Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Uhh szép kis teszt
K6 III+ nak 600MHz-nél lett vége, bár állítólag 800-ra is fel lehet húzni.
Utána jött a K7, bár a socketet meg tarthatták volna...
A Slot A a Slot 1-el egy hibás döntés volt, drága és korlátozott
Pedig 321 érinkezőből 242...lett.

(#2) DarthSun válasza angyalpc2 (#1) üzenetére


DarthSun
nagyúr

:R
K6-III+ - ból gyárilag a legmagasabb névleges órajel 550MHz. A K6-2+ - ból létezik 570- es, frekiben ez a K6 sor vége. 800- ra tuningoltat nem láttam még, sőt még 700- ra sem, bár lehet hogy Nitrogénnel a HardOC- sek fel tudnák annyira vinni.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#3) DarthSun válasza DarthSun (#2) üzenetére


DarthSun
nagyúr

SlotA és (a Slot1) : drága volt az SRAM, emiatt került nagyobb csíkszélességgel a magon kívülre, nyákra. Drágább, de egy ideig olcsóbb volt lényegében emiatt. Jó lett az, bár főleg Intel vonalon a Slot1, magával hozta a BX chipsetet is, mely a legstabilabb retro platform, máig is. De az AMD féle SotA is jó sztem.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

Jó volt olvasni, köszi az írást, és várom nagyon a Tuás tesztet, engem az a korszak jobban érdekel, mint ez az SS7-es!

(#5) DarthSun válasza Fred23 (#4) üzenetére


DarthSun
nagyúr

Örülök hogy tetszett, még annak ellenére is, hogy nem ez a kedvenc korszakod :) :R . Sokáig készülő teszt lesz a Tua is, ráadásul a game tesztsort is bővítenem kell, még csak keresgélem a lehetséges +jelölteket.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#6) Fred23 válasza DarthSun (#5) üzenetére


Fred23
nagyúr

Pár ötlet játékokhoz (jegyzetből copy-paste):

Unreal Tournament (1999)
System Shock 2 (1999)
AvP (1999)
QUAKE III Arena (1999)
Descent 3 (1999 or 2000)
Counter-Strike for PC ver1.0 (2000)
Unreal: Gold (2000)
Deus Ex (2000)
CRIMSON SKIES (2000)
SUPERBIKE 2000 (2000)
Starlancer (2000)
METAL GEAR SOLID (pc-re 2000)
PROJECT IGI: I'M GOING IN (2000)
Command & Conquer: Red Alert 2 (2000)
Gothic (2001)
RtCW (2001)
IL-2-Sturmovik (2001)
Jedi Knight II: Jedi Outcast (2002)
Tactical Ops: Assault on Terror (2002)
Gothic 2 (2002)
Mobile Forces (2002)
Soldier of Fortune 2 (2002)
Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty (pc-re 2002-2003?)

Tudom, leginkább proci tesztet akarsz, és eltűntetni a VGA limitet, de tippre szerintem bőven elég lenne ehhez egy 9800 Pro / 6600 GT is, nem szükséges ide a HD 3850, max érdekességként.

(#7) DarthSun válasza Fred23 (#6) üzenetére


DarthSun
nagyúr

Hű, köszi, megnézegetem a listád alapján javasoltakat.
Prociteszt, valamint a Via és a 815 közötti erőviszony. Rápróbálok 9800Pro- val is. Ki tudja, lehet hogy még többet hoz mint a 3850. Ehhez még drivert sem kell cserélnem, csak bedobom a 9800- at.
Lezavarom az első méréssort 3850- el, ha kialakul a végleges tesztsor, aztán kicserélem a 9800Pro- ra, amelyik nyer, azt alkalmazom az összes procival, és a 3 lappal.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#8) Fred23 válasza DarthSun (#7) üzenetére


Fred23
nagyúr

Via 694T és i815 b-stepping nekem is van itthon, ha megcsinálod az összehasonlítást, annak külön nagyon fogok örülni, de tán párat majd én is mérni fogok, ha a minimum fps-eket esetleg nem vizsgálod.
/Sok játékban nem arra vagyok kíváncsi, hogy a 694T vagy az i815b hozza a jobb átlagot, hanem arra, hol jobbak a minimumok, viszont elég körülményes időnként a minimumok mérése. Most a Deus Ex (2000)-nél például azt tervezem, hogy megkeresem a 4 legproblémásabb helyet az első pályán, mentek náluk, aztán fps mérés céljából betöltöm ezeket a mentéseket több procival is, mindkét lapra felépítve ua. a konfigot, majd átlagolok a mentési helyeken mértekből./
Arra is kíváncsi lennék egyébként, egy Willamette 1800/2000 MHz hol áll egy PIII-S-hez képest. Az 1400-as 512$-es csúcs Tua tippre az 1800-as Willa teljesítményét hozná.

