Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nagyon hangulatosnak tűnik ez a játék. Ebből tényleg lehet nagy siker. Kívánom is neki!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2) imibogyo válasza .LnB (#1) üzenetére


imibogyo
veterán

Én is kívánom nekik. De azért van arc rendesen. "A történelem legkelendőbb játéka". Bár lehet csak a fordítás nem lett 100%-os és ő a saját cégük történelméről beszélt és nem az egész játéktörténelemről. :B

(#3) .LnB: mondjuk COD és GTA közül akkor már inkább a másodikat kívánnám első helyre. De egyébként igazad van. :K

[ Szerkesztve ]

(#3) .LnB válasza imibogyo (#2) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nézd, eddig a COD az ugye? (Vagy a GTA5?) Ha a COD akkor jobban jár a társadalom ezzel. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#4) Phobion


Phobion
őstag

Jó lenne, ha PC-re is jönne. :(

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#5) Raysen623


Raysen623
addikt

Én igazából kizárólag ezért a játékért szemezek a PS4-el :DDD A Second Son-ról már nem is beszélek...az előzetes videók alapján, merőben új dolgok és világ lesz benne, leginkább ezért várom. Hajrá!!!

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6) gianni85 válasza Phobion (#4) üzenetére


gianni85
veterán

ezt a kommentet az első három közé vártam... :U

(#7) imibogyo válasza gianni85 (#6) üzenetére


imibogyo
veterán

Miért, nincs igaza? :U

(#8) gianni85 válasza imibogyo (#7) üzenetére


gianni85
veterán

csak azért írtam, mert minden exkluzív játék minden egyes hírénél el van sütve ez a komment :DDD Egyébként engem nem zavarna, ha jönne PC-re... de jöhetne WiiU-ra is, ha már PS360-ra is ki bírják adni. A kiadó valószínűleg nem érzi jövedelmezőnek a kihagyott platformokat...

[ Szerkesztve ]

(#9) imibogyo válasza gianni85 (#8) üzenetére


imibogyo
veterán

Teljesen értettem amit írsz, csak arra akartam célozni, hogy valószínűleg pont azért hangzik el minden ilyen cikknél ez a frázis, mivel valós probléma, vagyis hogy lenne rá igény, hogy PC-s verzió is legyen. :K

Én is úgy vagyok vele, hogy nagyon érik bennem egy új konzol vásárlása, de igazából 3-4 játék miatt nem éri meg venni (mármint amik engem érdekelnek játékok). Ilyenkor természetesen fellebeg előttem is, hogy bezzeg ha kiadnák PC-re, akkor nekem sem kellene még egy 100k-s gép megvételén gondolkodnom.

És sajnos abban is igazad van, hogy egyre kisebb piac a kiadók szemszögéből a PC és egyre kevesebb nagy cím jön majd ki rá a jövőben (várhatóan). De én eddig szinte minden játékomat megvettem Steam-en keresztül utólag még azokat is amiket fiatal suhancként virágboltból szereztem be. Mert úgy voltam vele, hogy támogassuk a fejlesztőket, ha már dolgoznak ezekkel a programokkal. És ezek után nekem is rosszul esik, ha elkezdik hanyagolni ezt a platformot. :B

(#10) gianni85 válasza imibogyo (#9) üzenetére


gianni85
veterán

nekem is lassan eléri a steam acoountom a 100. játékot, de mindent bundléban vagy ultrajóárusításban vettem. Így teljesen tiszta a lelkiismeretem, de én egyáltalán nem segítem elő a PC-s társadalmat a vásárlásaimmal (összesen kb 20e HUF). :(

(#11) #57919488


#57919488
törölt tag

Egy kicsit tobb a marketing mint kellene es mar sok jateknal lattuk, hogy mi lett a vege ...

(#12) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

a játék maga tetszik, de az irányítástól a hideg ráz...

nem ez nem flame indító hozzászólás, de amit a játékos véghez visz a videóban az szánalom, a sz@rért erőltetik még mindig a kontrollereket...

(#13) imibogyo válasza ilyen_85 (#12) üzenetére


imibogyo
veterán

Mondjuk azt én sem értem, hogy legalább alternatívának miért nem programozzák le a bill+egér kezelést. Nem kell hozzá túl sok minden, csak két USB port, meg egy relatíve egyszerű algoritmus. És ezzel egy csapásra megoldódna a sok (még) fanyalgónak a problémája (többek között az enyém is) és szerintem rengeteg embert át tudnának még csábítani PC-ről, akiket már csak az irányítás tart vissza. :K

(#14) fugu


fugu
tag

Az egyetlen érv egy konzol mellett... kár hogy jó eséllyel hulladék lesz.

