, vagy nyalogatni...
- lehet kapni sűrített levegős spray-t

[ Szerkesztve ]

(#4) _Atesz válasza zsopu (#3) üzenetére


_Atesz
addikt

Mielőtt kihúznád, akkor kell kikapcsolni. Miközben húzod ki, kisebb villamos ív keletkezhet. Biztos volt részed ebben, amikor húztál ki, vagy dugtál be egy tápcsatlakozót, zizegett, cicergett, stb.
Ilyenkor megugrik a feszültség, ami tönkre teheti a tápot, rosszabb esetben a rá kötött alkatrészeket is.
Öcsém így nyírta ki a tápját, utána el sem indult. Tehát jobb lekapcsolni.

A 400V-os kondikat csak az esetben tapogatod (a kivezetéseit) ha lecsavarozod az áramköri lapot, alapban nem férsz hozzá. Az benne van a cikkben, hogy hozzáértő cseréljen kondit, tehát ő pontosan tudja mit lehet megfogni és mit nem. Egyébként meg odavág a kondi, ha megfogod a kivezetéseit, de nem lesz tőle komolyabb bajod, nem életveszélyes, nincs benne komolyabb áramerősség, mint pl. egy UPS akksiban.

A sűrített levegős spray drága, ezért nem írtam a cikkbe. Nem szeretem őket, azon túl, hogy sokba kerülnek, az elején jó a nyomás, aztán amikor már csak félig vannak, akkor el lehet dobni őket..

(#5) gondoni


gondoni
csendes tag

Köszi az írást, kedvem is támadt egy kis hétvégi csavarozgatáshoz!
8 éves Enermax táp az alany, eddig vakon is megvolt a bizalom, de most már csak megnézném, a kondijai hogy mutatnak... :D

(#6) _Atesz válasza gondoni (#5) üzenetére


_Atesz
addikt

Szívesen. Helyes, azok még jó tápok voltak, nem úgy, mint sok mai Enermax.. Jó eséllyel semmi baja nem lesz egyik kondinak sem, viszont a portalanítást megérdemli.
A feszültségek mérését is érdemes elvégezni.

(#7) draco31


draco31
veterán

Annyival kiegészíteném az elejét, hogy amikor le van kapcsolva, ki van húzva a 220, akkor nem árt a PC-n megnyomni a bekapcsolást, hogy a maradék feszkó kimenjen mindenhonnan. Volt már szerencsém 1-2 márkás táphoz, aminél ilyenkor simán megpörget még 4-5 ventit 1-2 másodpercre.

A kompresszoros tisztítást pedig ésszel. Ismerősnek mondtam hogy fújassa ki, az meg 6 bárral közelről megküldte az alaplapot, pár chip le is repült, szóval kis nyomás távoltól, vagyis 40 centi legalább, aztán ha kell kicsit közelebb, de az már akkor látszik.

Én egyébként egy kiszuperált hajszárítót használok, tud hideget is fújni, az orrára raktam szűkítőt, így használható. Ha meg a por miatt kifekszik majd egy idő után, akkor nem kár érte.

Egyébként jó írás!

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#8) elithun


elithun
őstag

Hasznos kis írás, és az is hasznos, amit páran írtatok kommentben! :R

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#9) _Atesz válasza draco31 (#7) üzenetére


_Atesz
addikt

Köszi. Az már 230. :)
Valóban megpörgeti a ventilátort a kondikban maradó feszültség, beleírom, jó gondolat. Ha le kell venni az áramköri panelt kondicserénél, abban az esetben jól jöhet, hogy nem vág oda a bennük levő feszültség, ha valaki rányúl a kivezetéseire.

A kompresszoros rész gondoltam magától értetődő, de inkább beleírom azt is, ebben is igazad van.

Ha van más ötleted, vagy másnak, nyugodtan írjátok, ami releváns, beleírom. :)


elithun

Köszi, használd / használjátok egészséggel.

(#10) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Szia!

A múlt hónapban egy konnektorba dugható fogyasztásmérővel vizsgáltam az eszközök fogyasztását.
Az én asztali számítógépem terhelés nélkül, betöltött windows 10 operációs rendszerrel a mérő tanulsága szerint 29W-ot vett fel.
Egy 4K videó lejátszásakor ez felment 80W értékre.

