Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

"Ha kedd, akkor Vakegérke."

Szerda van, úgyhogy mindjárt kapsz két olyant...
És ha legközelebb is késel vele, akkor is kapsz két olyant!

Üdv: a Raktáros :D

(#2) Vakegérke válasza 7 (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

No igen, erre számítottam. :)

Tegnap írtam át a történetet, eredetileg kicsit más volt. Hurrá kész, és jött egy röpke áramszünet. Boldogságom határtalan volt. Ígértem én is az elektromosoknak két olyant, elhiheted.

A késésért elnézést kérek mindenkitől, akit érdekelnek írásaim.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) 7 válasza Vakegérke (#2) üzenetére


7
addikt

Hm... én a Panni-féle értelmezés szerint ígérgettem. Akkor az baj? :D

(#4) Vakegérke válasza 7 (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Annak ígérünk be két olyant, - mondta Panni - akit szeretünk."

Így értelmeztem én is. Kivéve a gyevi bírót, meg az elektromosokat.

:)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) Tzombi válasza Vakegérke (#2) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Persze! Jó kifogás. Még hogy elektromos művek. :P Nálunk sem volt áramszünet, meg vannak „netkávézók” is! :(((
A késésért, tőlem is kapsz két olyan „olyat”! :(((
:) :) :)

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#6) Vakegérke válasza Tzombi (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kész örömmel fogadom az olyanokat, hiszen szeretetből ígérgetitek.
:R

Kész volt az átirat, épp átnéztem, hogy minden stimmel-e, amikor lőn sötétség. Cirka másfél órám munkája ment veszendőbe.

Nálam az úgy működik, hogy jelentkezik a szereplő, életet követel magának. Csirek szólt, aztán Mecska is reklamált. Jól van, éljetek, megírtam őket. Jó volt oda, ahol eredetileg megjelent az írás, ide viszont át kellett dolgoznom. Írtam, elégedett voltam, aztán Mecska felborította az egészet. Mást mondott, másként viselkedett. Átírtam a részletet, folytattam tovább. Mecskának már megint nem felelt meg, másként akart viselkedni. Így ment ez végig.

Ha életet adok egy szereplőnek, a sorsát nem én határozom meg. Önállóan dönthet, szabadon élhet a mesében. Azt csinál, amit csak akar. Nos ezért nem pár perc egy rövidke történet írásba öntése. Átélem a mesét, én is ott vagyok benne. Figyelek, és leírom az eseményeket. Ha pedig a szereplőknek nem tetszik, nem átallanak reklamálni, lehurrogni. Nem tehetek mást, újra, és újra írom a fejezetet, történetet. Nem én vagyok a lényeges, hanem a szereplők. Ha megvonom tőlük az önállóságot, elvesztem jogomat ahhoz, hogy mesét írjak. Továbbra is azt szeretném, ha megbíznának bennem hőseim, és jelentkeznének olyanok is, akik még nem találtak rám.

A továbbiakban igyekszem előre dolgozni. Dolgozni, ezt mondtam? Hát munka ez? Inkább örömködés. Szóval előre dátumozva nyomom a szerverre írásaimat.
Ha kedd, akkor Vakegérke.

Tényleg köszi mindent, főleg az olyanokat.

:)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) Tzombi válasza Vakegérke (#6) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Most már tudom, értem azt, hogy mit jelent: „jelentkezik a szereplő, életet követel magának” :)

Teljesen megértelek, amit az átírással kapcsolatban írtál. De tessék ezentúl pontosabb lenni, bármi áron! :((( Ha már egy szokást hoztál életre, akkor tessék ehhez ragaszkodni. :((( Persze nagy felelőség, de hát Te akartad, így panasznak helye nincs! :W

:) :) :) :) :) :)

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#8) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

:C :C :R

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9) Vakegérke válasza Tzombi (#7) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kellő alázattal fogadom a "letolást".
Ha mégis előfordulna késés, (ami nem valószínű) az nem rajtam fog múlni.

Olyan szépen süt a napocska, hogy szeretnék Mecska lenni, és henyélni egyet a fényben. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) philoxenia válasza Vakegérke (#9) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Rájuk se ránts. :DD Azt is mondják, hogy " ha kedd akkor Belgium " oszt egyik se mer Bruxelles-ben reklamálni. :DDD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11) tzimash


tzimash
őstag

:C

bár már kinőttem a mesékből, de ez nagyon tetszett!
elmesélem majd az unokahugomnak is.

(#12) Vakegérke válasza tzimash (#11) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. Remélem, hogy az unokahuginak is tetszeni fog.
Ajánlanám figyelmedbe a "Bronzvörös szabadság" című mesémet is. Remélem lesz még olyan írásom, amely elnyeri tetszésedet.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) Vakegérke válasza philoxenia (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tényleg nem rántok rájuk, nem azt érdemlik az olvasók. ;)

Egyébként nagyon jók a hozzászólásaid, jókat mulatok rajtuk. Az a tarháló ékszerteknős duma annyira tetszett, hogy könnyezve röhögtem rajta. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) Bici


Bici
félisten

:)
Vakegérke: Először is, mindjárt kapsz két olyat...! :))

Köszi a mesét, nagyon tetszett!
Meg szabad kérdezni, hogy Mecska és Csirek miért nem érezték magukat jól a többi mesében? Úgy éreztem, hogy ennek komoly oka van, és nem csak úgy "jött".
Hol van a raktár, ahol az olyanokat tartják? És ki tette oda őket?
Kérdezzek még ilyeneket? :K

Tzombi: Nem Vakegérke tehet róla, hogy a szereplők nem képesek időre mesét élni. :)

Én nem vagyok türelmetlen, szívesen megvárom, amíg olyanra sikerül a mese, amilyenre a szereplők akarják!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15) Vakegérke válasza Bici (#14) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én köszönöm, hogy elolvastad.

