Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok.
Brightness 100 on használom akkor a monitornak hosszútávon nem lesz baja azon kívül hogy így zabálja a legtöbb energiát?

ÁdiBá

(#152) old_artist válasza ÁdiBá (#151) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

100-on :F :Y használod a Brightness-t, ... ha a monitornak nem is, de a szemed bánja majd hosszú távon ezen használni a fényerőt!
Szvsz sürgősen vedd le a fényerőt legalább 35-50 közé.

(#153) ÁdiBá válasza old_artist (#152) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Köszönöm.
Orvosoltam a problémát.

Lenne egy olyan kérdésem hogy mi okozhatja azt a problémát hogy néha mikor a számítógép kikapcsolja a monitort, egy idő után vissza kapcsol a monitor és feketeként világít a panel.
Ez a jelenség akkor figyelhető meg ha a számítógép nincs kikapcsolva.
Ha kikapcsolom a gépet akkor normálisan kikapcsol a monitor is.
Én videokártya driverre gondolok, vagy esetleg monitor hiba lehet?!

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#154) old_artist válasza ÁdiBá (#153) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Itt valami beállítási gond lehet.
A monitor power kapcsoló ledje miként viselkedik ilyenkor :F
A képernyőkímélő (Energiaellátási beállítások módosításánál) beállításait ellenőrízted :F

(#155) tecsu


tecsu
addikt

Sziasztok!

Ez a tipus miert letezik? :D
A gyarto honlapjan egy arban van az U2713HM es az U2713H (800 angol font) viszont egy lenyeges kulonbseg van a 2 monitor kozott, hogy a H-nak nagyobb a gamutja, tobb szint jelenit meg.
Vagyis emellett nincs ertelme egy kisebb szinpalettaju monitornak ugyanannyiert, nem?

[link]

[link]

Szoval valamit nem veszek eszre igy 3 ora fele, vagy el van irva a Dell honlapja? :F
(Tudom, mashol olcsobb is lehet, mint a hivatalos oldalon; Na ez is paradoxon, de ez most nem erdekes.)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#156) Nyugdíjas válasza tecsu (#155) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Majd kipihened magad, semmi gond.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#157) El Kebir válasza tecsu (#155) üzenetére


El Kebir
őstag

van ilyen, mikor a gyártó honlapja is gáz... :D

pl a monitorguru és az oázis is (gondolom a többi bóót is...) kritika nélkül átvette a U2913WM-nél ezt az adatot:
"Pixel pitch:
0.09 (H) mm x 0.26 (V) mm"

valaki elmagyarázhatná, hogy ilyen vízszintes képpontméretnél, hogyan jön ki az, hogy 2560×1080-es felbontás mellett, a monitor szélessége a nagyobb... :P ;]

(meg ugye alapból négyzetes pixelei vannak a monitornak... és nem téglalap alakú... valószínűsítem, hogy valamelyik jólképzett szakember a subpixel méretet, vagy valami hasonlót, adott meg a dell honlapon... mert amúgy ezzel a képpontmérettel számolva kb 14"-os a cucc :DDD )

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#158) tecsu


tecsu
addikt

Ja, ok, mar latom, hogy mas helyen mas arak vannak. Szolni kene a Dellnek, hogy nem tudjak jol az arakat. ;)

Ez esetben lenne egy kerdes: vajon megeri a H-s verzio a magasabb arat akkor, ha nincs 10 bites videokartyam? A komolyabb belso feldologozas (14 bit) a 8 bites RGB csatornak eseten ad erzekelheto pluszt?
A szinatmenetek szebbek lesznek amiatt, vagy a csatornankenti 10 bites monitor csakis 10 bites videokarival es szoftverrel ad jobb eredmenyt?

Meg hat benne van az is, hogy kesobb esetleg lecserelem a vidkarit 10 bitesre...
A 10 bites mozizas tenyleg jobb minoseget/elmenyt ad, vagy mivel a filmeket 8 bites formatumon adjak ki, nem erdemes 10 bitre konvertalni a megjelenitest?
Ugyanez a felbontasnal is kerdes szamomra. A HD filmeket nativban vagy felkonvertalva kapunk jobb kepminoseget, ami persze fugg a konvertalo algoritmustol? Ti hogy szoktatok?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#159) Nyugdíjas válasza tecsu (#158) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A DELL sose' tudja jól. De úgysem tőlük veszed.

Nam azon múlik elsősorban, hogy mennyi a bit, hanem hogy kell-e neked a széles színtér?

Teljesen értelmetlen a 8bit, és a 10 bit közt megjelenítésbeli, jól észrevehető különbséget keresned. Konkrétan filmnézésre vennéd?

