Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zotya84


Zotya84
őstag

csak egy kicsit hadd kötekedjek: "...333-as memóriák 667 MHz-es órajelét, 33%-os gyorsulásról beszélünk..." nem 50%os a gyorsulás? a 33% az nem az amennyivel gyorsabb?

A tesztnek örülök, végre egyre több ddr3at látni teszten, így könnyebb lesz választani, amikor majd lecserélem én is a ddr1-emet. :-)

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#2) fLeSs válasza Zotya84 (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

végülis de, nézőpont kérdése. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3) Zotya84 válasza fLeSs (#2) üzenetére


Zotya84
őstag

minden tiszteletem a tiéd a gyors reagálásért :R

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#4) Achill3uS


Achill3uS
veterán

érdekes, nekem nem kicsit ment jobban a 2000mhz-es kit X48-ban... melyik slotokban néztétek? subtimingok auto-n voltak vagy kézzel állítottatok valamit rajta?
de ettől függetlenül, best buy lesz ha annyi lesz az ára amennyit a verebek csiripeltek (1600-as ocz, corsair körül) :)

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#5) mmdms


mmdms
addikt

na ez a teszt kimondottan elnyerte a tetszésemet!
az sem maradt ki, hogy mien beállítások mellett mennyi feszt használtatok, ott a tapasztalatokat is leírtad, minden elismerésem!

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#6) fLeSs válasza Achill3uS (#4) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a proci felől nézve az elsőben és a harmadikban néztem.
a subtimingok autón maradtak, ahogy észrevettem azok folyamatosan csak növekedtek ahogy emelkedett az órajel. gondoltam jól vannak azok, ha még azokat is egyesével kikísérletezem, akkor egy élet alatt sem végeztem volna, nem ez a célja egy ilyen tesztnek.

Az 50e-es ár sztem túl alacsony, de ezt kaptuk a CSX-től.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#7) Achill3uS válasza fLeSs (#6) üzenetére


Achill3uS
veterán

ezzel én tökéletesen tisztában vagyok, csak ha már tuningról beszélünk tudod, hogy hajthatatlan vagyok :) nálam P5E3 Premium-ban 1.90v-n memtest stabil 2000mhz-en 8-8-8-24-ben akkor nem értem, hogy az elvileg jobb ramkezelésü 790i-ben neked miért nem... de sztem megválaszoltad, a slotokban lehetett a dolog bukó része, minden ddr3 lapban (főleg intel-ben) 2-4ben kell őket használni, kül. még alapon is képesek egyes hibázgatni...

"Az 50e-es ár sztem túl alacsony" most akkor ezt olcsonak tartod? v én nem értem :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#8) AirBooms válasza Achill3uS (#7) üzenetére


AirBooms
addikt

Az én X38-as Asus ME lapomban a kék, tehát 1866-os Cellek a 2-4-es slotokban még 1600-on sem voltak stabilak CL8-ban, az 1-3-asokban viszont szépen mennek CL7-ben 1800-on ugyanazon a feszen (1,98V Everest). Vannak ezek szerint kivételek... ;]

(#9) MasterDeeJay

Asszem lehet valamit nagyon elnézek de kicsit furának tartom hogy ilyen gyenge eredményeket produkálnak ezek a modulok. Azaz ott van az Everest memória írás/olvasás, nekem még régebben a ddr1-es moduljaim értek el 8-9Gb/s-es értékeket, azok 500 körül mentek.
Mitől van az hogy egy ilyen batár tuningcucc alig múlja felül? Vagy ez csak a teszt optimalizálatlansága? Vagy single channelben mennek?
Én még 4.2-vel teszteltem, de letesztelem újra 4.5-el lehet hogy csak valami mérési hiba. A mostani Phenomomnak is jó szarok az értékei az is ilyen 6-7gb-ot ér el ddr2-1000 5-5-5-15-ön.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#10) Sol@ válasza Achill3uS (#7) üzenetére


Sol@
tag

azért ha már itt tartunk remek hogy az ember megvesz valamit és nem működik neki mert mondván, hülye volt és rossz helyre tette... pedig mindent jól csinált, minden elismerésem a gyártóké...

