Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kicsiogre


kicsiogre
tag

Azért érdekelne menyi nyugdijjárulékot fizetett .... Nagy Feró is panaszkodott kevés a nyugdíja ..persze ha nem fizetett mit vár ?

(#2) voyager4.4 válasza kicsiogre (#1) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Több mint valószínű, hogy a minimum minimumát. :W
Persze ez a hozzáállás országos, aztán megy a sírás.

no fate but what we make

(#3) total90 válasza kicsiogre (#1) üzenetére


total90
veterán

Feróról volt szó valahol, ahol a nyugdjakat emlegették... valami 350k körül kap. Kinek mi a kevés... :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#4) Ringman


Ringman
nagyúr

a színészek ekho-znak, innen az alacsony nyugdíj.

(#5) iguana


iguana
őstag

soha nem voltam kárörvendő, és "bezzeges", de...
tudom, ami "de"-vel kezdődik már rég véleményes.

én nagyon sajnálom. őszintén.

egyet ne felejtsünk: egyre másra tűnnek fel (sajnos) olyan színészek, művészek, előadók, akiket még nem bélyegeztek meg a celeb kifejezéssel, mert nem is ismertük a kifejezést, a jelenséget. (és a mai napig sok "nagyöregre" már az is szégyen, hogy egy mondatban szerepelnek valami celebséggel kapcsolatos dologban.)

azonban:
sokan, akik nehéz helyzetben vannak manapság, a mi szüleink korában elképzelhetetlen pénzt kerestek, "kiváltságaik" voltak, elképzelhetetlen luxusban éltek, szóval valahogy nem értem. kiváltságos helyzetben voltak évtizedekig.

de tényleg.
mindenben.

...és ebből nem maradt semmi? még mellőzöttség, öregkor stb esetén sem?

hogy?

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#6) voyager4.4 válasza Ringman (#4) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Azért ez ennél árnyaltabb, bár járulékolás szempontjából igazad van.
Az öngondoskodás és nem feltétlenül m. nyugdíjpénztár, bármilyen banki/magán befektetés számukra is elérhető.

no fate but what we make

(#7) joghurt válasza voyager4.4 (#6) üzenetére


joghurt
addikt

Járulékot nem nagyon fizettek (hiszen haknizáskor a művészúr a zsebébe kapta a borítékot), és a többség félre sem tett belőle öreg napjaira, hanem élte a nagyvilági művészéletet.

A tej élet, erő, egészség.

(#8) Blindmouse válasza joghurt (#7) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Igen, ennyi. Amikor pénz áll a házhoz, félre kell tenni, mert bármily kevés is jut most, ha nyugdíjas leszel, annyi sem lesz.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#9) kicsiogre válasza total90 (#3) üzenetére


kicsiogre
tag

Mikor eltörte a lábát fero akkor mondta hogy harmincezer forint a nyugdija....ha nem rak félre fiatalon amig jól megy akkor mit vár?

(#10) Lauda


Lauda
félisten

Jo kis cikk, csak epp semmit nem tudunk meg miert nyomorog. Ha meg keves a nyugdija azt csak maganak koszonheti.

[ Szerkesztve ]

(#11) sh4d0w válasza iguana (#5) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azert azt ne felejtsuk el, hogy azota az arak ugrottak nehany nagysagrendet. Amikor en kolok voltam, 50 filler volt egy zsemle, anyam keresett 1500 Ft-ot (+gyerektartasok), amibol 3-an megeltunk. Ma egy zsemle mennyi, 15-20 Ft? Akkor 6 Ft volt egy liter tej, ma 200-300?

Tegyuk fel, hogy ezek a regi szineszek akkor magasan az atlag folott mondjuk kerestek 10-15000 Ft-ot. Ha felre is rakott belole, nem fogja fedezni a mostani arakat.

https://www.coreinfinity.tech

(#12) Egon válasza sh4d0w (#11) üzenetére


Egon
nagyúr

Így van.
Tegyük hozzá: a régi rendszerben a nyugdíjjárulék/nyugdíj viszonya is másképp alakult, illetve általános nézet volt, hogy "az állambácsi majd megoldja", kevesen áldoztak az öngondoskodás oltárán.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13) voyager4.4 válasza sh4d0w (#11) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Ki az a hülye, aki kp-ban tartja a hosszútávú megtakarítását ?
Ingatlan, arany... bármi :F

no fate but what we make

(#14) sh4d0w válasza voyager4.4 (#13) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ki beszelt kp-rol?

https://www.coreinfinity.tech

(#15) voyager4.4 válasza sh4d0w (#14) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Nekem az jött le a kommentedből.
Ha befektették volna ügyesen akkor nem hogy kevesebbet érne a pénzük, de valószínűleg többet, valószínűleg ezért gondoltam.

no fate but what we make

(#16) sh4d0w válasza voyager4.4 (#15) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Egyreszt en mindent felteteles modban irtam, masreszt abban a rendszerben a kovetkezo befektetesi lehetosegeid voltak: betetted OTP-be, latra szoloan kaptal 2-3% eves kamatot. Ha lekototted, akar 4%-ot is kaphattal. Mivel meg kistokos voltam akkoriban, arra mar nem emlekszem, hogy lehetett-e venni allamkotvenyt, de gyanitom, hogy ha igen, abbol sem lehetett meggazdagodni, netan olyan erteket termelni vele, ami a mai viszonyok kozt eleg lenne.

