2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Volt. Elmúlt.

when the sun shines, we'll shine together

(#2) rolkaDb válasza mexicanraven (#1) üzenetére


rolkaDb
aktív tag

Pontosan!

(#3) mexicanraven válasza rolkaDb (#2) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Azt még hozzátenném, hogy lerágott csont.

when the sun shines, we'll shine together

(#4) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Meg tudnák védeni országunkat?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) CséZé válasza Vakegérke (#4) üzenetére


CséZé
őstag

meg, mert kapna behívót a fél ország :D

(#6) dízelracer válasza CséZé (#5) üzenetére


dízelracer
senior tag

Magamból kiindulva sokra mennének vele ha behívnák a fél országot. Sorkatona időm alatt összesen ellőttem 9db lőszert gépkarabéllyal. :D

(#7) gamek!ller válasza Vakegérke (#4) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Személyes véleményem az, hogy nem. A családban egy KATONA mondta ezt nekem: - A Magyar Honvédség nem tudná megvédeni a hazát. Mondom még egyszer. Egy Magyar katona mondta ezt nekem.

(#8) Vakegérke válasza CséZé (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

Most frankón, mennyi lehet hazánk katonáinak létszáma? Nemrég ugyan hallottam valahol, de nem jegyeztem meg. Tény, hogy csekély.
Akkor meg minek?
Ja, hogy önkéntességi alapon menjenek külhonba jó pénzért, ahol meg is lehet halni?

Ha már magyar, akkor nem csak katonának jó. Sőt, inkább civil szférában gondolkodom, ami ugye inkább hoz pénzt a közös zsebbe, mint a katonák, akiket (szerintem) fölöslegesen etetünk.
Nos, Makovecz Imre, nagyra becsült, és általam igencsak tisztelt építészünk volt egy beszélgetés alanya egy televíziós műsorban.
Mit ér az ember, ha magyar?
Ez volt a kérdés. Makovecz gondolkodás nélkül rávágta, hogy mit ér az ember, ha nem magyar?!
Példát is hozott fel.
A németeknél épített valamit, és a német szaki megvetően dobta elé a tervrajzot, hogy ezt nem lehet, és kész. A kérdéses dokumentumot átvitte a magyar melóshoz, aki azt átnézve elgondolkodott, és azt kérte, hogy a szállására vihesse tanulmányozni. Az engedélyt megkapta.
Másnap a melós közölte, hogy véleménye szerint tényleg bibi van, de megoldható.
Képzelt párbeszéd:
- Meg tudja csinálni?
- Kétféle módon tudnám megcsinálni.
- Akkor tessék, csinálja meg.
Lőn csoda, az építmény felépült. Köszönhető ez a lenézett magyar melós kreativitásának.

Jók vagyunk, és ezt az egész világ tudja, csak el akarják velünk hitetni, hogy silány népség vagyunk.
Én nem hiszek nekik.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) CséZé válasza Vakegérke (#8) üzenetére


CséZé
őstag

nyilván jók vagyunk, sokakhoz túl jók...
akik hisznek nekik, azok el is mentek már innen, vagy elmennek.

gamerkiller: nyilván nem gondoltam komolyan, ott volt a smiley. a magyar hadsereg létszáma gyakorlatilag 0, több a tiszt, mint a katona és ez nem vicc.

(#10) #65675776


#65675776
törölt tag

Milyen VB volt ez?

(#11) gamek!ller válasza CséZé (#9) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Aki pedig elment, az most [nagy többség] jobban is él.. :DDD Viszont ez már lerágott csont.

(#12) Vakegérke válasza gamek!ller (#11) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jobban él, de idegen kenyeret eszik. Nem más, mint egy bevándorló, aki mások elől veszi el a munkát. Identitását elvesztette. Már nem magyar, és soha nem lesz azon nemzet teljes értékű tagja, amely őt megtűri.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) Csuty94 válasza gamek!ller (#7) üzenetére


Csuty94
csendes tag

és mikor volt katona?

Mexicanraven: Ha ennyire negatív vagy és utálod az országot akkor költözzel:))

nekem meg egy katonatiszt mondta hogy ha gáz van akkor sorkatonaság vissza 1 hónapra csökkentenék a kiképzést és meg lehetne védeni de attól függ kitől!!!

