Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wwhy


wwhy
veterán

Miért kellene kiirtani a D-Sub-ot :F

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#2) harry válasza wwhy (#1) üzenetére


harry
veterán

Szerintem sem kellene kiírtani, ha nincs kéznél egy 3-4eFt-os DP kábel, akkor igen jól tud jönni az analóg (mert pl. a dell notebookomon DP van és D-SUB, és előbbi kábel többnyire nem tartozéka a monitoroknak). Jó persze ekkora felbontásnál már illik digitális átvitelt használni, de olykor akkor is hasznos tud lenni, és mivel gyakorlatilag 0 plusz költség, és senkit sem zavar, ezért inkább legyen és ne kelljen, mint fordítva.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Nagyon jó cucc, de rendesen meg is kérik az árát...

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#4) stbtamas


stbtamas
aktív tag

Valaki magyarazza el kerem miert kell annyi, vagy egyaltalan usb port egy monitorra?
Nem gonoszkodni akarok, csak tenyleg nem tudom.

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#5) gyiku válasza stbtamas (#4) üzenetére


gyiku
nagyúr

pl nem akarsz a pendrivval az asztal alatt kommandozni.

duborog az oazis marketinggepezet :K

hüllő

(#6) Narasim


Narasim
aktív tag

én is Dell monitort szerettem volna, de az input lag miatt végül HP lett belőle. sajnáltam, mert sokkal jobban tetszik, mint a hp.
27es-t még nem láttam csak 30-ast, pedig szívesen összehasonlítanám, hogy a 3" ugyan azon a felbontáson mennyit számít!

az én moncsim is oázisos! nagy :R nekik!!!

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#7) csaabz


csaabz
őstag

Fél troll on:
Ennyiért már tv-t... :K

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#8) tronic válasza stbtamas (#4) üzenetére


tronic
tag

Hali!

2410-est használok otthon az alábbi USB-s leosztással:
- fenekébe megy egy Logitech Webcam C920, kábel behajtva, így tökéletesen nem látható
- balra általában egy pendrive és egy mobil HDD

üdv,
L

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#9) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Nekem csak a " kisfiú " U2312 van meg ebből a szériából , de nagyon meg vagyok vele elégedve .
Ha nagyon kötözködni akarok akkor max. azt tudom felróni , hogy kicsit ipari a design .

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#10) El Kebir válasza csaabz (#7) üzenetére


El Kebir
őstag

na mondd a tv típusát, aminek ilyen felbontása van! :P

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#11) vond válasza stbtamas (#4) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hordozni való egér és billentyűzet, mobil nyomtató és szkenner, pendrive, külső vinyó, webkamera, kártyaolvasó, fényképezőgép, videókamera, telefon töltés és adatmozgatás, lámpa, ventilátor, stb...

Nagyon is hasznos tud lenni, ha nem akarjuk, vagy nem tudjuk a gépházon, vagy az alaplapon lévő USB portokat használni...

Én csak azt sajnálom, hogy még mindig ritka az USB3 ilyen szinten...

Amúgy meg nagyon baba a monitor (a design-t mondjuk meghagytam volna a 11-es szériából)... Ha lenne most keretem monitort újítani, akkor valószínűleg ez lenne a befutó... sRGB grafikai munkára, videóvágásra, programozásra, általános dolgokra nekem kiváló lenne...

Az Oázis akcióért meg természetesen jár a főhajtás Nyugdíjaséknak: :R

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#12) adamssss


adamssss
veterán

Pöpec monitor csak az árából veszek 3db 2312-t...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Nekem is U2412 kistesó van, és nem bántam meg a Dell márkát. Szerintem a dizájnja is rendben van, semmicsillogó/ujjlenyomatgyűjtő felület. Ami egyedül nem az igazi, az a kijelző burkolata. Nem tudom, hogy csak a nálam lévő kevésbé tökéletes darab, vagy mindegyik ilyen, de nekem kisebb nyomásra is recseg a keret. Sőt amikor lelövöm a gépet akkor képes a monitor burkolata, vagy valami pattogni kisebb-nagyobb időközönként(gondolom hűlik az elektronika, vagy ilyesmi). Viszont a képe eszméletlen jó, és ez kárpótol mindenért.

(#14) Cifu válasza El Kebir (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szép és kellemes monitor, de én ilyen felbontást már inkább 30"-on néznék.

@ El Kebir: Nyilván TV-k esetén a FullHD per pillanat az elérhető felbontás, de meg kell mondjam, hogy én is inkább veszek egy 37"-40"-os FullHD TV-t ennyiből, aztán nézem másfél méterről. Igaz, hogy "pixelesebb" a kép, de cserébe jobban kitölti a látóteret.

@Csaabz: Pro és kontra vannak érvek a TV-kkel kapcsolatban. Számomra is érthetettlen, hogy a TV-kben használt panelekből miért nem csinálnak 32-37-40 colos olcsó monitorokat, minusz SmartTV, minusz tuner és USB lejátszás és meg egyebek.

