Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

"A hálózati kapcsolódás egy gigabites, továbbá egy 2,5 gigabites Ethernet aljzat segítségével lehetséges"
...én csak egy csatit látok a hátlapon, szóval itt valami nem stimmel.

Amúgy tetszetős lap, értelmesnek tűnő bordákkal végre a csicsa helyett. (Már csak erről a minden matt fekete dologról kéne leszokni, ha szerelni kell, kiesik a szemem, hogy lássam, főleg ha a fényviszonyok sem tökéletesek... a régi eltérő színű csatik sokkal jobbak voltak ilyen szempontból.... persze nem kell visszatérni a régi GigaByte-féle szivárványhoz, de legalább a a NYÁK-tól eltérő színűek lehetnének a csatlakozók.)

(#2) tibaimp válasza Male (#1) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ezt a második 2,5Gb-es lan csatit én sem látom, szóval itt tényleg valami nem stimmel. Hirtelen azt hittem a külön kártya az, de az meg a 10Gb-es. Érdekes.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Synthwave: a lapon nincs sima Gb-es lan csati, csak a 2,5Gb-es van, legalábbis ezt írja az oldal specifikációja: [link]
Ezzel a fent taglalt rejtély is megoldódott :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#4) b.


b.
félisten

ezek 100 ezer fölötti lapok lesznek gondolom és nincs PCIE 4.0 ?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#5) k.kristof válasza b. (#4) üzenetére


k.kristof
őstag

Az Intel processzorok csak a PCIE 3.0-t támogatják, még a legújabbak is.

(#6) rnyk válasza k.kristof (#5) üzenetére


rnyk
tag

[link]
azert van remény :)

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#7) #72042496 válasza b. (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jóval afölött szerintem. A ProArt Z490-Creator 10G-t kb. 550 dollárra tippeli az Anand.
(Ami adók nélkül értendő persze.)

[ Szerkesztve ]

(#8) Chrys_ válasza rnyk (#6) üzenetére


Chrys_
addikt

De hogy a 10900K(F) sem fogja még támogatni... cserélném a 3930K-s gépem végre, de nem fogok egy már tudottan lecserélendő rendszerre sokat költeni. Főleg, mivel hosszútávra kell, mint ahogy a mostani rendszer is 2012-s.
Szerintem ebből az lesz, hogy év végén, amikor elvileg megjelenik az új nVidia kártya, jön egy 3080Ti, majd valószínűleg egy Ryzen 4000 rendszer (ami talán 2021 elején jön?)

[ Szerkesztve ]

(#9) NightGT


NightGT
senior tag

Legolcsóbb Z490es lap, amit eddig láttam, az 150 USD...X570 árakra kell készülni szerintem :)

Speed is the only truly modern sensation

(#10) ElEvEn11 válasza b. (#4) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Van Ryzen kompatibilis is a szériában, ami támogatja a 4.0-át. Skandináviában már kapható és kb 130 000 Ft-nak megfelelő összeget kérnek érte.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#11) Synthwave válasza tibaimp (#3) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Köszi, javítva.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#12) b. válasza #72042496 (#7) üzenetére


b.
félisten

Közben Ipon nál találtam egy Gigát 120 K ért. [link] Hát nem tudom, ennyiért már elvárnám a PCIE 4.0 támogatást...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#13) rnyk válasza Chrys_ (#8) üzenetére


rnyk
tag

Ez egy igen kellemes terv! Sajna az Intel le van maradva... ígérik a PCI e 4-t a Rocket Lake-be (pletykák szerint a Comet Lake-ben is benne van de valami gikszer miatt deaktivaltak) és mivel a foglalat ugyanaz ezért a lapok majd támogatni fogjak.

De azt hiszem a te esetedben ez irreleváns mert nem fogsz csak ezért egyből procit cserélni.

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#14) #72042496 válasza b. (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ennél drágább lapok is vannak PCIe 3.0-val, ez egy ilyen bicikli. Majd kiderül, hogy a Z490 átmegy-e a hitelesítésen, addig viszont csak az AMD-nél érhető el garantáltan PCI 4.0-s lap.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.