Más helyen már mondtam, hogy Panni meséjének megszületése után jelentkezett Csirek, aztán rögtön utána Mecska. Magyarán Pannival akartak találkozni. Más mesékben pedig nem találták őt.

Ez az "olyan" raktárosdi is megérdemelne egy mesét. Egyébként yetike bizonyára többet tud erről, hiszen úgy ígért nekem két olyant, mint raktáros. Lehet, hogy ő gazdálkodik az olyanokkal?

Kérdezz bátran. Ha én nem tudok válaszolni, talán segítenek a többiek.

:)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) shtml válasza Vakegérke (#15) üzenetére


shtml
őstag

Tetszett a meséd és különösképp az, ahogyan létrehozod és élni hagyod a szereplőket. Köszönöm!

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#17) Vakegérke válasza shtml (#16) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én köszönöm a véleményed. :R

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18) Tzombi válasza Vakegérke (#9) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Nem kell azt olyan komolyan venni.
De nem kell ahhoz Mecskának lenni, menj ki a sétányra, vagy a tóhoz, ülj le egy padra, és engedd az áldott napsugaraknak, hogy cirógassanak, kényeztessenek. Ajánlottam volna ezt neked, de most értem haza egy kiadós sétából, csodálatos idő van odakint, vétek lett volna a szobában tölteni az időt, elmenve a csodálatos természet mellett.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#19) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Hatalmas riszpekt Vakegérke, hatalmasak az írásaid! A mai rosszkedvemet teljesen eltüntették az írásaid, délután ezeket olvasgatva nagyon jó kedvem lett! Köszönöm Neked! :R :))

gottagofast

(#20) 7 válasza Bici (#14) üzenetére


7
addikt

Ott a raktár -
elrejtve mélyen
egy helyen
melyen
rengeteg ember nem tud
- s tán nem is akar -
eligazodni.
Hogy mivel tudom igazolni?
Jártam ott, ismerem.
De ez a raktár nem csak nekem,
de neked
is felfedheti titkát,
ha megismered a nyitját.
Segítek:
A raktár nem egy,
de rengeteg -
mindenkinél van egy
kicsi rész,
s elérni elég csupán egy kéz
mozdulata.
Megnyitni viszont nehéz:
nem kell hozzá sem ész,
sem erő,
csak egy vakmerő
gondolat,
melytől megnyílik a lakat.
S hogy a gondolat mi volna?
Egy fogalom, egy érzés,
felbecsülhetetlen érték,
mely pont olyan,
mint a sok "olyan".
Ha e talányt megfejted,
raktárodat megleled.

:K

[ Szerkesztve ]

(#21) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Elismerésed jól esik, BiG G3ry, mit tagadjam. Köszönöm.
Írnék úgy is, ha egyetlen bátorító szót nem kapnék, mert hőseim megérdemlik, hogy megmutassam őket a világnak. Természetesen az olvasókat is szeretném szórakoztatni, elvarázsolni, kicsit kiragadni a hétköznapi valóságból. Akik megőriztek valamit gyermeki lelkükből, azok bizonyára átélik azt a csodát, amelyet a zord felnőttek nem. Képesek élni a mesékben pár percig. Ezért a pár percért viselem el hőseim durciját, reklamálásait, hogy újra és újra átíratják velem a történeteket.

Nem hagytál cserben, yetike. Bici már bizonyára tisztában van mindennel, ami az "olyan" raktárt illeti. :)

Megpróbálom röviden, Tzombi.
Kettesben élünk a feleségemmel. Ő rokkant nyugdíjas, én aktívan dolgozom. Ő beteg, én nem. Betegsége olyan jellegű, hogy jobb, ha nem kószálok el mellőle. Majd sütkérezek a napon, ha gond nélkül megtehetem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22) philoxenia válasza 7 (#20) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

:C :C :C

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23) Bici válasza 7 (#20) üzenetére


Bici
félisten

:) Köszönöm, és Grat a vershez! :C :R

Tetszik ez a logout, sokat tanulok egyes írásokból, és a hozzájuk kapcsolódó hozzászólásokból! :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24) 7


7
addikt

Köszönöm, köszönöm :D :P

(#25) aBONiE


aBONiE
csendes tag

Ez nagyon felvidított.
Ez a hangulat, amit itt nálam teremtett ez a mese, hát az elképesztő:)
Remélem még sok jó írásod lesz :R :C

(#26) Vakegérke válasza aBONiE (#25) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hogy jók-e következő írásaim, azt ítéld meg Te. Hogy lesznek még, az tuti. Esetleg szemelgethetnél az eddigek közt, hátha érdemes.

Köszönöm véleményed, és örülök, ha kicsit ki tudtalak szakítani a mindennapok szürkeségéből.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27) Játékos


Játékos
addikt

Tiszteletem Mester! :R

Ismételten elismerésem, bátorítalak -bár remélem, nincs rá nagy szükség-, hogy írj tovább, máramennyire időd engedi!
Jómagam lassan 30 felé járok, a párommal összesen 4 gyerkőcöt nevelek (1 innen, 2 onnan, egy közös... :D ) tehát illene nekem is "zord felnőőtt"-nek lenni, de nem megy... :(
Én bennem is él még a gyerkőc, és nem is olyan mélyen :DD , ennek leginkább a srácaim örülnek.

Ha esetleg már nem adna Neked olyant senki, akkor keress meg priviben, teszek félre egy párat részedre! :C
:R :R :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#28) Vakegérke válasza Játékos (#27) üzenetére


Vakegérke
veterán

Értettem, engedelmeskedem, és köszönöm.

:R

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.