Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) Dany007 válasza Crystalheart (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Hát ezen is sikerült átrágni magam :)

Végülis egyet értünk. Tudom, hogy alapvető dolgoknak kell megváltoznia, a legalsó szinttől kezdve. Azt is tudom, hogy ehhez idő kell. Nem is kevés.
Szal ilyen indokok miatt írtam, hogy kint jobbak a 'körülmények' olyan téren is, amin itthon az átlag ember még pénzzel se tud megváltoztatni.

Amúgy kicsit szorosabban a témához kapcsolódva...
Most olvastam egy tanulmányt az Argentin államcsőd esetéről, ami 2002-ben történt.
Igen hallgatagak lehettek a hírek, mert én nem sokat hallottam róla.
Pedig, mint kiderült igen szörnyű állapotok uralkodtak. Több ezerszeres infláció, ételutalvány, éhséglázadások, fosztogatás, rengeteg halálos áldozat... Kész háborús övezet volt több hónapon, vagy talán egy éven át. És mindez az államcsőd következménye volt.

Namármost itthon a múltkor azt mondták, hogy még egy évig biztos nem kell államcsődtől tartanunk. Ezt nemtom pozitív vagy negatívumként akarták, de rám igencsak negatív hatással van. És mi lesz 1 év múlva? Már most azt fontolgatják, hogy újabb IMF hitelre lesz szükség.
Egy év pillanatok alatt eltelik, és ha itt tényleg államcsőd lesz, én nem akarok ebben az országban maradni.
Azt a polgárháborús / háborús helyzetet, ami Argentínában volt nem akarom itthon megélni.

Viszont a válság óta külföldön is nehezebb melót kapni, és egyre több külföldit küldenek el. Persze érthető módon.
Angliában is valami új törvény lépett életbe, ami az ekte angolok munkavállalását segíti elő, úgymond elsőséget élveznek.
Tehát nagyon v.színű, hogy külföldre utazás munkavállalás virágkorának is szépen lassan vége. Aki eddig nem ment, az már elkésett...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.