(#11) fLeSs válasza Achill3uS (#7) üzenetére


fLeSs
nagyúr

majd legközelebb...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) Sanyix válasza MasterDeeJay (#9) üzenetére


Sanyix
őstag

Nemtom mit miért kevés az a 6-7 gbyte/sec... azt sem használja ki semmi, hacsak nem szerver. Nézd meg otthoni felhasználásban csúcskategóriában mindenhol a core2-k az überek, azt egy sima elsőgenerációs a64 is elveri a legtöbbet memória átviteli sebességben (imc miatt), azt mégis a core2 a jó. Én most váltottam ddr2-re, semmi értelmét nem látom hogy valaha átálljak 3-ra, amd rendszernél tök8, ígyis annyi fölösleges memória sávszéle van, amit nagyon sokáig bőven elég lesz.

Egyébként ddr2 800-ba énis csx ramokat vettem, hozzák a 7-8 gbyte-sec sávszélt alapon, és az alap 1,8volt is elég volt neki (mert olvasom hogy egy rakás ddr2 800 ram pedig nem indul az alap 1,8v-n, vagy nem stabil). Ja meg ócsó is volt :)

Újabban meg az everest is ilyen vicc szerű 1 sec teszteket nyom... annyi idő alatt a ccpuid sem vette észre hogy vissza kéne tenni az órajelszorzót 5x-ről 11,5-re :D először néztem is hogy mi ez a 3-4 gbyte/sec-es fos... bár 1 ghz proci órajeltől, meg 200 mhz-s ddr2 órajeltől ez is jó :)

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#13) MasterDeeJay válasza Sanyix (#12) üzenetére

Én csak azért tartom kevésnek, mert elvileg ez a memória sávszélessége. És én természetesnek tartanám hogy gyorsul az újabb nagyobb órajelű ram. Nehogy már egy szaros ddr1 500mhz-el olyan szintet hozzon mint egy ddr3 1800-as vagy 2000-es, azért az nagyon vicces lenne.
Ha ez tényleg így van akkor inkább a memóravezérlőt kellene fejleszteni nem a ramokat. Hiába rakunk egy 1.4-es motorra batárnagy tuning légszűrőt ha alig gyorsul tőle, mert minden más visszafogja.
Tehát engem csak az zavar hogy ott van rengeteg elpazarolt memóriasávszél, azaz erőlködés az egész. A sávszél kihasználtsága romlik.
Lehet hogy mással kell teszelni? Mert én azt nem hiszem el hogy ilyen szar legyen a sávszél.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#14) AirBooms válasza Achill3uS (#7) üzenetére


AirBooms
addikt

Egyébként érdekes, hogy a hamarosan megérkező Asus P5Q3 Deluxe lapon már a 2-4 slotokat jelölik színesen (narancs), az 1-3 lett fekete, s az ajánlásopk szerint is a naracsszínűbe kell rakni a modulokat.

(#15) Sanyix válasza MasterDeeJay (#13) üzenetére


Sanyix
őstag

Mindig ez van... ddr2 megjelenésekor, a ddr400 alapon rommáverte a 800-as ddr2-t. Most is így van, csak most ddr3-al. De minek fejleszteni ha már ígyis bőven elég? Meg nem is kell megvenni, és nemlesz elpazarolt sávszél :)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#16) nygma


nygma
addikt

Megint egy szép teszt... :R

(#17) MasterDeeJay válasza Sanyix (#15) üzenetére

Akkor ez nagyon szomorú.
Ezen látszik mennyi értelme van a drága ramoknak, tesztekből tudom hogy keveset számít. Játékoknál gyakorlatilag észrevehetetlen.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#18) Achill3uS válasza AirBooms (#8) üzenetére


Achill3uS
veterán

jo vannak kivételes esetek, de ddr3 2-4-et szereti...
és akkor még arrol nem is esett szó, amikor kijöttek az első ddr3-mas lapok (mostanában már nem nagyon találkozok ezzel) a modulok sorrendje se volt mind1, kül. alapon is hibáztak ugye...

fLeSs: azért mondtam, mert főleg P35/X38-ban ez nagyon visszafogja a tuningot...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#19) AirBooms válasza Achill3uS (#18) üzenetére


AirBooms
addikt

Igen, a modulok sorrendjével én is találkoztam, a korábbi Celleknél is volt ilyn, meg a mostani, kékeknél is. :K

(#20) Sanyix válasza MasterDeeJay (#17) üzenetére


Sanyix
őstag

Hádde több pontot érsz el az xy teszten(vagy nem) :DD lehet villogni vele, arra van.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#21) kenny22


kenny22
csendes tag

Elnézést a tudatlanságomért, de ha kettő nem szettben adott ramot teszek a gépembe, de teljesen ugyan azok, akkor az fog menni autómatikusan dual channel-ben, vagy egyáltalán rá lehet bírni? :F