(#10) daa-raa akadálypályák feladatok ilyesmi

[ Szerkesztve ]

Ha valamit nem tudsz megoldani vodkával, oldd meg több vodkával :D

(#14) gamek!ller válasza Vakegérke (#12) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Én ebbe még egyszer nem akarok belemenni, de ha nagyon akarod felőlem mehet..

Nem hiszem, hogy az az ember ki idegen kenyeret eszik ugyanezt gondolja. Őt csak az érdekli, hogy szerencsét próbált és bejött neki. Jobban él mint szülőhazájában (ami az ország szemszögéből szégyen ((szerintem))), ami lehet most Magyarország, Németország, Svájc, akármi. Akinek bejött, nem hiszem, hogy túlságosan is haza akarna költözni. Aki akar maradjon, aki jobban akar élni az meg próbálja meg hátha bejön neki. Az biztos, hogy nem én leszek az aki marad..

Mindenki tudja mit gondolok erről.

(#13) Csuty94: 3 éve szerelt le.

[ Szerkesztve ]

(#15) keIdor válasza Vakegérke (#12) üzenetére


keIdor
titán

Nem unod még ezt a mondatot? Már legalább 100x láttam tőled.
És egy baromság is egyben. Akkor nincs is kanadai meg amerikai nemzet nem?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16) Csuty94 válasza gamek!ller (#14) üzenetére


Csuty94
csendes tag

én erről 4 napja beszéltem vele.. ős ő is mondta hogy egy év alatt is sokat változik a dolog.. amúgy meg amég ott a fentiek a focira többet költenek mint a seregre tutira nem lesz ütőképes haderőnk..erről meg ennyit

Ha valamit nem tudsz megoldani vodkával, oldd meg több vodkával :D

(#17) gamek!ller válasza Csuty94 (#16) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Ahhoz képest se a haderő, se a foci nem ér egy forintot sem.. :DDD

(#18) Csuty94 válasza gamek!ller (#17) üzenetére


Csuty94
csendes tag

mondom kicsit többet kéne(na jó sokkal) ráfordítani a honvédségre és sztem egy fél év kötelező nem ártana senkinek..

Ha valamit nem tudsz megoldani vodkával, oldd meg több vodkával :D

(#19) gamek!ller válasza Csuty94 (#18) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Attól függetlenül, hogy én is ebbe a korosztályba tartozom, visszaállíttatnám a sorkatonaságot..

[ Szerkesztve ]

(#20) Csuty94 válasza gamek!ller (#19) üzenetére


Csuty94
csendes tag

mármint melyik korosztályba?

Ha valamit nem tudsz megoldani vodkával, oldd meg több vodkával :D

(#21) gamek!ller válasza Csuty94 (#20) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Közben rákérdeztem, nem abba tartozom már. 18 vagyok.

(#22) mexicanraven válasza Csuty94 (#13) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Te meg egyél reggelire bomber dzsekit 30 soros bakanccsal (no offensive, de ettől nem magyar senki)! Az, hogy katona akarsz lenni, vagy hallasz ilyen kommunizmusban megesett katonatörténeteket amiket istenítesz is, nem jelenti azt, hogy ettől te leszel az a bizonyos személy aki az "igaziakhoz" tartozik, illetve ezzel ugyanúgy nem is tettél semmit a hazáért. Ha beteg gyereket gyógyítasz önzetlenül, akkor mondjuk teszel a hazért, az emberekért. Azzal, hogy nagyrészt a kaszárnyában vered a pélót nem teszel sokat a dolgok javulásához.

Ezeket nem megbántásból írtam, hanem azért, hogy hátha észreveszed magad és leszállsz arról a bizonyos, neked magas lóról...

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#23) Gergő_


Gergő_
őstag

Szerintem ennek a csodálatos,erős fiatalságnak először inkább művelődnie kellene, megismerni a magyar kultúrát, szokásokat, helyesírást. Mindezek után jöhetne a kiképzés.

(#24) D1Rect válasza Csuty94 (#13) üzenetére


D1Rect
félisten

"nekem meg egy katonatiszt mondta hogy ha gáz van akkor sorkatonaság vissza 1 hónapra csökkentenék a kiképzést és meg lehetne védeni de attól függ kitől!!!"

- Mikor lesz Magyarországon atombomba?
- Amikor odadobták....

