Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

De vajon hol szerelik össze?

Az látszik, hogy legalább nevesebb gyártók cuccaival tömték ki a masinát, de ki gyártja?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) GIJoe válasza Graphics (#1) üzenetére


GIJoe
addikt

tipp: foxconn?, inkább a Lenovo...

[ Szerkesztve ]

(#3) leviske válasza GIJoe (#2) üzenetére


leviske
veterán

Elvileg a Xiaomi nem kiadta a gyártást, mint az Apple, hanem egy komplett, megtervezett gépet rendeltek be és adtak neki nevet.

Ha ilyesmivel a Foxconn foglalkozna, az Apple gondolom nem merne ott gyártatni.

(#4) GIJoe válasza leviske (#3) üzenetére


GIJoe
addikt

A Foxconnak van saját Infocus nevű telefonja, ami nem is rossz szóval ez már kilőve...

[ Szerkesztve ]

(#5) vinibali


vinibali
őstag

"Főnök, mennyit írjunk az akksira?"
"Ötezer-egyszáz...... hét mAh" :D

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#6) Peak válasza GIJoe (#4) üzenetére


Peak
addikt

Én a Pegatronra szavaznék.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#7) nemlehet válasza Graphics (#1) üzenetére


nemlehet
őstag

Szerintem sem saját tervezés, egy csomó cuccot "szitáznak át", megspékelve egy erősebb minőségkontrollal. Pl a mérleget, lámpákat, hangszórókat nem ők tervezték. Mondjuk ettől még nem nagyon van minőségi kifogás, Kínában a bóvlitól a prémium minőségig bármit tudnak gyártani kérdés mit kérsz és mit fizetsz ki.

Mondjuk ez a dupla ventillátoros megoldást nem tudom mennyire jó így 1 hőcsővel. Lenne két hőcsöves akkor szerintem effektívebb lenne, ha már belerakták a 2 ventit.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#8) kiliman


kiliman
tag

A bemutatóképeken még full fekete volt minden pcb, csati stb. Mint egy macbooknál. Ezek láttan a valóságban ezt már nemtudták kivitelezni. Tudom senkit nem érdekel a belseje, engem igen.

[ Szerkesztve ]

(#9) Graphics válasza GIJoe (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az nem a sajátja, mindössze az InFocus rendelésére készül.

Ettől még nincs kilőve, pénz beszél.

A Foxconn gyárt alaplapgyártóknak is pl, mindnek szinte.. Mégsincs az ,hogy ha már egyiknek gyárt, akkor a másiknak nem fog..

Ők bérgyártók, annak gyártanak, aki kéri, és aki fizeti..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) hallador


hallador
addikt

Ok jöhet a megfejtés? ;]

INVENTEC

[Inventec]

Xiaomi Inventec notebooks may be coming in 2016

Többek között olyan "gyártóknak" készít notebookokat, mint a HP, Toshiba, Acer.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#11) Peak válasza kiliman (#8) üzenetére


Peak
addikt

gondolom éjjel nappal azt nézed :D

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#12) gerii válasza kiliman (#8) üzenetére


gerii
addikt

Egyszer vittem egy notit műanyaghegesztetni, a srác kérdezi, hogy milyen színű a belseje, mire én néztem hülyén. A miértre a válasz az volt hogy volt akinek a fehér Abs-es gépét feketével hegesztették (belül), és nem akarta kifizetni. Biztos te voltál :DDD

(#13) #65675776 válasza nemlehet (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

Sokat nem ér a több hővezetőcső, ha nincs ahol leadja a hőt, és nincs, ami arról a hőleadóról elfújja a felmelegedett levegőt.

(#14) Robert07 válasza nemlehet (#7) üzenetére


Robert07
aktív tag

Szerintem az alacsonyabb fordulatszam miatt tettek bele 2 ventit.

(#15) Reggie0 válasza kiliman (#8) üzenetére


Reggie0
félisten

Es gondolj bele, ha megjobban szetszeded az akkumulatorcsomagot, akkor kiderulhet, hogy az elemi cellakra nem Arial fonttal keszitettek el a feliratot hanem Times New Romannal! Egy ilyen rossz vilagba mar nem szabad gyereket szulni!