Drukkolok a 9800 Pro-nak, az lenne a legkorhűbb felállás!

2003-as játékok között is van sok, amit még vinne a Tua, de sok esetben ott már azért nagyon csúnya számokat mutatna az fps mutató. Ettől függetlenül lehetne bevenni párat, pl. Freelancer. Annak nincs nagy cpu igénye például.

[ Szerkesztve ]

(#9) DarthSun válasza Fred23 (#8) üzenetére


DarthSun
nagyúr

Ez a mentéses módszer jónak néz ki, amiben pld nincs automata teszt, jó ötlet !
Úgy emlékszem az UT2004 is egész jól megy Tuán, de régen próbáltam, megnézem majd ismét, ráadásul annak van automata external tesztmódszere.

423- as Villamette tesztem van (1.3 és 1.9GHz- en), de az FX5900XT- vel futott - [link]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#10) #90088192 válasza DarthSun (#9) üzenetére


#90088192
törölt tag

Jaj, csak ne a VIA :DDD

Volt szerencsém I815 és a VIA csodahoz is.

A teszt hatalmas, és nem is tudtam, hogy létezett SS7 :B

Játékok között van egy kedvenc ami nem volt felsorolva: Screamer 4x4

:R

(#11) DarthSun válasza #90088192 (#10) üzenetére


DarthSun
nagyúr

:R Kössz !

Via vagy i815 ? Idézem magam a retro topikból :
Pont ez lesz az antológiám egyik lényege, összehasonlítani a 815- ös lapokkal, meglátjuk mi lesz a vége. Szeretek az ilyenről saját magam meggyőződni, a neten található infók nem mindíg tükrözik a valóságot. Gyakran a kialakult téves nézeteket szeretik felnagyítani, pld ha a Via chipsetet gyengébbnek mondja a közvélemény, akkor még tegyünk rá néhány lapáttal. Persze ez még itt csak tipp, majd kiderül hogy ezen esetben igaz-e vagy hamis.

Általánosságban és konkrétan is : a Via nálam sikersorozatot futott be, felsoroltam pár lapot, indokokkal - [link], [link].
Köztük van a G2 is, ezen teszt alapja, végülis a világ legjobb SS7 lapja.

Screamer 4x4 : jó játék, régebben próbáltam, lehet előveszem megint :)

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#12) benedekco


benedekco
addikt

Állat teszt! Egy ilyenért ölni tudtam volna annak idején mikor nekem is S7/SS7 lapom volt.
:R

ASUS P5-AB, álmomból felkeltve is mondom bármikor, hogy ez a legjobb alaplap amivel dolgom volt.
Megjárt benne jó pár alkatrész, P166mmx@210-től kezdve az 500-as K6-2ig. SB16-tól az SBLive!-ig. A Voodoo2-től a Geforce 2GTS-ig. A pár gigás winyóktól ketdve a 80-as Seagate-ig.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#13) DarthSun válasza benedekco (#12) üzenetére


DarthSun
nagyúr

:) :R , kössz !

P5-AB- vel terveztem én is a tesztsort, egy baja van csak, hogy nem indul benne a R9800Pro. A késői ALi driverekkel hasonlóan gyors, mint az Epox.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#14) KROK640


KROK640
veterán

Nem semmi, nagyon komoly teszt.
De azért az is kőkemény, hogy a Cyrix 250MHZ-es procira PR366-ot adott meg (vagyis minimum a Celeron 366-al egyenrangú lenne), a 300-asra meg 433-at. Akkoriban nem tudok oylan CPU-t ami a - pentium II kivételével - azonos órajelen csak elérte volna a Celeront, nemhogy megdöntse, így ezt kissé (nagyon) átverés szagúnak érzem a gyártó részéről.

Mindemellett természetesen egy nagyon érdekes teszt, amiről látszik, hogy rendesen volt benne munkád, és szépen bemutattad az SS7 változatosságát.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#15) DarthSun válasza KROK640 (#14) üzenetére


DarthSun
nagyúr

Ezt hsz- ed csak most vettem észre :B
:R
Hasonló teszt van amúgy, az ebben a tesztben nyertes K6-III+ egy kissé marad el a P-III/500- tól - itt a hasonlítás.
A Cyrix persze lassúbb, de az összesített erdménye meglepő a PR300- asnak is, a 400- as meg mégjobb.

A 3 test probléma nem megoldható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.