[ Szerkesztve ]

(#25) finest


finest
őstag

Tetszik, h páran visszaállítanák a sorkatonaságot! Milyen értelmes elfoglaltságot tudnátok ajánlani a sorkatonáknak a jelenlegi pénzhiányos állapotok mellett? Amikor eltörölték a legfőbb indok az volt, h a fiatalokat kiszakították a környezetükből, munkahelyről, innen-onnan, a család meg szarba került anyagilag.
Akinek lövöldözni van kedve, elmehet önkéntesnek, sokkal többet ér mint egy egy hónapos alapképzés, már ha valakinek szüksége lesz ilyen irányú ismeretekre.
Az egyik ismerősöm, még sorkatonaként, mélységi felderítő volt. A feladatuk az, h az arcvonal mögött feltérképezzék az ellenséges állásokat, lejelentsék a koordinátákat, és (nekik) ezzel vége. Azt mondták, h harci helyzetben a túlélésük átlag 2 perc, mert persze az ellenség is őket akarja elsőnek leszedni. Ha felszáll velük a gép, a nevüket már le is húzzák a tábláról... remélem ezt is számításba veszik a katonáskodni vágyók. Engem némileg zavarna, ha pikk-pakk beáldoznának, szerintem másnak se esne jól. :DDD

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#26) tildy válasza Vakegérke (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha jó , és megfelel az adott munkakörre, akkor nem veszi el senki előla munká. Vagy aki vidékről felmegy Budapestre, és ott megkapja azt az állást , amit egy budapesti nem, és csak azért ne,mert a vidéki jobbnak bizonyult, akkor a vidéki elveszi a fővárosi elől a munkát? remélem nem gondolod komolyan.

Szerintem lényegtelen , ki honnét jön, az a lényeg, mire képes. :U Emberileg, tudásilag.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27) gaborbol válasza finest (#25) üzenetére


gaborbol
őstag

En kerlek szepen ertelmes dolgokat csinaltam 12 honapos sorallomanyu szolgalatom alatt.
Nezzuk csak sorba:
Allomasparancsonok voltam egy Uralon amiben nem volt se valto se feltengely.
Oszzel pl ossze kellett szedni asoval a faleveleket, tiszit udulobe voltam karbantarto, A nem mukodo teherautokat lefesteni, gumikat faradt olajjal lekenni, hogy szepen csillogjanak, igaz ez miatt ki is repedtek a gumik, de hat mindegy volt, ugysem mentek sehova.
Takaritani a semmit, putrizni, szamolni az orakat-napokat, az egy ev alatt en is 9 lovest adtam le ahogy dízelracer is.
Eletem legertelmetlenebbul elotott egy eve volt az fix.

Az egsszet bele lehetett volna suriteni egy 3 honapos rendes kikepzesre, ami ert volna valamit, de remelem soha nem lesz ra szuksegem.

En is felderito voltam , igaz nem melysegi, de ha jol remlik naluk 10-bol 7 foldet sem er, tuleles meg valami 5 % korul volt? Tenyleg eleg romatikusan hangzik....

[ Szerkesztve ]

(#28) Crystalheart válasza gaborbol (#27) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem ilyen hagyományos felderítés ma már nincs, egyszerűbb, ha megnézik műholddal a helyzetet.

(#29) talmida válasza gaborbol (#27) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ez kabaréba illő szöveg. :D Hangosan nevettem rajta. :DDD

IN GOD WE TRUST!

(#30) finest válasza Crystalheart (#28) üzenetére


finest
őstag

És hegyek között, völgyek között, épületekben, beásva, álcázva mit lát a műhód? Előbb-utóbb valakinek oda kell dugni az orrát, és akkor jön az 5% túlélés.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#31) D1Rect válasza Crystalheart (#28) üzenetére


D1Rect
félisten

Rengeteg olyan helyzet van amikor kell oda valaki.
Mondjuk a kis UAV-ok kiválthatják bizonyos helyzetben az embert, és sokkal olcsóbbak mint a felderítők.

(#32) gamek!ller válasza tildy (#26) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Ezt nagyon jól leírtad, én köszönöm szépen.

(#33) keIdor válasza tildy (#26) üzenetére


keIdor
titán

Már mondtam neki ezt én is, szinte szóról szóra ugyanezt... nem sok értelme volt úgy látom.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#34) Lenry válasza Csuty94 (#13) üzenetére


Lenry
félisten

akadálypályák feladatok ilyesmi

és ez mióta méri relevánsan egy hadsereg bármijét is?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35) Csuty94 válasza Lenry (#34) üzenetére


Csuty94
csendes tag

ne ugy képzeld el a feladatot hogy hozz kávét...rendes feladatok vannak pl tisztitsák emg éz épületet ilyenek..