Akkoriban nem volt tozsde, nem voltak brokerek, akik megforgattak volna a penzed. Aztan ahogy Egon is irta: mindenkinek azt sugalltak, hogy majd allambacsi gondoskodik rolad, lesz nyugdijad, esatobbi - nem voltak nagy volumenu nagyvallakozasok, ahova befektethettel.

https://www.coreinfinity.tech

(#17) voyager4.4 válasza sh4d0w (#16) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Én nem ilyesmire gondoltam, de leírtam. Józan ésszel akkor is lehetett élni.
Nemvolttőzsde, szarazotp ok, ékszer, vagyontárgy, arany, ingatlan/ telek :F utóbbihoz még viszonylag könnyű is volt hozzájutni.

no fate but what we make

(#18) nemlehet válasza sh4d0w (#16) üzenetére


nemlehet
őstag

Sokan valahogy mégiscsak elkerülték az elszegényedést....

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#19) DeFranco válasza nemlehet (#18) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a művészek általában nem pénzügyi zsenik, pont azért művészek mert messze vannak a reál beállítottságú dolgoktól (mármint ez nem ok-okozat, de érted...)

plusz csábító is és valamilyen szinten szükségszerű is a nagyvilági élet, ami nem két forint volt akkor sem.

így könnyű beleesni abba a csapdába, hogy nem foglalkoznak vele, hogy mi lesz holnap és carpe diem alapon megesznek mindent ma. vagy csak egyszerűen rossz döntéseket hoznak pénzügyekben, mert nem értenek hozzá, nem is érdekli őket.

részben emberi gyarlóság is ez, részben közös jellemvonás-beállítottság a művészvilág jó részében.

(#20) Ghoosty válasza sh4d0w (#16) üzenetére


Ghoosty
őstag

A 90-es években bőven 20% feletti kamatok voltak lekötött betétre. 2000-es évek elején is még 10% felett volt ugyanez.Hirtelen nem találtam adatokat a 80-as évekre, de emlékeimben nem 4-5%-os kamatok élnek.

Az a része, igaz, hogy akkoriban tényleg az volt, hogy az állam majd megoldja, de ennek már lassan 30 éve vége.
Ránéztem az életrajzára és 2010-ig aktívan dolgozott szóval legalább 20 évet lehúzott az "új rendszerben" is. Mivel népszerű volt, ezért feltételezem, hogy a fizetése se volt minimálbér.

(#21) sh4d0w válasza Ghoosty (#20) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Amikor en tokos voltam, akkor az a 70-es evek masodik fele, 80-as evek. Tudom, hogy akkor ekkorak voltak a kamatok, mert kolokkent nem egy szazforintos bankbetetem volt az OTP-nel.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#22) 7s26c


7s26c
senior tag

Fel sem ismertem ....

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#23) moha21


moha21
addikt

Saját tapasztalat alapján azt látom, hogy az igazi művészek jelentős része nem igazán tud gazdálkodni,
nem azért, mert hülye, hanem csak nem érdekli.

Aztán ez kétélű fegyver, mert lehet mondani, hogy márpedig érdekelje, de sztem minimum elgondolgodtató
, hogy fűteni nem tud... :(

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#24) sh4d0w válasza moha21 (#23) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

2008 ota sokan gondoljak magukrol az utolag okosok, hogy bankkartyaval a seggukben szulettek es keretlenul is ellatnak jotanacsokkal.

https://www.coreinfinity.tech

(#25) DeFranco válasza sh4d0w (#24) üzenetére


DeFranco
nagyúr

te most akkor tulajdonképpen mit is szeretnél kifejezni a kezeddel?

(#26) Ghoosty válasza moha21 (#23) üzenetére


Ghoosty
őstag

Felesleges a művészekre szűkíteni, az emberek úgy általában nem tudnak gazdálkodni. Ha tudnának, nem létezne hitelkártya és nem létezne a provident és társai sem.
Csak amikor egy ismert ember kerül ugyanabba a helyzetbe, mint egy átlag ember, akkor mindenki felkapja a fejét, hogy hát hogy történt ez. Pedig ugyanaz történik, mint egy kisvállalkozóval, aki minimálbérre van bejelentve és nagylábon él. Mivel nem fizetett a közösbe, nem is kap vissza szinte semmit, ha nem tett félre, mikor volt, akkor így járt. De mivel ő ismeretlen volt, ezért senki sem érdekel.

(#27) moha21 válasza Ghoosty (#26) üzenetére


moha21
addikt

Persze, ez teljesen jogos. :R Azért szűkítettem, mert saját családomban látom ezt. Én ettől függetlenül sajnálom, azokat akik úgy élnek, hogy a pénz csak sokadlagos szempont nekik és látnak sokkal fontosabb dolgokat helyette, ellenben nyilván ütköznek a valósággal, mikor a pénz valami miatt elfogy.

(#24) sh4d0w : bocsi, nem értem mire gondolsz.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.