Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fari1993


fari1993
csendes tag

Atya ég! :Y Volt áruk.

(#3) RootRulez


RootRulez
félisten

Ez szép. :K

═════════════════════════════════════════

(#4) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Dzsízösz! :Y És ezek nettó árak!

Amúgy azt is tegyük hozzá, hogy a ma 20-30%-kal drágább noteszek (az asztalihoz képest ugye) nem fogják olyan sokáig bírni, mint régen ezek itt a képen bemutatott félmilla +-os gépek.. Régen a legtöbb cuccban "volt anyag", ma már elég sokszor silány minőségűek hogy minél előbb tönkremenjen és vehessél újat..

Úgyhogy ha úgy vesszük, egy mai asztali PC-t teljesítményében és minőségében is kiváltó notesz továbbra is fél milla körül van.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5) Dany007 válasza Kalandor (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen, de gondolj bele, ma ezért a pénzért, majd nemhogy fullos laptopot kapsz. 400-500 ért meg már egy Sony-t vagy Macbook-ot amik már igencsak felső kategória.
Viszont 11 éve az a 3-4-500 ezer forint jóval többet ért, mint ma. És a teljesítmény is egy átlagos asztalival volt egyenértékű, vagy még azzal se.
Nem csoda, hogy megnéztek vele :) Sz.tem nemsok átlagember engedhette meg magának ezt akkoriban.

@Iscariah:

"hogy a ma 20-30%-kal drágább noteszek (az asztalihoz képest ugye) nem fogják olyan sokáig bírni, mint régen ezek itt a képen "

Ez több, mint valószínű. De azért ha megveszel egy átlag notit 120-ért, és elmegy 2-3 évet (márpedig annyit simán elmegy), akkor 500-ból majd 6 évre betankolhatsz notiból :)
Hugomnak egy ilyen gagyi ~ 90 ezer forintos laptopja van immár 3 éve. Szutyok, koszos, nem vigyáz rá, nem nagyon tisztítja, de fizikálisan semmi hibája nincsen (rendszeres napi használat mellett). Szóval, ha azt vesszük ez már kibírt 3 évet 90-ért, akkor 500 / 90 = 5,5 szal 500 ezerből 16 évig tudna laptopokat venni és használni : P
Ettől függetlenül szerintem is komolyabb anyagok és jobban összerakott gépek voltak azok, mint mai tömegtermékek.

[ Szerkesztve ]

(#6) Apollyon válasza Dany007 (#5) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen azt mondjuk elfelejtettem beleszámolni hogy idővel "megy le" a hardver teljesítménye, de ma már sokkal lassabban mint régen, vagyis egy "4 gigabájtos gép"(:D) sokkal tovább használhatóbb mint a régi pentiumok. Szal ha ma vennék 500-ért egy gépet, akkor az 5 év múlva is még értékesebb lenne a minősége miatt is és még egész aranyos pénzért el lehetne adni.

De a variálhatósága miatt az asztali PC-re voksolok.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7) Dany007 válasza Apollyon (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Az tény, ha ma 500-ért vennél egy gépet, az v.színűleg 5 év múlva is gép lenne, és ugyan olyan tökéletes lenne arra a feladatra, amire "ma" megvetted.
Talán egyedül a játék az, aminek a hardverigénye annyira gyorsan fejlődik, hogy 5 év alatt a teljes gépet lecserélheti az ember. Viszont egy word, excel, böngésző, átlag képszerkesztő, videó / mp3 lejátszó stb nagyjából 5 év múlva is elfut majd azon a gépen, amin ma is elfutott.
Szóval jah, ha játékra kell a gép, akkor 5 év alatt az asztali PC-t is kompletten ki lehet cserélni. Ha viszont átlag home - office use a fontos, akkor arra az 5 éves laptop is megfelelő.
De én is az asztali mellett szavazok, mivel semmi szükségem a sz.gép mobilitására, és szeretem a nagy képernyőt. =)

(#8) lezso6 válasza Dany007 (#5) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Sonyt meg MacBookot inkább sznobkategeróiának nevezném.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Nem is olyan rég találtam itthon takarítás közben valami régi Aquás vagy Alien Computers-es árlistát, az se volt semmi. Fura így visszanézni. 1-200GB-os vinyók 50-80k, stb.

lezso6: Könyörgöm, ne kezdjük már el mindenhol ezt az Apple flame-et.

[ Szerkesztve ]

(#10) Dany007 válasza Jhonny06 (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen, pedig az nem is volt olyan régen :)

Nekem először 3,2 GB -> 6,4GB - - > 80GB - - > 250GB - - > 1250GB (1000+250). Valahogy így alakult.
Sose felejtem el, ~ Elsős v. másodikos lehettem szki-ban mikor kaptam a gépet. Nemigazán voltam tisztában az értékekkel. Haverok meg csak ámultak, hogy húúúh 64MB ram! Húh 15 colos monitor(!) az nemsemmi! Most meg inkább nevetek ezeken az emlékeken. Inkább megdöbbenek, mint nevetek.
Másik hasonló élmény, haverom első 20,4 körüli vinyót vett, talán 3.-osok lehettünk nemtom. Mindenki azt kérdezte tőle, hogy minek neki akkora... mire fogja használni... :U
Persze ez ma már röhejes, hiszen egy fullHD film alig fér el rajta, de akkor ezt halál komolyan gondoltuk (akkoriban lépték át a 10GB-os határt).