Ha valamit nem tudsz megoldani vodkával, oldd meg több vodkával :D

(#36) Vakegérke válasza tildy (#26) üzenetére


Vakegérke
veterán

Már bánom, hogy leírtam azt a három sort. Reflexből tettem, csak úgy kiszaladt az ujjaim alól. Legközelebb megpróbálok hallgatni. Remélem sikerül.
Elnézést kérek mindenkitől, akit zavartak soraim.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37) mexicanraven válasza Csuty94 (#35) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Látom az a bizonyos ló már az égig ér...

when the sun shines, we'll shine together

(#38) talmida válasza Vakegérke (#36) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Vagy az esetleg nem jöhet szóba, hogy te változtatsz a vélekedéseden? :F:B , pláne, ha mindenki azt állítja, hogy az 1 téves szemlélet volt?.:B Bocs, de az a #12-es hsz tényleg sántít.. ;)

Hogy állíthatod azt, hogy valaki soha nem lesz a befogadó ország teljes értékű tagja, ha te magad még soha nem mentél el ezt kipróbálni, csak elképzelted?? :F Ez mindig magától az embertől függ. :N Pl az egyik fiam még el sem végezte az egyetemet, mégis kapkodnak érte a munkáltatók. A jelenlegi munkáját is úgy ajánlották föl neki, ugyanakkor egy könyvelői szakmába is hívták, annyira komolyan, hogy még miután közölte, hogy már van munkája, akkor is kérték, hogy esetleg részmunkaidőben dolgozna-e náluk? Tehát, ha valaki jó szakember, az nem érezhet semmiféle lelkiismeretfurdalsát, ha külföldön igényt tartanak rá, és teljes értékű tagja lehet annak a társadalomnak, amiben él. De az sem igaz, hogy már nem magyar. :N Pl ő indította útjára a Bp Minden Ingyen fórumot, ahol értékes holmik is gazdát cserélnek. :K Szerintem ezzel is jobbá teszi a budapestiek életét, természetesen csak azokét, akik ezt igénybe veszik. :D

Meg általában is igaz, hogy egy ember magyarok felé való pozitív megnyilvánulása bizonyítja a legjobban azt, hogy a szíve a helyén van-e vagy sem. :B Nem feltétlenül a tartózkodási hely határozza meg a hovatartozást. Ez annál sokkal bonyolultabb. :K

IN GOD WE TRUST!

(#39) Gergő_ válasza Csuty94 (#35) üzenetére


Gergő_
őstag

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

tessék! kaptál egy párat! használd egészséggel. ;]

Egyébként szinte teljesen egyetértek Vakegérrel.

[ Szerkesztve ]

(#40) gamek!ller válasza talmida (#38) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Ne haragudj meg Vasegér, de úgy gondolom, hogy sajnos nem fogjuk tudni megváltoztatni a szemléletét. Ha neki így jó, hát legyen. Amúgy teljesen igazad van Talmida.

(#41) Csuty94 válasza mexicanraven (#37) üzenetére


Csuty94
csendes tag

Te hallod ha azért jössz a blogomra hogy beszólj nekem és p@raszt legyél inkább hanyagold légy szíves. köszönöm!

Ha valamit nem tudsz megoldani vodkával, oldd meg több vodkával :D

(#42) gamek!ller válasza Csuty94 (#41) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Valaki linkelje a popcorn evős smylet légyszi! Köszi!

(#43) Vakegérke válasza talmida (#38) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az én gyökereim kitéphetetlenek. Magyar vagyok, és magyarként fogom utolsó szavaim elrebegni. Eszem ágába sem jut, hogy más országban keressem boldogulásom, legyen bármilyen kecsegtető jövőm ajánlata.

Nem, nem változtatok a véleményemen. Ez nem csökönyösség, pusztán egyfajta látásmód. Úgy vélem, hogy mindenki egye a saját (hazája) kenyerét, ne áhítozzon máséra.
Elém állíthatsz sok tízezer, vagy akár sok százezer embert, aki lehülyéz, és tévesnek ítéli meg szemléletem, nem érdekel.
Ha nincs igazam, akkor jelent egyáltalán valamit az, hogy "ídes haza?" Mert nekem igenis jelent.
Anyám adta számba édes anyanyelvünket, (mostoha)apám nevelt magyarnak, nagyanyám oltotta belém a haza szeretetét. Meg kéne tagadnom őket? Szó sincs róla.