(#16) kiliman válasza Peak (#11) üzenetére


kiliman
tag

Engem leginkább az zavart, hogy mikor megjelent és mutattak képeket a belsejéről akkor apple-hez hűen fekete volt az egész, egy macbooknál ez tényleg így van. Ilyenek engem csak azért érdekelnek, mert ez megmutatja azt, hogy menynire figyelnek a részletekre, mint pl az Xone s-nél a kis chief logo a belsejében.
Gondolom gyártásnál se kerül többe a fekete "festék" szóval ez csakis elhatározás kérdése. (formatervezőnek készülök, szóval ilyen "fura" vagyok)

(#17) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Őszintén, mi értelme van szétszedni ennyire egy gépet, ezt mondjuk sose értettem. OK? megtudjuk, hogy milyen komponensekből van, na és?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) Ruffian válasza tibaimp (#17) üzenetére


Ruffian
tag

Sokakat érdekel, hogy miből is rakták össze. Jó, aki nem ért hozzá, annak aztán mindegy, lényeg, hogy működjön.
De én pl. szeretem tudni, hogy a márkajelzés alatt mi lapul.

(#19) nemlehet válasza kiliman (#16) üzenetére


nemlehet
őstag

Hát ne haragudj, de ez egy baromi fura szempont. Az, hogy az alaplap éppen milyen színűre van festve egy döntés kérdése, nem jelent jobb minőséget. Mitől lett volna jobb, ha fekete? Azért mert a renderképen az volt? Mi az, hogy Apple hűen? Ez nem az MB Air másolata, ez egy másik termék (van hasonlóság, de azért a néven kívül elég sok különbség van)

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#20) upc8823 válasza nemlehet (#19) üzenetére


upc8823
tag

mennyibe kerül ???

(#21) Reggie0 válasza nemlehet (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez mondjuk nem feltetlen igaz. Az eltero festekeknel eltero elektromos parametereik vannak, igy nagysebessegu buszok tervezesekor szempont lehet. Sot az igazan kritikus nagyfrekis reszeknel pont emiatt a lakkozas nem megengedett, mert mar a vastagsagaban bekovetkezo kis valtozas is komoly problemat okozhat, bar ez a radios(mikrohullamu) elektronikaknal jellemzo.

(#22) nemlehet válasza Reggie0 (#21) üzenetére


nemlehet
őstag

Én egy képről nem tudom megállapítani a festék milyenségét :D Nem vagyok elektrotechnikus, nem tudom, hogy ez színkód-e vagy sem, de lehet valami abban amit mondasz. Csak azért egy fekete S mercin meg egy fekete dacian sem ugyan az a festék van.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#23) kiliman válasza nemlehet (#19) üzenetére


kiliman
tag

Nem is akartam úgy érteni, hogy másolat. Annyira gondoltam, hogy sok cég az applehöz hasonlóan próbálja eladni magát(keynote, honlapon a képek stb.) A fekete belső is egyfajta irányzat. Szerintem igényes megoldás, mégha értelme nulla is. Maga a laptop szerintem sem hasonlít semmilyen macre, csupán a név, ennyi.

Nekem ez a belső szín téma kicsit olyan mint, amikor egy rozsdás autót úgy újítanak fel, hogy csak ott fújják és javítják ki ahol látszik. Lehet soha senki nem nézegeti majd az alját vagy a huzat alá se néz be, de akkor is igénytelenség. (Lehet nem a legjobb hasonlat)

Anno mikor gépet építettem tökre zavart, hogy a full fekete buildben egy-egy házkábel sárga/piros volt. Ott se került volna semmibe ha gyárilag feketére festik, vagy amikor egy fekete videókártyán a kilógó ventikábel sárga... Na mindegy ez az én "nyomorom" :D

(#24) leviske válasza nemlehet (#19) üzenetére


leviske
veterán

Abban kiliman pártján állok, hogy sokat elárul a minőségről, ha a termék másképp néz ki a valóságban, mint a reklám képeken. Egyetlen komoly gyártó sem enged meg magának ilyesmit.

(#25) Reggie0 válasza nemlehet (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyilvan en sem. De annyit azert tudok kemiabol/elektronikabol, hogy ket eltero szinu szinezek dielektrikuma eleg ritkan egyforma, hiszen a szine is azert mas, mert mas az elektronhejak konstrukcioja.

(#26) EyElEs?! válasza kiliman (#23) üzenetére


EyElEs?!
tag

Szerintem azért ez a színezés móka nem ingyen van, legalábbis én úgy képzelem, hogy ez egy sokkal komplexebb kérdés már napjainkban, mint az ahogy a SJ könyvekben volt. Gondolj bele eleve abba, hogy van egy "szabvány szín", amivel dolgoznak:
1, ebből nagyságrendekkel nagyobb mennyiség áll rendelkezésre
2, ismertek a paraméterei, szóval tuti nem lesz vele évek után se baj, rejtett hiba vagy hasonló
3, szerintem a gépek beállítása a másik színre is simán lehet, hogy problémás és szerintem még legalább 10 dolgot találhatunk, ami miatt nőhetnek a költségek.
Nézd meg pl. az Apple speciális fehér töltőkábeleit, amik nagyon jó anyagúak, tapintásra és színre hihetetlen jók, csak éppenséggel a régebbi verziók besárgulnak és nekem, ami a kocsimba van az speciel már szétporladt teljesen most, amikor két hétig régi iphonet kellett használnom. (tudom, hogy ez kevésbé kapcsolódik, de ha a gépedbe 3-4 év után kicsit is megvaltozik valami az simán okozhat problémát szerintem, de lehet, hogy teljesen hülyeség, amit írtam :)

