Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #21180672


#21180672
törölt tag

csak akkor vagyok hajlandó felrakni ha biztosan tudom h ez is elkúr valamit a rendszeren.

(#2) Mostly Harmless


Mostly Harmless
tag

A steames Borderlands 3-at megtalálja már a GF Experience?

(the cake is a lie)

(#3) VágniValó válasza #21180672 (#1) üzenetére


VágniValó
addikt

Nyugodt lehetsz.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#4) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Hát meglátjuk hogy EZ megoldja-e a 3. hónapja tartó gondjaim....

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#5) ledgeri válasza ledgeri (#4) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Már tudom, hogy nem, de GG...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6) #21180672 válasza ledgeri (#5) üzenetére


#21180672
törölt tag

:D

mik a gondok nálad?

(#7) ledgeri válasza #21180672 (#6) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Januári win7>w10 váltásom óta ha bármilyen féle böngészőn (Discord, firefox mindegy) megy videostream (Mint adatfolyam: twitch/Youtube/facebook vidi, mindegy) ,random megakad a teljes gép (egér nem mozdul, a tizrdmásodperc hangja beragad).
2. wintelepítés, mióta előjött, azonos számú NVdrivertől kezdve hírbéliig minddel megesett, volt DDU is, meg szét is szedtem a gépet (minden csati le és vissza). Wintopikban egyből "Driverprobléma"..., míg előtte w7-ttel nem volt semmi a legutóbbi hardvercsere óta (sem), években mérendő. Hát ennyit erről... ;] :O

Csak azon reménykedek, hogy nem károsodik valami folyamatában... (És nem terhelésfüggő, mert pl az összes aktuális half-life-ot most vittem végig [ami azért megterhelőbb mint egy discord...], viszont a COD royale, ami a mult heti patch reklám arca volt a korábbi előtti nv driverrel ment 1-2 órát okésan majd kérte az akkori friss drivert.., amint felraktam a hozzáillőt 2x menüben kifagyott indítás után 5 perccel....)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#8) #21180672


#21180672
törölt tag

nekem a kettővel ezelőtti geforce frissités óta szar a video stream ha a messenger program amit használok van a focusban. amint háttérbe rakom megszünik. plusz az egér is elkezd akadni ha az app ablaka aktiv.

(#9) kovcsrob válasza ledgeri (#7) üzenetére


kovcsrob
tag

Nekem olyat csinált a legutolsó win 10, hogy 25 perc film nézés után akadt (egér minden megállt) pár század másodpercre. Aztán innentől pár másodpercenként akadás videólejátszó restartig.
Én is DDU meg minden. Azt hittem videókari, valami tömörítési bug, driver stb.
Kiderült, hogy valami alaplai driver hiányzott (volt rossz verzió települve). Az intel RST telepítéskor rakott fel valamit, ami helyrerakta. (persze az RST a legutóbbi win 10 frissítés óta "nem fut" de a hiba nem jött vissza. én meg nem piszkálom)

(#10) Dragon3000 válasza ledgeri (#7) üzenetére


Dragon3000
veterán

Próbáltad a hardveres gyorsítást kikapcsolni a két programban?

(#11) gabro0


gabro0
őstag

Titkon mindig remélem hátha megújul a kezelőpanel, mert amióta gépem van, ugyanaz a felülete :( Nem mondom, legalább működik, de ez is hozzátartozik.
A Radeonéban úgy tudom mindent is lehet állítani és emellett jól is néz ki, itt meg maradt a 15 éves UI. Le fogják vajon valaha cserélni?

[ Szerkesztve ]

(#12) Dragon3000 válasza gabro0 (#11) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igaz, hogy elmaradott a kinézet, de sokan soha nem nyitják meg, akik igen onnan a legtöbben meg egyszer, amíg beállítanak mindent.

(#13) Raysen623


Raysen623
addikt

A Warzone-os driverrel elszálltak a játékok. Visszaraktam a legutolsó Studio drivert és azzal minden stabil. Ezt sem fogom így felrakni mert számomra felesleges.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#14) radol válasza ledgeri (#7) üzenetére


radol
újonc

Szia. Nálam ugyanez a probléma egy pár hónapja vásárolt Asus gamer laptoppal. A megoldás, hogy Nvidia vezérlő pultban az előnyben részesített grafikus vezérlőt automatikusról, nagy teljesítményű Nvidia vezérlőre raktam. Újraindítás után ez a probléma megszünt. Próbáld meg hátha neked is segít .

[ Szerkesztve ]

(#15) jaja1981


jaja1981
addikt

Srácok, ez a hibaüzenet fogad.
Mi tévő legyek?

Köszi.

(#16) ledgeri válasza Dragon3000 (#10) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha előtte ment, és OS csere óta nem, akkor ennyire jónak tippeled a win10 HwA képességeit? + Van hogy napokig oke, aztán jön s megy... Ha ugyanazt csinálom napokig akkor miért jó akkor?

(#14) radol Lehet, hogy amiatt, mert neked apu/igp is engedélyezett, de nekem nincs olyanom, vagy nem találom... (az IGP-m tiltott)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#17) Dragon3000 válasza ledgeri (#16) üzenetére


Dragon3000
veterán

Többször olvastam, hogy ez volt a megoldás különböző gondokra mindkét programnál, ezért kérdeztem, hogy próbáltad e. A legfontosabb, hogy mindkét oldalon előfordulhatnak gondok a hardveres gyorsítás mellett.

