Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Captor válasza kerobi (#150) üzenetére


Captor
tag

Nem kellett vennem, mert a samsung telefonoméval használtam.

(#152) kopasz79 válasza synar (#149) üzenetére


kopasz79
tag

nem rossz ;)

(#153) kerobi


kerobi
senior tag

Hát ez már több a soknál. Vettem 32 gb class 10-es sdhc-t , vettem uj usb kábelt. Ugyanaz a tünet. Flash módban nem küld usb jelet. Az sdhc kártyát bedugom, akkor meg kifagy minden fájlkezelő. Rohadt kinaiak. Ellehetetlenitették a firmware frissitést!

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#154) Captor válasza kerobi (#153) üzenetére


Captor
tag

Reménykedjünk, hogy csak nem abba a flash módba rakod amibe kellene.
Én így csinálom:
- kikapcsolom a tabletet
- rádugom a PC-re USB-vel
- hang fel és bekapcsoló gomb nyomvatart
- pár másodperc múlva PC érzékeli azUSB eszközt, az RK tools-on bezöldül az ikon.
- elengedem a gombokat
A tablet kijelzőjén nincs semmi, ha valami megjelenik az nem jó, kezdhetjük előlről. USB-t é
s tápot kihúzva, kikapcsolót sokáig nyomvatartva(kb. 10s) tuti hogy kilép minden módból és kikapcsol.
Csináltam egy videót is
http://youtu.be/fGqtlSM0x_o
nálad persze előszőr a driver telepités fog elindulni.

(#155) kerobi válasza Captor (#154) üzenetére


kerobi
senior tag

Köszi szépen, a drivert manuálisan kellett telepiteni, hálistennek fel is ismerte.
Elkezdte frissiteni a firmware-t, eredménye az lett hogy 25%-nál megállt és hibát jelzett.
Mostmár normál modban sem kapcsol be a tablet, csak kattan egyet és villan a képernyő.
Sztem a firmware nem jó

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#156) Captor válasza kerobi (#155) üzenetére


Captor
tag

Nem örülök, hogy segítettem, mert már nagyobb lett a probléma.
Semmi pánik, húzzál le mindent a tabletről és power gombot hosszan nyomvatartva kapcsold ki. Dugd ra PC-re USB-vel, tedd újból download módba és flesheld újra. Fleshelés előtt dugd rá a töltőt is, ha így sem megy végig akkor én még mindig az USB kábelra gyanakszom.

(#157) kerobi válasza Captor (#156) üzenetére


kerobi
senior tag

Nem gond, nem a te hibád. Meg amugy sem vagyok kétségbeesve, mert van egy ilyen infóm egy külföldi fórumról, hogy lehet döglött cube-kat visszahozni

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#158) Captor válasza kerobi (#157) üzenetére


Captor
tag

itt se véletlenül emelték ki az usb kábel minőséget és az usb portot.

(#159) kerobi válasza Captor (#158) üzenetére


kerobi
senior tag

Na de ezért kérdeztem, milyet vegyek. Vettem egy feketét kb 600 ft. De a fehérrel is ugyanugy érzékeli az egységet

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#160) Captor válasza kerobi (#159) üzenetére


Captor
tag

Én csak annyit tudok, hogy minőségi legyen, sajnos a hozzá adott nem az, azzal nálam se megy végig, a samsungal meg eddig mindig végig ment, pedig többször flesseltem már vele.
Kipróbálhatnád egy másik gépen is, lehet az usb portod se az igazi.

(#161) kopasz79 válasza Captor (#154) üzenetére


kopasz79
tag

szia

mi annak az időjárás widgetnek a neve?
nekem nem sikerült ilyet varázsolnom a főképernyőre ;(

esetleg tud ajánlani hozzá egy működő zseblámpa app-ot?

[ Szerkesztve ]

(#162) Captor válasza kopasz79 (#161) üzenetére


Captor
tag

ASUS Weather ha minden igaz, gyárilag rajta volt. Ha hazamegyek megnézem, hogy el lehete küldeni valahogy.
Zseblámpából csak egyet próbáltam, de az csak felvillantotta a LEDet és elaludt, aztán inkább hagytam is mert elég jól világít a kijelző is magában.