V.színű egyszer a terrás vinyókkal is ez lesz. Nemrég nagy dolog volt az 1TB, ma már 2TB se ritka. És azért itt nem 10-20-100GB-okkal emelkedik a szint, hanem terrabájtokkal. Régen a 6,4-est követte mondjuk a 10,2-es vagy hasonló, 4-5GB- os különbségek. Most az 1TB-ot követi a 2TB, ott azért 1000GB a különbség =)

(#11) Jhonny06 válasza Dany007 (#10) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én meglepően sokáig elvoltam egy 20GB-os winyóval. :) 2007 nyarán vettem meg az első komoly gépemet, addig gyakorlatilag ennyivel kellett beérnem és valahogy sikerült is. Bár akkor még nem volt ezzel probléma, hogy 10+GB csak az oprendszer, mint most. :D Jó öreg XP, meg nem is tároltam túl sok cuccot sose (most se), irkáltam az újraírható DVD-ket, ha arról volt szó.

(#12) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Meglepő, jó cikk, de egy hibát vétettél. Az árkülönbség sehol nem volt 200-250%, mert belevetted az asztali 100%-át is.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#13) Dany007 válasza CHIPman (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm :) Azért cikknek túlzás, inkább csak egy kósza gondolat.

Az árkülönbség pedig megvolt 200-250%. Mivel egy 150 ezres gépet vettem alapul, 100%-nak. Annak a 200%-a 300.000, a 250%-a pedig 375.000. Ergo, ha a 475 ezres laptopot vesszük alapul, akkor ott bizony 300.000 forint többlet / különbség simán van, ami pedig az eredeti (150 ezres ) ár 200%-a :)

De voltaképp lényegtelen. Engem csak megdöbbentett, hogy anno mennyibe kerültek a notik. Kuriózum volt 'számunkra' és igen ritka jelenség. Pedig alig 10 éve volt.

@Jhonny06:

na igen, anno én is elvoltam még a 6,4-essel is. Emlékszem, minden játékom ami megvolt (az a 3-4 db) fel volt telepítve, mert bőven elfért. A filmmánia meg kicsit később jött a képbe. Viszont azóta már a TB-os vinyó is éppenhogy elég :) Persze akkoriban '1CD-s' filmek voltak. 640-700MB. Szal 1-1 még abból is elfért, de csupán extrának számított, nem alap dolognak, mint ma (legalábbis nálam).

(#14) Ivan15 válasza Dany007 (#13) üzenetére


Ivan15
senior tag

Az otthoni laptopom ami egy ma mar öreg compaq evo n1000v a laptop altal elbirt maximum konfiguracioval (2,2Ghz 1Gb ram, 40GB HDD) 2001-ben jött ki a konfig es akkor brutalis erös üzleti notebook volt 420.000 Ft-ba került (nem nekem, en kb 3 eve vettem 60.000Ft-ert)

Ma ez a konfig 30.000Ft-ert megvehetö

(gondolj csak bele, hogy 2001-ben milyen gyenge asztali gepek voltak elterjedtek ehhez a ma mar öreg laptophoz kepest)

[ Szerkesztve ]

(#15) Ivan15


Ivan15
senior tag

aza PROTOCOM ROKY 896.000 Ft-ert egesz jo valasztas volt 1999-ben :)) Csajok meglattak, elelveztek! A 266mhz-es intel mmx ma, 10 evvel kesöbb: hasznaltan 30-50FT...
Neha erdemes feltenni azt a kerdest, hogy mekkora haszonkulccsal dolgoznak ezek: gyartasi költseg --. eladasi ar? Kedvenc kerdesem: miert olcsobb egy jo automata mosogep, mint egy mobiltelefon?

[ Szerkesztve ]

(#16) dabadab válasza Ivan15 (#15) üzenetére


dabadab
titán

Az mondjuk utesallo cucc, a Toughbookok manapsag is ilyen arban vannak.

DRM is theft

(#17) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Már akkor sem európai tárcára tervezték ezeket a készülékeket.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#18) Ivan15 válasza dabadab (#16) üzenetére


Ivan15
senior tag

:Y inkabb egy autot veszek ennyiböl vagy felujitom a lakast :)

(#20) dabadab válasza Ivan15 (#18) üzenetére


dabadab
titán

Ezeket tipikusan munkagepnek szanjak, nem arra, hogy az ember ezen facebookozzon a Starbucksban :) Marpedig a munkagepek arai eleg elvetemultek tudnak lenni, egy csoffadt Bobcat is tizmillios tetel - de be is hozza az arat.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#21) philoxenia válasza Ivan15 (#15) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az "orosz" mobiltelefon olcsóbb, mint a japán automata mosógép. Bár nagyobb is.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22) Ivan15 válasza dabadab (#20) üzenetére


Ivan15
senior tag

ezek ceges dolgok, leirhatok mint szükseges beruhazas. Pl. autopalyamernök a terepen kint hasznat is veszi. Aki leiras nelkül ilyet vesz az bolond

[ Szerkesztve ]

(#24) CHIPman válasza Dany007 (#13) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Igaz, de ilyen logika alapján a mostani asztalik és notik között az árkülönbség 120-130%, nem pedig 20 és 30.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#25) Jhonny06 válasza dabadab (#16) üzenetére


Jhonny06
veterán

Bazz, ez még akkor is megy tovább, ha áthajtasz rajta valamivel. :Y

(#26) Dany007


Dany007
veterán

Jelentem költözés után anyám sikeresen kidobta ezt a már-már archív Chip magazint... :U
Úgyhogy ez az egy kép maradt meg belőle...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.