(#15) ilyen_85 válasza imibogyo (#13) üzenetére


ilyen_85
senior tag

egy két játék láttán én is majd elcsábultam már egy konzol vételre, de elég megnézni ilyenkor egy konzol fps videót és már nem is kell :P

Az egér hiányát nem tudnám megszokni, körülményes mint állat a kontroller

(#16) ldave válasza fugu (#14) üzenetére


ldave
félisten

Már miért lenne az? Azért a Bungie tud játékot készíteni. Ha azt mondanád, hogy lehet csak egy közepes shooter lesz, azt még elfogadnám, na de hulladék?

A Slime draws near! Command?

(#17) DummyBoy válasza imibogyo (#13) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Nem akarok flémelni, mert többször is előkerült már ez a téma ...

A kanapén dögölve lényegesen egyszerűbb és kényelmesebb a kontrollerrel való játék, mint a bill + egér kombó. Ez az egyik lényege a konzoloknak. (Nekem pl. csak ezért figyel ott a babzsákfotel a TV előtt ... Azon aztán az egér + bill nem egy egyszerű mutatvány :) )

Cserébe az irányítás más, nem olyan precíz. Ha leprogramoznák a bill+egér kezelést a konzolokra, akkor sok játékos esetén odakerülne a PC mellé az asztalhoz, és ezek az emberkék tönkretennék a kontrolleres-kanapés emberek játékát.

Most is lehet kapni olyan eszközöket, amivel lehet bill+egérrel játszani konzolon, csak ugye horror áron.

Öreg PC-s arcként és "fiatal" konzolosként megcáfolom a "nem lehet megszokni a kontrollereket" állítást. PC-n sem voltam pró, konzolon sem vagyok (leszek) az ... de jókat el tudok szórakozni ...

BF4 bétát kipróbáltam PC-n és konzolon is, PC-n szebb volt a grafika, könnyebb az irányítás, cserébe konzolon szórakoztatóbb volt, mert a kevesebb "hárdkór" arc miatt a magamfajta kocagémer is elszórakozott vele. Így konzolra vettem meg.

Szóval maradjon csak a bill + egér PC "exkluzív".

[ Szerkesztve ]

Life is shor...

(#18) imibogyo válasza DummyBoy (#17) üzenetére


imibogyo
veterán

A hsz.-ed első részei evidens dolgok. Benne is voltak a hsz.-emben, csak kivettem őket mert gondoltam egyértelműek. Ezek szerint nem azok, ha újra el kell őket szajkózni. Én is kontrollerezem kanapéról és bill. + egerezek asztalnál egymás mellett, ettől függetlenül opciónak elfogadnám a dolgot, aki meg nem használja, mert úgy dönt, hogy nem, az az ő döntése.

És nem kell semmit sem cáfolnod nem is mondtam ellenkezőjét annak amit te állítasz a kontroller és bill. + egér viszonyában.
- Megszokható az irányítás kontrollerrel? Igen simán.
- Kényelmesebb a fotelből, kanapéról, mint a bill.+ egér? Igen.
- Lesz olyan jó és precíz FPS-nél TPS-nél, mint a bill. + egér? Nem.
- Muszáj ilyen játékot onnan játszani? Nem.

Erre utaltam a "fanyalgással" is. Én is használok kontrollert rengeteg játékhoz 100x jobb is, mint a bill. + egér, de vannak játékok ahol van jobb alternatíva, és ha az újabb konzolok kapnának "dedikált" bill. + egér támogatást, onnantól be is fejezném a PC-m fejlesztgetését és áttérnék a next-gen konzolokra teljesen. Játszanék kanapéról ami olyan játék és odaülnék az asztalhoz ami olyan játék. Az én szememben ez ennyire egyszerű. ;)

Azt meg végképp nem értem, hogy miért kell megmondóembert játszani ezzel a "szóval maradjon csak...." frázissal. Mások vagyunk más a véleményünk. Érdekes, hogy én nem mondom szemellenzővel, hogy a kontroller rossz és ördögtől való sőt, de opciónak várnám a bill. + egeret. Te viszont simán kijelented, hogy ez hülyeség csak a kontroller a jó, mert neked az a jó és a te játékosi szinted ezáltal igazolva van. Érdekes. Én szeretem a választási lehetőséget és nem mernék olyat mondani, hogy csak ez, vagy csak az a jó, mert azt csak a saját szemszögemből tehetem meg. Szóval jó lenne a választási lehetőség és mindenki használjon azt amit akar. :K

(#19) DummyBoy válasza imibogyo (#18) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Nem megmondóemberkedtem, egyszerűen közöltem a véleményemet. Amit írtam az a kontrolleres FPS játkokra vonatkozott, ezt viszont én felejtettem el hozzátenni :)

Főleg mivel TUDOM mi a különbség konzolon az egér - bill kombó és a kontroller között FPS-eknél, ez egy olyan előnyt jelentene, ami a többség játékát tönkretenné.