[ Szerkesztve ]

(#163) Captor válasza kopasz79 (#161) üzenetére


Captor
tag

(#164) Prof válasza #19617792 (#6) üzenetére


Prof
addikt

Ne viccelj már a 3G modem a 10dollár, a GPS legalább 20 :) Mégis egy Ipad 3G-vel 100 dollárral drágább :DDD

(#165) kopasz79 válasza Captor (#163) üzenetére


kopasz79
tag

Köszönöm ;)

nagy nehezen sikerült rájönnöm hogy hogy kell használni

teljesen béna vagyok ehhez az androidhoz ;(

(#166) kopasz79


kopasz79
tag

hogy tudok asztalokat megszüntetni?
alapból ugye van 5, de én csak 1-et szeretnék hogy lehet?
vagy ha ezt nem akkor azt hogy lehet megoldani hogy ha berakok egy hátérképet az az összesen ugyan úgy látszódjon és ne csússzon az egész?
+ kérdés van egy képem azt hogy tudom úgy varázsolni hogy a teljes kép benne legyen és ne csak egy kivágás?

(#167) Captor válasza kopasz79 (#166) üzenetére


Captor
tag

Tegyél fel valami jobb féle Home alkalmazást, a gyári elég fapados. Tabletre nem tudom mik a favoritok, telefonon a Nova és az Apex elég jók.

(#168) kopasz79 válasza Captor (#167) üzenetére


kopasz79
tag

kösz
majd megnézem mik ezek ;)

valakinek egyéb javaslat?

[ Szerkesztve ]

(#169) bobojoe


bobojoe
csendes tag

Sziasztok
Mi a vélemény a Jelly Bean-ról a CUBE U30GT-H-n ? leírná valaki részletesen, honnan telepítette, mekkora a változás az Android 4.04-hez képest. nagyon amatőr vagyok, de érdekel, mert én is felraknám.
Köszi

(#170) kerobi


kerobi
senior tag

Hát ez sajnos semmivel nem upgradeli. Bármilyen w-s firmware fut 28%-ig, majd megáll. Irtam a kinaiaknak, azt mondták próbáljam meg H-s firmware-rel. De az el sem indul.
A művelet elején (W) mikor elindul a downloading leválasztja az eszközt, majd ujracsatlakoztatja. De a letöltés megy tovább. Egészen 28%-ig... A max eddig 72% volt, de akkor is meghal. Microsdhc-ről akartam először, de attól kifagytak a fájlkezelők. Jó termék...:P

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#171) kerobi válasza kerobi (#170) üzenetére


kerobi
senior tag

SIkerült! Legalábbis félsiker! A SAMSUNG teló kábelével valóban tudtam upgrade-elni! Le is checkolta a firmware-T 100% :))
Viszont a probléma fennáll. Hosszan nyomva a bekapcsológombot felvillan egy kép 0,5 secundumra aztán se kép se hang :P

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#172) Captor válasza kerobi (#171) üzenetére


Captor
tag

Érdekes, frissítés után autómatikusan el kellett volna indulnia.
Esetleg ha továbbra sem indul, megpróbálhatod Restore gombal frissíteni, akkor előtte csinál egy formatot is. Én 900 Supersport ROM-ról is úgy tértem vissza a gyári ROM-ra, mert az átparticionálja a nandflasht, 2GB data partíciót csinál.

(#173) kerobi válasza Captor (#172) üzenetére


kerobi
senior tag

Sajnos ugy sem. Valamit kilőtt... Csak felvillan fél másodpercre, kattan egyet, és halál. Annyi látszik valami kinai boot felirat. Majd felveszem telóval. A H-s firmwaret meg nem merem kipróbálni, főleg hogy itt W-s egységet jelzett ki a windows még mikor jó volt. Ja és a total commanderben megjelenik a 2 meghajtó, de nem enged hozzáférést.

[ Szerkesztve ]

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#174) Captor válasza kerobi (#173) üzenetére


Captor
tag

Esetleg egy másik romot megpróbálhatnál.

