Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) Dany007 válasza Goose-T (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Én figyeltem de sajnos nem sokra megyek vele...

Múltkor mértem ki az egész rendszert. Nálam is egy kapcsolós elosztóra van kötve minden, kivéve a gép tápegysége. Az nem szereti ha mindennap áramtalanítom.
Mind1 is, mert a lényeg, hogy monitor, házimozi, gép standby-ban nem fogyaszt 5Wattot se. Ugyanis az a mérő, amit használtam 5Wattig tud mérni (nem, nem Tesco-s Lidl-ös stb). És nullát jelzett, tehát valahol 5Watt alatt lehet a standby.
Viszont ami nagyon furcsa volt, hogy a Wifi-s router 10Wattot fogyaszt! Így jobban megéri ha csak a routert lövöm ki éjszakára a többit meg nem. De nyilván kilövöm a többit is, csak annak már nincs akkora jelentősége.

Namármost ha a többit is fen hagyom meg a routert is, akkor nagyjából ~ 15Watt állandó fogyasztásom van. Ami ugye akkor számít, mikor épp alszok és / vagy nem használom a gépet. Mivel nekem a gépről meg a teljes otthoni multimédia (tévé, net, filmek, e-mail, képek, zene, rádió stb) ezért csak alvásnál van kikapcsolva. Ez meg kb olyan 7 óra naponta maximum. Vagyis napi 100Wh-t tudok megspórolni. Vagyis 10 nap alatt olyan 46 forintot. Vagyis egy hónapban durván 140 forintot spórolok azzal, hogy mindent áramtalanítok otthon.

Szóval ez így ebben a formában ló***ar. Azt az 1600 ft-os csökkentést nem tudom mivel csináltad :D de szép volt az biztos. És az is, hogy pusztán egy géppel és a kellékeivel szerintem nem lehet ezt így megoldani.
Ha az embernek van mondjuk ezer kütyüje, DvD lejátszó, meg set-top box meg anyámkínja akkor talán...
De nálam az egész rendszer fogyasztása kb 2500-3000 Ft.- átlagos napi használattal számolva.

Ezzel szemben, csak, hogy érezhető legyen a dolog poénos mivolta, amikor bekapcsolom a hősugárzót, hogy a picit ne 20 fokban kelljen fürdetni, akkor az fél óra alatt megeszi azt a ~ 46Ft.-ot amit a gép áramtalanítva 10 nap alatt megspórol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.