[ Szerkesztve ]

(#18) Csupingo válasza jaja1981 (#15) üzenetére


Csupingo
veterán

Tippre azt mondanám, hogy eddig standard drivert használtál és most dch-t telepítenél, vagy fordítva. Vagy DDU-val törölj mindent és akkor bármelyik települ elvileg, vagy ami egyszerűbb, hogy a techpowerup oldaláról töltesz le standard drivert.
Az nvidia oldalán már nehezebb sima drivert találni, de itt még szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#19) Amartus válasza Csupingo (#18) üzenetére


Amartus
senior tag

Ez mi ez a DCH-driver?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#20) Csupingo válasza Amartus (#19) üzenetére


Csupingo
veterán

PH-ról: "a "DCH" az új verzió, amely már igazodik a Microsoft újításaihoz, vagyis MWD (Modern Windows Drivers) besorolású. Ez azért lényeges, mert a váltás egyirányú, vagyis ha a felhasználó egyszer telepíti a DCH verziót, akkor nincs visszaút a normál felé. Ez akkor is igaz, ha például a Windows Update időközben a háttérben megoldotta a frissítést, vagyis innentől már csak a DCH verzió jó. Utóbbi alapvetően nem tartalmazza az NVIDIA, UWP-hez írt vezérlőpultját, viszont aktív internetkapcsolat mellett elvileg automatikusan letöltődik a Microsoft áruházából. Ha ez valamiért mégsem történne meg, akkor sincs baj, mert manuálisan is elérhető, méghozzá "NVIDIA Control Panel" néven keresve."
Ha minden igaz, már az intel igp-hez is ilyen van és hang driverből is létezik. Gondolom ez a jövő, és a sima drivereket el akarják tüntetni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#21) Amartus válasza Csupingo (#20) üzenetére


Amartus
senior tag

Oké, de mitől jobb, vagy más? Vagy mik ezek az újítások?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#22) Csupingo válasza Amartus (#21) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem tudom, én se nagyon foglalkoztam még a témával. Drivert is csak 1-2 évente cseréltem, manapság meg nem is, mióta nem játszom. :DDD Angol leírás.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#23) Amartus válasza Csupingo (#22) üzenetére


Amartus
senior tag

Megnéztem, és ha jól értelmezem, akkor a formátumban van különbség. Kisebb, gyorsabban települ, és a CP-t külön tölti le. Alapvetően egyeznek.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#24) #16939776 válasza ledgeri (#7) üzenetére


#16939776
törölt tag

Windóz telepítette PCH/IGP driver helyett telepíts kézzel inteles-t, ha valóban H61-es lapod van ez sok problémát megold, többek között a videolejátszás akadozását is.

(#25) kovcsrob válasza gabro0 (#11) üzenetére


kovcsrob
tag

Remélem, hogy nem "újul" meg a kinézet.
A skype is megújult. Egy csomó funkció azonnal elveszett. (bár már kezd visszaszivárogni)
A win is újult már meg. Csempés lett.
A office megújulása ellen is harcoltunk évekig. (a 2000 utáni váltás időszakában)
Meg a mostani win 10 ben is egy csomó funkció szinte elérhetetlen helyre került. Ha meg megkeresed, akkor megnyílik egy eredeti felületű/elrendezésű ablak.
Egy pár letöltés vezérlő is újult már meg. Ott is funkcióvesztés lett a vége.
Meg az AMD "döccenőire" is emléxem. Pl amikor azonnali GUI összeomlással járt egy egy panel megnyitása. Vagy, amikor olyan elemeket akart indítani, amik nem települtek fel a driver telepítésekor.
És akkor még nem beszéltünk a csecse GUI k méretezési gondjairól. PL amikor nem ismeri fel a monitor felbontását, vagy méretezési beállítást és lelóg a képről, az a rész, ahol állítanom kellene. (a "legviccesebb", amikor ez a videókari beállítás progija és pont azt akarom le OK ézni, ami helyre rakná)

(#26) gabro0 válasza kovcsrob (#25) üzenetére


gabro0
őstag

Világos. Viszont mindez ésszerű döntésektől függ és a szoftverfejlesztőkön múlik, na meg a tesztelésen.

(#27) ledgeri válasza #16939776 (#24) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Miért, ha alapból a PCIe-s VGA van használatban, annak a drivere fent van, és az IGP így tiltott? Hogyan akad meg pár, de nem minden adatfolyam ha tényleg ez a probléma?

Melyik Drivert kéne hozzá felrakni? Azt amelyik win8.1-es vagy korábbi? Mi értelme ennek? Mi értelme a "úú mi megoldjuk" hozzáálásnak a WIN oldaláról, ha nekem kell triplán mókolni vele?
Intel oldalán nézzem, vagy a lapomén? Mi van, ha a lapom nem ajánl semmit, mert a w10 megoldja?

Hogy kevesebb kattintás legyen: intelnek a driverellenörzőjének feltétele okés, vagy szét kéne speckózni inkább HA ez a probléma?
Hogyan működött a win7-em a fenti kínlódás nélkül?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.