Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) Lord Myn válasza DarthSun (#2) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nekem is csak külső floppym van fekete... :)

Nagy wavetable megszállott vagyok azóta, hogy '93 elején szert tettem egy GUS Classic-ra (akkor még a "Classic" utótag nélkül) és elkezdtem gyártani gitár patch-eket rá. Azután elég sok wavetable kártyám volt (GUS MAX, GUS PnP, Diamond MX300, Maxisound Fortissimo, SB Live!) és rájöttem, hogy nem elég a jó minőségű hangminták, nem árt, ha a szinti rész is elég sokat tud (effektek, szűrők, burkológörbék). Pl. a '90-es éve közepe/végefelé kaptam kölcsönbe egy Roland CM-500-as hangmodult, ami tulajdonképpen egy Roland MT-32/LAPC-I és egy SCC-1 hangkártya kombó volt külső dobozban (midi kábellel lehetett összekötni megfelelő hangkártyával - pl. SB16 vagy GUS -) és annyira jól szólt, hogy ledöbbentem, pedig csak pár MB-os ROM-mal rendelkezett. Mai napig sajnálom, hogy nem vettem meg (eladó volt), de akkori pénzekhez mérten elég borsos árat kért érte az ismerősöm.

A VirtualMIDISynth-et meg próbáld ki (freeware), még Win10 alatt is működik, ha kell valami segítség a beállításban, nyugodtan privizz rám!

"War does not determine who is right - only who is left."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.