Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

Végülis, majd hamaroan megveazem a gamét pc-re, és le van sajnálva, ha a fejlesztő neve eltűnik. Az első részt kedveltem, bár kicsit több gondolkodás, vagy ne lehessen a fontos szereplőket sk megölni azért fejlődhetne. Izgalmas lenne kissé bonyolítani a rendszert ezen a téren is.

(#2) D1Rect


D1Rect
félisten

Kár értük... hogy is volt az hogy a kalózmásolatok nem okoznak kárt?

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#3) mephi666 válasza D1Rect (#2) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát nem tudom, de szerintem itt se lehet konkrétan a "kalózmásolatokat" okolni azzal, hogy ilyen helyzetbe került az ascaron... 25+ vagyok és rengeteg volt évfolyamtársam, ismerősöm oda volt anno a sacred-ért... nekem is megvan eredetiben (valamelyik újsághoz adták és azért vettem meg konkrétan) és kb 180-as szintig vittem a főkarim... rengeteget játszottunk vele, mert nagyon jó játék lett... kicsit színesebb, mint pl a diablok, de jó a rendszere/világa nagyon... vártam a 2. részt is... képek alapján féltem a csilivili grafikától és ez nem is volt alaptalan... ahogy megnéztem a demót, oltári nagyot csalódtam... ezt korábban is kifejtettem már, de egyszerűen rosszul lettem a játéktól, annyira giccses lett... arról meg ne is beszéljünk, hogy a női karaktereknek majdnem mindene kivolt a ruhákból... kb mintha a "whore of the rings" forgatásáról jöttek volna :S szerintem a 10-15közötti korosztályt célozták meg a 2. résszel, mert az én korosztályomból kb senkinek nem tetszett :( sajnálom, mert nagyon vártam én is, de csalódás volt... ha jól sikerült volna, szerintem rajta lenne a listámon és jóárasítva megvenném, de így ez kizárt :( mellesleg össze is lett nagyon csapva a játék, mert megjelenés után azonnal többszáz megás foltok jöttek... a beígért physix támogatás is csúszott egy szépet...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) Morden24 válasza mephi666 (#3) üzenetére


Morden24
nagyúr

szerintem a 10-15közötti korosztályt célozták meg a 2. résszel

Nem kell nagyon bátornak lennem ahhoz az állításhoz, hogy ez a korosztály is éppen elég magas százalékban warezolhat :U
Amúgy én inkább a Prot Royale és a Darkstar játékok miatt sajnálom őket, ez a Diablo-klón sosem vitte nálam a prímet.

Sectumsempra - For Enemies

(#5) mephi666 válasza Morden24 (#4) üzenetére


mephi666
nagyúr

jaja, de pont itt szúrhatták el, mert nekik nincs önálló keresetük... mondjuk lewarezolják, aztán ha nagyon jó a játék, akkor kispórolják/kikönyörgik a legális verzió árát, hogy eredetibe nyomhassák pl neten :) de ha a játékkal szélesebb réteget céloztak volna meg... pl a 10-99-es korosztályt :) akkor többen vették volna... ismertem olyan 50+ figurát, aki pl odavolt a diablo-ért meg a mud-okért is... meg jópár 30-40körüli embert is, akik ész nélkül nyomták a hasonló játékokat... de a sacred2-nek összecsapott szaga lett nagyon... speciel a sacred-en kívül nem sok játékukról hallottam, de szerintem ez fogyhatott legjobban és ezért kellett volna a 2. részre is jobban ügyelni...

ui: hm, új avatar? :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) Morden24 válasza mephi666 (#5) üzenetére


Morden24
nagyúr

Abszolút nem tudom amúgy, hogy a Sacred 1-2 hány éves korosztálynak szól, de van egy tippem, hogy kvázi ugyanannak, akiknek a Diablo.
Most az, hogy neked nem jön be a csicsás mindenkilóg csajszis program, az tartok tőle, hogy nem reprezentatív, és nagyon sokaknak meg bejön, akár 15, akár 25 évesek :)

Amúgy most nemrég végigolvastam a Wikin az Ascaron produkciós listáját, hááát... szóval lehet, hogy én vagyok műveletlen, de egyrészt nem találtam túlzottan odab_szós címeket, másrészt látványosan egy vacak franchise tartotta el őket, ez meg a Sacred volt.

p.s.: Jaja, tegnap kaptam :K

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#7) Navaze


Navaze
tag

OOOOhhh... :( Hát ez nem túl jó hír, már Sacred sem lesz, csodás.

(............(o)...............(o)..............)

(#8) Depression


Depression
veterán

99%-ban biztos vagyok benne, hogy az irányítás miatt bukta lesz a konzolos verzió. Kár értük. Port Royale-t én is imádtam.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#9) mephi666 válasza Morden24 (#6) üzenetére


mephi666
nagyúr

a sacred1 kicsit komolyabb hack n slash volt, mint a diablo... hasonló, de más... :) jó nagy bejárható területtel és millió lehetőséggel... jól le tudta kötni az embert... meg voltak benne jókis bossok... (sárkányok) és élvezetes volt vele elszórakozni... még amikor középsulis/fősulis voltam jól elszórakoztam baldurs gate-el, iwd-vel meg kombinálósabb rpg-kkel, mert nem volt lestrapálva annyira az agyam, mint mostanában... újabban sokkal jobban szórakoztatnak inkább a hack n slash-ek meg az agyatlanabb játékok, arcade versenyek :) szerintem sokan vannak így vele, hogy hazaesnek melóból és nem hiányzik nekik 2millió kombinálós feladvány meg szinte megcsinálhatatlan ugrálós pályák, hanem mondjuk sacred-szerű könnyed szórakozásra vágynak... jó volt a sacred is, mert egyszerű volt és hangulatos... a második rész viszont rendesen bugos is volt meg az egész atmoszféra távol áll tőlem... össze lett csapva... ennyi... szerintem karácsony előtt mindenképp ki akarták adni, hogy pénzhez jusson a cég... csak most ezt szerintem nagyon elkapkodták és felért a művelet egy öntökönrúgással... :S