[ Szerkesztve ]

(#27) nemlehet válasza EyElEs?! (#26) üzenetére


nemlehet
őstag

Azért az apple töltőkábelt felhozni mint példa a minőségre :D Kis túlzással minden almás ismerősöm tizesével veszi mert fél évet bír maximum. Pedig nem lenne muszáj, hogy így legyen, nekem van egy WKSEN mágneses töltőkábelem ami hasonló vastagságú és anyagú mégse hal meg.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#28) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Biztos jó notik lesznek és itt is érvényesül az amit általában a piac elrendez: azt kapod amit fizetsz. Belülről azért már látszik nem hozza azt amit az Apple tud, mondjuk kívülről sem. Jumper kábelek, zsanér és környékének kidolgozása, nyák és alkatrészek rendezettsége, stb... Jó minőségű, de az Apple azért odébb van még. Ilyeneknél mindig jobban örülnék ha mondjuk egy keret nélküli kijelzős, élesen szögletes minimál design jött volna ki tőlük. Úgy nem lenne utánzat szaga a dolognak véletlenül sem és akkor én is elgondolkodnék ilyenen ha Win notebookot keresnék. Pont a keret az aminél a mostani rMBP design nem olyan erős, a régebbi PowerBook férfiasabb, szebb design volt. Szerintem a keyboard is jobb volt, cserében a mostanin a trackped kb. monopól helyzetben van minőség szempontból a piacon.

nemlehet:
Bár tény, hogy el tud fáradni a töltő anyaga és nekem is van ismerősöm akinek tönkrement a magsafe, korántsem igaz, hogy mindenkinek. Nekem is volt már több iPhone, családban MacBook, iPod, PowerMac, Mac Pro, stb... és semminek nem nem ment még tönkre semmilyen kábele. Másnál sem láttam ilyet. Amire a kolléga gondolt az maga az anyagminősége a gumi és műanyag részeknek. Nem egyszerű annyira tiszta fehér anyagokból megoldani gyártástechnológia szempontból. Mellesleg az Apple töltők elektronikusan tényleg minőségiek.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#29) nemlehet válasza M@trixfan (#28) üzenetére


nemlehet
őstag

A nem telefon töltőkre én sem hallottam panaszt, főleg a magsafe ami szerintem az utóbbi évek egyik legjobb apple fejlesztése volt. (Nekem a mobiltöltőm is hasonló WSKEN mágneses kábel). A töltőfejjel sok gond nincs, néha cicereg, de a kábelt kár védeni, mert az pocsék.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#30) Pttypang válasza nemlehet (#27) üzenetére


Pttypang
veterán

Gyarit vesznek, vagy utangyartottat? Utobbi eseteben gondolom minel olcsobbat, mert "ugyis tonkremegy".
Amikor latom, hogy az emberek a kabellel jatszanak az ujjukkal, vagy a kabelnel fogva huzzak ki a toltofejbol, etc, akkor pedig mar nem is csodalkozom, hogy "hamar" tonkremegy.
[A kapott terheleshez kepest altalaban sokaig birjak]

Everybody lies.

(#32) EyElEs?! válasza nemlehet (#27) üzenetére


EyElEs?!
tag

Félreértettél. Ő azt írta, hogy az Apple figyel a legutolsó "hülyeségre". Emlékszem az iphone 3g kábelre, ami azért a Nokia töltők után teljesen más világ volt, a tapintása és a színe is más dimenzió volt, mint más gyártók terméke. Erre utalt az előttem író is, hogy neki ezek a dolgok sokat jelentenek még a gép belsejében is. És arra próbáltam utalni, hogy a fehér töltőkábel esete mutatja, hogy a fehér szín és egy kicsit más anyaghasználat is rejt komoly kockázatokat

[ Szerkesztve ]

(#33) Gabesz84


Gabesz84
őstag

banggoodon most néztem hogy book12 kóddal be lehet húzni a a 12,5-ös verziót M3-6Y30-al Ft172,787-ért :)
Magyarországon még nem forgalmazza senki? Ennyiért szinte ajándék, csak gari nélkül kicsit rizikós...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.