El Kebir: Nocsak:D Kösszhogyjössz.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#160) tecsu válasza Nyugdíjas (#159) üzenetére


tecsu
addikt

Fotozassal, rajzolassal probalkozom, erdekel a dizajn. Talan komolyabban beleugrok.
A jo minosegre pedig torekszem. Nem bannam, ha filmhez is jo megjelenites lenne.
TV-m nincs es nem is lesz.

A 8 bit nem, de a hattervilagitas egyenetlensege, a sarki bevilagitas aggaszt. Ahogy neztem, itt Ángliaban nem jonnek ki hazhoz cserelni, nekem kell postaznom a sajat koltsegemen. Helyben meg nem lehet kapni semmit, minden neten jon. :U

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#161) Nyugdíjas válasza tecsu (#160) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Akkor minden gondodra megoldást nyújt a 2713H. Nem lesz egyenetlen, és tuti a 8bit. Később vehetsz egy olcsóbb FirePro-t, vagy Quadro-t a 10 bites jelhez.
Ha ilyesmikre vannak igényeid, szerintem kár lenne beérned egy "majdnem jóval", ha létezik minden igényedet kielégítő modell.

Nemmellesleg nem állhatsz neki fotóval foglalkozni (vagy akár nyomdai dolgokkal) egy sRGB monitorral.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#162) Takataka


Takataka
csendes tag

Nagyon szeretnék egy U2713HM-et, Syncmaster 931BF után.
de a HD6970 elég lesz hozzá? Ugye csak játékban lehet gond, de az főleg Tera.
NX-ben meg ugyse nem sose használok élsimítást meg ilyen vackokat.
Remélem nem elég hozzá mert kardomba dőlnék ha 150K-s monitorhoz
kellene még egy 100K-s vga.

(#163) grimmer


grimmer
csendes tag

sziasztok!

most vettem egy új U2713HM monitort,minden fasza volt, csak miután újra indítottam a gépet a windows töltőképernyő után a bejelentkezés helyén sötét képernyő fogadott. kihúztam a kábelt, bedugtam a régi monitort, visszajött a kép, újra visszacseréltem, működött a U2713HM.

a dolog még mindig működik, minden újraindításnál a bejelentkezési képernyő elsötétül, ha kihúzom a kábelt és újra visszadugom visszajön a kép. szerintetek mi lehet a gond?

az oprendszerem: win8 x64

(#164) Zodicus válasza grimmer (#163) üzenetére


Zodicus
senior tag

Nincs esetleg másik kijelző csatlakoztatva, amit elsődlegesnek gondol a win?

(#165) Takataka válasza grimmer (#163) üzenetére


Takataka
csendes tag

Valahol olvastam erről a problémáról,
keress rá a prohardveren vagy az ipon-on nem tudom máshol volt.
Azt hiszem másik kábellel megoldódik a probléma, vagy hívd fel a dell magyarországi
szervizét, vagy valami ilyesmit lehet tenni.

(#166) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Ma én is beállok ennek a remek monitornak a használói közé. Már várom az esti randit :))

(#167) ForRedGlory válasza ForRedGlory (#166) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Megvan a monitor. Ismerkedek vele, de egészen más szint, mint a régi Samsung T260-am, amit emiatt nyugdíjaztam :)

(#168) cafeesiska


cafeesiska
csendes tag

Hali mindenkinek.
Lenne egy kérdésem van egy Dell UltraShar U2711 monitorom, 2560 × 1440 felbontásl. Ehez kéne video konvertálo, mert sehol se találtam.

(#169) joca1


joca1
tag

Ha esetleg érdekel valakit U2713HM jó áron,akkor várom jelentkezését,kicsit nagyobbra váltottam.

[ Szerkesztve ]

(#170) davidsz válasza joca1 (#169) üzenetére


davidsz
őstag

Kár hogy megvették az orrom elől :O
Most rendeltem meg.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#171) davidsz válasza davidsz (#170) üzenetére


davidsz
őstag

Ma megjött a monitor. Csak ámulok és bámulok. :C

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#172) tecsu válasza davidsz (#171) üzenetére


tecsu
addikt

A sárga bevilágítástól? :D

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#173) arn


arn
félisten

azt tudja esetleg vki, hogy a dell monitorokra milyen eus garancia vonatkozik. tehat ha pl ausztriaban veszem, vagy ha itthon, es a masik orszagban mi ervenyesitheto belole?

koltoznenk ausztriaba, de meg fel labbal itthon vagyunk.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#174) Nyugdíjas válasza arn (#173) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezt náluk kell megkérdezni. Itthon nem szervizelik csak azt ami itt lett értékesítve (betelefonálós-házhozjövős garinál bekérik a rendelési számot, amiből tudják hová szállította anno a DELL).