Nekem nagyon gyanúsan alacsony a 29W nyugalmi érték, ez elképzelhető egyáltalán?
Egy i5-4460 processzor, 2x4 GB ram, 1 ssd, 1 2,5''-os merevlemez van a gépben és a tápegység, ami egy 300 wattos be qiuet. [Ha számít, nézhetek pontos típust mindenből] Az alaplap is egy alsó kategóriás típus.

Egy 2011-ben gyártott 775-ös foglalatú gépet is néztem, ott 60 watt lett a nyugalmi állapotban kijelzett fogyasztás. Azt már hihetőnek tartom.

Előre is köszönöm válaszod.

(#11) _Atesz válasza Krugszvele (#10) üzenetére


_Atesz
addikt

Szia, ha nincs külön VGA elképzelhető, bár nem túl valószínű. Ez függ a fogyasztásmérő minőségétől is, hogy mennyire pontos a mérés. Nekem is volt egy Lidl-ben vett, az nem volt valami pontos, főleg alacsony fogyasztásnál (<35W).

(#12) Picco válasza Krugszvele (#10) üzenetére


Picco
addikt

29W lehet nem realis de 40W mar az, ha tenyleg nyugalmiba van. SSD 2-3W, alaplap 8W, memo 4-6W, proci 25W.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#13) Hieronymus válasza _Atesz (#9) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az ecset mellé porszívó, kizárólag szívással.
Nem kell szilikózistól tartani a takarítás végére.

A porpisztoly már annyira luxus kategória, hogy meg sem merem említeni. :DD

A kompresszort lehetőleg alacsony teljesítményen kell használni. A magas sebességgel repülő por statikusan tölti az útjába eső fémet. Ha valami vezető piszkot rossz helyre sikerül belőni, akkor meglepetés is lehet a takarítás vége. A barátnő/feleség csillámos ruhája mindig legyen gyanús.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#14) _Atesz válasza Hieronymus (#13) üzenetére


_Atesz
addikt

A porszívó fel van töltve elég rendesen elektrosztatikusan. Nem illik ajánlani számtech eszközök takarításához.
Porpisztoly = levegőspray? Volt szó egy korábbi hozzászólásban. Leírtam a véleményemet róla.
Leírtam azt is, hogy kompresszorral kültérben kellene végezni a fúvást, a zasszonynak meg csak had szálljon a haja. :)

(#15) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Én úgy tudom hogy táp vagy CRT eszköz szerelése közben nem ajánlott csuklópántot viselni

(#16) _Atesz válasza SunyaMacs (#15) üzenetére


_Atesz
addikt

1 Mohm-os ellenálláson csatlakozik a földeléshez a csuklópánt, táp szerelés közben nem lehet baj.
Az más kérdés, hogy sokan rosszul használják, ellenállás nélkül..

(#17) Robert07 válasza Krugszvele (#10) üzenetére


Robert07
aktív tag

Ha ugy nezzuk, hogy az ULP Haswell-ek 15W-ot fogyasztanak chipsettel egyutt, turboval esetleg 19-20W-ig mennek fel throttlingolas elott, akkor igenis elkepzelheto, amit irtal, elvegre ezek mar egesz energiatakarekos konfigok.

(#18) _Atesz válasza Robert07 (#17) üzenetére


_Atesz
addikt

I5-4460-as procija van. Egy korábbi PH tesztben másik i5-ös procival mértek 33W-ot, de platinum táppal. Tehát jó eséllyel kicsit csalhat az a fogyimérő.

(#19) _Atesz


_Atesz
addikt

Közkívánatra beleírtam a sűrített levegő spray-t is. :P

(#20) gondoni válasza Krugszvele (#10) üzenetére


gondoni
csendes tag

Hasonló konfigom (i3-4330) IGP-vel nekem is nemrég szintén 29W-ot mutatott a fogyasztásmérőmmel.
A fogyasztásmérő pontossága persze egy külön téma, de a múlt hétvégén pl. egy G4 foglalatos asztali lámpába tettem az izzó helyére 2W-os LED-et, azt szépen megmutatta:
lámpa bekapcsolva, de izzó nélkül: 3W (gondolom a trafó üresjáratban ennyi veszteséget produkál)
lámpa bekapcsolva, izzó helyén a LED: 5W.

