Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) DEJVID válasza k. (#50) üzenetére


DEJVID
őstag

Engem "drága" fülhallgató miatt sznoboztak le.

[ Szerkesztve ]

(#52) makraipeter1 válasza DEJVID (#51) üzenetére


makraipeter1
tag

Nekem is mondták, hogy mi kerül ebbe 5k-ba? (cx300)
Odaadtam, beraktam valami muzsikát, és forgolódtak, merről jönnek a hangok :DDD

(#53) Gergő_ válasza k. (#50) üzenetére


Gergő_
őstag

Nem biztos, hogy ugyanazt értette burzsuj alatt amit te is. :D
Szerintem sincs sok értelme 10 ezer forintos adidász pamutpólónak. 10 ezerért már minőséget lehet kapni, pl. extrafinom merinó pólókat
Engem a márkajelzések mindig is taszítottak, mintha pl az anyagminőséget próbálnák kompenzálni. Mindig azt nézem meg először, hogy milyen anyagból van, milyen anyagú illesztésekkel és hol tákolták össze.

(#54) 7600 GS


7600 GS
addikt

Apropó minőség: Csak én vagyok olyan, hogy próbálom elkerülni a kínai gyártmányt? (nem csak ruha, hanem IT cikk meg akármi) Nem a minőség miatt, mert abban sokszor ottvannak a toppon, hanem én inkább mondjuk az EU iparát szeretném erősíteni. Nagyon maradi vagyok? :U

[ Szerkesztve ]

(#55) Csemike válasza 7600 GS (#54) üzenetére


Csemike
csendes tag

A kínai gyártmányt sokan szeretnék elkerülni, mégsem tudják. :)

(#56) Tim82 válasza makraipeter1 (#52) üzenetére


Tim82
nagyúr

A CX300 pont a tipikus példa arra, amikor a márkanév adja el az amúgy nem igazán jó terméket.

Vesd össze a hangot egy Brainwavz Alphával (ami innen az apróról kevesebb, mint feleannyiért megvehető, mint amennyiért egy CX300-at újonnan megkapsz - 8k-ért vettem CX300-at, kb. egy-másfél év után ajándékoztam el és vettem helyette az Alphát 3k-ért, mert elégedetlen voltam a túlzottan kiemelt basszusával), a Brainwavz hallhatóan kiegyensúlyozottabb IEM, mindenben veri a CX-et. Csak hát nem Sennheiser felirat van rászitázva.

Csemike: én, mint szintén bérből és fizetésből élő diplomás, sem szeretnék 40-50k-t kiadni egy jónak mondható Samsonite kerekesbőröndre, de elvileg megtehetném, csak akkor abban a hónapban már nem költök semmire a szükséges dolgokon kívül.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57) k. válasza DEJVID (#51) üzenetére


k.
őstag

Nekem utcára egy 17ks sony van, és legnagyobb meglepődésemre, szét dícsérték.
Egyszer elkérte oszt társam-ritkán adom oda-, és mondta, hogy mennyire király, meg milyen jó, és hogy szeretné, csak hát drága.
Ki sem ejtett semmiféle negatív dolgot.

(#58) Kassadin válasza 7600 GS (#54) üzenetére


Kassadin
addikt

Cipőből én csak adidast veszek, saját tapasztalat, hogy a vastag talpú cipők 2-3 év múlva is cipők, természetesen nem vadi új állapotban. Egy régebbi cipőm azt hiszem, hogy legalább olyan 4-5 éves, és még mindig egyben van. Igaz, szét van kopva, de edzeni tökéletes. Mivel a new yorkerben lehet kapni olcsón pólót, kínain meg drágább, egyértelmű, hogy nem a kínaira járok pólót venni, ami ráadásul kinyúlik meg sz*rabb minőségű.

(#59) hakosh válasza Csemike (#26) üzenetére


hakosh
tag

Itt megmagyarázzák, hogy mi itten a probléma: [HVG]

Szerk.: nem válasz akart lenni, de már mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#60) k. válasza Gergő_ (#53) üzenetére


k.
őstag

Szerintem meg van.
Van 3 éves polom, amin nem kopott meg a felirat, olyan mint újkorában. Van olyan 5 éves pulcsim, amit bár kinőttem de szintén hibátlan.
Lehet, hogy sokaknak ezek sznob, hülyeség, márkalógó drágáért cuccok, de szerintem akkoris jóminőségű dolgok, amik megérik az árukat.
Egy Zara ing 8k és nagyon jó anyagból van. Egy kinai 2k, de szarból.