Ha ott akarnál venni, és itt esetleg garit intézni (nekem az leirásodból nem ez jön le) akkor mindenképpen problémás lesz.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#175) arn válasza Nyugdíjas (#174) üzenetére


arn
félisten

Epp forditva lenne, itt vennem, kint hasznalnam. Meg itt van a gep, de mar elegem van a mostani monitorbol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#176) Nyugdíjas válasza arn (#175) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Akkor ez első mondatom érvényes.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#177) chris0000


chris0000
őstag

hi.
a Dell UltraSharp U2711, új bontatlan jó vétel lehet 100k környékén 3 év garral?
thx.

(#178) Nyugdíjas válasza chris0000 (#177) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

abszolút

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#179) chris0000 válasza Nyugdíjas (#178) üzenetére


chris0000
őstag

Az input lagja nem lesz zavaró a jatekokban?
Sokat olvasgattam utána,de mindenki mást mond.
Vki azt írja,h fps-be se érzi más,h nem játékra van hanem tervezésre.
Sajnos nem tudom kipróbálni,tesztelni csak hamár megvennem.

[ Szerkesztve ]

(#180) Nyugdíjas válasza chris0000 (#179) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

És az megfelelő válasz lesz ha én mondom? Ezt csak akkor tudhatod, hogy téged zavar-e, ha már kipróbáltad.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#181) chris0000 válasza Nyugdíjas (#180) üzenetére


chris0000
őstag

Szeretnek minél többet megtudni a monitorrol ezért kérdezem.
Minél meggyozobb legyen h ez 1 jó választás számomra.
Mint írtam nem tudom kipróbálni!
Az arban tudtál segíteni thx,de egyéb másban nem.

[ Szerkesztve ]

(#182) Nyugdíjas válasza chris0000 (#181) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ebben sajnos senki más sem fog tudni. Az hogy nekem megfelelő-e játékra, vagy X, nek vagy Y-nak nem jelenti, hogy neked is megfelel. Objektiven számadatokkal lehetne ezt kommunikálni,de gondolom ennek már utánajártál, és azért kérdeztél, mert semmit nem mondott (ami érthető).

Egyébként szerintem ha komolyan játszol ennél gyorsabb monitort keress. Jó eséllyel lassúnak fogod találni.

Amúgymeg...

Minél meggyozobb legyen h ez 1 jó választás számomra.
Régen rossz ha másnak kell téged meggyőzni arról mire költsd a pénzed ;)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#183) chris0000 válasza Nyugdíjas (#182) üzenetére


chris0000
őstag

A segítség keres volt a lényeg mert tapasztalatokból,velemenyekbol,forumokrol tudok jelen esetben építkezni,mert mint már tobbszor írtam nem tudom kipróbálni.
Sajnos ugy néz ki,h ez a kérdés csak vizuális szempontból dönthető majd el igazán.
a meggyőzés jelen esetben mások véleményen v. teszteken alapszik,amit ugy gondolok,h nem felrevezetesbol írnak es akar jó döntés is születhet belőle.

(#184) tecsu válasza Nyugdíjas (#182) üzenetére


tecsu
addikt

Hm. Egyetértek.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#185) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Hi All!

Most jutottam el odáig,hogy vegyek egy ilyen monitort!
A tulajdonosoktól szeretnék 1-2 tapasztalatot hallani,hogy milyen!Leginkább netre és játékra használnám fimre ott a Pana plazmám!
2560*1440ben nem túl kicsik az asztalon lévő ikonok?
MSI R 7970 Lighting VGA-m az valszeg bírni fogja!

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#186) Jackie_Chan válasza Jackie_Chan (#185) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Azóta túl vagyok a vásárláson!

Sajna előre nem néztem utána,hogy a VGA-m nem adja le azt a felbontást DVI csatin csak a Displayporton!
Természetesen olyat nem mellékelnek mellé,raktáron sehol nincs egyik itt fellelhető boltban!A képe gyönyörű,de ,hogy megnézzem a 2560*1440ben arra még várnom kell pár napot! :(

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#187) r-chee válasza Jackie_Chan (#186) üzenetére


r-chee
őstag

Érdekelnének a tapasztalataid 2560*1440-es felbontáson, főként játék és film terén :K

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#188) Jackie_Chan válasza r-chee (#187) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Film téren nem tudom nyilatkozni,mert nem néztem arra 42st50-es Panát használok!
Ami a játékokat illeti fenomenálisak!Amiket próbáltam eddig:
BF4
Hitman Absolution
Far Cry 3

meg valami teszt progit futtattam még annak most hirtelen nem jut eszembe a neve!
Természetesen minden Ultra beállitáson ment!
Nem bántam meg,hogy rábeszéltek erre.Eleinte a Full HD-sat akartam megvenni,de szerencse,hogy nem azt vettem!
Aki teheti inkább ezt a modellt válassza!