(#22) fLeSs válasza kenny22 (#21) üzenetére


fLeSs
nagyúr

persze.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#23) gbors válasza Achill3uS (#18) üzenetére


gbors
nagyúr

nem tudom, az nForce chipset hogyan sáfárkodik a tRD-vel, az én P35-ös lapom tényleg elég idiótán csinálja - lehet, hogy itt is valami hasonló miatt nem lett gyorsabb azonos FSB mellett a magasabb órajel...

kenny: minden bizonnyal menni fog - a hátránya csak annyi, hogy ha mégsem, akkor nem tudod kin számon kérni.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#24) Kain


Kain
senior tag

Akarmien marha jo,sztem 50Kert nagyon draga....
De a teszt az jo,koszonjuk szepen :)

(#25) kenny22


kenny22
csendes tag

fless, gbors: köszönöm :R

(#26) kts88


kts88
senior tag

Ez egy kifejezetten jó teszt volt :R :R , és végre mennek lefele a DDR3 árak.
Viszont az érdekes számomra, hogy az 1333-as CSX panelje hajszálra megegyezik a KINGMAX 1333-as paneljével, mindkettő 94V-0 jelzéssel van ellátva. Az egyetlen különbség az SPD ic-ben van. Lehet, hogy ugyan az a két ram? :F

(#27) Overlocker válasza AirBooms (#14) üzenetére


Overlocker
veterán

Asus ajánlása nforce 790i chipset esetén A2+B2 slot tehát a fehér slot-ok. Ott megy jobban a ram.

A legtöbb Asus lapban, amúgy a fekete slot a nyerő..

(#28) Ayg0 válasza MasterDeeJay (#9) üzenetére


Ayg0
senior tag

Mitől van az hogy egy ilyen batár tuningcucc alig múlja felül?

1. az időzítések beáldozása a sebesség oltárán
2. FSB

Ahogyan már említettük, hiába emeljük a memória órajelét, amíg az FSB-n nem változtatunk, addig ne is számítsunk semmi jóra... / Az FSB órajelnek emelésével viszont egyre nagyobbra nyílik az a csatorna, amely a processzor és a lapkakészlet között található, így az északi híd és a memória között található átjárón keresztül küldött/fogadott adatokból is több tud ott átáramlani.

3. memvezérlő

Az AMD már s939 óta a proccba telepíti, az Inteléknél pedig még mindig a chipsetbe rakják. Mintha olyat olvastam volna, hogy a Nehalem bevezetésével próbálnak változtatnáni ezen, de lehet hülyeséget beszélek. :F

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#29) fLeSs válasza Ayg0 (#28) üzenetére


fLeSs
nagyúr

jól olvastad.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#30) mave13 válasza Ayg0 (#28) üzenetére


mave13
őstag

Ja, abban már integrált vezérlő lesz, meg kap új foglalatot is. Állítólag 10-30%-al gyorsabb az új proci azonos órajelen, mint a mostani 4 magos Yorkfieldek, és 10%-al eszik többet. Jó cucc lesz, csak az AMD-nek nagyon össze kéne kapnia magát, különben soha nem kerülnek elérhető árba a Nehalemek...

fLeSs: grat a teszthez. :R

Icewolf || kósza ||

(#31) radírfej válasza Sanyix (#15) üzenetére


radírfej
senior tag

[OFF]azért az enyhe túlzás, hogy "rommáverte" a ddr400 -as rendszer a ddr2 800-ast. nem volt egetrengető külömbség, ez igaz.

különben ha a sebesség oldaláról nézzük a dolgokat, akkor talán még igaz is lehet, hogy az elmúlt ganerációk során nem nagy változás történt, azonban fogyasztás/melegedés, gyártási költségek terén igenis történt nagy változás, nem véletlen, hogy padlón vannak a memória árak...[/OFF]

a teszttel kapcsolatban meg a 1333-as ramok túlhajthatóságuk miatt belső konkurenciája lehet a diablonak...

még egy két ilyen ram különböző gyártóktól és áttörés a ddr3 fronton...

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#32) creation


creation
senior tag

Hello!

Bár a topic mára már kihalt, de jelentem a CSX RAM-ok X38-as chipsettel (ABIT IX38 GT3)-ban egy E6750 társaságában kiválóan üzemelt 1600-as FSB-n 4*1GB (2*(2*1GB kit))

Gondoltam ezt itt meg kell jegyeznem :)

Mára a lap és a ramok is eladóak, vagy tabletre cserélhetőek :)

Fless, köszönöm egyúttal a mem időzítésekkel kapcsolatos írásodat, sokat segítettél nekem ezzel annó :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.