Jó, maradjunk az alaptételnél.
Nem megyek, és nem próbálom ki, hogy befogad-e bármelyik ország a világon. Jogilag bizonyára teljes értékű polgárrá válhatnék, ám maga a nemzet, lakosság számára testidegen maradnék.

Lehet, hogy túlzottan magyar vagyok. De van hazám, vannak gyökereim. Magyar kenyérkét eszem, és a világ leggazdagabb nyelvét beszélem.

Van egy mondás.
Gyáva embernek nincs hazája.
Nekem van.

Ezt muszáj volt. Ha nem kívánatosak efféle hozzászólásaim, akkor kéretik nem babrálni ezirányú nézeteimet.
Tartom: HAZA csak egy van.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44) At4 válasza Vakegérke (#43) üzenetére


At4
tag

:R

csak ennyit szólok hozzá az egész témához. :)

Csuty94: nem bántásból mondom, de legalább helyesen írnál. ez is nagyban hozzájárul ahhoz, hogy miért nem veszik komolyan a tizenéveseket (mintha én em az lennék :D) ha ilyen dolgokról van szó. meg általában bármiről.

[ Szerkesztve ]

!!! Logout-os pályafutásomat hNp88 néven folytatom !!!

(#45) Csuty94 válasza Vakegérke (#43) üzenetére


Csuty94
csendes tag

Végre egy ember ezen az egész kócerájon aki úgy gondolkodik mint én! Nem pedig azt mondja hogy "nyomi kis 16 éves mit tudsz te ne legyél divatmagyar..."

Ha valamit nem tudsz megoldani vodkával, oldd meg több vodkával :D

(#46) keIdor válasza At4 (#44) üzenetére


keIdor
titán

Ha a katonaságban megtanítanák helyesen írni, akkor támogatnám én is. Ha már az iskolák nem tudják.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#47) Crystalheart válasza finest (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A műholdas hőtérkép-felvétel elég sokat elárul. Egy földalatti bunkerban pedig sokat a felderítő sem ér, hacsak nem maga Steven Seagal. :) De manapság a leggyakoribb harci terep a sivatag és kies hegyek, ezek fölé mindig állítanak néhány műholdat, ami folyamatosan veszi a területet. Szabad ég alatti vagy álcázó ponyvával leborított tábor nemigen maradhat felderítetlenül, még ha egy szál embert sem vetnek be élesben. (Hegy-völgy nem akadály, hacsak nem oldalasan nézik, de nyilván nem. Bizonyos falvastagságig épületekbe is képesek belátni.) Azon túlmenő műveletekre pedig ott vannak a kémek, valószínűleg sokkal gyakrabban és eredményesebben használják őket. A mai háborúk jó része helyi fölkelés, vagy megszállás, ahol a felkelők közé igen könnyű beépülni, még ha nem is veszélytelen, de azért 5%-nál jobb a túlélés esélye. Amit a magyar kiképzéseken tanítottak, még az előző korszakbeli technológián és az akkori háború-esélyes helyzeten alapult, elavultnak lehet hát tekinteni.

(#48) #65675776 válasza Csuty94 (#13) üzenetére


#65675776
törölt tag

Magyarul semmi komoly.

(#49) ollie válasza Vakegérke (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez már nem csak a mi feladatunk, mivel NATO tagok vagyunk.

Egyébként meg mindig attól függ, hogy mitől, kitől.

[ Szerkesztve ]

***

(#50) talmida válasza Vakegérke (#43) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Senki nem kérdőjelezte meg, sem nem veszélyeztette a te gyökereidet. :B:N Én saját magamról és a saját tapasztalataimról beszéltem. :K Mi azt tapasztaltuk, hogy a befogadó ország teljes értékű tagjai lehettünk, :R nem csak jogilag :K és azt is tapasztalom, a te véleményed kivételével, :B hogy a magyarságomat sem vesztettem el. :B És nem áhítozom mások kenyerére sem :P

Az, hogy valaki valamiben téved, nem egyenlő a lehülyézésével. Tévedni emberi dolog. Mindenkivel előfordul. ;)

Vakegérke, az életed összes sérelmét ne borítsd rá egy képzeletbeli ellenségre. Egy szóval sem mondtam, hogy tagadd meg az anyanyelvedet. :N Én sem tettem. :N Szerintem is szép nyelv a magyar. :K Magunk között mindig magyarul beszélünk.

