Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Foobar2000 + WASAPI + SoX Resampler mod2, mindezt egy Xonar DS-sel + OPA2604A egy Edifier HCS2330 társaságában :) Ja és zenéből természetesen FLAC. :)

Üdv. core2

(#52) csƵ válasza blackmajesty (#48) üzenetére


csƵ
őstag

Én pedig azzal használom és nem vettem észre ezt.

(#53) SOAD19


SOAD19
addikt

Csatlakozok az Aimp3-asok táborához.

(#54) lezso6 válasza bacsis (#46) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azért tettem oda, mert számomra is ugyanolyan alap, mint neked, s eddig nem volt ilyen válasz. :)

Ezt a minden lejátszó másképp szól dolgot meg nem nagyon értem. :F

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55) Neil Watts válasza lezso6 (#54) üzenetére


Neil Watts
veterán

Pedig egyszerű: Minden lejátszóba épített EQ effekt más, mások az alapbeállítások, ez csapja be sokak fülét :)

Üdv. core2

(#56) Samus


Samus
addikt

Aimp3, Aimp2-es sötétszürke skinnel :D Imádom, kevés memóriaigény, gyors, és többet tud, mint a Winamp.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#57) bacsis válasza Neil Watts (#55) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hejj :DDD :W de hát a Winapba is van beépített equalizer egy halom :K
amúgy meg van aki emléxik a kjofol-ra? anno volt egy p1-es lapim, csak az nem fagyott meg, a többi lejátszó kiakasztotta a gépet, szal azt is elég sokat használtam, hogy eltűnt :))

Samus! Ha már skin-ezünk, akkor Winamp3 GTA Vice city skin-el :DDD húúú de gyerek voltam még :B az se most volt :)

[ Szerkesztve ]

(#58) blackmajesty válasza csƵ (#52) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Akkor lehet, hogy én nem tudom jól beállítani. De mindegy is, mert a MusicBee-vel elégedett vagyok.

(#59) Mania


Mania
senior tag

(#60) lezso6 válasza Neil Watts (#55) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hangzásjavítót elvből nem használok, inkább normális forrás illetve hangkeltő eszközök.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#61) Neil Watts válasza lezso6 (#60) üzenetére


Neil Watts
veterán

goto :P

Üdv. core2

(#62) F34R


F34R
nagyúr

kilogok a sorbol a cmus-al :DDD

(#63) schawo válasza blackmajesty (#58) üzenetére


schawo
titán

Jól hallod, a foobar kicsit vékony hangú lejátszó.

Többieknek Nem, nem az EQ az oka. A lejátszók között bizony különbség van EQ nélkül és WASAPI mellett is.

Többieknek, akit zavar a téma Mindegy, tulajdonképpen jó lesz bármelyik lejátszó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#64) RootRulez válasza lezso6 (#3) üzenetére


RootRulez
félisten

Winamp... Már nem 64MB-os P1-esem van, amin szempont, hogy 4 vagy fél MB ramot eszik-e a zenelejátszó. :))

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#65) F34R válasza schawo (#63) üzenetére


F34R
nagyúr

nalam amugy sem javulna semmit igy sem ugy sem, majd ha nem alaplapi hangkeltom lesz akkor belovom en is rendesen.

(#66) westcoastog


westcoastog
veterán

Utánaolvastam ennek a wasapi-nek, tehát azt jelenti hogy a foobar követlenül hozzáfér a windows audio session-höz, és nem megy át a hang még directsoundon, vagy hogy van ez?
Mintha egy lepkefingnyivel tisztábban szólna foobar+wasapi mint wmp, vagy csak placebo?

(#67) blackmajesty válasza schawo (#63) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Köszi, akkor ez nem nekem való lejátszó. Nem próbálkozok akkor többet a beállításával.

Megmarad ha mp3-at kell csinálnom flacból, arra viszont tökéletesen megfelel. :)

(#68) Thome válasza Crystalheart (#40) üzenetére


Thome
addikt

Azért Elvist meg Queent ne hasonlítsunk össze Demjénnel. Ez a korszak kihal szépen lassan, marad egy bizonyos réteg akinek ez megmarad, de ez el fog tűnni, mint ahogy már senki sem hallgat középkori várakban szóló lantos zenészeket.