Ha az új konzolok kapnának dedikált egér + bill támogatást, akkor az FPS-ek gyakorlatilag játszhatatlanná válnának kontrollerrel, így a jelenlegi kontrolleres játékosok lennének rákényszerítve az egér + bill használatára.

De akkor meg minek a konzol, ott a PC.

Ez kicsit olyan mint a WH és az AIMBOT ... egyre többen használják , ezért akit nagyon fruszrál, az ugyanúgy elkezdi használni, mert mindenki használja ... És így megölik a játékot ...
Persze akit ez nem mozgat, az sosem fogja használni. Viszont meg fogja unni, hogy tönkreteszik a játékát, és inkább keres mást. Még így is használjon mindenki amit akar?

Az a baj az ezzel az "opcióval", hogy jelenleg túlságosan nagy előnyt jelent. Nem feltétlenül a precizitás miatt, ha mondjuk az FPS-ekben lemodelleznék picit az emberek fizikai korlátait, akkor már nem jelentene olyan nagy előnyt.

példa: BF4: low-med szintű játékos vagyok, öreg kazuár (ráadásul béna konzolon ...), csak szórakozásból játszom és sz@rok a statomra. Hasonló beállítottságú kollégám ugyanígy tolja PC-n. Az accuracy-nk hasonló, neki jobbak minimálisan, de nem olyan egetverően. Van haverom, aki kontrollerrel olyan statokat produkál, amit valszeg még egérrel sem tudnék megközelíteni.

Cakhogy az én mozgásom (pl: fordulás, célzási sebesség) limitálva van a kontroller beállítási lehetőségei miatt, viszont egérrel fél másodperc alatt meg lehet mondjuk fordulni, sokkal kevésbé érzékeny a beállításokra, aminek ugyan nincs kihatása a pontosságra, viszont egy gyors játékmenetben bőven döntő tényező, vagy egy gombnyomással lefelezem a DPI-t, és máris sokkal pontosabban tudok célozni ...

És még sorolhatnám ...

Jelenleg van több opció arra, hogy bill + egérrel játszhass, vagy ott a PC, vagy ott vannak a célHW-ek a konzolokhoz. Persze az árukból kifolyólag nem olyan elterjedtek. Ha ez a lehetőség be lenne építve a konzolokba, és ingyenesen elérhető lenne, akkor simán kiherélné a kontrolleres FPS játékot.

Ez az ÉN problémám ezzel a témával.

[ Szerkesztve ]

Life is shor...

(#20) imibogyo válasza DummyBoy (#19) üzenetére


imibogyo
veterán

Értem én az általad felvázolt kiegyenlítetlenséget, de lássuk be (főleg itteni sok fórum olvasgatás után is), hogy sok embert ez tart vissza a 100%-ig konzolra átállástól, legalábbis állandóan visszatérő téma ez. :K

Ez kicsit olyan mint a WH és az AIMBOT..
Én azokat egyértelmű csalásnak tekintem, míg egy jó, a játék stílusához illő kontrollert nem, hiszen azért találták ki, mert jobban passzol hozzá.

Ennyi erővel ne használj kormányt sem se PC-n se konzolon az autós játékokhoz és ne használj botkormányt sem a repülő szimulátorokhoz, mert jaj milyen igazságtalan azokkal szemben, akik betévednek oda bill. + egér kombóval, vagy sima kontrollerrel. Milyen igazságtalan már..... Mégis ezek az eszközök a többség által elfogadottak (konzolon is), míg az FPS-t "könnyítő" bill. + egér szerinted már nem. Erre írtam, hogy érdekes. Mert ezek szerint ami a te játékodat "nehezíti" az nem elfogadható, de ami más szempontjából nem igazságos és az ő játékát nehezíti az simám az. És lássuk be kormány nélkül eleve esélytelenként indulsz mondjuk egy GTR-ben, LFS-ben, rFactor-ban stb.-ben, mégse kapálózik senki sem, hogy akkor tiltsuk ki a kormányt is a PC-ről, mert azzal nem fair játszani. :U

(#21) DummyBoy válasza imibogyo (#20) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Ez egy örök vita minden konzolos témában. Sokan ezt is cheat-nek tartják, mint a WH és AIM kombót.

