Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Biztos nagyon jó lesz, de...

'94-ben megvettem az eredeti zenéjét kazettán. Mondanom sem kell, rongyosra hallgattuk a kazit is és a tévéből VHS-re felvett szinkronizált filmet is. Bár míg húgomnak és anyámnak a filmbéli magyar, nekem inkább a kazettán hallható angol változat volt az, ami beégett az agyamba és amit a mai napig bármikor szívesen meghallgatok.

Tavaly nyáron asszonykámmal elmentünk Hans Zimmer koncertre, ahol Lebo M is fellépet csak arra az egy szem "nááááááá zvednyáááááá vavadik csivavaaaa..."-ra, és jóllehet az a nyitány nem pont úgy folytatódott, ahogy a filmben/OST-ben (hiszen ez nem Elton, hanem Hans koncertje volt), de még így is ott éreztem a sok-sok éves emlékek okozta lúdbőrzést.

Na most, amikor én az új Dzsungel Könyvét megnéztem moziban szinkronnal, tetszett, hogy minden zenét igyekeztek hasonlóra komponálni, de kifejezett csalódás volt számomra, hogy sem az előadás mód, sem a szöveg (!) nem volt a régi, így még együtt sem tudtam énekelni a filmmel (arról ne is beszéljünk, hogy Csákányi László mint Balu, vagy Bodrogi Gyula mint Lali király egyszerűen fenomenálisak és lecserélhetetlenek). Az új The Lion King trailer-ét nézve pedig már eleve temettem az arcomat a kezembe, hogy pl. Scar (Zordon) szinkronhangja már nem Jeremy Irons lesz, hanem Chiwetel Ejiofor lesz. Félreértés ne essék, imádom a srácot, de egy ennyire karizmatikus és érces hangot lecserélni egy nem egészen más csengésű és sokkal fiatalabbra...

Szóval félek. :F De nem a Disney lenne, ha nem kezdene régi filmek új közönségnek (tucattermékként) való agyatlan újraforgatásába (vagy inkább újragondolásába)... igen, még mindig nagyon haragszom rájuk a Star Wars miatt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.