Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Érdekes lesz, de mivel a rajzfilm helyett egy nagyon valóságos render az egész, ezért nagyon nagy hátrányból indul a koncepció. Pl nincs arcmimika, vagy legalábbis nagyon limitált. Ugyanez igaz a mozgáskultúrára is, egy csomó minden nem lehetséges. Szóval a humoros jelenetek nagy részét ki lehet vágni. Persze ettől még lehet jó. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) Cyberpunk válasza lezso6 (#1) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen ez egy jó kritika. Elvihetik full komolyba is a történetet, csak a drámára koncentrálva, de az nem a legjobb döntés egy elvileg főként gyerekeknek készülő film esetében. A humor az sokat lazított az egyébként nagyon komoly drámaiságán az eredeti filmnek.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3) updog


updog
senior tag

Bakker, most 4K / HD / élethűben kell újra végignézni <no spoiler> bizonyos jeleneteket? :( Azért az durva lesz.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#4) Cyberpunk válasza updog (#3) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Jól megsiratja a népet megint. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5) kemotox


kemotox
addikt

ASANTE SANA, SQUASH BANANA

(#6) Luck Dragon

Én nagyon kíváncsi vagyok rá hogy mennyire fog hasonlítani az elődjére. És most nem a látványvilágára gondolók itt elsősorban, mert az nagyon tetszik.
Ha nem visszaadja azt amiért annyira szeretik az elődjét, az elmesélését a történetnek.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#7) Cyberpunk válasza Luck Dragon (#6) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ha csak remake lesz, akkor esélyes, hogy a hatás meglesz, szerintem ugyanolyan azért nem lesz, főleg, hogy már ismerjük a történetet, és nem csak egy felújítás lesz, azért belenyúlnak. Azért remélem nem alapjaitól, mert akkor lehúzzák rendesen. :DDD Nyilván azoknak, akik nem látták még valami csoda folytán mutathat újat, és komoly filmélményt.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8) updog válasza Cyberpunk (#7) üzenetére


updog
senior tag

Nekünk '95-ben, mikor fater hazahozta az első videómagnónkat, ez volt az első film, amit megkaptunk kazettán (természetesen az eredeti kazetta is megvolt (valakinek biztos ;] ), csak készítettünk róla backupot :DDD) úgyhogy elég meghatározó volt, és elég sokszor láttam :) Mindenesetre kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#9) Cyberpunk válasza updog (#8) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen egy csipetnyi gyerekkort adhat vissza, vagy gyilkolhat meg, ha rosszul sül el. :DDD Én is rongyosra néztem, a végén már a párbeszédek is kívülről. Később már angolul is. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Biztos nagyon jó lesz, de...

'94-ben megvettem az eredeti zenéjét kazettán. Mondanom sem kell, rongyosra hallgattuk a kazit is és a tévéből VHS-re felvett szinkronizált filmet is. Bár míg húgomnak és anyámnak a filmbéli magyar, nekem inkább a kazettán hallható angol változat volt az, ami beégett az agyamba és amit a mai napig bármikor szívesen meghallgatok.

Tavaly nyáron asszonykámmal elmentünk Hans Zimmer koncertre, ahol Lebo M is fellépet csak arra az egy szem "nááááááá zvednyáááááá vavadik csivavaaaa..."-ra, és jóllehet az a nyitány nem pont úgy folytatódott, ahogy a filmben/OST-ben (hiszen ez nem Elton, hanem Hans koncertje volt), de még így is ott éreztem a sok-sok éves emlékek okozta lúdbőrzést.

Na most, amikor én az új Dzsungel Könyvét megnéztem moziban szinkronnal, tetszett, hogy minden zenét igyekeztek hasonlóra komponálni, de kifejezett csalódás volt számomra, hogy sem az előadás mód, sem a szöveg (!) nem volt a régi, így még együtt sem tudtam énekelni a filmmel (arról ne is beszéljünk, hogy Csákányi László mint Balu, vagy Bodrogi Gyula mint Lali király egyszerűen fenomenálisak és lecserélhetetlenek). Az új The Lion King trailer-ét nézve pedig már eleve temettem az arcomat a kezembe, hogy pl. Scar (Zordon) szinkronhangja már nem Jeremy Irons lesz, hanem Chiwetel Ejiofor lesz. Félreértés ne essék, imádom a srácot, de egy ennyire karizmatikus és érces hangot lecserélni egy nem egészen más csengésű és sokkal fiatalabbra...