(#61) Csemike válasza hakosh (#59) üzenetére


Csemike
csendes tag

Jó cikk, köszi! :)

(#62) Thunderzolee

Beteszem ide, hátha valaki el akarja olvasni:
http://piackutatas.blog.hu/2011/08/06/markaertek_devalvalas_ gyorsan_hatekonyan_egyszeruen_fila_tesco_pontgyujto_akcio

És a Heti Világgazdaság is foglalkozott a cuccokkal:
http://hvg.hu/panorama/20110824_ciki_vagy_nem_a_fila_taska

A HVG linkelt pár jópofa oldalt, ahová Filaságokat lehet feltölteni:
http://www.tumblr.com/tagged/filataska
és
http://filataska.tumblr.com/

Idézek a kommentek közül: :D ezen felröhögtem..
Akinek van ilyen pontfüzete és annyira sznob, hogy mégse váltja be az adja nekem légyszi. Gyerekeimnek kellene hátizsák, viszont nem járok Tescoba.

Oppss.. látom valaki közben megelőzött. ;]

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#63) DeadMeat


DeadMeat
veterán

ű mennyien vagytok már :D

No de látom nem csak én vagyok helikopter.Igazság szerint világ életemben sz*rtam a márkára,a lényeg, hogy normális minőség megfizethető áron.Azért néha elszalad a ló velem is,és beleszaladok a húszezres pulcsiba pl.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#64) Thome válasza DeadMeat (#63) üzenetére


Thome
addikt

Amikor 10 ezerért veszek nadrágot, én sem tartom magam normálisnak...

Egy kínai, normálisan kinéző ruhadarab is lehet mutatós szerintem, nem csak a márkás. Mondjuk cipőből csak bőr... De abból sem ezek az "üzleti modellek", hanem az ilyen deszkás szabásúak, sneakerek, ergo leszűkül a kör... Lehet hogy 10-20 ezer pénz, de hosszútávon megéri.

Most belegondolva, a cipőimen kívül nincs is márkás cuccom. Ja de, egy Puma hátitáska.
Vagy hát, kinek mi a "márkás": Propper, Rothco, ESS, de a legtöbb ember azt sem tudja, eszik-e vagy isszák ezeket a márkákat. :DDD

(#65) darál0w válasza BioNiCMaN (#41) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ELTE - LT

full komoly. oda jelentkezett és felvették... :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#66) nem_tom


nem_tom
őstag

Ha valami tetszik hordjad/használjad, ha nem akkor nem. Függetlenül mások véleményétől.

(#67) tildy válasza baluka26 (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

Kozel sem. Az A betu.

k : az 5-6 K-s polo tenyleg burzsuj . 2k-3k max egy polora. Pulcsik adidasban 25-30 font.
Azt az adidas polot meg itt max 8 fontert(2400 ft kb) megkapod.

Egyebkent mindenki arra kolt, amire akar, de kozelebb ar az adidas polonal a realis arhoz a 2-3 ezer forint, mint a 6.

Mondjuk odahaza , foleg a markabuzik , meg a kis fiatal menozo gyerekek kedveert mindent tularaznak, ami markas. Hala egnek itt realis aron kaphatoak, 60 fontert mar olyan adidas-nike-puma stb cipot kapsz, majdnem megszolal, otthon meg a legolcsobb kezdodik kb annyitol.

Arrol nem is beszelve, hogy a berekhez kepest mennyibe kerulnek.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#68) tildy válasza tildy (#67) üzenetére


tildy
nagyúr

Na jo, talan nem burzsuj kategoria meg , de en az eletben nem adnek ki ennyi penzt polora. Foleg ha ugyanezt a minoseget es markat feleannyiert is megkapom.

Talan emlekeztek, anno gyujtottem tescos piros pontokat -meg mindig koszonet azoknak, akik elkuldtek mert nekik nem kellett . Azota is boldog tulaja vagyok a 3 tefal edenynek, egy vwoknak egy serpenyonek, es egy palacsintasutonek (eletemben ilyen jo palacsintasutom nem volt meg!)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#69) Kassadin válasza tildy (#68) üzenetére


Kassadin
addikt

Én meg se tehetem, hogy 6 ezerért pólót vegyek, de ha megtehetném, akkor se vennék, fölösleges...Az meg hogy ott nálatok egy nike táska ~4 ezer forint, itt meg kb. a háromoszorosa, nevetséges.

(#70) DEJVID válasza tildy (#67) üzenetére


DEJVID
őstag

Akkor én burzsuj vagyok, mert a zara pólók kb fele tetszeni szokott ami az üzeltben van, és kb 5-6k-ba kerülnek. Divatmajom újgazdag gyökér vagyok.