(#175) kerobi válasza Captor (#174) üzenetére


kerobi
senior tag

Ó Je!!! Újabb fejlemény. Szereztem Samsung kábelt. Szétszedtem a tabletet, megpróbáltam unbrickelni. A sötétkép négyzetet sehogy sem sikerült előhozni. Végső elkeseredésemben Megpróbáltam a H-s firmwaret és lám, működik! (örűl)

Konklúzió:

Senkit se vezessen félre , ha a tálcán a felbukkanóban Cube u30gt-w-t ír, mert az nem biztos! Igy derült ki, hogy az enyémre H-s firmware kell !!!
Név szerint ez: FMA_V1.1_U30GT-H.img

ééés most néztem meg a verziószámot: 4.1.1

típus FMA U30GT-W1.1

Szóval teljes a káosz, de fő hogy működik

[ Szerkesztve ]

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#176) Captor válasza kerobi (#175) üzenetére


Captor
tag

Gratulálok. Honnan van ez a firmware? A gyártó honlapján 1.07 verziónál tart a U30GT-H.

(#177) kerobi válasza Captor (#176) üzenetére


kerobi
senior tag

Erről a fórumról. Ez nem hivatalos firmware, de tök jól megy a wifi is, meg gyors is.

http://www.flashmyandroid.com/forum/forumdisplay.php?311-Cube-U30GT-U30GT-Mini

Jah! És root felhsználó vagyok!

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#178) Captor válasza kerobi (#177) üzenetére


Captor
tag

A wifi a 1.07-el javítva lett, a youtub frissítéssel a pufferelési hiba is megszünt, elvileg az Sd kártya szektorhiba is javítva, ezekután eleg korrekt kis gép ez ha a gagyi kamera és hangszórótól eltekintünk.
nálam 95%-ban kiváltotta a notebookot.

(#179) mrmegtette


mrmegtette
tag

Én ezt használom:
Decontaminate JB V1-5
http://www.flashmyandroid.com/forum/showthread.php?1954-ROM-Decontaminate-JB-V1-5-%2810-13-12%29

Egyenlőre tökéletesen meg vagyok vele elégedve, és ez is ROOT-olt. Igazából PIPO fw, de nem vettem még észre hibát. A Wifi itt is kicsit jobb. Play store is ok. És PIP funkció is van. :DD

(#180) Szili88


Szili88
csendes tag

Hogy kell recoverybe indítani a gépet?
Átirtam build.prop-ot és kell hozzá a wipa chace.

(#181) Crytek


Crytek
veterán

Valaki letudná írni érthetően szájbarágosan hogy Cube on hogy lehet megoldani a gameloftos játékok futtatását?

Next PC Upgrade: 2022

(#182) Myth


Myth
aktív tag

Sziasztok!

Először van androidos készülékem... Adott egy cube u30gt-h:

android verzió: 4.0.4

Kernel verzió: 3.0.8+ zhansb@tchipserver03 #30 SMP PREEMPT tue jul 17 2012

Build szám: cube u30gt-h v1.03

Fel szeretném tenni rá a legújabb rom-ot ami jó. Tudnátok ebben segíteni? Nem szeretném tönkretenni... Mit szedjek le és honnan és mi a teendő?

Előre is köszönöm a segítségetek!

Battletag: Myth#1775

(#183) kerobi válasza Myth (#182) üzenetére


kerobi
senior tag

SZerintem ha nincs vele gond, ne nyulj hozzá. Semmilyen nagy változás nincs.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#184) KeFe válasza Captor (#178) üzenetére


KeFe
tag

"A wifi a 1.07-el javítva lett, a youtub frissítéssel a pufferelési hiba is megszünt, elvileg az Sd kártya szektorhiba is javítva,"

Pontosan melyik romot használod?
Mert pont ez a 3 bajom van nekem is a cuccal...