(#69) schawo válasza blackmajesty (#67) üzenetére


schawo
titán

XBMC-t próbáld meg, ha zavar a foobar vékonysága :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#70) krichd1 válasza Thome (#68) üzenetére


krichd1
addikt

"senki sem hallgat középkori várakban szóló lantos zenészeket"

Én igen, szeretem azokat a kellemes, viszonylag egyszerű, dallamos zenéket.

(#69) schawo Foobar vékony :F, nálam a Musicbee volt az, illetve kicsit zavaros. Mind1, itt máképp állnak a csillagok. :)

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71) Thome válasza krichd1 (#70) üzenetére


Thome
addikt

A világ népességének 0,000001%-a. Na most ez nyom bármit is a latba? Hallgasd, engem nem zavar, de attól minek jó fikázni azt, ami másnak nem tetszik. Kicsit kicsinyes és maradi, unalmas és idegesítő dolog.

[ Szerkesztve ]

(#72) Ringman


Ringman
nagyúr

winamp 2.95 :)

(#73) krichd1 válasza Thome (#71) üzenetére


krichd1
addikt

Én nem fikáztam semmi, remélem ez nem nekem szólt. :N
Zenei téren nem vagyok szűklátókörű, főleg nem korszak szerint.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#74) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

foobar2000 + spotify.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#75) Neil Watts válasza Thome (#71) üzenetére


Neil Watts
veterán

Csak egy kérdésem lenne: Mire jó az ha így reagálsz - szerintem "vitapartnered" nem ütött meg ilyen hangot, de lehet rosszul látom e kései órán -, illetve mire jó az ha a "saját fegyveredet", érvedet fordítod magad ellen? Értsd: önmagadnak mondasz ellent, pont azt teszed amit kritizálsz. :)

Amúgy személyszerint én örülök, hogy abba a "0,000001%"-ba is tartozhatok.

Üdv. core2

(#76) Gergosz2


Gergosz2
veterán

régen windows media playert használtam, de manapság csak youtube-on hallgatok zenét mert ott 5.1-ben , (vagy 3.1 -ben vagy 2.1-ben nem tudom de az a lényeg, hogy szól a mélynyomó is amitől nagyon jó lesz a zene ) szól a zene

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#77) Audison


Audison
senior tag

foobar2000 + wasapi. Nekem eddig ez a legkényelmesebb lejátszó, Könnyen átlátható és minden Előadó elérhető egy kattintással és előadón belül szintén az összes album is...és még sorolhatnám..

(#78) horush


horush
addikt

Jetaudio, pc-n már vagy 6-7 éve biztos. Már van androidra is szerencsére, úgyhogy telón is az van. Videónézésre is elég jó, kb. mindent lejátszik. Bár filmezésre vlc-t használok általában, abban a legegyszerűbb átállítani a hangot dts-re.

[ Szerkesztve ]

(#79) Crystalheart válasza Thome (#68) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azért írtam, mert hazánkban legalább annyira népszerű. Pl. el tudod képzelni, hogy a Honfoglalás főcímdalát (az egyetlen dolgot, ami jó abban a filmben) ne adják a rádiók (/zeneszolgáltatók) ötven év múlva? Mert a mai szerzemények 99,9%-át nem fogják, ezt egészen biztosan kijelenthetem, még a 90-es években is jobb volt ennél a helyzet, nemhogy a 80-as években.

(#80) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Aimp 2.51 build 330
Mert ebben még (számomra) használható a cue fájl kezelés. A későbbi verziókban automatikusan feldarabolja a cue alapján az mp3-akat, az nekem nem felel meg.

Harrrr!!!!

(#81) Thome


Thome
addikt

krichd1 (#73): Nem neked szólt, ez annak szólt, aki fikázta a többi zenei stílust, a mai zenei stílust, csak épp ezen a hozzászóláson keresztül írtam amit írtam. :)

(#75) core2: Annyi az oka igazából a stílusomnak, hogy az eredeti kommentelő (#12) ezt váltotta ki belőlem eme szép kommentjével.
Illetve én nem kritizálok zenei stílust, én magát az embert kritizálom, aki leszólja mások zenei ízlését. Nekem ugyanis teljesen mindegy hogy ki mit hallgat, egészen addig (a személyére gondolok), amíg az nem köt bele a saját világomba. Márpedig most a fiatalság én vagyok, és ilyet ír hogy "a mai zenék azok nem zenék, bakanccsal belelépni a szánkba".

