Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) DaemonX válasza whYz (#50) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Tudtommal semmire XD Toljuk egy kicsit? :D

(#52) whYz válasza DaemonX (#51) üzenetére


whYz
addikt

En pont most fejeztem be, de holnap mehet. Mi a ps id-? :)

(#53) DaemonX válasza whYz (#52) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

A teszt képein is látható, de amúgy DaemonX_HUN :)

(#54) Mister_X válasza janos666 (#47) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Az ősidőkben alakult még ez ki, hogy minden konzolhoz megvolt a maga irányítója, ami általában nem volt több, mint egy d-pad és két-három gomb. A PC-khez sem volt több ekkoriban egy árva billentyűzetnél. Ezek az idő előrehaladtával a konzolokgenerációk múlásával fejlődtek: megjelentek a bumperek, a ravaszok, több lett a gomb, a Nintendo bevezette az analóg kart és a rezgést is, a mai leszármazottakat láthatjuk. A konzolokat tehát mindig is kontrollerekkel vezérelték, a konzolos társadalom ehhez van hozzászokva. Alapkellék a kontroller, mindenki ezt is használja. Ha lehetővé tennék, hogy mindent lehessen egérrel vezérelni, az egyrészről a "hagyományt" vágná haza, másrészről pedig felborítaná az amúgy alapjaiban véve tökéletes multiplayer egyensúlyt, mert - igen, írd és mondd - az egér pontosabb. Ezt pedig nem kockáztatják meg a multiplatform fejlesztők, holott a lehetőségük meglenne rá.

Remélem ennyi magyarázat bőven elég volt.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#55) janos666 válasza Mister_X (#54) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Multiplayer-nél ezt részben még elfogadom, bár ott is igaz, hogy ha kivétel nélkül mindenkinek lehetősége lenne egeret használni, ami egy széles körben és akár olcsón is beszerezhető eszköz, akkor nem beszélhetnénk hátrányos megkülönböztetésről. Így mindenki eldönthetné, hogy az ő igényeinek és elvárásainak, kedvének, múltbéli tapasztalatainak mi felel meg jobban.

De singleplayer-nél ez nem indok, esetleg annyiból, hogy egyéb, tágabb átfogású indokokból szeretnék, ha szigorúan a kontrollerrel lenne asszociálva a konzoljuk. De ez olyasmi, mint a Windows 8 desktop csempéi. Sőt, mint ha nem desktop-osítoták volna a 8.1-et és 8.1.1-et, hanem még jobban az arcunkba tolták volna a Modern UI-t. Az ellen sem szabadott volna egy rossz szót sem szólni, hanem le kellett volna majmozni, aki beírja a Windows 8 topic-ba, hogy neki ez nem tetszik és szeretné ha ez csak opcionális lenne?

Én egyébként még az egeret is utálom. Már próbáltam kísérletezni ujjhegyet is érzékelő rajztáblával a kezem, és joystick-al a lábam alá. Szerintem működhetne is valami hasonló, ha direkt erre terveznének ilyesmit, nem teszt erejéig sufni-móki. :D

A megjelenítő minősége és mérete sincs korlátozva. Biztos sokan állítják be rosszul, hogy kb. semmit nem látnak az árnyékokban, ahol más akár többet is, mint szabályosan kéne, illetve van aki a mérethez képest túl messzire ül tőle (avagy nem vett elég nagyot), így nem lát meg minden apróságot olyan könnyen, mint mások...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#56) oriic válasza janos666 (#42) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

(#57) janos666 válasza oriic (#56) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kösz. Elraktam a linket. :R