És mégegyszer hangsúlyozom, a te szavaiddal élve: hogy a nemzet, a lakosság számára sem maradtunk testidegenek. :N Nemcsak, hogy befogadtak, de igaz barátságot tanusítottak és folyamatosan tanusítanak felénk. Én nem vagyok olyan jó barát, mint, amilyen jók ők velem szemben, :((( pedig nagyon igyekszem,...de a magyarokba sajnos nem nevelték bele azt a kedvességet és figyelmességet, amit ők az anyatejjel szívtak magukba. Én meg Mo-on nőttem föl. :B

Kedves Vakegérke, nekem is van hazám, méghozzá három is. Három országban. :P

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#51) Vakegérke válasza talmida (#50) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerintem semmi értelme nincs, hogy agitálj, meg akarj győzni.
Éld az életed, légy boldog a családoddal, barátaiddal, ezt tiszta szívből kívánom.

Nézd, HAZA csak egy van. Ősök vére áztatta föld, amelyhez a hozzám hasonló sárba ragadt, röghöz kötött, ósdi eszmékben hívő emberek ragaszkodnak.
Ti könnyen beszéltek, hiszen megadatott nektek minden, amit csak megálmodtatok. Azonban nem rajtatok múlik, hogy hazánk még mindig magyar. Érted? Mi balfácánok, élhetetlen alakok biztosítjuk, hogy ez az ország ne legyen szabad préda, kihalt terület.
Dőzsölj, jobban megteheted, mint mi, akik gályázunk annyi pénzért, amelyért Te talán le sem hajolnál.
Mi viszont gályázunk silány lóvéért, fogunkhoz verjük a garast.
Mi magyarok vagyunk, és ha csak ennyi jut, beérjük vele.

Egyébként nem érdekel, hogy ki és mikor megy pápá. Menjen békével, ha külhonban látja boldogulásának feltételeit. Ám ha egyszer úgy döntött, hogy máshol kamatoztatja tudását, képességeit, akkor nehezményezem, hogy fú, de nagy magyarságát hangsúlyozza.
Tudod, két ló, egy sejhaj.

Másrészt valahol érdekes, hogy aki annak idején megpucolt, hogy könnyebben boldoguljon, mennyire hangoztatja hazaszeretetét, magyarságát. Ha annyira magyar, mi a fenéért nem itthon kamatoztatta a tudását, szakmáját a köz javára? Ja, hogy kevés lett volna a pénz?
A nyugdíjasnak nem kevés, aki jó, ha nem fagy meg fűtetlen lakásában? A melósnak nem kevés, aki a számlák befizetése után csak vegetál?
Ők magyarok, nem úgy, mint a külhonba szédült magyarságukat hangoztatók.

Nem akarlak bántani, eszemben sincs. Éld az életed, és írj még sok tuti cikket nekünk. Azonban ne győzködj, fölösleges. Amikor elmentél, kivontad magad abból a hámból, amelyet az ittmaradottak ma is húznak. Tetted ezt saját sorsod megkönnyítésére, érthető.
Innen kiindulva nem tudom, hogy van-e értelme engem győzködnöd.

Eszembe jutott két szó: lelkiismeret furdalás. Jó, tudom, ezt kár volt mondanom, de azért mégis...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#52) mexicanraven válasza Csuty94 (#41) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Tudod ki paraszt... Még reagálni sem tudsz értelmesen, ergó az említett jelző inkább rád igaz. Olyan látószöged van, mint egy PVC csőnek. :U

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#53) Crystalheart válasza Vakegérke (#51) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Eszembe jutott két szó: lelkiismeret furdalás. Jó, tudom, ezt kár volt mondanom, de azért mégis..."

Azért mégis egy szó az. :D

Amúgy én is ki akarok költözni, máskülönben nem lesz esélyem Hollywoodban. Nem véglegesen, de határozatlan időre biztosan. Igen, anyagi szempont ez is. És tudod mit, mondok valamit: a saját sorsom megkönnyítésére fütyülök...

(#54) akom


akom
senior tag

Mondjátok már meg hogy KITŐL kéne megvédeni az országot ? :W

(#55) talmida válasza Vakegérke (#51) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Úgy látom, kár volt bármit is szólnom. :((( Isten Áldjon! :R

IN GOD WE TRUST!

(#60) Vakegérke válasza talmida (#55) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ebben a témában nem ismerek tréfát. Véresen komoly dologról van szó.