Érted a problémát? :)

(#79) Crystalheart: Van rá esély, ha már az MR2 Petőfi is megújul, marad 1-2 retro rádiócsatorna, aztán visz-hall. Így persze hogy szólni fog. De az is már csak egy (feltételezem) öreg, nagyon vékony rétegnek.

Egyébként: Peace & love! ;)

[ Szerkesztve ]

(#82) zolee5016 válasza Thome (#81) üzenetére


zolee5016
őstag

:C ...még mindig ezen rugózol........
.De az is már csak egy (feltételezem) öreg, nagyon vékony rétegnek.ehhez meg no comment :DDD :DDD

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#83) 7


7
addikt

Linux alatt:
- mpd backend, ncmpc++ frontent

Windows alatt:
- Billy: minimalisztikus, hihetetlenül gyors többezer file betöltésekor is, és csak annyit tud, amennyit kell

[ Szerkesztve ]

(#84) Thome válasza zolee5016 (#82) üzenetére


Thome
addikt

Mivel kérdeztek, ezért felelek, nem rugózok én ezen. Mint ahogy most te is okot adsz rá hogy válaszoljak, ennyire tök egyszerű.

Azon generáció ami ezt hallgatja az a 40-45, de inkább 50+ jó nagy általánosságban (ami való igaz mondjuk 10%, de mégis ezen réteg sipákol a legjobban a mai zenéért) , + az a kicsiny fiatal réteg ami meg legyen 1-2 %-nál, mert nem valószínű hogy több, és eltelik 30 év. Kihal az idős a korosztály. Na akkor mi lesz? Magyarok max 5%-a fog ilyet hallgatni.

Szerinted akkoriban fog bármit is a latba nyomni? Most is van (lásd: ezen topik) és 20-30 év múlva is lesz majd az hogy: "Bezzeg a mi időnkben".
+ Jelenkorban nem kellene ennyire begyöpösödöttnek lenni, aztán mindenki jól járna. Főképp nem azzal a hozzáállással, hogy: "Ez nem Eddát hallgat, hanem valami zenének zajt, jól arcon kéne taposni acélbetétessel, mer' a rokk az igazi zene nem ez, hülye fiatal."

De bizony ez az időszak is elfog múlni, ja persze akkor majd megint jön egy új generáció új zenei stílusokkal, s ami ma a zene (de szerintetek nem) eltelve 20-30 évvel (a mai fiatalokból idősek lesznek), múlva lesz majd az "ez volt az igazi zene, nem pedig az amit a mai fiatalok hallgatnak, jól arcon kellene rugdalni ezeket a mai fiatalokat".

De szerintem még mindig nem tudod/nem akarod megérteni, hogy amit írok azt amiért írok.

Utolsó megjegyzésként: Ha téged ez amit írok ennyire nem érdekel, hogy még mindig "ezen rugózok", akkor ne szólj hozzá, és nem lesz mire válaszoljak. Főleg ne add alám a lovat ilyen flamer beböfögésekkel, mint amilyet most is megtettél, s akkor nem válaszolok. Bezony, ez így van.

[ Szerkesztve ]

(#85) zolee5016 válasza Thome (#84) üzenetére


zolee5016
őstag

és még én flamelek..... :N egy megnyilvánulásom nem volt az izléseddel kapcsolatban......

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#86) Thome válasza zolee5016 (#85) üzenetére


Thome
addikt

Amit írok annak az egyik része tény (itt a topikban is van rá példa), a másik része pedig a mai világból kiindulva nagy valószínűséggel bekövetkező tények.

Amit te írsz, az meg 2 soros trollkodás. :)

(#87) dabadab válasza schawo (#63) üzenetére


dabadab
titán

"A lejátszók között bizony különbség van EQ nélkül és WASAPI mellett is."

Erdekes, hogy errol egyetlen olyan ember sem tud, aki konkretan ilyen programokat ir, pl. a foobar2000 szerzoje sem:

"Does foobar2000 sound better than other players?

No. Most of “sound quality differences” people “hear” are placebo effect (at least with real music), as actual differences in produced sound data are below their noise floor (1 or 2 last bits in 16bit samples). foobar2000 has sound processing features such as software resampling or 24bit output on new high-end soundcards, but most of the other mainstream players are capable of doing the same by now."