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#58) mentoloshypo válasza janos666 (#47) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Nem vagy hülye, nem írtam egy szóval se. Én se, se más itt az oldalon, mindenkinek más az igénye ezért van, hogy te PC-n játszol én meg konzolon.
Látod pont ezt akartam elkerülni, hogy itt győzködjük arról, hogy mi a jó és mi nem! Hiába érvelgetsz nekem (vagy más konzolhoz szokott játékosnak) arról, hogy a bill+egér kombó miért jó, egyszerűen hidegen hagy mert tudom hogy én úgyse játszok úgy! Ez fordítva is igaz természetesen.
Nem akarok én mélyen belemenni a témába mert minek, a te véleményed attól nem változik meg, bár ez nem is célom. Igazság szerint nem is tudnék hosszú oldalakon keresztül írni arról, hogy miért jobb a kontrollel nekem, már 7-8 éve kizárólag konzolon játszok így szoktam meg, nekem ez jó így, pont! ;)
Kapaszkodj meg, én még FPS-st is kontrollerel szeretek játszani! :DDD Az egér precizitását nem lehet pótolni, viszont a bal kezemnek túlságosan távol vannak a gombok, lassabban reagálok, többet vesztek mint nyerek ha így játszok, én így érzem. Aztán ha aktívan PC-n kezdenék el játszani biztosan megszoknám aztán meg a kontroller lenne a sz@r, megszokás kérdése minden.

Dust 514-et haverom bill+egérrel játszott PS3-n, egyszerű volt mert csak bedugta a USB adaptert a gépbe és már fel is ismerte a játék, minden további nélkül tudott így játszani. Egy ilyen opciót rakhatnának minden konzolos FPS játékba (gondolom programozás szempontjából nem nyújtaná el évekig a fejlesztést :P ) és akkor örülne mindenki.

(#59) mentoloshypo válasza Mister_X (#54) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Nos igen, ha opcionálisan megjelenne a billentyűzet+ egér használat akkor alapjaiban borulna fel az egyensúly, a multiplayerről nem is beszélve, mert kettéosztani egy platformon belül a tábort szerintem senki sem akarja, se fejlesztők se játékosok. Összeengedni a kontrolleres gémereket a klaviatúrásokkal meg megint irdatlan nagy hülyeség.

(#60) #08052480 válasza mentoloshypo (#58) üzenetére


#08052480
törölt tag

Azert az fps kontrollerrel messze nem olyan elborult mint ahogy azt a pc-sek hiszik, raadasul a jatekosok nagyobb resze kontrollerrel tolja oket.
Visszaulve pc ele jatszani nekem mindenkepp hianyozna egyreszt a feedback amit a rezgo kontroller ad lovesnel, masreszt a kenyelem, hogy hatradolok es elvezem, ahelyett, hogy meg ilyenkor is a billentyuzett felett gornyedezzek. Ezeket szvsz messze nem potoljak a precizebb headshotok, a bill + eger kombo szamomra mar reg megszunt letezni mint jatekeszkoz.

@janos

A megjelenítő minősége és mérete sincs korlátozva.(...)

Anyam borogass :U

[ Szerkesztve ]

(#61) janos666 válasza #08052480 (#60) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Példa volt, hogy kötöszködni bármin lehet.
De amúgy tényleg gyakran látok olyat, hogy valakinél úgy van beállítva a TV vagy a konzol, hogy a sötétszürke mind le van vágva feketébe, így a sötétben mozgó árnyakból semmit nem lát a játékos.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#62) Mister_X válasza #08052480 (#60) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nálam az első az, hogy rendszerszinten kikapcsolok minden feedbacket. Nem vagyok vak, ha meglő valaki, kijelzi a játék többféleképpen is - az irányát "piros körívvel", az értékét HP veszteséggel, hallom is, stb. Arra meg fölösleges az akkumlátort pazarolnom, hogy berezonáljon az egész, ha elsütöm a taktikai nukleáris vállról indítható megadestroyert.

Engem idegesít, na. A kontroller kényelemes, belesimul a kézbe, ergonómikus, én egy idő után észre sem veszem, hogy a kezemben van. Ha remeg...

@janos666: "Példa volt, hogy kötöszködni bármin lehet" - ahhha... :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#63) balikabo


balikabo
tag

Most találtam egy kék itemet, az elsőt amit látok a játékban sajna lvl 12 es szal használni nem tudom a lvl 8 korlátozása miatt de azért faja

Kép

(#64) boost


boost
addikt

Inkább küldjetek nekem egy kódot! :D

köszi.

(#65) mentoloshypo válasza balikabo (#63) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Nekem is dobott 2-t, de persze használni nem lehet. ;)

(#66) DaemonX válasza balikabo (#63) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Én csak boltban a cryptographer-nél találtam végül egy kék special weapont, de mivel még csak level 1-es volt crypt, ezért nem tudtam megvenni.