(#21) _Atesz válasza gondoni (#20) üzenetére


_Atesz
addikt

Az i3-nál már hihetőbb a 29W.

(#22) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Porszívóval nem lehet nekiállni? Én mindig azzal puculom a lapot. Van hozzá ilyen ecset szerű fej, amivel baromi jól lehet takarítani a port.

Buliban hasznos! =]

(#23) dugo_ válasza inf3rno (#22) üzenetére


dugo_
veterán

A porszívó egy hatalmas elektrosztatikusan töltött cső. Elég rizikós azzal lapot takarítani. Szikrát húz vagy csak feltölti a lapod, aztán volt pc-d, nincs pc-d.

(#24) inf3rno válasza dugo_ (#23) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nem tudom, épp az előbb olvastam, hogy a jobb porszívó gyártók fémszálakat szerelnek a csőbe, hogy ne rázhassa meg az elektrosztatikus töltés miatt a felhasználót. Lehet, hogy ez segít ezen az ESD problémán is. Mindenesetre én már sok éve így takarítom a gépem.
Lehet veszek egy ESD csuklópántot, meg ecsetet inkább. Az ecsettel porolás nem csinál statikus elektromosságot egyébként? Tulképp az is dörzsölés... Le merném fogadni, hogy van valami speciális ecset ilyen célra...
Amennyire én tudom a sűrített levegő sem a legjobb megoldás, a propán és bután mellett lehetnek benne szennyeződésként magasabb szénatomszámú alkánok, amik összezsírozhatják a cuccot, amit lefújsz vele.

Buliban hasznos! =]

(#25) dugo_ válasza inf3rno (#24) üzenetére


dugo_
veterán

Van ESD ecset is, direkt emiatt.
Propán, bután tartalmú palack szerintem már nincs forgalomban, átálltak a PFC-re. A dobozos levegők nem tudom mennyire szennyezettek, kompresszornál érdemes megnézni használat előtt, hogy köpi-e az olajat.

(#26) inf3rno válasza dugo_ (#25) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát én pont ma néztem árukeresőben, és volt közte pb. Talán üvegház szempontból jobb is, mint a pfc... Bátyámnak lehet, hogy van régi ESD köpenye, elkérem tőle, meg szerzek csuklópántot is, meg utánanézek ennek az ecset kérdésnek is.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#27) inf3rno válasza dugo_ (#25) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja köszi, csak most látom, hogy írtad, hogy van ilyen ecset, tök jó, veszek is. :-)

Beszéltem közben bátyámmal, azt mondja, hogy ez az ESD nem túl gyakori, de azért kimutatható pénzkiesést okozott náluk a cégnél, azért vezették be, hogy mindenkin legyen ESD védelem. Majd kerít nekem statisztikát is, én elsőre olyan 1%-ra vagy alacsonyabb hibaarányra tippelnék, amit ESD okozott.

A porszívónál olvastam olyat, hogy valakit megrázott a csöve, attól függ, hogy mit porszívózol, és hogy mennyibe fáj a porszívó. Azt írják, hogy a drága porszívók csövében fémszálak futnak, hogy megakadályozzák a feltöltődését. Az enyém sem volt olcsó, és azon ránézésre az egész cső fémből van. Ha maradok ennél a megoldásnál, akkor majd figyelek rá, hogy mielőtt elkezdek szívni, azelőtt földeljem valamelyik konnektoron a porszívó csövét és a házat is, így egyforma potenciálon lesznek, amikor elkezdek dolgozni. Esetleg össze is lehet kötni a csövet a házzal is, amíg tart a művelet.