Hogy ontopik is legyek: altalaban mplayer, parancssorbol.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#88) dabadab válasza Crystalheart (#79) üzenetére


dabadab
titán

"el tudod képzelni, hogy a Honfoglalás főcímdalát (az egyetlen dolgot, ami jó abban a filmben) ne adják a rádiók (/zeneszolgáltatók) ötven év múlva?"

El.

"a mai szerzemények 99,9%-át nem fogják, ezt egészen biztosan kijelenthetem, még a 90-es években is jobb volt ennél a helyzet, nemhogy a 80-as években."

Igazabol mindig is szemet volt a nagy reszuk, ez mar csak igy megy. Aztan az, hogy evtizedekkel kesobb mar csak a jobban sikerult darabok maradnak meg es te csak azokat ismered, az keltheti annak az illuziojat, hogy regen minden jobb volt, de ettol ez meg nem lesz valosag.

DRM is theft

(#89) schawo válasza dabadab (#87) üzenetére


schawo
titán

Hidd el, tudok olvasni, évek óta olvasható ez a foobar weboldalán. :)

De (többek között) neked írtam egy külön részt a hozzászólásomban. ;)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#90) Hintalow


Hintalow
senior tag

klasszikus winamp
főleg azért mert egy ipod minim van, és nem szeretem az itunes-t, másról meg nem tudok, amivel lehetne rá pakolgatni zenéket.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#91) Ereshkigal válasza Hintalow (#90) üzenetére


Ereshkigal
őstag

A foobarhoz tölthetsz le beépülő ipod managert. Ha csak file-okat akarsz pakolgatni rajta, ajánlom a sharepodot. Egyszerű kis program.

(#92) baluka26 válasza dabadab (#87) üzenetére


baluka26
veterán

Foobar2k annyira fasza pl. hogy Bodz-nál nem volt bitperfekt, ha jól emlékszem ;)
[link]

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#93) baluka26 válasza baluka26 (#92) üzenetére


baluka26
veterán

Bocsánat: ontopic MusicBee. Kényelmes, szép, gyors, jól szól.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#94) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Na végeztem egy kis tesztet, s ez nem placebo:

A foobar a WASAPI pluginnal marhára nem WASAPI-t valósít meg (szólhat mellette más is), s a hangja sem olyan mint annak kéne lenni. A MusicBee-s WASAPI az viszont jó (csak a lejátszó szólhat, s kristálytiszta). Ja és igen, itt nagyon kijön a Xonar ereje az új műveleti erősítővel. (Higgyétek el, meghallani, nem csap be a fülem, pláne nem a kedvenc Chopin s Bach darabjaimnál :D - de azt meg kell jegyeznem, hogy alapállásban a többi lejátszót csak az EQ teszi mássá.)

Nagyon király, köszönöm!

Üdv. core2

(#95) krichd1 válasza Neil Watts (#94) üzenetére


krichd1
addikt

Vmit nem jól csináltál, mert normális esetben a Foobar Wasapi mellett sem szól más. A hangjukban egyébként tényleg van eltérés, ez ízlés kérdése kinek melyik tetszik. Foobarban van még annyi játszási lehetőség, hogy választhatsz Wasapi push és Wasapi event között.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#96) csƵ válasza Neil Watts (#94) üzenetére


csƵ
őstag

Hát én nagyon nem hallok különbséget egyelőre...

(#97) krichd1 válasza csƵ (#96) üzenetére


krichd1
addikt

Szerintem nagyon DAC függő a dolog, hogy melyikhez mi passzol. Nekem a Foobarral és Wasapi eventtel sikerült jól beállítani a HRT MSII-t. A Musicbee az én esetemben például kicsit felfelé húzó, ideges, zavaros hangja van, és a pattogást sem sikerült megszüntetni.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#98) Audison válasza krichd1 (#97) üzenetére


Audison
senior tag

Milyen beállításokkal békélt meg az MSII?

(#99) krichd1 válasza Audison (#98) üzenetére


krichd1
addikt

Wasapi eventtel, Buffer lenght 1030ms-ra állítva, Replay gain és minden ilyesmi kikapcsolva, Advanced beállításnál is variáltam vmin, de már nem tudom pontosan melyik értéken. :B

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#100) Audison válasza krichd1 (#99) üzenetére


Audison
senior tag

Nem a "full file buffering"-et? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.