Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rover45


rover45
senior tag

Szia, igény esetén beszerezhető nálad? :)

(#2) DeFranco


DeFranco
nagyúr

nyelvtannemzetiszocializmus ON

teljesség hiánya nélkül értendő

ez az állítás nincs hazugság nélkül?

szerintem arra gondoltál, hogy teljesség igénye nélkül készült, nem?

nyelvtannemzetiszocializmus OFF

(#3) don_peter válasza rover45 (#1) üzenetére


don_peter
senior tag

Szia,
Igen.
Hirdetéseim közt megtalálod. ;)

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#4) don_peter válasza DeFranco (#2) üzenetére


don_peter
senior tag

Igen, elnézésed kérem a hibáért.
Javítom ;)

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#5) DeFranco válasza don_peter (#4) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ne vedd kukacoskodásnak, segítő szándékkal írtam :)

(#6) don_peter válasza DeFranco (#5) üzenetére


don_peter
senior tag

Kicsit kellemetlen az igazság, de meg kell szívlelni, ez viszi előrébb az embert ;)
Remélem azért pozitívumot is szűrtél le az írásból ;)

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#7) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Nos, elolvastam a cikket végre :) Szerintem ez a projekt hiánypótló itt a fórumon, érdemes lenne tovább fejleszteni, szerintem megfelelő beépítési gyakorlattal, és kiforrott megoldásokkal felturbózva lenne rá igény a PH! autós tagjai között.

A beépítésnél mennyire tudtad megoldani a technika rejtettségét, hozzáférhetetlenségét? Mennyire megoldható a rendszer áthidalhatatlansága? Hány ponton blokkol és ez mennyiben bővíthető? Mennyire üzembiztos/bolondbiztos a rendszer? Van-e megoldás az rendszer titkos áthidalhatóságára, ha esetleg mégis csődöt mond a technika?

(#8) don_peter válasza DeFranco (#7) üzenetére


don_peter
senior tag

Én úgy vélekedem, hogy minden tulaj kösse be a saját autójába mert az úgy lesz igazán egyedi és biztonságos.
De persze megoldható a beszerelés.
A rendszer éppen most van tovább fejlesztés alatt, a relé lekerült, megszűnt mert sokan sérelmezték és állítólagosan egy olyan pont volt amelyet könnyen ki lehetett iktatni ezzel megkerülve a hardver biztonságát.
Most már ilyen probléma nem lesz.
A nyák könnyen el rejthető, hisz nem egy nagy darab az interfész meg ügye hosszabbítható.

A program olvasás és írás védett így feltörni nem lehet, illetve kiolvasni a memóriát csak igen körülményesen lehetne. Itt hozzáteszem, hogy én csináltam a rendszert és védem le, de még így sem tudom kiolvasni a memóriáját :D... Jó a PIC védelme.
Továbbá úgy írtam meg a programot, hogy 30mp-enként frissíti magát, így gátolva a külső hozzáférést és természetesen minden 30 másodpercben ismételten ellenőrzi és kiolvassa a letárolt kódot, kódokat.

A program bolond biztos és elég stabil.
Egy BMW M5-ben már lassan 3hónapja egyfolytában megy és tökéletesen teszi a dolgát.
Továbbá kérésre lehet megszakító kapcsolót elrejteni az autóba, hogy ha bármi gáz van akkor kiiktatható legyen a rendszer.

Egyelőre csak egy dolgot tud vezérelni, de kérésre ez természetesen bővíthető.
Idő kérdése és alapból is ezen fejlesztések be fognak kerülni... ;)

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#9) don_peter


don_peter
senior tag

Az elmúlt időben tovább fejlődött a rendszer.
1.2 verzióban már van próbálkozást korlátozó funkció és tovább bővültek, frissültek a már meglévő funkciók is.
2.0 verzió már hardveresen is bővült, a továbbfejlesztés célja a mozgó alkatrészek kiküszöbölése és a nehezebb visszafejtés volt.
Ezen fejlesztések már nem publikusak megőrizve a minél jobb rendszer biztonságot..

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.