Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Én örülölök neki, legyen mindenhol net, a szolgáltatók meg kapjanak magukhoz, ha működik az önvezetés, lehet mondani a rendőrnek hogy nem én voltam, hanem az autó.
Készülök nézni a műholdkaravánt :))

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#102) Tibiajax válasza pilóta (#43) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:DDD :D
ez jó, hangosan felnevettem itt a melóhelyen..
de amúgy tényleg

(#103) bayarena válasza dkess (#89) üzenetére


bayarena
aktív tag

Én Sydneyben élek, világváros. Mégis miről beszélsz, hogy terjed a jóság? Vmi konkrétum? Mert én nem veszem észre. A leggyorsabb net, amit csak tudsz kérni, ha szerencsés helyen laksz, az kb 90Mb kb 100 dollárárt havonta. Kompromisszum a mobilnet, ami kb 60Mb, de limites.
Szóval? Mire gondolsz?
Lenne igény egy műholdas gyorsabb netre 100 dollárig.

(#104) dkess válasza miqlas (#99) üzenetére


dkess
őstag

A film hülye. E tekintetben nem állítottam semmit illetve az ellenkezőjét sem.

Namost e tekintetben "köhécselni" ... :) Biztos, csak példának bedobva ide a fórumra sorolni fogod tudni az egyéb közelmúltbeli "okos mozifilmeket" ezzel a témával kapcsolatban ... gg

(#105) gabro0 válasza Dr. Romano (#81) üzenetére


gabro0
őstag

Rakják csak, így is tele az égbolt műholdakkal. Egy több órás teleszkópos felvételezésél nem tudom elképzelni hogy lehetne eltüntetni információvesztés nélkül vagy legalábbis minimálissal a minden irányból cikázó Starlink csíkokat.

Ami az emlékezetbe vésést illeti, nincs szükség rá, mert ugyan totál amatőr módon (telefonnal), de sikerült megörökítenem a fénycsíkot :)

(#106) Dr. Romano válasza gabro0 (#105) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Rögzíthetsz amatőr módon telefonnal bármit is, közel nem adja vissza az átélt élményt. Egyébként meg felesleges is, mert youtubeon halom videót találni róla profibb eszközökkel készítve.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#107) gabro0 válasza Dr. Romano (#106) üzenetére


gabro0
őstag

Viszont azt igen, amit én -nem más- akkor, abban a pillanatban láttam ;)

(#108) Dr. Romano válasza gabro0 (#107) üzenetére


Dr. Romano
veterán

+ "mindenki más" ha már ilyen "globális" eseményről beszélünk

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#109) azbest


azbest
félisten

zavar értek az erőben... az egyik oldal szerint ma 8.37-kor megy el 44db felettünk (viszonot lehet utc az idő)
A másik oldal meg egy nappal el van csúszva, ott tegnap fog elmenni 9.37 cet-kor :D
Bár a felhők miatt kicsi az esély.

(#110) azbest


azbest
félisten

na végül úgy tűnik, hogy 8:40 körül volt egy starlink 5 vonat, ebből semmit sem láttunk. Aztán 9:20 körül egy starlink 3 vonat. Azt ismerősömnek a város külső felében sikerült meglátni. Engem elvakítottak szeged fényei :)

Ez az oldal és emez élőben mutat pozíciókat. de egy AR alkalmazás lenne jó igazán, mint a flightradar 24, ami megfelelő telefonnal iránytű és giroszkóp segítségével meg tudja mutatni kameraképre téve, hogy hol kéne nézni.

(#111) Dr. Romano válasza azbest (#110) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nekem ez nagyon bevált.

Rengeteg műholdat + űrállomást és bolygókat + csillagképeket is meg tudod keresni. Ha van a telódban giró, akkor az ég felé fordítva egy célkereszt segít a tájékozódásban + mutatja az elkövetkező eseményeket is előre (fényességüket, időpontjukat, infót róla /kilövés dátuma/ stb...)

Én ezzel az appal + a findstarlink oldallal eddig mindegyiket sikerült "bemérni"

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#112) Myers válasza azbest (#110) üzenetére


Myers
senior tag

A 9:20-asat én is láttam, de teljesen véletlenül vettem észre. Meglepő módon délről jöttek, amire nem számítottam, hogy ilyen lehet, és elsőre az állócsillagokat véltem szétszóródott starlinkeknek(mintha ezek jöttek volna északról), a starlinkeket pedig, állócsillagnak. Mondom mi van itt? Káprázott a szemem. :D

Igazából én már csak az utolsó csoportra vadászom, de azok most egy időre eltűntek.

[ Szerkesztve ]

http://www.muszaj.hu/

(#113) Dr. Romano válasza Myers (#112) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Felénk most legközelebb 4.-ére a januári starlink 3-at mutatja 20:52-re 2.3 mag 65°max szóval ez jónak tűnik.

Az utolsó csoport most valóban nem errefelé jár. Bízzunk benne hogy amit csütörtökön lőnek itt fog kezdeni.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#114) Myers válasza Dr. Romano (#113) üzenetére


Myers
senior tag

:Y csütörtökön? Nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar! Telihold ugyan lesz, de az utána következő napokban egyre később kel fel, a nekünk pont jó idősáv után.

http://www.muszaj.hu/

(#115) Dr. Romano válasza Myers (#114) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Innen szoktam nézni külféle missziók kilövését. Sajnos mégsem csütörtökön lesz, úgy látszik csúszni fog, TBD-be került át. :(

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#116) Cathfaern válasza Dr. Romano (#111) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Köszi a tippet! Volt eddig 4-5 sikertelen próbálkozásom, de ezzel az app + oldal kombóval összejött most :)

(#117) Dr. Romano válasza Cathfaern (#116) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Szívesen :)
Reméljük a következő kilövésnél (legyen bármikor) egyből itt kezdenek a műholdak és megint egyben látjuk azokat mint az áprilisi csoportnál is.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#118) Ribi


Ribi
nagyúr

Most huztak el "felettunk", erdekes latvany. Koszi a linket.

(#119) Dr. Romano válasza Ribi (#118) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Épp végeztem a melóval, de párat sikerült elcsípjek én is :K

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#120) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Kínát ez mennyire érinti ? Konkrétan a nagy tűzfalat. Mert ha jól értem, egy műholdas net ott is egyenlő a full bypass-al.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.