Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#90) Chaser válasza Syl (#89) üzenetére


Chaser
titán

egész biztos volt "felezős" illeték x korhatár alatt első lakásnál, lehet eltörölték, engem már egy ideje nem érint ( : bár nemrég beszéltem ingatlanos ismerőssel, ő is valami ilyesmit mondott, tán' egyáltalán nincs illeték, tényleg nem tudom, lehet az van ahogy mondod
tavaly ilyenkor nem nagyon lehetett 20m ft-ért értelmes helyen lakást kapni, most lehet, gyakorlatilag 20m ft alatt semmit nem dobott tavaly tavasz-ősz közt a kereső, max pince lakásokat, 10-15%-kal lettek most kb olcsóbbak a lakások

szerk:
ezt találtam gyors kereséssel:
"Amennyiben valaki az első ingatlanját vásárolja meg, és még nem töltötte be a 35. életévét, akkor csak 50% (vagyis 2%) illetéket kell fizetnie, feltéve, hogy az ingatlan értéke nem haladja meg a 15 millió Ft-ot. Ha ennél drágább az ingatlan, akkor a teljes vételár illetékköteles. Látható, hogy bár biztosan jól jön mindenkinek a kedvezmény, a feltételek aligha a jelenlegi lakásárakhoz lettek kitalálva. "
tehát van/volt illeték felezés, csak jelenlegi árakon nincs értelme ha nem húzzák fel az értékhatárt

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.