Szóval félek. :F De nem a Disney lenne, ha nem kezdene régi filmek új közönségnek (tucattermékként) való agyatlan újraforgatásába (vagy inkább újragondolásába)... igen, még mindig nagyon haragszom rájuk a Star Wars miatt.

[ Szerkesztve ]

(#11) Cyberpunk válasza cinemazealot (#10) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Jogosak a félelmek, ugyanolyan jó biztos nem lesz, én sem örülök ezeknek a változtatásoknak, de legalább Mufasa hangja James Earl Jones marad, ha azt is cserélték volna totális csalódás lenne. És komplett jelenet is kimarad (Be prepared) azt olvastam. :U :(

Szerk.: Szóval igen pénz éhség szaga van. Mi más lehet, ha a régi klasszikusokhoz nyúlnak, amik már befutottak, és sikeresek lettek? SW esetében is lehet kritika, mondjuk a mellék epizód Rogue one nekem kellemes meglepetés volt, noha igen az is lehetett volna jobb is.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#12) cinemazealot válasza Cyberpunk (#11) üzenetére


cinemazealot
addikt

"És komplett jelenet is kimarad (Be prepared) azt olvastam."

Sajnálnám, de cseppet sem csodálkoznék, hiszen lássuk be, ez a jelenet egy gyilkosság kiterveléséről szól:

"Yeah! Be prepared, we'll be prepared! For what?
For the death of the king
Is he sick?
No, fool! We're going to kill him and Simba, too"

Ezt azért korhatár besorolás nélkül manapság már nem feltétlenül nyeli le az MPAA. :)

Oké, egy rugóra járunk, a Rogue One nekem is tetszett. Az epizódok borítottak ki, főleg a 8. De elég az offból. :)

(#13) Cyberpunk válasza cinemazealot (#12) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ez igaz ma már más szelek fújnak, mint anno.

Én egyébként nem rajongok annyira az ilyen CGI animációkért, művészileg is többre értékelem például a TLK-t. Sőt nyugodtan lehet mondani, hogy a több évtizedes Disney animációs munka csúcsát képezi az a film. Persze nem szólom le ezt sem, hiszen noha nem hagyományos 2D-s grafika, de sok munka van ezekben is. Nem is lenne vele bajom, ha eredeti ötlettel állnának elő nem pedig felújítgatni a régi nagy klasszikusokat. Gyakorlatilag végig mennek az összes nagy címen, jön majd az Aladdin is nemsokára. Na igen ez is megérne egy külön témát. :) [link]

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Oroszlánkirály live-action remake? Excuse me, what the fuck? Először azt hittem, hogy ez csak egy vicc, de nem, ezeknek semmi se szent, csak a pénz dőljön. :(

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#15) Wesder válasza Cyberpunk (#13) üzenetére


Wesder
félisten

Attól sem vàrok sokat.
Igaz hogy Will Smith lesz a dzsin?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#16) Cyberpunk válasza Wesder (#15) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja azt hallani. Érdekes lesz az is mondjuk úgy.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#17) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Azt egyébként tudtátok, hogy a '94-es változat eredetileg egy B-csapat által gyártott töltelék terméke lett volna a Disney-nek, amíg az A-csapat a következő évben megjelenő Pocahontas-on dolgozott? :)

Különben meg:

"Nants ingonyama bagithi Baba!"
Meglepően vágatlan teaser trailer '93-ból

Továbbá: Making of 1/2, Making of 2/2

[ Szerkesztve ]

(#18) Cyberpunk válasza cinemazealot (#17) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én igen. :) Aztán lemosta a Pocahontast, meg is lepődtek ezen. :D Eredetileg ennyi zenés betét dalt sem szántak bele, az intró is más lett volna, de végül úgy döntöttek maradjon. Így végül az átlag Disney mesékhez képest musical-esebb jellegű lett. Apropó ha már musical, a Broadway verzió az valami fantasztikus lett, nagy kár hogy nem láttam még élőben. Ha egyszer New York-ban járok azt nem hagyom ki. Máig megkönnyezem az Endless night dalt, főleg az eredeti Jason Raize verziót.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.