(#67) A`rpi válasza janos666 (#55) üzenetére


A`rpi
addikt

Multiban a kiegyensúlyozott játékot ne erőltessük, vegyük példának BFszériát, premiumos fegyverek, és a shortchut-okról nem is beszélve, meg vagyok győződve, amennyire lehet úgy válogatja össze külön a premiumos játékosokat, és a nagyobb rangúakat a lobbyban hogy egy csapatban legyenek, instant vereség, ezzel is arra biztatva hogy vedd meg a premiumot...

Egyszerűen arról van szó hogy azért nem támogatja a játékok zöme egér billentyűzet kombót, mert a konzolgyártónak nem áll érdekében, hol jó az neki hogy te mástól veszel egeret és billt, amikor megteheti azt is hogy olyan vezérlőre "kényszerít" amiből neki bevétele lesz...

Simán megoldható lenne hogy aki egeret használ annak pl nehezebb legyen a story, vagy épp multiban ne legyen térkép, és célzás rásegítés, stb stb...

[ Szerkesztve ]

(#68) Jojo5 válasza DaemonX (#49) üzenetére


Jojo5
őstag

Ez az a szint amit kontrollerrel az ember nem igen fog megközelíteni szeritem...

Tudom, mert én is játszok konzolon, próbálgatom is az FPS játékokat, de egy nyomorult szerencsétlen béna baromnak érzem magam, holott PC-n pár évet Counter Strike-oztam és azokban az időkben az 1.5-1.6 igen csak flottul ment nekem.... még a Source-ot is kipróbáltuk annó, de végül inkább nem mentünk át...

Ehhez képest a konzolon való FPS egyenlőre katasztrofális, legalábbis számomra :K

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#69) Mister_X válasza Jojo5 (#68) üzenetére


Mister_X
nagyúr

1.: csak gratulálni tudok annak, aki csak így tud érvényesülni multiplayerben
2.: már majdnem megszólaltam, hogy én is tudok így játszani kontrollerrel, de nem szoktam mesterlövész puskát választani sehol sem :DDD

konzol = kontroller
PC = egér

Ennyi a történet.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#70) janos666 válasza Mister_X (#69) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szóval "1 bites a felfogásom" és "idiótákkal nem vitatkozom" (és idióta például az, aki szerint létezik fehér és fekete közt szürke, aki pedig színeket is látni vél, az ráadásul még be is van tépve).
"Csak" ennyi a történet? ;] :P :DD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#71) mentoloshypo válasza janos666 (#70) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Szerintem te már nagyon túl reagálod ezt a történetet.

(#72) janos666 válasza mentoloshypo (#71) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem nem nehéz. :U
Ismétlem: sokkal jobban zavar az érvelési stílus ("ez van és kész, ezt kell szeretni vagy el lehet takarodni", "a föld márpedig lapos, hisz minden normális ember így tudja, vitának itt helye nincs"), mint maga a "probléma" (amiről elfogadom, hogy csak egy szűk réteg problémája, amihez véletlenül tartozom). :P
Vagyis ha egy cég csinálja ezt, akkor még megemésztem, de ha több fórumozó is. Ilyenkor csak agymosott zombikat vélek látni magam körül, akik meg akarják rágni az én agyamat is. :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#73) Mister_X válasza janos666 (#70) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Aki színeket lát, az LSD-t nyaló mocskosbbüdöshippi, aki szerint meg létezik szürke, azt meg az inkvizíció nevében máglyára vetjük :P

De amúgy túl van már ragozva a téma. A konzolos játékok 99,99%-a nem támogatja az egeret és ez a jövőben sem fog változni - a permaban meg jogos miden unofficial kiegészítő használatáért.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#74) sien válasza Jojo5 (#68) üzenetére


sien
aktív tag

az a szerencse, hogy konzolon mindenki kontrolleres, így tök mindegy.

(#75) janos666 válasza Mister_X (#73) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor még egy utolsó OFF, mert ezt átugrottam. :)

"csak gratulálni tudok annak, aki csak így tud érvényesülni multiplayerben"

Én pedig annak, aki csak úgy hajlandó/mer/képes másokkal játszani, ha előbb mindenkinek egyformán rácsapják a kezére a kocsiajtót, hogy mindenki egyformán béna legyen, így jobban kiegyenlítődjenek az esélyek. :P

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#76) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ne feledjétek, az alphának ma vége lesz.