(#71) Mr X válasza DEJVID (#70) üzenetére


Mr X
veterán

A tetszik, meg a csak olyat veszek közöt van egy kis különbség...

(#72) DEJVID válasza Mr X (#71) üzenetére


DEJVID
őstag

Mindig van ott olyan, ami tetszik, ezért nem is szoktam tovább keresgélni.

(#73) baluka26 válasza tildy (#67) üzenetére


baluka26
veterán

Ezek nem Originals pulcsik :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#74) anjani182 válasza hakosh (#59) üzenetére


anjani182
őstag

Mintha nem erre tippeltem volna én is :DDD

1. boltba nem találod meg
2. beragadt a nagy készlet és ki kell szórni

Forever and ever, let's make this last forever.

(#75) anjani182 válasza tildy (#67) üzenetére


anjani182
őstag

Azért ez így nem pontosan igaz! Nem a plázai Adidas boltokban kell vásárolni, és nem mindig a legújabb modelleket! :))

Forever and ever, let's make this last forever.

(#76) Dany007 válasza tildy (#67) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem 5-6k még nem olyan gáz, éppen a felső határ.
Utálok ruhát vásárolni, de a jómúltkor ráment a teljes napom.
Egyszerűen nem találtunk normális pólót normális áron. Mondjuk ez is plázában volt, de hát ott legalább van választék, legalábbis mi ezt hittük.
Baszki a sima egyszínű pólók kerülnek 2 ezerbe. Amelyik V nyakú, vagy esetleg van rajta egy logo az már 3 ezer. Amelyiken már van valami minta na az meg már 4-5k és amelyiken van valami tényleg jó design az már 6k+.
Szóval röhej, hogy egy minta nélküli egyszínű póló és egy "design-os" mintás között 3-4x-es legyen az árkülönbség. Mert különben u.a a márka és anyagminőség.

Lassan megint eljutok oda, hogy pólót kell vennem, és fogalmam sincs hova menjek. Ahol van választék, van jelenkori stílus és 6k alatt is lehet kapni, nem noname szutykokat. Legalább egy közepes minőséget.
Mert az egy dolog, hogy sok a 6k egy pólóért ami jól is néz ki, de számomra a 3k is sok egy sima egyszínű üres pólóért.

(#77) Thunderzolee válasza Dany007 (#76) üzenetére

A válasz: Józsefvárosi piac.

Ha épp nincs razzia, a középső soron, (a "márkás" soron) 2-3ezer körül biztos találsz ami tetszik. Csak tudjál különbséget tenni lopott, és hamis ruha közt. ;)

Most nézem, veszprémi vagy, hát akkor Neked valószínűleg nem pálya, h rendszeresen kinézz a Józsefvárosira. A Balaton plázában viszont mindjárt a bejárat mellett ott a Cosmos, ott szép rövid ujjú ingeket árultak, tavaly nyáron is vettem párat, meg idén is, mikor voltam otthon.
Gondoltam is rá, h ha a Club Jeans megszűnt, átvehetné a helyét, hasonló a profiljuk, csak a Cosmosban nincs Philip Russel.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#78) Thunderzolee válasza tildy (#67) üzenetére

Ejha, a Lonsdale ilyen olcsó? :D
Akkor ezek szerint az utcákon akik zavarognak, nem ideológiai alapon vannak Lonsdale-ben, hanem mert valóban a (csóró) aljanépből kerültek ki?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#79) tildy válasza baluka26 (#73) üzenetére


tildy
nagyúr

Es az mit szamit???ha mar markasabbat es minosegit akarnek venni amugy, tuti nem adidast, hanem oakleyt vennek. Villogni lehet vele vagy mi?

Nos mi azt vesszuk ami szimpi. Itt nincs ezekre a cuccokra markabuzisag, remelhetoleg otthon se lesz idovel, ahogyan elerheto lesz olcsobb kategoriakban is. Ergo nem a felirat miatt kerul megvetelre a polo, meg a gyarto miatt, hanem mert tetszik, jo az anyaga, stb. IGen van Fila polonk, Adidas pulcsink, lonsdale es everlast cuccunk, de a feliratok semmit nem szamitottak a vasarlasban, es nem azert lettek veve, mert ez adidas,vagy nike.

Tobbiek: karacsony elott megyunk haza, boronddel. akinek kell valami sportsdirectbol ,polo , pulcsi , nezzen szet. Vittem en mar egyik ph-s sracnak pulcsit (masoknak meg telefont, stb).
Ket puma, adidas, stb. polot adnak 18 fontert szinte mindig.

