Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#150) Geller72 válasza #90088192 (#145) üzenetére


Geller72
veterán

"Nem kell elmagyarázni, gyakorlatilag amikor lelassítok 80/60 ra lakott területen táblázás szerint gyakorlatilag max 1-2 percet "vesztek"."

-Én sem bántani akarlak, de a matek látszólag neked sem megy. Amit fent írtál, az alapból hülyeség. Te csak azt hiszed, hogy a lakott terület pár percet vesz el a jó átlagsebességedből, mert azt gondolod, hogy alig 5km volt ez a falu is, hát az semmi. Önmagában ez a távolság nem mérvadó, hanem az, hogy MEDDIG mentél 50-el mondjuk. Ha - tegyük fel - 10 percig mentél 50-el, akkor ha 10 percig mész 90-el, biztos lehetsz benne, hogy az átlagod igen le fog esni. Hiába haladtál te megtett távon 90-el sokkal többet, mint 50-el, pont ez benne a lényeg. Amúgy remélem, rosszul értettem azt a 80/60-as lakott területes "lelassításod". :U

Én ugyan ritkán repülök, jellemzően évi 2, 3x, a legtöbbször kocsival járok haza, éppen most nagyjából ~1500 km-ről. Mentem haza olyan autóval, aminek kb. 120 km/h volt az a sebesség, ami kivitelezhető volt, plusz az én zsebemre ment a dolog, jó esetben (stau, egyebek) 16-17 óra alatt voltam otthon, extrém siker volt, ha hamarabb, de akkor nagyjából kés a vajon effektus volt hazafele, max a németeknél kellett az útmunkálatok miatt lassítani 80/60-ra. Ez sem kevés, vannak 10km feletti ilyen szakaszok, rombolják a menetidődet rendesen. És volt olyan, amikor céges autóval voltunk, ami új autó, tehát eleve pályázásra "termett". Ezzel minimum 3-4 órát faragtam ugyanezen az úton. A korlátos helyeken 130 helyett 135 körül tudtam menni, de ez még az út felét sem tette ki, mert a németeknél sokat megyek és ott általában nincs korlát. a 160-170-es utazót lehet tartani. Épp azon morfondírozok, hogy lecserélem a saját kocsim egy valami hasonlóra, mert az oda-vissza úton az a 6-8 óra mínusz nekem sokat jelent. Főleg, ha másfél-két hónap után csak egy hetet vagyok otthon. Nem beszélve arról, hogy legtöbbször meló után indulok. Ha sikerül előbb megpattanni, egy gyors kocsival nem mindegy hogy éjfélre, vagy hajnali négyre érek haza.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.