Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#84) Dany007 válasza tildy (#83) üzenetére


Dany007
veterán

Én is így ismerem. Csak egy a "tervezett elavulásról" szóló dok filmben hallottam róla. És nem tudom már eldönteni, hogy ezeknek mennyire lehet hinni és mennyire. Mi az ami konteo és mi tény...

Egyébként igen, úgy volt, hogy túl erős lett a harisnya. Kb sose szakadt volna el. Ezért visszaültették a mérnököt / tervezőt / vegyészt? az asztalhoz és megmondták neki, hogy csináljon kevésbé ellenállót, sőt olyat ami gyakorta elszakad.
Ami durva, de részben érthető. Gondolj csak bele, így a világ gyárai pár év alatt kiszolgálnák a népet harisnyával, aztán be is zárhatnak mert kb sose lesz szükségük másikra azok helyett amit már megvettek.

Másrészt viszont a mérnök szemével meg igencsak szar lehetett mindez. Gondolj bele, olyan ez mintha te megcsinálnál egy weboldalt - ami mondjuk eléggé összetett - ami fasza és patent, erre azt mondja a főnököd hogy menj vissza és csináld meg úgy, hogy 2 percenként összeomoljon. (bár lehet neked ez is kihívás lenne és élveznéd ;] :P ) No de azért biztos nem esne jól hogy a tudásodat arra kelljen használnod, hogy valami szart csinálj.

@Polllen:
Amíg és ahol jólét van ott működik az új igények generálása. Ahol már nincs rá pénz ott meg vagy nem lesz sikeres vagy kiszorít valami mást, kevésbé praktikusat.
Kíváncsi vagyok meddig bírja a lufi! :)
Kicsit tényleg kezd túlzásba esni minden és mindenki. Mert ugye a stagnáló profittal senki sem elégszik meg. Mindenki folyamatosan növekvő profitot vár el az idők végezetéig.... :U Ami már tényleg képtelenség csak be kéne látni...
Bizonyos reklámokból látni, hogy a 15677. sampontípust milyen szánalmas reklámmal próbálják eladni... Volt már a samponokban minden. Gyümölcs, növény, méz, mindenféle futurisztikus nevű cucc és így tovább... csakhogy legyen mivel eladni... Elvégre azzal nem lehet reklámozni évtizedeken át, hogy nesze ez egy jó sampon! :D De tényleg mostmár érezni hogy nem tudnak mit kitalálni...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.