Live-Die-Respawn

(#77) Mister_X válasza janos666 (#75) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Már megint a f@szság... már bocsánat.

Az esélyek egyenlőek. Ugyan az a grafika, ugyan az a framerate, ugyan az az irányító. A húzócímek matchmakingje kiegyenlíti a játékosok közötti tudáskülönbséget.

Te béna vagy a leírtak alapján kontrollerrel. Az nem jelenti, hogy más is az. A kocsiajtós példád is kiválóan szemlélteti, hogy neked mondhat bárki bármit, kicsit sem fog változni a véleményed, kötöd az ebet a karóhoz.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#78) DaemonX válasza Jojo5 (#68) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

De itt logikai bukfenc van. Már megint te is azt hiszed a mondandóm alapján, hogy azt akartam sugallni, hogy a kontroller van olyan jó mint az egér, vagy le is veri azt. Lehet, hogy nincs, de ettől még marha jól el lehet játszani rajta, és ez egy ettől független megállapítás. Értse már meg ezt mindenki. Attól, hogy PC-n jobb, az nem egyenlő azzal, hogy konzolon szar XD

Mellesleg a kontrollerhater-eknek tudom figyelmükbe ajánlani ezt a videót:
https://www.youtube.com/watch?v=Nmxd6UcJXcI (Nem a cím a lényeg, hanem ahogy a Halo-n játszik a srác)
ÉS MÉGEGYSZER MONDOM: Lehet, hogy PC-n jobb, de attól még nem lesz szar konzolon.

[ Szerkesztve ]

(#79) janos666 válasza Mister_X (#77) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egyszer azzal érvelsz, hogy nem szabad megengedni az egeres irányítást, mert az előnyhöz juttatja a játékost azzal szemben, aki kontrollert használt. Aztán letagadod ugyan ezt, mikor másik oldalról próbálom neked megvilágítani ugyan azt.

Ha úgy kezd focizni két profi csapat, hogy mindenkinek összeköti a két lába közt a cipőfűzőjét a bíró, akkor is egyenlőek az esélyek.
Ha szerinted az egér előny lenne, akkor a kontroller ezek szerint hátrány, mint a cipőfűzők összekötése.

Amelyik irányból (bármiből kifolyólag) tetszik neked a dolog, abból helyesnek tekinted, amelyikből nem, abból hülyeségnek.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#80) Mister_X válasza janos666 (#79) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mivan? Mit tagadtam le és mikor? :F

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#81) boost válasza janos666 (#79) üzenetére


boost
addikt

Ismerek olyat, aki 2500 óránál tart BF3ban, kontrollerrel. Elég jól tolja. Majd te is belejössz.

Addig is nem panaszkodni kell, hanem gyakorolni. :C

[ Szerkesztve ]

(#82) balikabo válasza DaemonX (#49) üzenetére


balikabo
tag

Hááát. Nekem kb 1.5 év kellett hogy sok sok év PC és 6 év versenyszerű CS után megszokjam a kontrollerrel való célzást. Nagyon nehezemre esett ezt megtenni de sikerült és most van hogy saját magamon meglepődöm mennyire jól sikerül adni a fejeseket és hasonlók. Mondjuk az tény hogy X360 kar után a PS4 es karral sokkal jobb és könnyebb a célzás. Szóval adom, sztem is meglehet tanulni csak kicsit gyakorolni kell, ahogy pl az első évben CS-ben sem voltam akkora "sztár" mint 2-3 év gyakorlás után.

(#83) balikabo


balikabo
tag

Pár kép a játékról amit az Alpha-ban készítettem:

kép1

kép2

kép3

[kép4]

Valamint itt van közel 7 óra gameplay amit én vettem fel, sok benne a bénázás és hasonlók de akit érdekel nézze meg vagy nézzen bele
Gmeplay

(#84) boost válasza balikabo (#83) üzenetére


boost
addikt

Multi nélkül is jó móka volt?