(#185) Captor válasza KeFe (#184) üzenetére


Captor
tag

Egy root-olt, kína mentesített, 2GB data partíciós rom, de nem találom már, hogy honnan töltöttem le. Ha rábukkanok szólok.

szerintem ez lehetett
[link]

[ Szerkesztve ]

(#186) KeFe válasza Captor (#185) üzenetére


KeFe
tag

Feltettem a Supersport 1.1c-t és ez is megy már rendesen. Bár az sd kártyát nem próbáltam, de holnap megnézem. Egy bajom van csak vele, az okádék boot képernyő.
Azt hogy lehetne könnyedén adatvesztés nélkül cserélni?

(#187) KeFe válasza KeFe (#186) üzenetére


KeFe
tag

Nem bírtam ki, megnéztem a 32gigás Samsung kártyámmal.. nos továbbra sem megy rendesen, szal van még mit hegeszteni rajta.

(#188) kerobi válasza KeFe (#187) üzenetére


kerobi
senior tag

Nekem sem megy a samsungom az uj firmwarrel sem. De azt irják más forumokon, hogy ezzel stabil:

]http://www.argep.hu/product_1520704.html

[ Szerkesztve ]

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#189) bary48


bary48
csendes tag

Nekem tökéletesen működik a Cube U30GTh-m. Svájci Postával érkezett, "gond" nélkül. A töltőből nekem rosszat csomagoltak mellé (5V-ost a 12V-os helyett) Küldik a másikat. Közben vettem a Conradban egy univerzálisat. Abból a legkisebb majdnem jó, csak nem stabilan érintkezik. A frissítésnél nekem is tégla lett, de itthon a Samsung telefonom kábelével jó lett. Csak szét kellett szednem és a két pontot rövidre zárni mint a leírásban volt. A szétszedéshez nekem már torx csavarhúzó kellett volna (T2), mivel nem volt, egy pici órás csavarhúzóval szedtem szét. Azóta rendeltem azt is. A reset kapcsoló helye fel van szitázva, a lyuk is megvan az oldalán, csak nem tették bele. A "kasty-cube_u30gt_h-41-107-rooted.img" ROM-ot használom. Nincsenek kínai programok, rootolt.
Sokan emlegetik a gyenge hangszórókat. Szerintem ebben a pici méretben amúgy sem lehet tökéletes hangminőséget várni. Ha filmet nézek, vagy zenét hallgatok olvasás közben, akkor a Nokia BH 505-ös fejhallgatót használom.
http://mobilarena.hu/teszt/napjaink_sztereo_bluetooth_headsetjei_3_resz/nokia_bh-505.html
Ezt még a Samsung Galaxy S-hez vettem, de ezzel is tökéletesen működik.
Én főleg film, kép nézésre és olvasásra használom. Ezekből mind ment tökéletesen.
Egy valamit nem tudok: Mivel android 4.1 van rajta: hogyan lehet képnézésnél és filmeknél az alsó sávot eltüntetni? Filmek nagyrészt keskenyebbek így nem zavaró, de a képnézésnél ez csökkenti a kép méretét.
Ha valaki tudja a választ azt megköszönném.

BI

(#190) Crytek válasza bary48 (#189) üzenetére


Crytek
veterán

Nekem is 4.1.1 van a gépen.Rootolás menetét leínád? Szinte az összes jó game gameloftos és root kell hozzá.

Next PC Upgrade: 2022

(#191) kerobi válasza bary48 (#189) üzenetére


kerobi
senior tag

mxplayer-t használj az a legjobb. Fizetős, de le lehet szedni törten is

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#192) kiskatz


kiskatz
tag

Még pár óra és végre a kezemben lesz egy ilyen szépség! :)

(#193) kiskatz


kiskatz
tag

Mejött a gépem, nagyon jó masina.
Mit érdemes csinálnom vele legelőször mielőtt berendezném magamnak?
A kínai programokat hogyan tudom eltávolítani?
Érdemes úgy firmware-t telepíteni? Root-olt alapból a gép?

(#194) Crytek válasza kiskatz (#193) üzenetére


Crytek
veterán

Sajnos nem rootolt,de ha rájössz hogy kell majd leírhatnád!

Next PC Upgrade: 2022

(#195) kovacspityu2


kovacspityu2
tag

Szaisztok!