Másfelől viszont egy olyan minőségű panel, mint ami ebben a DELL-ben van, bizony TV-k esetében is inkább 200e Ft körüli árszinten kezdődnek. Szóval oké, hogy ez a moncsi 160e Ft, de a képminősége is egy nagyságrenddel jobb, mint a hasonló árkategóriás LCD TV-ké...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15) MaUser


MaUser
addikt

Ismerős tegnap kapta meg és veri a fejét a falba, mert mint kiderült már az IPS panelekkel is sikerült eljutni a TN-ek szintjére: tökéletesen szemből is használhatatlan sötétebb szobában a 27"-es monitor sötét képek esetén, mert olyan szinten látszik rajta a glow... Inkább még plusz 20-30%-ért egy másik, immár nem spórolós IPS panellel szerelt 27"-es monitor, amit legalább szemből lehet nézni...

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#16) Gabor970


Gabor970
addikt

2560 X 1440? ez királysáááág! 4X3 db 640X480-as pokerasztal kifér. IDE VELE!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#17) bencekemence válasza Gabor970 (#16) üzenetére


bencekemence
csendes tag

Látom a lényeget kiragadtad a cikkből. ;]

Jézus, ki játszik manapság 640x480 pókerasztalon?

(#18) Nyugdíjas válasza Cifu (#14) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem pont ez a bajom évek óta... Komolya, sokszázezres tévére nincsen pénzem (láttam már olyat ami megfelelne, csak nem a pénztárcámnak), de monitoroknál viszont -foglalkozási ártalom- megszoktam a jó képminőséget, és emiatt pont most jutottam el oda, hogy el is adtam a tévémet (egy olyaóbb Philips modell), mert szégyen-nem szégyen nem tudtam már nézni a képét a monitorok utána miket naphosszat bámulok. Inkább nézema filmet 22-23"-on,de az nem állapot amit az ilyen 100-150k-s tévék leművelnek.

#15 MaUser: Sajnos ez nem a spórolósságon múlik. Itt ti(ő) valami mást képzeltetek el, és hát sajnos -mint oly' sok esetben- a valóság nem ér fel a képzelethez.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#19) Pipó


Pipó
őstag

Én pár hónapja vettem egy használt Samu 305T-t 30" 2560*1600, hibásan (vibrált a kép) 39.000-ért számlával bruttó. A javítás 10 volt szintén számlával. Karc, pixel hiba mentes, gyönyörű. Vettem egy új kábelt 2-ért, így összesen 51-be volt egy még ennél is nagyobb remek monitor. Tökéletesen alkalmas mindenre (PVA panel). Szóval nem feltétlenül kell ennyit költeni egy jó monitorra, ha az ember nem újat akar.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#20) Zanik válasza Nordic (#13) üzenetére


Zanik
addikt

Miért nyomkodod a keretet? Nem nyomkodod, nem recseg! :P
Viccet félretéve szerintem tök normális dolog, lévén ez is csak egy műanyag burkolat. Nekem otthon az U2312-m is, és melóhelyen a Compaq LA2405wg-is nyikorog kicsit, ha állítgatom. A pattogás pedig tényleg a melegedés/lehűlés miatt van.
De ahogy te is írod, ezek apróságok a képminőség mellett!

u.i.: nagyon slágertermék ez az U2312HM, rengeteg ph!-s fórumozónak (még játékosoknak is) van ilyen monitora. :K

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#21) Bulitt


Bulitt
őstag

A 8ms itt is annyit jelent, mint az U2311-nél? Mert akkor nincs gond ;]

(#22) Integra


Integra
titán

ha jól rakom össze a technikai paramétereket, nem ez lesz az u2410 utóda nálam.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23) vond válasza Integra (#22) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Úgy néz ki, hogy azt a vonalat az U2413 fogja tovább vinni...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#24) Nyugdíjas válasza vond (#23) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

úgy:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#25) Integra válasza vond (#23) üzenetére


Integra
titán

remélem lesz belőle 27-30 coll környékén nagyobb felbontásban, de hasonlóan jó ppi-vel, de változatlanul felső kategóriás elektronikával. vagy, egy második u2410. kérdés, hogy kell e 2 monitor..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#26) Nyugdíjas válasza Integra (#25) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Lesz olyan is:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#27) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A
Válaszidő, betekintési szög, menü/
Válaszidő
Résznél mekkor a fényképezőgép zárideje?, ha nem az akkor hogyan készült?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#28) ledgeri válasza ledgeri (#27) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Egyébkéntén nem a kistesót, hanem az unokaöccsöt nézem most ( 2311h) ;] :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#29) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

-szép és el is fogadnám!
Régóta fáj a fogam egy 2560*1600 vagy 2560*1440-es kijelzőre, de szerintem ez sem lesz tartós társam az ára miatt, mert szerintem egyik nagy monitor sem 100000Ft-nál többet nekem

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#30) hemaka


hemaka
nagyúr

Nekem egy kisebb testvére van, teljesen jó :)

