Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59) Kernel


Kernel
nagyúr

Ezt a fajtát próbáltam eddig, aminek a felületébe csiszolószemcsék vannak ágyazva, de ezt nem úgy kell elképzelni, mint egy szokványos csiszolópapírt. Mivel magába a műanyagba van keverve, letompítja a hatását annyira, hogy a zománcozott felületet nem karcolja. Legalábbis nekem nem sikerült, egy fazékon kísérletezve. Nekem a feketéből küldtek:

https://www.aliexpress.com/item/-/32658671640.html

Rozsdamentes acél, illetve krómozott felületre viszont nem való, mert azt már karcolja.

Fürdőkádat nem karcolta, ugyanakkor a vízkövet lecsiszolta egy próbaterületen. Ettől függetlenül nem ezzel szedtem le az egészet, hanem a már korábban is használt Aldi alio Badreiniger vízkőoldó segítségével a nagyját, utána a maradékot a szivaccsal.

De a kettőt nem kevertem össze, mert a vízkőoldó megtámadja a normál szivacs anyagát, ezért nem akartam kipróbálni, hogy ezzel mit csinál.

A linkelt vízkőoldó egyébként kiváló a rozsdamentes mosogatóhoz, vízcsapokhoz. Zománcozott fürdőkádon hosszabb ideig nem célszerű rajtahagyni, nehogy belemarjon, de eddig nem okozott problémát.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.