Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) Vakegérke válasza CséZé (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

Most frankón, mennyi lehet hazánk katonáinak létszáma? Nemrég ugyan hallottam valahol, de nem jegyeztem meg. Tény, hogy csekély.
Akkor meg minek?
Ja, hogy önkéntességi alapon menjenek külhonba jó pénzért, ahol meg is lehet halni?

Ha már magyar, akkor nem csak katonának jó. Sőt, inkább civil szférában gondolkodom, ami ugye inkább hoz pénzt a közös zsebbe, mint a katonák, akiket (szerintem) fölöslegesen etetünk.
Nos, Makovecz Imre, nagyra becsült, és általam igencsak tisztelt építészünk volt egy beszélgetés alanya egy televíziós műsorban.
Mit ér az ember, ha magyar?
Ez volt a kérdés. Makovecz gondolkodás nélkül rávágta, hogy mit ér az ember, ha nem magyar?!
Példát is hozott fel.
A németeknél épített valamit, és a német szaki megvetően dobta elé a tervrajzot, hogy ezt nem lehet, és kész. A kérdéses dokumentumot átvitte a magyar melóshoz, aki azt átnézve elgondolkodott, és azt kérte, hogy a szállására vihesse tanulmányozni. Az engedélyt megkapta.
Másnap a melós közölte, hogy véleménye szerint tényleg bibi van, de megoldható.
Képzelt párbeszéd:
- Meg tudja csinálni?
- Kétféle módon tudnám megcsinálni.
- Akkor tessék, csinálja meg.
Lőn csoda, az építmény felépült. Köszönhető ez a lenézett magyar melós kreativitásának.

Jók vagyunk, és ezt az egész világ tudja, csak el akarják velünk hitetni, hogy silány népség vagyunk.
Én nem hiszek nekik.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.