Buliban hasznos! =]

(#28) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Korrekt írás :R

Végre valaki leírta :P

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) _Atesz válasza Graphics (#28) üzenetére


_Atesz
addikt

Köszi, csak a lustaságom hajtott, így már csak linkelni kell. :)

(#30) bebe159


bebe159
aktív tag

Ezt azt hiszem elvégzem. Augusztusban tervezek egy kis gépújítást, helyre rakom a dolgokat, meg kitisztítok mindent. :D

(#31) didyman


didyman
őstag

A kondik kapacitása tökre lényegtelen adat. Akár kétszer akkora is lehet, semminek nem lesz tőle baja. De ami fontosabb, az az ESR-e. Az üzemi frekvenciából számolt, szükséges kapacitás, amivel a megfelelő szűrést garantálni lehetne, jóval kisebb. Az alacsony ESR miatt van akkora, amekkora. És emiatt a 105 fokos kondenzátor nem jó ide. Alacsony ESR-ű kondi kell (ami zömmel 105 fokos is). A púpos, kifolyt kondi csak egy a lehetséges meghibásodások közül, kicsi méretűek kiszáradni szoktak inkább. Azokat érdemes cserélni, ha látszik rajtuk valami, ha nem, ha már hozzá kell nyúlni a kondikhoz.
Tápegység terhelhetősége: alapvető hiba, kismilliószor veséztük csak ki. A ráírt adat a leadott teljesítmény, nem szorozgatunk semmivel. És ez szinte semmit nem ér, mert az egyes ágak terhelhetőségét kell alapul venni. Ez manapság 90 %-ban a 12 V-ot jelenti, tehát az ott szereplő áramerősségekből érdemes kiindulni. A közepes minőségű tápnál annak is örülhetünk, ha a felét tudja.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#32) didyman válasza _Atesz (#16) üzenetére


didyman
őstag

Egy 20 kV-os feszültségforrás közelében azért az 1 MOhm nem megnyugtató.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#33) bazsi83vp válasza didyman (#31) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

A szövegkörnyezet alapján szerintem szimplán azt akarja mondani a felszorzással, hogy nem illik a tápot a névleges teljesítmény közelében járatni állandó terhelésnél. (indítási és egyéb csúcsok ugyebár)
Ezért szoroz a gagyi tápnál 1,2 helyett már 1,5-el.
Persze ettől még te is jót írsz az ágakkal kapcsolatban.

(#34) didyman válasza bazsi83vp (#33) üzenetére


didyman
őstag

De, illik. Azért van ráírva annyi, amennyi, mert azt bírja akár tartósan is. A gép ilyen igénybevétele pedig, hacsak nem bányászat folyik rajta, abszolút nem jellemző átlagosan, a fő fogyasztó alkatrészekre megadott maximális adatokat rövid pillanatokra érheti el s akkor sem feltétlenül egyszerre minden alkatrész. Azokat a táp meg szépen kiszolgálja. Az indítási csúcsokról is ezer meg egy helyen elmondtuk, hogy az a táp üzemszerű működéséhez tartozik. Indításkor egy alap, kisfogyasztású gép is gyakorlatilag rövidzárként jelenik meg a táp számára, annak saját kondenzátoraival együtt. Ökölszabályként persze nem tudunk máshoz nyúlni alkatrészek vásárlása előtt, minthogy összeadjuk az ismert adatokat. Ezzel nincs gond. De nem kell semmilyen hókuszpókusz, szorozgatás, hanem a drága géphez mérten töredék árú tápból jót kell venni és nem közepeset (jó alatt nem a színes-szagos, mindenféle húha-dologgal felvértezett tápot értem, hanem a minőségi gyártó minőségi termékét). Ha a 12 V terhelhetőségét ellenőriztük a választott tápnál, akkor a számolt értékhez felfelé legközelebb eső teljesítményűvel biztosan nem nyúlunk mellé. Tartósság tekintetében egyáltalán nem garancia, hogy a jóval nagyobb teljesítményű tartósabb lesz, amióta terhelésfüggő hűtés van bennük. Ha bányagépet építünk, az 50-60 %-os méretezés az ideális, mert ott lesz a táp hatásfoka a legjobb, vagyis a legkisebb veszteséggel ott fog tudni üzemelni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#35) bazsi83vp válasza didyman (#34) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Akkor ajánlom végezz el egy (villamos)mérnök-képzést és akkor megtudod, hogy is miért méreteznek 80-85 százalékra tartós terhelésnél 100 helyett a hatásfokon kívül.