(#31) MaUser válasza Nyugdíjas (#18) üzenetére


MaUser
addikt

Azt ne mond, hogy ezt képzeled el bármilyen normális IPS-től. És ezt nem a záridő hozta elő, ez élőben, normális monitornézési távolságból ráadásul még intenzívebben nézett ki sötétben. Nem kellett forgatnod a fejed, szemből, középről nézve ilyen, nem tudod úgy nézni, hogy ne vakítson valamelyik sarok (nem szürkül, vakít). Ez így konkrétan egy vicc, a szintén "glow intenzív" ZR2740 sehol sincs tőle. Most vagy megint fut egy rossz széria (ugye első keresésre lett egy pontosan ugyanolyan hibákat mutató példány) vagy mindegyiknél ennyire kijön sötétben és szimplán ezen spóroltak.

Rá tudnál esetleg nézni nálatok sötétben mit mutat? Itt a ph-s képen is ott a glow a jobb alsó sarokban, bár ennél nem tudom milyen volt élőben.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#32) Nyugdíjas válasza MaUser (#31) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Láttam már ilyen monitort. Ekkora méretű panelnél ez ilyenez. Szerencséd volt a ZR2740-el:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#33) Destructo


Destructo
aktív tag

Jó a monitor!Nekem árban kicsit sok!

(#34) Televan74


Televan74
nagyúr

" alig drágább U2711, ami még sokig kapható lesz" - kimaradt egy "á" betű.

(#20) Zanik nekem is U2312Hm tolja az arcomba a képet, a TN után el vagyok ájulva.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#35) Nyugdíjas válasza MaUser (#31) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egyébként érdekes lehet, hogy milyen fényerőn produkálja mindezt, illetve én azért továbbra is azt mondom, kéne ezt látni saját szemmel, hogy el lehessen dönteni átlago smértékű-e a glow.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#36) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Szép darab, csak még drága!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#37) Zanik válasza Televan74 (#34) üzenetére


Zanik
addikt

Az az igazán durva mikor visszaülsz egy TN elé! Szinte elviselhetetlen! :K

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#38) Prof01


Prof01
veterán

Jó cucc, csak még mindig drága. :(

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#39) Angel1981


Angel1981
veterán

Szép darab! :R

(#40) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Valaki tudna egy könnyű kis képletet írni amivel ki tudom számolni, hogy adott felbontásnál és adott képernyőméretnél mekkora a pixelméret?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#41) franc0 válasza AssAssynn (#40) üzenetére


franc0
őstag

dpi calculator

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#42) Prof01 válasza AssAssynn (#40) üzenetére


Prof01
veterán

[link] ;)

Megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#43) vond válasza AssAssynn (#40) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Bár már írtak megoldásokat, azért nem törlöm ki a kőkorszaki megoldásomat... :B

Használd EZT az oldalt... Itt akár 4 képernyőt is össze tudsz hasonlítani...
Én most ezt a 27" 2560x1440-et állítottam be...

Itt megnézed az "Image Dimensions"-nél vagy a szélességet, vagy a magasságot... Attól függően, hogy melyiket választottad, elosztod a vízszintes vagy a függőleges képpontok számával, majd amit kaptál, azt beszorzod 25,4-gyel (ennyi mm egy inch)...

Példa: 23,54 / 2560 * 25,4 = 0,23356
Szóval 0,23356 mm a pixelméret az U2713HM-en...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#44) Chp


Chp
őstag

"van képe hozzá!" Ezen jót derültem. :DDD

(#45) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Tetszik. Na majd egyszer talán váltok. Bár én a mai napig odavagyok meg vissza s 23 as Dell-emtől.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#46) Meglivorn


Meglivorn
aktív tag

Szóba került a cikkben hogy játéknál azért ez a felbontás kicsit megfekteti a VGAkat. Emiatt kérdezem, csak kiváncsiságból) hogy ha ugyan az asztal ekkora, de én mondjuk egy HD méretű ablakban futtatom a játékot, akkor mi van? Akkor is a teljes desktop méretű kép terheli (végülis meg kell jeleníteni) vagy csak az adott ablak amiben a konkrét 3d számítás szükséges?
(Jelenleg 2 monitorom van, nem vettem észre hogy változna, de bevallom nem is végeztem teszteket ez ügyben. Csak most eszebe jutott.)

(#47) Komplikato válasza harry (#2) üzenetére


Komplikato
veterán

"Jó persze ekkora felbontásnál már illik digitális átvitelt használni ..."
Hát, ha jól saccolom a VGA d-Sub csak 2048-as felbontásig működik, azért több mint illik.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#48) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Akinek futja ilyen montirorra, szerintem futni fogja megfelelő VGA(k)-ra is.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#49) AssAssynn


AssAssynn
őstag

franc0 ; Prof01: Köszönöm szépen! :K

vond: Neked is köszönöm, és azt is, hogy meghagytad ezt a leírást, tényleg hasznos!

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#50) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

srácok,lehet tudni mi ennek a kijelzőnek az ára,sehol nem látom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.