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#189) chris0000 válasza Jackie_Chan (#188) üzenetére


chris0000
őstag

hi.
én is agyalok 1 ilyen monitoron a full-hd után.
szerintem a vga-m is bírná a natív felbontást játékok alatt. (nvidia 770lighting)
félek,h csak megvétel után tapasztalom meg,h ok v. nem ok.
a 8ms-ra gondolok...1 cikkben írták is idézem:
"Ami a sebességet illeti, ezzel nem voltunk teljesen kibékülve. A monitorral egészen jól lehet játszani, elmosódása alig van, de a készülék bemeneti késése már érezhető volt célzáskor, ami teljesítményünk rovására mehet. Nagyjából ennyi hibával kell számolni, de összességében a képminőséggel így is nagyon elégedettek voltunk."
a 3 játék amit kipróbáltál,azokban nem tapasztaltál semmi ilyen dolgot v. fel se tűnik?
én most 1 benq 120hz-es 3d-s monitort használok,de mégis jobbnak gondolom ezt a dell monitort 2560*1440/60hz-el. (játékra,filmre)
üdv.

(#190) Jackie_Chan válasza chris0000 (#189) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Hali!

Azóta már jó pár játékot kipróbáltam,de semmi ilyesmit nem vettem észre,se a BF4-nél,sem az új COD-nál!

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#191) Rick3D


Rick3D
senior tag

Sziasztok !
Tervben van egy ilyen monitor beszerezése , az volna a kérdésem hogy egy 6870 vaporx kártya ezt bírná?Fél év múlva beszerzek egy jobb vga-t csak addig kéne valahogy bírnia.Passzolna hozzá ez a tartókar?Esetleg tapasztalat ez ügyben vagy olcsóbb megoldás?

(#192) DNS_65


DNS_65
senior tag

Sziasztok,

Jelenleg egy 660Ti-m van, i5 2500k-val, ehhez a konfighoz meg lehetne próbálni ezt a monitort szerintetek?
Főleg játékra használom a gépet (BF3,4), vagy vegyek inkább egy sima FHD monitort 27 colosban a jelenlegi 23-as helyett?
A vizuális élményt szeretném növelni, meg a képátlót, melyik a jobb választás?

[ Szerkesztve ]

(#193) Jackie_Chan válasza DNS_65 (#192) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Hát én mindenképp EZT javasolnám!
ÉN csak ajánlani tudom!Ha netán nem birná még mindig használhatod FULL HD-ban addig mig nem fejlesztesz!

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#194) Rendo84


Rendo84
senior tag

Érdeklődni szeretnék, hogy fps játékoknál mennyire észrevehető az input lag? Legtöbb alkalommal játékra használnám. Nagyon vonz, hogy full hd-nál magasabb felbontású valamint a minőségi ips technológia. Teszteken olvastam, hogy komolyabb játékosokat zavarhatja a 8 ms válaszidő. Tényleg ennyire szembetűnő és észrevehető a különbség egy 2 ms válaszidejű TNes-hez képest?

(#195) tecsu válasza Rendo84 (#194) üzenetére


tecsu
addikt

Valakit zavar, valakit nem. Nem úszod meg, neked kell kipróbálnod. ;-)
Hardcore gamereknek nem ajánlott jelenleg IPS monitor.

A sarkokat is csekkold le a háttérvilágítás sárgás megjelenése miatt, viszont az példányonként változik.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#196) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Üdv!
Van egy Dell U2713H típusú monitorom. (Persze a topic címébe HM van de gondolom ez sem tér el sokkal.) Az lenne a kérdésem hogy ezt a szoftveres kalibrációt próbálta már valaki, és ha igen hogy sikerült neki? Mert nekem sajnos nem megy valami nagyon jól. :(

(#197) Rendo84


Rendo84
senior tag

Ehhez a monitorhoz, egy HD7970 Super over clock (SOC) vga, elég lehet a 2560x1440-es felbontáshoz?
Van olyan játék, ahol kevés lehet ez a vga?

(#198) Rasiel válasza WaterWawe (#196) üzenetére


Rasiel
senior tag

Pontosan mivel szeretnéd beállítani?

(#197) Rendo84: Ha mindent maximumra karsz húzni (AA kivételével), akkor pl. AC4-hez akkora felbontáson már kevés lehet.

[ Szerkesztve ]

(#199) jerry311


jerry311
nagyúr

Egyre jobban tetszik ez a monitor.
Eddig egyetlen bajom van vele, hogy egy-egy porszem a szívbajt hozza rám, olyan mint egy döglött pixel. :Y

(#200) Takataka


Takataka
csendes tag

Megvettem
WOT pont ugyanolyan gyors mint annak előtte. pontosabban ugyanolyan lassú.
( 30-45 fps, pályától függően)
Úgyhogy gondolom erősen processzor függő a wot.

Amúgy meg nagy alul a bevilágítás.
(fx6100 és hd6970)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.