Ami meg a hatásfokot illeti, az nagyjából tény amit írsz. (A 12 volt pedig abszolút jó, de mivel felfelé kerekítesz, ugye hogy van esélyed a fenti tartományba esni. Már a felkerekítés miatt sem lesz 100% ugyebár.
Szóval a hatásfok: egy jó tápnál a 0,5 és a 0,85 terhelésnél max 3% körüli a difi, kellően lapos a hatásfokgörbe... teljes teher esetén lehet már 5-6% néha a 0,5-höz képest, de ez csak az egyik ok a 0,8-0,85 terhelésre, összességében nem nagy a különbség egy átlag gépnél, DE.. létezik. "Átlag gép" amikor a 250 wattot (se) fogyasztó light gamer doboz mellé Vér Pisti nem 850-es tápot vesz.)

Persze az ilyen gagyi 5.000 forintos tápokkal más a helyzet. Aki olyat vesz, az magára vessen.

(#36) didyman válasza bazsi83vp (#35) üzenetére


didyman
őstag

Villamosmérnök vagyok, emellett fejlesztettem és terveztem is ezt-azt. De köszi a kioktatást. :-)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#37) bazsi83vp válasza didyman (#36) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Akkor remélem nem üzemeltetsz tartósan 100 % (sőt 99,9%-se) terhelésen tápegységet.

[ Szerkesztve ]

(#38) didyman válasza bazsi83vp (#37) üzenetére


didyman
őstag

Ez hogy s miért jön ide? :-) Amúgy igen. A labortápjaimat bármikor befogom 100 %-os terhelésre, ha a mért/tesztelt áramkör igénye úgy kívánja, akár napokon keresztül. Nincs ráírva, hogy a teljes terhelés ilyen és olyan körülmények között és ennyi ideig vehető ki. A terhelhetősége gépkönyv szerint garantált, rackbe szerelve, passzív hűtéssel-nálam kicsivel könnyebb dolguk van, nincsenek fiókozva. Az elmúlt 25 évben egy, a vezérlésben lévő tranzisztor (amit sem meleg, sem terhelés nem ér :D ) fáradt el az egyikben.
A 400 W-os tápegységre azért van 400 W írva, mert ennyivel terhelhető. Nem PMPO, nem 3 percig, hanem tartósan. SOHO termék, az alkalmazási területén nem jellemző, hogy a maximális terhelésén, folyamatosan üzemeltetik. Egy PC teljesítményfelvételi diagramja sosem egyenes, hanem kisebb-nagyobb csúcsokkal gazdagon tarkított, aminek az átlaga a felhasználás módjától függően (szövegszerkesztés, vagy játék) alacsonyabb, vagy magasabb érték. Én a méretezéskor ezeknek a csúcsoknak az elméleti maximumára lőttem be tápegységet. Fentiekből következik, hogy a tápegység csak rövid csúcsokban, de leginkább sosem fogja elérni azt, amit számoltam-inkább csak megközelíteni. Az átlag meg messze ezalatt fog húzódni. Tehát nem jár semmi folyamatosan 100 %-on. A korábbiakban írt, hihetetlenül alacsonynak tűnő fogyasztási értékek is ilyen átlagok. A csúcsokat ezek az egyszerű, konnektorba dugható mérők elég esetlegesen tudják mérni, de az átlag jó. Mértünk Rudiékkal elég sok dolgot a PH-nál, meg én is állandóan mérek valamit.. :D

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#39) didyman válasza _Atesz (#4) üzenetére


didyman
őstag

"Ilyenkor megugrik a feszültség, ami tönkre teheti a tápot, rosszabb esetben a rá kötött alkatrészeket is."
Nem ugrik meg. A villamos ív nem indukál feszültséget. Az egy kicsi és ohmos ellenállású soros veszteségként modellezhető.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#40) bazsi83vp válasza didyman (#38) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Na jó, a labortáp az más kategória, annak én is maximálisan megbíznék a minősőgében. Ahogy a CNC-n is merem a forgácsolást úgy paraméterezni, hogy a villanymotor, vagy épp a szerszám az elméleti maximum közelében legyen terhelés szempontjából. :D (így gazdaságos/termelékeny)

Amúgy igen, a pc-n gondolom már játék közben is eléggé tud a teljesítményfelvétel ugrálni, annak függvényében, hogy épp csak CPU, GPU, vagy épp mind kettőt magasan terhelve vegyes limit van + a merevlemezek is épp aktivizálták magukat... ha meg kilép negyedelődik, vagy akár még jobban esik a fogyasztás.

