Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39) Dany007 válasza sutszi (#38) üzenetére


Dany007
veterán

Akkor lehet én értettem félre valamit, de nekem az első pár hsz kontextusából ez jött le.
Kezdve azzal, hogy 'ennyi az ára el kell fogadni' (amit aztán később tisztáztunk), folytatva azzal, hogy egészséges élet, ezért megveszi a drágábbat.
Lehet nem így értette a kollega de nekem ez így jött le, hiszen épp erről volt szó.

És erre jött az én felhördülésem, hogy attól mert valami drága másik meg olcsó egyáltalán nem biztos, hogy a drágább a jobb minőségű.

A többiben szvsz egyetértünk. A szélsőségeket szinte minden esetben kerülni kell. A túl olcsó az sokszor már gyanús is. A túl drága meg lehúzás szagú... Amire meg azt mondják, hogy "mindenre jó" az általában pont semmire se jó. :D Szóval mindenből a köztes értéket kell megtalálni. Azért mert bio még nem jeleneti azt, hogy te most 5 évvel tovább fogsz élni. De leginkább nem jelenti azt, hogy a nem bio társától előbb kapsz rákot. Persze a bio és a legolcsóbb hulladék között már hatalmas különbség van. De a bio és a normál minőség között már közel sem biztos, hogy egyáltalán van különbség érdemben.
Ugye ezelőtt 60-70-100 éve még csak biokaja volt. :) (majd Crystalheart kijavít) Hiszen nem volt még olyan tömegtermelés se spéci szintetikus vegyszerek stb... Mégsem éltek tovább az emberek. Aminek persze ezer millió más oka is volt az elismerem. De akkor még nem volt olyan légszennyezettség, környezet szennyezés műkaják, mindenféle mesterséges adalékok stb... Ergo nagyjából minden kaja bio volt. Mégsem éltek tovább az emberek. És mégis a 20. század végére érte el a születéskor várható átlagéletkor a 70-80 évet egyes országokban.
Érdekes módon az 1900-as évek elején a szül. várható átlagéletkor még alig ütötte meg a 35-40 évet. Ellenben napjainkra ez már túl van a 70-en is. [link] Pedig akkor tényleg nem nagyon volt más, mint biokaja.
Az továbbra is világos, hogy az átlagéletkor növekedését leginkább az orvostudomány fejlődésének köszönhetjük, valamint a javuló életkörülményeknek és a növekedő életszínvonalnak stb.... De ez is csak azt bizonyítja, hogy a "bio" kaja önmagában még semmire nem elég.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.