Most rendelnék Cube U30GT 10.1-es tabletet, de...
Pandawill-en készlethiány van és a 32GB-os helyett 16GB-osat ajánlanak fehérbe..
Valakinek ezzel tapasztalat??? "H"-s széria.
A memókártyát és a beépített16GB-ot egyszerre képes látni???

Köszi

SÜRGŐS...MOST

(#196) Crytek válasza kovacspityu2 (#195) üzenetére


Crytek
veterán

Az én 16gb osomba 8gbos sd-t raktam simán látta.

Next PC Upgrade: 2022

(#197) kovacspityu2 válasza Crytek (#196) üzenetére


kovacspityu2
tag

Köszönöm a válaszodat, megnyugodtam picit!
Módosították a rendelésem, 1-2 nap és postázzák.

(#198) bary48 válasza Crytek (#190) üzenetére


bary48
csendes tag

Én az RKbatch tool nevű programmal frissítettem.
Az egyik fórumról töltöttem le a "kasty-cube_u30gt_h-41-107-rooted".img-t.
Lehet, hogy azóta már van még jobb FW hozzá.
A számítógépre előzőleg felraktam a hozzá való USB drivert. A telefonom (Samsung Galaxy S) micro USB kábelével rádugtam.
Mikor megjelent a programban (az egyik szám zöldre vált - lehet, hogy meg kellett nyomni a hangerő fel + a bekapcsoló gombot - már nem emlékszem) akkor kitallóztam a FW-t (előzőleg beraktam a program ROM könyvtárába.) és az upgrade-ra kattintottam.
A programot és a FW-t megtalálod a neten a google-val. Nekem az egyik régi kollégám csinálta először az ő kábelével és az egész "tégla" lett. Így szét kellett szednem. (leírtam, hogyan csináltam. Azóta rendeltem csavarhúzót is T2 torx ha minden igaz.) A neten a szétszedésről is találsz videókat és leírást, hogy melyik két pontot rövidre zárva kell bekapcsolni. Azért nem egyszerű a dolog és ha nem vagy ügyes akkor az egésznek annyi. Minden frissítés úgy működik mint a telefonoknál. Ha nem értesz hozzá akkor inkább hagyd meg a kínai programokkal az eredetit. Én is csak azért kezdtem hozzá, mert a kollégámnak is ilyen gépe van és ő már csinált ilyet.
A garancia elvesztéstől nem féltem, mert nagy összeg visszaküldeni Kínába. Szétszedni nyomok nélkül nem nagyon lehet. Szemetek, hogy ezt a kapcsolót nem építették bele, pedig a helye megvan a panelon. Az is lehet, hogy az újabb szériákban benne van.

BI

(#199) mrmegtette


mrmegtette
tag

Van már pár új ROM, ami ROOT-olt, Angol alapból, kínai shit mentes. Legfrisebb 1.10-es CUBE firmware-el. (2012.11.30.) Viszont CWM -el frissíthető, viszont későbbiekben nem kell frissítésnél PC-vel összekötni. A lerásokban mindent megtaláltok.

http://www.flashmyandroid.com/forum/showthread.php?1828-ROM-Infected-JB-V3-0-(12-07-12)

http://www.freaktab.com/showthread.php?2650-NEW-U30GT-H-1-10-900supersport-1-1

Valamint egy "sima" rktoolsos verzió, arctablet fórumról.
http://www.arctablet.com/blog/forum/cube-u30gt/cube-u30gt-h-rooted-firmware-from-official-version-1-10-dated-20121130/

Ezekkel már a legtöbbeknek megszüntek a külöböző töltés alatti problémák, wifi problémák ÉS állítólag a cl12-es SD kártyák is már mennek normálisan. Én sajnos még nem tudtam tesztelni, de napokon belül felrakom.

[ Szerkesztve ]

(#200) Crytek válasza mrmegtette (#199) üzenetére


Crytek
veterán

Majd valami laikusok által is érthető leírást csinálsz róla hogy kell felrakni?

Next PC Upgrade: 2022

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.