(#41) VIPowER válasza didyman (#39) üzenetére


VIPowER
senior tag

Unatkozol? :)

(#42) DeFranco válasza didyman (#39) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én láttam már villamos modellt de az nem volt soros veszteség :DDD

(#43) _Atesz válasza didyman (#39) üzenetére


_Atesz
addikt

Nem követtem figyelemmel az itteni fórumrész alakulását, szóval így utólag: nem azt írtam, hogy a villamos ív miatt lesz feszültség megugrás, hanem a folyamat alatt.
A lényegen nem sokat változtat, a gyenge minőségű kínai elosztókat jobb kerülni, egyre több hibával találkozok, ami ezeknek a néhány száz forintos elosztóknak köszönhető.

[ Szerkesztve ]

(#44) syberia válasza _Atesz (#43) üzenetére


syberia
veterán

Haver jobbféle Enermax tápegységét a hibás elosztó küldte padlóra, erről személyesen győződhettem meg. A gépben viszont semminek nem lett baja, ez sem véletlen.

https://howbad.info/

(#45) _Atesz válasza syberia (#44) üzenetére


_Atesz
addikt

Igen, én is találkoztam már 1-2 ilyen esettel. Ugyanígy gond tud lenni kontaktos tápkábel is, egyik-másiknál lehet is látni, hogy már el van feketedve a villás részre csúszó aljzat részben az érintkező.

(#46) #39623936 válasza Hieronymus (#13) üzenetére


#39623936
törölt tag

"A kompresszort lehetőleg alacsony teljesítményen kell használni. A magas sebességgel repülő por statikusan tölti az útjába eső fémet. Ha valami vezető piszkot rossz helyre sikerül belőni, akkor meglepetés is lehet a takarítás vége. A barátnő/feleség csillámos ruhája mindig legyen gyanús."

Üdv!

Nem mai, de muszáj kiegészítenem a légkompresszoros, PC takarítós témát, mint szakmai felhasználó, a másik oldalon. Nyilván van, aki gondol erre, de nagyon sokan nem... Ez nekik szól.
Az összes dugattyús kompresszorral, óvatosan fújjon mindenki elektronikai alkatrészeket!
Kivétel nélkül, mindegyikben keletkezik használat során kondenzvíz, ami a légtartályban gyűlik össze. Mindegyiken van leeresztő szelep, de teljesen sosem lehet leengedni a tartályból. Valamennyi visszamarad. Az olajos és száraz, csendes kompresszorok között annyi a különbség, hogy az olajos, olajat is szeret köpködni a víz mellett, az olajmentessel ellentétben. Sokan vesznek otthonra olajmentes, kis kompresszorokat, mert ma gyakorlatilag fillérekért vannak a piacon olyan minőségű kínai gépek, amelyek otthoni hobbi célra még jók is, ráadásul kitartanak, akár évekig is.

Aki ilyesmire használná a kompresszort, az mindenképpen tegyen a nyomásszabályzó előtti levegőcsatlakozáshoz, egy 2-3 lépcsős víz és olajleválasztót!
4-6 ezer forintért kapni olyat, ami minden nedvességet és olajat megfog. Ennyit megér, hogy ne kockáztasson senki feleslegesen, több tíz, 100 ezres alkatrészeket.

Sziasztok!

-Egy fényező- ;)

[ Szerkesztve ]

(#47) creation


creation
senior tag

Szervusztok,

Hatalmas kérdés az itt "lakókhoz"...

Van e valaki aki kifejezetten tápegységek javítására van szakosodva köztetek?
A kérdés amiért ezt fel teszem egyszerű. Úgy fest hogy az Enermax Triathlor ECO 1kW tápom az oka a random fekete géphalálomnak. Nem feltétlenül szeretném kidobni ezt a tápot, így vadászom azt a vállalkozó szemléletű, tápegységek hibakeresésében jártas kollégát, aki szavesen foglalkozna vele.

Gondolkodok, hogy a kondenzátorok cseréjét elvégzem magam, hátha az is megoldja a gondot, de nem feltétlen szeretném ennyivel letudni a hibakeresést.

Köszönöm a válaszokat előre is (meg hátra is) :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.