Tudod, aki külhonban él, és magyarnak tartja magát, az sokkalta több megbecsülést kap, mint aki itthon maradt igát húzni, forintocskákat számolni.
Igazságos dolog ez? De nem ám.

A rendszerváltás után amerikai magyarok(?) igyekeztek nagy garral beleszólni abba, hogy nekünk mi lenne a jó. Milyen alapon? Ők ott élnek, mi itt. Ha mi nem szólunk bele, hogy ők hogy éljenek, akkor ők se tegyék.

Aki menni akar, az menjen békével, kockás zsepivel integetek nekik.
Utána viszont vallja magát azon ország polgárának, amelyben letelepszik.

Úgy tűnik, hogy nagyon megharagudtál rám. Sajnálom, hiszen nem személyes a dolog. Tisztellek, becsüllek, véleményed is fontos számomra.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Itt hsz-ek miért tüntek el? Vagy netán csak én látom rosszul?

when the sun shines, we'll shine together

(#62) Csuty94 válasza mexicanraven (#61) üzenetére


Csuty94
csendes tag

jól látod tényleg eltűntek és én sem tudom hogy miért :F

Ha valamit nem tudsz megoldani vodkával, oldd meg több vodkával :D

(#63) talmida válasza Vakegérke (#60) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Tudod, aki külhonban él, és magyarnak tartja magát, az sokkalta több megbecsülést kap, mint aki itthon maradt igát húzni, forintocskákat számolni.

Nem tudom, hogy miről beszélsz, én eddig csak leköpést kaptam érte...pl tőled is. :U És itt is meg kell szenvedni a "centekért".

A rendszerváltás után amerikai magyarok(?) igyekeztek nagy garral beleszólni abba, hogy nekünk mi lenne a jó.

Hol és mikor szóltam én bele az ottani politikába? :F :U (Ittenibe se szólok bele, csak legfeljebb nyugtázom, vagy fölháborít)

Ha mi nem szólunk bele, hogy ők hogy éljenek, akkor ők se tegyék.
Helyes! :K ezt szerintem Te is megszívlelheted. :B ;]

Utána viszont vallja magát azon ország polgárának, amelyben letelepszik.
Én úgy érzem, hogyha azzal jönnék, hogy én így vagy úgy amerikai vagyok, az még visszataszítóbb lenne. :B Nagyon nem szoktam magyarkodni, de az azért sért, amikor kitagadsz az országból. :((( Egyszerűen csak nem szoktam szidni, mint ahogy azt sem, ahol most lakom. :((( Hálás vagyok mindegyikért, de azelőtt sem szidtam, sőt védtem Mo-ot, csak aztán égett a képem, amikor kiderült, hogy épp mennyire nem kellett volna. :B Azóta nem politizálok. :DDD Kicsi vagyok én ahhoz, hogy állami szinten átlássam az igazságot.

Úgy tűnik, hogy nagyon megharagudtál rám. Sajnálom, hiszen nem személyes a dolog. Tisztellek, becsüllek, véleményed is fontos számomra.
Nem haragudtam meg, csak mostanában úgy kell veled bánni, mint egy hímestojással, mert soh'sem lehet tudni, mi vált ki belőled allergikus reakciót ? :F Köszi egyébként!:B Én is figyelek rád. ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#64) keIdor válasza talmida (#63) üzenetére


keIdor
titán

Hiába tagad ki, ha ő csak 1 a 10 millióból, tehát egy porszem a tengerparton. Én bármikor szívesen látlak, és majd engem is bármikor szívesen látnak. Ennyi.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#65) talmida válasza keIdor (#64) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi, én is szívesen látlak! :D

IN GOD WE TRUST!

(#66) Csuty94 válasza talmida (#65) üzenetére


Csuty94
csendes tag

ja hozzánk is benézhetsz:D kapsz egy kis bort.szalonnát meg egy priccset :D

Ha valamit nem tudsz megoldani vodkával, oldd meg több vodkával :D

(#67) talmida válasza Csuty94 (#66) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi, ha erre jársz, te is kap6sz priccset. :P A bor és a szalonna nem biztos, de valami majd csak akad helyette. :DDD

IN GOD WE TRUST!

(#68) bullseye válasza Vakegérke (#51) üzenetére


bullseye
addikt

Te Egérke, gyere már le a keresztről, mert még a végén megfázol... ;]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.