Dany007: egy cipom volt anno talan, ami 10990ft volt, de meg eletemben nem vettem ruhat 10E folott. Jokor kell vasarolni. Volt olyan farmerem, ami 12900rl volt 2500re learazva a new yorkerben. Puma, adidas cipot 12-rol 7re learazva vettem a hervisben....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#80) tildy válasza Thunderzolee (#78) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, a Lonsdale eleg olcso.3000ft korul mar pulcsit kapsz, egy lonsdale polo 1200 Ft(£4)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#81) DeadMeat válasza tildy (#79) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ezt megjegyeztem,lehet élek majd veled :R

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#82) lsebestyen


lsebestyen
addikt

fu, ma 42 emberen láttam filás oldalt/háti/kézi tasit :DDD azért ez brutál, és nem is a belvárosba voltam....am ha kell olcsón márkás cucc, go to my blog:)

(#83) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Nekem 10 éve volt egy Fila cipőm, azóta sajnos elhalálozott, de a top3 cipőim között volt.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#84) Thome válasza lsebestyen (#82) üzenetére


Thome
addikt

Na, ezért sem kellene már nekem fila, akkor már inkább kínai noném cucc, legalább nincs rajta hogy fila... :U

(#85) lsebestyen válasza Thome (#84) üzenetére


lsebestyen
addikt

pont ezaz...nézeggetm msot ezt az angol oldalt, és voltak jó fila cuccok, de ezek után teljesen tré lenne:S a hvg-s cikknek teljesen igazat adok :K

(#86) Ocarina: igen, mert tegnap is láttam egy csomót, és elhatároztam, h ma számolom:D

[ Szerkesztve ]

(#86) Ocarina válasza lsebestyen (#82) üzenetére


Ocarina
aktív tag

Számoltad? :DDD Nem semmi.

Én is nagyon sokat láttam.

[ Szerkesztve ]

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#87) vans?


vans?
őstag

Hihetetlenul sok ilyen taskaval talalkozom az utcan minden nap, de igazabol telibesz#rom, az o dolguk, en utalom a tucattermekeket.

hábm bábm

(#88) tildy válasza vans? (#87) üzenetére


tildy
nagyúr

Azert ez vicces, hogy azert nem vesztek meg vbalamit, mert sok embernek van :D:D:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#89) lsebestyen válasza tildy (#88) üzenetére


lsebestyen
addikt

miért? én nem akarok ugyanolyan lenni mint a többi ember. :K

(#90) RootRulez


RootRulez
félisten

Asszony is most vett egy ilyen tatyót magának, szóval nincs ezzel semmi gáz, csak ilyennel nyomul, minden 5. emberke :))

Szóval be ne üssön az Oscar effektus, a táska csere-berével. :DDD

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#91) Chosen válasza tildy (#88) üzenetére


Chosen
addikt

Ha már minden második embernek van akkor én már nem csatlakoznék be.

[ Szerkesztve ]

(#92) darál0w válasza lsebestyen (#89) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más! :P

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#93) tildy válasza Chosen (#91) üzenetére


tildy
nagyúr

En nagyivbol teszek ra, hany embernek van, ha nekem amugy tetszik:D

Remelem anyuek nekem is szereznek :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#94) Thome válasza tildy (#88) üzenetére


Thome
addikt

Ne haragudj, hogy nem vagyunk olyan gondolkodásúak mint Te.

(#95) tildy válasza Thome (#94) üzenetére


tildy
nagyúr

Oke, szamomra csak szimplan erthetetlen, hogy ha valamit jonak tartok, vagy tetszik csak azert ne vegyek meg, mert mindenkinek ilyen van.

Ugy vagyok vele, ne masoknak kelljen mar megfelelnem (mert en biza ezt latom , hogyha sok embernek van ilyen, es nekem is, akkor ugy erezheti az illeto , hogy lenezik , kinezik :F, pedig meg ha ez igy is van, err enem kell adni ), hanem onmagamnak. szoval ne is hallgassatok ram:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#96) lsebestyen


lsebestyen
addikt

juhé, már a facen is:D

(#97) anjani182


anjani182
őstag

Dúrva, én már azóta figyelem, láttam kórházban, HÉV-vel hazafelé ingyekvő sünökön, Gödöllőn (2db)! :C

Forever and ever, let's make this last forever.

(#98) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

a taskak suzuki swiftje ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#99) darál0w válasza Mr.Csizmás (#98) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

igen...már jönnek a fila táskás viccek. durva. :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#100) zippofcy


zippofcy
senior tag

Én azt hallottam hogy minden fila táskában egy homár van elrejtve. Azt ugyan nem tudom hogy ez miért baj, de azt se hogy mire lehetne használni. Ötletek? :U

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.