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) Morden24 válasza mephi666 (#9) üzenetére


Morden24
nagyúr

A Sacred 1-et én is kollégiumban néztem meg, de igazából csak arra jutottam, hogy néhány óra után eluntam (ami mondjuk valóban több volt, mint amennyit halaha diablóztam).
Amúgy érdekes ez a hekkendszless-kérdés. Az ebben a stílusban kiadott játékok sorra megbuknak. Ha jól tudom, a Titan Quest sem aratott valami óriási sikert (mondjuk olyan is volt), a Loki úgy eltűnt, mint szar a fűben, a Sacred 2 is bebukott... pedig ugye Diablo évek óta nincsen, szóval nem magyarázható azzal, hogy erős a konkurencia. Na mindegy... amúgy a Sacred 2 rádaásul késett is valami brutálisat (1 évet), nem?

újabban sokkal jobban szórakoztatnak inkább a hack n slash-ek meg az agyatlanabb játékok, arcade versenyek

Én meg tizenkevés éve elvagyok a Civilization-el :D
Amúgy viccet félretéve, az ilyen agyatlan szarokat azért nem szeretem, mert nagyon gyorsan megunom, ami azt jelentené. hogy 3x annyi játékot kéne vennem, ami nyilván 3-szoros pénz. Inkább a kicsit kiklopfoltabb játékokat kedvelem, és így egy Fallout 3 kitart 3 hónapig :)

Sectumsempra - For Enemies

(#11) mephi666 válasza Morden24 (#10) üzenetére


mephi666
nagyúr

én dia2-vel vagyok el nagyon jól :) nyáron vettem meg eredetibe a 3. rész bejelentése után és csináltam azóta jópár karit battlenet-en... addig pedig vagy 100as nagyságrendű single karit hoztam össze 8év alatt... engem jól elszórakoztat :) mmo-kkal szemben pedig legnagyobb előny, hogy ha már nem érek rá, akkor save&exit... egy wow-nál nem néznék mondjuk jó szemmel, ha többórás raidelés felénél azt mondanám, hogy: szevasz :) sacred2-re pont azért vártam nagyon, mert bíztam benne, hogy jó lesz és akkor esetleg megveszem és kitart a dia3ig... de kb 1órát ha szórakoztam vele... :S
viszont a vinyómon van pár állandó lakó: dia2+lod már 2000 óta :) quake3, painkiller, sacred1... kb ennyi... újabb játékok csak jönnek-mennek... fallout3 kellemes csalódás volt, jóárasítva meg lesz majd véve :) meg a bioshock is egy kellemes színfolt volt az elmúlt években... csalódás viszont volt dögivel :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) Morden24 válasza mephi666 (#11) üzenetére


Morden24
nagyúr

viszont a vinyómon van pár állandó lakó: dia2+lod már 2000 óta quake3, painkiller, sacred1... kb ennyi...

Hehe, vicces, hogy ezekkel összesen nem játszottam szerintem ~5-6 óránál többet :D
Na persze nem vagyunk egyformák.

Én a minimalizálás híve vagyok: csak azt veszem meg, amiről biztosan tudom, hogy elszórakoztat (voltak nekem is errata-im; Civ: Call to Power, Aquanox Revelations és még egy-kettő). Így ugyan rengeteg dolgot kihagyok, de az esetek 95%-ában elégedetten veregetem vállon magam :P :DDD

Nálam az örök lakók: aktuális Civ és Transport Tycoon Deluxe + OTTD :)
Na meg újabban a Spore. Tartok tőle, ha megjelenik a Sims3, akkor barátnőm okán azzal is felszaporodik a játékállomány :))

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#13) mephi666 válasza Morden24 (#12) üzenetére


mephi666
nagyúr

egyszerűbb stratégiai játékokból a traffic giant-ot imádtam :) azzal rengeteget szórakoztam... először volt h gagyi buszokat küldtem mindenfelé, később meg már bonyolódott, amikor bejött asszem a villamos/metró/mágnesvasút meg minden :D
sims3 nálunk is esélyes lehet asszony miatt :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#14) #06658560


#06658560
törölt tag

Port royalhoz, Pirateshez valakinek nicns véletlen angol verziója? Megvettem németeknél, eredetiben, de nem lehet nyelvet állítani benne, és midnent németül tol. :( Vagy csak én vagoky pancser vele. Pedig érdekes lenne. Bár kezdésre a port royal pirates között nem láttam eltérést. :S

(#15) D1Rect válasza mephi666 (#13) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha még nem próbáltad az OTTD-t próbáld ki, nagyon nagy. :K A nagy klasszikus reborn.
A Traffic Giant nekem kimaradt, de sok jót hallottam róla. ;)
Mod:
Kopi31415:passz :F

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#16) wilddog


wilddog
tag

:F Akkor ezek szerint nem lesz Sacred 3 ....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.