(#85) Raysen623 válasza balikabo (#83) üzenetére


Raysen623
addikt

Elég nehéznek tűnik a játék, reméltem is hogy lesz benne kihívás :DDD

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#86) balikabo válasza boost (#84) üzenetére


balikabo
tag

Volt benne multi, mind egy hogy mentem élveztem minden pillanatát. Sajna az utolsó 4 órámat már nem vettem fel, pedig ott már olyan volt mint aki tudja is mit csinál meg találtam csomó eldugott helyet meg szörnyeket. Must have game az biztos, féltem tőle hogy majd nem köt le de brutálisan jó.

(#87) Jojo5 válasza DaemonX (#78) üzenetére


Jojo5
őstag

Nem arról van szó, hogy "kontrollerhater" az ember, csak szimplán annyi, hogy aki pl. FPS-ben PC-n mint én is nagyon jó volt, annak zavaró a kontrolleres bénázás...

Néztem én is videókat ki, hogy játszik 1-2 ember kontrollerrel, de azt a szintet amit egy profi PC-s csinál nem üti meg egy kontrolleres játékos sem, ami nem is baj csak számomra, ismétlem számomra zavaró és egyenlőre furcsa.

Élő példa, hogy pl. Far Cry-ban PC-n mindenkit lehenteltem, de konzolon inkább a lopakodásra törekszem mert nem vagyok annyira ügyes lövések terén.

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#88) vg válasza Jojo5 (#87) üzenetére


vg
addikt

Biztos frusztráló, hogy béna vagy. Erről egyvalaki tehet: saját magad.

(#89) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Folytatódik a béta?

#91) mentoloshypo

Más sem érti. :D

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#90) mentoloshypo válasza balikabo (#82) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Én nem vagyok elájulva a DualShock 4-től, a gombákról folyamatosan lecsúszik az ujjam, DS3-nál ilyen sose volt és még kisebb is. Az, hogy a kidomborodó gomba tetejét lényegében lenyisszantották szerintem nagy hülyeség volt. De lehet csak nekem nem esik kézre.

(#91) mentoloshypo válasza oriic (#89) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Nem igazán értem mi lehet a veszély.

(#92) janos666 válasza mentoloshypo (#91) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ledobnak egy "banhamer"-t. Akit megütnek vele, vagy aki ezután disconnect-et nyom, az kap egy 24 órás konzol szintű tiltást. :))
(Új játékos már nem léphet be, az utolsó nyer valamit.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#93) whYz válasza mentoloshypo (#90) üzenetére


whYz
addikt

Lehet cserelni xbox one analog karjara ha nem tetszik, vagy par forintbol veszel ra olyan gumit ami neked tetszik. En utobbit valasztottam es bejott. :)

(#94) mettek válasza whYz (#93) üzenetére


mettek
addikt

Hogy lehet xbox analógot betenni a ps4 kontollerbe illetve gumit cserélni?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#95) whYz válasza mettek (#94) üzenetére


whYz
addikt

Szetszeded(par csavar) es kicsereled az xboxosra, nem kell semmit ugyeskedni, pontosan beleillik. A xboxos kicsit magasabb, tehat meg jobb is fpseknel.

Gumit cserelni nem tudsz csak rarakni egy masik gumi "cover"-t. Ez egyszerubb es olcsobb megoldas, nem kell hozza szetszedni a kontrollert.

Nekem pl ilyen van:

[ Szerkesztve ]

(#96) DaemonX válasza whYz (#95) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Pont most rendeltem meg. :D

(#97) DaemonX válasza DaemonX (#96) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Bár lehet kicserélem akkor thumbsticket rendesen xd

(#98) balikabo


balikabo
tag

Srácok akik BIZTOSAN megveszik majd PS4-re a Destiny-t azok majd vegyenek fel vagy adják meg a PSN ID-jüket hogy lehessen együtt tolni, mert nincs is annál jobb:) Szóval még nem jött ki a game de már most érdemes szerintem társaságot gyűjteni mert úgy jó ha az elejétől megvan a csapat. Enyém: LegendarIQ

(#99) mentoloshypo válasza whYz (#95) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Ilyet már vásároltam és használom is, igaz jó csúnya zöld színű... :P
Nem érzem kényelmesebbnek viszont legalább nem csúszkál az ujjam.
Elég gáz, hogy ilyenhez kell folyamodni egy remek DualShock 3 után, de ez van, legalább filléres dolog.

(#100) DaemonX válasza balikabo (#98) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Engem felvehetsz, én most is tolom: DaemonX_HUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.