Sok embert visszatart az, hogy kontrollerrel NEM LEHET FPS-t játszani. (Ezt nem Te mondtad, ezt szajkózza majd minden PC-s a konzolos topikokban.)

Ez speciel nem igaz.

A kormány/joy példa azért nem jó, mert az emberek nagy része Nídforszpídből és Hókszból indul ki.

Egérrel és billentyűzettel ellenben NEM LEHET sem autó sem repülőgép sem helikopterszimulátort irányítani érdemben. Technikailag alkalmatlanok rá. Mégis mindenki felhozza példaként.

El lehet velük bohóckodni, egy ideig (Asszem LFS-ben igen okosan megoldották az egérrel való kormányzást, de ettől a gáz és fék még mindig digitális marad ...) de ennyi.

Én elég sokat szimulátoroztam, TrackIR-el és HOTAS-al, egeret addig használtam míg a menüben bohóckodtam. De egy árkád játékban simán elökörködtem billentyű + egér kombóval, mert oda egyszerűen nem volt szükség - sőt felelsleges volt - a rendes irányítás. (Ha akkor lett volna kontrollerem, akkor inkább azt használtam volna, hiszen az még jobb ilyenekre.)

RoF szervereken viszont nem kellett attól tartani, hogy valaki hátrányba kerül a joyos felhasználókkal szemben, mivel felszállni sem lett volna képes, nemhogy zavarni a légtérben.

Arról nem is beszélve, hogy a joy és a kormány azok hivatalosan támogatott célHW-ek minden oldalon, míg a bill és az egér az nem!!!

És abban is biztos vagyok, hogy ez addig örök vita lesz, amíg nem lesz hivatalos bill + egér támogatás. (Ami pedig felhozza azt a kérdést, hogy ha lesz akkor vajon MILYEN bill + egér lesz támogatva, hivatalos SONY/MS egér + Bill, horror ojróért, vagy minden?)

Én sokáig agyfaszt kaptam a kontrolleres FPS-ezéstől, de miután hozzászoktam, rájöttem, hogy nem olyan ördögtől való dolog ez, és főleg most már értem, miért nem szeretnék a konzolosok közül sokan azt hogy lehessen egeret és billt használni.

Life is shor...

(#22) #57919488 válasza DummyBoy (#17) üzenetére


#57919488
törölt tag

Inkabb vettem egy kotrollert PC-hez mint konzolt. Nem hinnem, hogy kenyelemben valamit is vesztettem volna ezaltal egy konzolhoz kepest ...
A konzol soha nem fog olyan arakkal versenyezni mint a bundle-k vagy a GMG, Steam akciok ...

[ Szerkesztve ]

(#23) .LnB válasza #57919488 (#22) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azért konzolon se annyira rossz. Link
És úgy tudom a Ps-nek is van hasonló akciója.
Sajnos a játékok alap árai nagyon magasak.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24) haddent


haddent
addikt

Egyik legvárósabb játék idén :Y Remélem nem fog csalódást okozni, mint a BF4. (Mondjuk nem egy kategória a 2 fejlesztő). Új videókkal már eláraszthatnának, unom mindig ezt nézni és még mindig bámulni :DDD

(#25) DummyBoy válasza #57919488 (#22) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Teljesen igazad van, semmit nem vesztesz így.

Az árak viszont egy más kérdés, én nem vagyok 0 day vásárló, BF4 kivételével minden játékomat vagy használtan, vagy akcióban vásároltam, így azért nem olyan veszélyesek az árak.

Humble-hez hasonló akciókkal tényleg nehéz versenyezni, cserébe mind BOX-on, mint PS-en vannak ingyenes játékok, és akciók, valamint ott a játékcsere is.

Valamint ha a pénzkérdést vesszük, akkor azt is figyelembe kell venni, hogy egy gémer billentyűzet - egér - egérpad kombó árából komplett konzolt lehet kapni :)

Nekem is rá van kötve a PC a TV-re mióta megvan, csak át kell dugnom a kontrollert egy másik USB-be, és kész, de nem sokat játszottam így vele, őszintén megvallom :)

@haddnet: Viszont sajnos a kiadó ugyanaz :(

[ Szerkesztve ]

Life is shor...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.